Kredyty gotówkowe 14 min. czytania

Który bank udzieli kredytu gotówkowego bez zaświadczenia o zarobkach?

Zaktualizowano: 2024-02-14 12:44
Opublikowano: 2017-01-10 11:00
Średnia ocena: 5,37/6 Głosów: 38
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach do niedawna widniał jedynie w ofertach instytucji pozabankowych. Od jakiegoś czasu takie rozwiązanie proponują również banki, choć nadal nie wszystkie. A szkoda, bo znajduje ono spore grono zwolenników. W końcu to najszybszy sposób na pozyskanie gotówki na dowolny cel. Sprawdź, gdzie można dostać kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach.

Zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania w banku zazwyczaj wiąże się z weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Powodem tego jest konieczność dostosowania się do zaleceń nadzorcy rynku finansowego, ale też chęć zmniejszenia ryzyka związanego z udzieleniem finansowania nierzetelnemu kredytobiorcy. Banki muszą jednak rywalizować między sobą o klienta, a w pozyskiwaniu nowych pomagają metody takie jak choćby ograniczenie formalności przy wnioskowaniu o kredyt. Dlatego właśnie coraz częściej kredyt gotówkowy na niewielką kwotę można wziąć praktycznie od ręki, bez zaświadczeń o dochodach.

Najważniejsze informacje o kredycie gotówkowym bez zaświadczeń o dochodach

Jednym z koniecznych do spełnienia warunków przy jakimkolwiek kredycie jest otrzymywanie stałego dochodu. Nie ma możliwości obejścia tego kryterium w przypadku kredytu hipotecznego, który jest poważnym zobowiązaniem, na wysoką kwotę i z długim okresem kredytowania. Za to na pewne ułatwienie w tej kwestii można liczyć w przypadku kredytów gotówkowych, w szczególności tych na małą kwotę.

W przypadku kredytu bez zaświadczeń wnioskujący spisuje oświadczenie, w którym wskazuje, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymuje dochód. Nie ma konieczności potwierdzania przedstawionych we wniosku informacji dokumentem wypisanym przez pracodawcę. Nie oznacza to jednak, że w oświadczeniu można świadczyć nieprawdę. Jeśli bank odkryje kłamstwo, trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Czym więc różni się kredyt na dowód od zwykłego kredytu gotówkowego? Kredyty bez zaświadczeń nie angażują w proces wnioskowania pracodawcy. Ze względu na minimum koniecznych do spełnienia formalności krótszy jest też czas oczekiwania na decyzję.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – maksymalna kwota

Kredyt 30 tys. zł bez zaświadczeń – czy jest możliwy? Jak najbardziej, chociaż nie wszędzie. Każdy bank ma bowiem inne zasady i stosuje własną politykę kredytową, dlatego może się zdarzyć, że w jednej instytucji będzie można na podstawie samego oświadczenia o zarobkach wnioskować maksymalnie o 5 tys. zł, a w innej o znacznie więcej, bo i nawet o 100 tys. zł. Na ogół jednak kredyt bez zaświadczeń o zarobkach można zaciągnąć na niższą kwotę niż zwykły kredyt gotówkowy.

Nie da się więc wskazać dokładnej kwoty, jaką można pozyskać w ramach oferty kredyt bez zaświadczeń. Wystarczy jednak przejrzeć aktualne propozycje banków, aby się tego dowiedzieć.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a maksymalny okres spłaty

W tym przypadku również trudno jest jednoznacznie wskazać, na jak długo można ustalić spłatę kredytu. Przy tradycyjnym kredycie gotówkowym rzadko kiedy okres spłaty przekracza 10 lat. Biorąc kredyt bez zaświadczeń, czas ten bywa jednak krótszy ze względu na niższą kwotę. Bank nie powinien jednak robić problemów z rozłożeniem spłaty długu na okres 3-5 lat.

Interesuje Cię dłuższy okres kredytowania niż 5 lat? Najprawdopodobniej kredytodawca zgodzi się na niego, dopiero gdy przedstawisz zaświadczenie o dochodach. Zastanów się więc, z której z ofert bardziej opłaca Ci się skorzystać.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez Internet 

Czy można dostać szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i bez konieczności wychodzenia z domu? Oczywiście, że tak! Nie oznacza to jednak, że starając się o kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach, nie będziesz musiał przedstawić swoich zarobków. Wnioskowanie wygląda dokładnie tak samo, jak w tradycyjnej formie, z tym że odbywa się przez internet.

Jeśli nie masz stałego dochodu, a Twoje konto świeci pustkami, to nie masz co liczyć na to, że jakikolwiek bank przyzna Ci kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń. Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach nie będzie dla Ciebie również wtedy, gdy będziesz mieć długi i opóźnienia w spłacie zobowiązań.

Kliknij i sprawdź: Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców 

Jak wygląda weryfikacja przy kredycie gotówkowym bez zaświadczeń?

Podstawą udzielenia jakiegokolwiek finansowania jest potwierdzenie tożsamości na podstawie dowodu osobistego. Oprócz tego zaciągnięcie kredytu gotówkowego, zarówno w tradycyjnej formie, jak i bez zaświadczenia o dochodach, wiąże się z weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Od wyniku przeprowadzonej oceny uzależniona jest decyzja kredytowa i takie same zasady panują przy wnioskowaniu o szybki kredyt bez zaświadczeń.

Brak wymogu dotyczącego składania zaświadczenia o zarobkach nie oznacza wcale, że badanie zdolności kredytowej nie zostanie przeprowadzone. Bank do oceny wykorzysta dane z przedstawionego we wniosku oświadczenia o zarobkach, gdzie znajdzie m.in. wysokość i częstotliwość osiąganych dochodów. Dodatkowo wcześniej potwierdzi rzetelność informacji, samodzielnie kontaktując się z pracodawcą.

Wiele czynności służących ocenie zdolności kredytowej przy kredycie bez zaświadczeń dzieje się w tle, o czym nie każdy kredytobiorca zdaje sobie sprawę. Licz się zatem z tym, że bank prześwietli Twoje dochody, a jeśli uzna je za zbyt niskie, odmówi udzielenia finansowania. Niestety kredyt bez dochodów to jedynie chwytliwe hasło, które nie znajduje potwierdzenia w ofertach banków.

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego bez zaświadczeń o zarobkach?

Choć formalności przy kredycie na dowód ograniczone są do minimum, a koniecznych do spełnienia wymagań nie jest wiele, to i tak produkt ten nie jest dostępny dla każdego. Źródło dochodów, na które kredytobiorca wskazuje w oświadczeniu, musi być stałe, a pieniądze muszą wpływać na konto regularnie.

W najlepszej sytuacji są osoby, które otrzymują dochody minimum od 6 miesięcy, najlepiej dłużej. Dużo zależy też od tego, na jaką kwotę pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń ma zostać udzielona.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a zdolność kredytowa

Banki, zanim udzielą kredytu, dokonują dokładnej weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy. Jedną z kwestii, do której przykładają dużą wagę, jest zdolność kredytowa. Wymusza to na nich Prawo bankowe, a dokładniej Art. 70., w którym jest napisane „Bank uzależnia przyznanie kredytu od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie”.

Nie ma zatem znaczenia fakt, iż jest to pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o dochodach. Do przeprowadzenia analizy zdolności kredytowej wystarcza samo oświadczenie o zarobkach. W przypadku osób, które decydują się wziąć kredyt bez dochodów w swoim banku, kredytodawcy biorą pod uwagę wpływy na konto, do których mają przecież dostęp.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a historia kredytowa 

Duży wpływ na otrzymanie finansowania ma również historia kredytowa. Bank nie potrzebuje tak naprawdę żadnych dodatkowych informacji niż te, które ma we wniosku kredytowym, aby prześwietlić potencjalnego kredytobiorcę pod tym kątem. Sprawdza więc bazy dłużników takie jak BIK, BIG i KRD.

Jeśli podczas weryfikacji historii kredytowej okaże się, że masz niespłacone długi, niestety musisz liczyć się z odrzuceniem wniosku o kredyt. Bo choć jest to kredyt bez zaświadczeń, to nie bez zdolności kredytowej, a historia kredytowa jest jednym z jej elementów. Ten drugi znajdziesz w ofertach instytucji pozabankowych.

Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń od pracodawcy? Bank może poprosić o przedstawienie następujących dokumentów:

 • wniosku kredytowego,
 • dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • wyciągu z konta osobistego,
 • rozliczenia podatkowego za poprzedni rok (np. deklaracja PIT-11, PIT-36, PIT-37, PIT-40).

Czy można skorzystać z kredytu gotówkowego bez zaświadczeń na dowód?

Banki niechętnie udzielają kredytów na sam dowód osobisty i bez zaświadczeń o dochodach. Z reguły klient musi przedstawić jakiś dokument potwierdzający jego zarobki – jeśli nie jest to zaświadczenie od pracodawcy, to wyciąg z konta czy rozliczenie PIT. Wyjątkiem są oferty kierowane do klientów posiadających w danym banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – w tym przypadku zaświadczenie nie jest wymagane, ponieważ bank posiada dostęp do konta klienta i jest w stanie zweryfikować jego dochody.

Mniej restrykcyjne warunki stawiają przed klientami parabanki, w których można uzyskać kredyt bez zaświadczeń o dochodach udzielany na podstawie samego dowodu osobistego – w takiej sytuacji wystarczy mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • stałe źródło dochodu, 
 • polskie obywatelstwo,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • stały adres zamieszkania na terenie Polski.

Niestety oferty parabanków charakteryzują się wysokim kosztem – to cena, jaką klienci płacą za brak formalności.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń – ile kosztuje? 

Interesuje Cię tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń? Zanim podpiszesz umowę, sprawdź koszt zobowiązania – zweryfikuj oprocentowanie, upewnij się, ile wynosi prowizja, czy jest wymagane dodatkowe ubezpieczenie oraz inne opłaty. Najlepiej sprawdzić wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wykracza ona poza oprocentowanie nominalne i obejmuje wszystkie koszty związane z kredytem (odsetki, prowizję za przyznanie kredytu, opłatę przygotowawczą, koszt ubezpieczenia).

Przykładowo Santander oferuje kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, w ramach którego klient może pożyczyć od 500 zł do 150 tys. zł, a płatność rozłożyć na okres od 3 do 120 miesięcy. W przypadku kredytu w kwocie 10 tys. zł na 60 rat pojedyncza rata miesięczna wynosi 261,34 zł, a RRSO 21,18%. Prowizja to 9,99%, czyli 1 109,88 zł, a oprocentowanie 14,49%. Całkowity koszt kredytu wynosi 5 680,40 zł.

Gdzie wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń? Poniżej przedstawiamy aktualną ofertę banków.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń Alior Bank

Bank ma w ofercie pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń – Pożyczkę na Klik bez prowizji. RRSO wynosi 13,69%. Klient może złożyć wniosek o maksymalnie 200 tys. zł, a okres spłaty wynosi do 10 lat. Co ciekawe, w przypadku kwot do 5000 zł umowę można zawrzeć online, czyli bez wychodzenia z domu, a powyżej tej sumy – przez telefon. Dla pożyczek na kwoty od 70 tys. zł obowiązuje ubezpieczenie od utraty pracy.

Przykład:

Klient zaciąga pożyczkę bez zaświadczeń w wysokości 3500 zł na 45 rat.

 • RRSO: 13,69%,
 • prowizja: 0%,
 • Oprocentowanie stałe: 12,9%,
 • całkowita kwota do zapłaty: 4431,96 zł.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń mBank

Klient może wnioskować o kredyt bez zaświadczeń w kwocie od 500 zł do 200 tys. zł z okresem kredytowania od 3 do 120 miesięcy. Osoby, które mają w mBanku rachunek osobisty, mogą sprawdzić ofertę kredytu gotówkowego po zalogowaniu się do systemu. Środki mogą być na koncie nawet w 15 minut od złożenia wniosku. W przypadku osób, które nie korzystają z usług banku, wystarczy przedstawić wyciąg z konta w formacie pdf.

Obecnie mBank udostępnia kod rabatowy, dzięki któremu można wnioskować online o kredyt z prowizją niższą aż o 70% - należy wpisać hasło NARTY. Prowizja standardowa wynosi od 9,99% do 25,99%, a oprocentowanie od 11,99% do 13,99%.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń PKO BP

PKO BP oferuje pożyczkę gotówkową w kwocie do 255 550 zł z okresem kredytowania do 24 miesięcy. Prowizja wynosi 0 zł, a wniosek można złożyć całkowicie online przez aplikację IKO lub serwis iPKO. Propozycja jest skierowana do osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z pożyczki lub kredytu w banku PKO BP.

Z oferty mogą skorzystać zarówno klienci banku, jak i osoby, które nie mają żadnego produktu PKO BP – w tym drugim przypadku umowę pożyczki w kwocie do 6700 zł można podpisać zdalnie.

Przykład:

 • kwota pożyczki: 10 tys. zł,
 • okres kredytowania: 24 miesiące,
 • RRSO: 9,82%,
 • miesięczna rata: 459 zł,
 • całkowity koszt pożyczki: 1008 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 11 008 zł.

Bank Pocztowy kredyt bez zaświadczeń

Bank oferuje kredyt od 300 zł do 50 tys. zł na dowolny cel. Okres kredytowania wynosi od 3 do 60 miesięcy. RRSO 11,55%, a prowizja 0%. Wniosek może złożyć klient Banku Pocztowego posiadający bankowość internetową.

Przykład:

 • kwota pożyczki: 9 tys. zł.
 • okres kredytowania: 48 miesięcy,
 • RRSO: 11,55%,
 • miesięczna rata: 234,26 zł,
 • całkowity koszt kredytu 2 244,12 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 11 244,12 zł.

ING kredyt bez zaświadczeń

Klienci, którzy posiadają w banku konto osobiste, na które wpływa wynagrodzenie, mogą skorzystać z oferty kredytu online. Kwota pożyczki wynosi maksymalnie 200 tys. zł. Dla pożyczek powyżej 160 tys. zł okres kredytowania wynosi do 96 miesięcy, a w przypadku pozostałych – do 120 miesięcy. Pożyczki zaciągane na okres do 3 mają stałe oprocentowanie. Klient nie płaci prowizji.

Przykład:

 • kwota pożyczki: 10 tys. zł.
 • okres kredytowania: 48 miesięcy,
 • oprocentowanie: 14,99%,
 • miesięczna rata: 278,18 zł.

Credit Agricole kredyt bez zaświadczeń

Nowi klienci mogą skorzystać z oferty Powitalnego Kredytu Gotówkowego w kwocie do 3000 zł z okresem kredytowania do 12 miesięcy. Ofertę charakteryzuje:

 • prowizja: 0 zł,
 • oprocentowanie: 0%,
 • RRSO: 0%.

W przypadku większych potrzeb można złożyć wniosek o kredyt gotówkowy do 200 tys. zł, ze spłatą do 120 rat. Wniosek składa się bez wychodzenia z domu – podczas rozmowy telefonicznej.

Kredyt bez zaświadczeń Millennium

Klient może skorzystać z oferty standardowej oraz promocyjnej.

Oferta promocyjna:

 • kwota pożyczki: od 5000 zł do 40 tys. zł,
 • okres kredytowania: do 70 miesięcy,
 • RRSO 12,83%,
 • prowizja: 0 zł,
 • wniosek przez internet,
 • stała rata.

Oferta standardowa:

 • kwota pożyczki: od 1000 zł do 200 tys. zł,
 • okres kredytowania: do 108 miesięcy,
 • RRSO 16,85%.

Kredyt hipoteczny bez zaświadczeń 

A co z kredytem hipotecznym? Czy tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego jest szansa na to, by dostać go bez zaświadczeń o dochodach? Niestety nie jest to możliwe. Choć rzadko, to zdarza się jednak, że zaświadczenie o zarobkach zastępuje wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy.

Kredyt hipoteczny jest bowiem zobowiązaniem, które zazwyczaj opiewa na kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych, a jego spłata rozkładana jest na kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat. Żaden bank nie zaryzykuje więc udzieleniem takiego finansowania, nie mając pewności, że kredytobiorca ma zdolność go jego spłaty.

Czy warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach?

Kredyt na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – czy jest możliwy, czy nie? Wiesz już, że tak. Jedyne, czego możesz nie być pewnym to to, czy opłaca się go brać. Jest to dogodne rozwiązanie dla osób, które nie mają umowy o pracę i pracują np. na podstawie umowy zlecenie. Korzystne jest ono również dla tych, którzy nie chcą prosić swojego szefa o wypełnienie zaświadczenia niezbędnego do skorzystania z tradycyjnej oferty kredytowej.

Trzeba jednak pamiętać, że brak zaświadczenia o dochodach nie jest równoznaczny z rezygnacją ze sprawdzania zdolności kredytowej przez bank. Kredytodawca i tak znajdzie sposób, by ją zweryfikować.

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową {{year}}

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową 2024. Gdzie i ile można pożyczyć?

...r. Rosnąca pensja minimalna przekłada się na wyższe szanse na kredyt gotówkowy. Banki, weryfikując zdolność kredytową klientów, analizują...

...najniższa krajowa pozwala na uzyskanie kredytu gotówkowego? Ostatnie podwyżki płacy minimalnej powodują, że rośnie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy? czerwiec 2024

...takie zobowiązanie: Zastanawiasz się, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku? Najlepiej porównaj oferty i na tej podstawie wytypuj...

...najtańszy kredyt gotówkowy, wykorzystaj ranking lub kalkulator kredytu gotówkowego, które zbierają i prezentują oferty wielu banków w jednym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Na czym polega kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie. Czy opłaca się wziąć kredyt medyczny?

...pieniędzy do ręki, tylko kredytodawca uiszcza pełną kwotę za leczenie do kliniki czy prywatnego gabinetu lekarskiego, a Ty spłacasz dług ratalnie. Swobodę pokrycia kosztów leczenia zapewni Ci kredyt gotówkowy. Na rynku finansowym prócz tego dostępne są kredyty ratalne na leczenie. W takich przypadkach bank współpracuje z daną kliniką, a także pożyczki medyczne oferowane przez firmy zaliczane do...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?
24.05.2024

Najczęściej przyznawane chwilówki 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania