Kredyty gotówkowe 16 min. czytania

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach - gdzie szukać, ile kosztuje?

Zaktualizowano: 2023-01-27 11:16
Opublikowano: 2017-01-10 11:00
Średnia ocena: 5,49/6 Głosów: 37
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach

Zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania w banku zazwyczaj wiąże się z weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Powodem tego jest konieczność dostosowania się do zaleceń nadzorcy rynku finansowego, ale też chęć zmniejszenia ryzyka związanego z udzieleniem finansowania nierzetelnemu kredytobiorcy. Banki muszą jednak rywalizować między sobą o klienta, a w pozyskiwaniu nowych pomagają metody takie jak choćby ograniczenie formalności przy wnioskowaniu o kredyt. Dlatego właśnie coraz częściej kredyt gotówkowy na niewielką kwotę można wziąć praktycznie od ręki, bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – charakterystyka oferty

Jednym z koniecznych do spełnienia warunków przy jakimkolwiek kredycie jest otrzymywanie stałego dochodu. Starając się o finansowanie, wnioskujący musi udowodnić, że ma stałe wpływy na konto, a co za tym idzie, będzie mieć z czego spłacać dług. Nie ma możliwości obejścia tego kryterium w przypadku kredytu hipotecznego, który jest poważnym zobowiązaniem, na wysoką kwotę i z długim okresem kredytowania. Za to na pewne ułatwienie w tej kwestii można liczyć w przypadku kredytów gotówkowych, w szczególności tych na małą kwotę.

Kredyt bez zaświadczeń to takie samo finansowanie jak zwykły kredyt gotówkowy, z tym że chcąc go otrzymać, nie trzeba składać dokumentów od pracodawcy dotyczących formy zatrudnienia i wysokości dochodów. Zamiast tego wnioskujący spisuje oświadczenie, w którym wskazuje, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymuje dochód.

Nie ma konieczności potwierdzania przedstawionych we wniosku informacji dokumentem wypisanym przez pracodawcę. Nie oznacza to jednak, że w oświadczeniu można świadczyć nieprawdę. Jeśli bank odkryje kłamstwo, trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Czym więc różni się kredyt na dowód od zwykłego kredytu gotówkowego? Kredyty bez zaświadczeń nie angażują w proces wnioskowania pracodawcy. Ze względu na minimum koniecznych do spełnienia formalności krótszy jest też czas oczekiwania na decyzję.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – maksymalna kwota

Kredyt 30 tys. zł bez zaświadczeń – czy jest możliwy? Jak najbardziej, chociaż nie wszędzie. Każdy bank ma bowiem inne zasady i stosuje własną politykę kredytową, dlatego może się zdarzyć, że w jednej instytucji będzie można na podstawie samego oświadczenia o zarobkach wnioskować maksymalnie o 5 tys. zł, a w innej o znacznie więcej, bo i nawet o 100 tys. zł. Na ogół jednak kredyt bez zaświadczeń o zarobkach można zaciągnąć na niższą kwotę niż zwykły kredyt gotówkowy.

Nie da się więc wskazać dokładnej kwoty, jaką można pozyskać w ramach oferty kredyt bez zaświadczeń. Wystarczy jednak przejrzeć aktualne propozycje banków, aby się tego wiedzieć. Przegląd ofert kredytów bez zaświadczeń znajdziesz poniżej. Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie można dostać kredyt 20 tys. zł bez zaświadczeń, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a maksymalny okres spłaty

W tym przypadku również trudno jest jednoznacznie wskazać, na jak długo można ustalić spłatę kredytu. Przy tradycyjnym kredycie gotówkowym rzadko kiedy okres spłaty przekracza 10 lat. Biorąc kredyt bez zaświadczeń, czas ten bywa jednak krótszy ze względu na niższą kwotę. Bank nie powinien jednak robić problemów z rozłożeniem spłaty długu na okres 3-5 lat.

Interesuje Cię dłuższy okres kredytowania niż 5 lat? Najprawdopodobniej kredytodawca zgodzi się na niego, dopiero gdy przedstawisz zaświadczenie o dochodach. Zastanów się więc, z której z ofert bardziej opłaca Ci się skorzystać. Jeśli nie masz nic do ukrycia, lepszym wyborem będzie kredyt gotówkowy udzielany na podstawie zaświadczenia o zarobkach.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – weryfikacja kredytobiorcy

Podstawą udzielenia jakiegokolwiek finansowania jest potwierdzenie tożsamości na podstawie dowodu osobistego. Oprócz tego zaciągnięcie kredytu gotówkowego, zarówno w tradycyjnej formie, jak i bez zaświadczenia o dochodach, wiąże się z weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. Od wyniku przeprowadzonej oceny uzależniona jest decyzja kredytowa.

Brak wymogu dotyczącego składania zaświadczenia o zarobkach nie oznacza wcale, że badanie zdolności kredytowej nie zostanie przeprowadzone. Bank do oceny wykorzysta dane z przedstawionego we wniosku oświadczenia o zarobkach, gdzie znajdzie m.in. wysokość i częstotliwość osiąganych dochodów. Dodatkowo wcześniej potwierdzi rzetelność informacji, samodzielnie kontaktując się z pracodawcą.

Wiele czynności służących ocenie zdolności kredytowej przy kredycie bez zaświadczeń dzieje się w tle, o czym nie każdy kredytobiorca zdaje sobie sprawę. Licz się zatem z tym, że bank prześwietli Twoje dochody, a jeśli uzna je za zbyt niskie, odmówi udzielenia finansowania.

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – kto może z niego skorzystać?

O kredyt bez zaświadczeń o dochodach udzielany na podstawie samego dowodu osobistego może starać się praktycznie każdy. Wystarczy spełnić dwa podstawowe warunki: mieć skończone 18 lat i posiadać jakikolwiek dochód. Ponadto wymagane jest polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie Polski.

Możliwość złożenia oświadczenia zamiast zaświadczenia o dochodach to ukłon w stronę osób, które osiągają dochód z innego tytułu niż umowa o pracę. O kredyt na dowód mogą bowiem wnioskować również ci, którzy pracują na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Niektóre banki akceptują także wpływy z renty lub najmu lokalu.

A czy kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach jest możliwy? Przedsiębiorcy nie mają tak łatwo, jak klienci indywidualni. Nawet jeśli formalności są ograniczone do minimum, to i tak sam wniosek o kredyt nie wystarczy, aby otrzymać pożyczkę.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – warunki

Choć formalności przy kredycie na dowód ograniczone są do minimum, a koniecznych do spełnienia wymagań nie jest wiele, to i tak produkt ten nie jest dostępny dla każdego. Źródło dochodów, na które kredytobiorca wskazuje w oświadczeniu, musi być stałe, a pieniądze muszą wpływać na konto regularnie.

W najlepszej sytuacji są osoby, które otrzymują dochody minimum od 6 miesięcy, najlepiej dłużej. Dużo zależy też od tego, na jaką kwotę pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń ma zostać udzielona.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a zdolność kredytowa

Banki, zanim udzielą kredytu, dokonują dokładnej weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy. Jedną z kwestii, do której przykładają dużą wagę, jest zdolność kredytowa. Wymusza to na nich Prawo bankowe, a dokładniej Art. 70., w którym jest napisane „Bank uzależnia przyznanie kredytu od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie”.

Nie ma zatem znaczenia fakt, iż jest to pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o dochodach. Do przeprowadzenia analizy zdolności kredytowej wystarcza samo oświadczenie o zarobkach. W przypadku osób, które decydują się wziąć kredyt bez dochodów w swoim banku, kredytodawcy biorą pod uwagę wpływy na konto, do których mają przecież dostęp.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń a historia kredytowa

Duży wpływ na otrzymanie finansowania ma również historia kredytowa. Bank nie potrzebuje tak naprawdę żadnych dodatkowych informacji niż te, które ma we wniosku kredytowym, aby prześwietlić potencjalnego kredytobiorcę pod tym kątem. Sprawdza więc bazy dłużników takie jak BIK, BIG i KRD.

Jeśli podczas weryfikacji historii kredytowej okaże się, że masz niespłacone długi, niestety musisz liczyć się z odrzuceniem wniosku o kredyt. Bo choć jest to kredyt bez zaświadczeń, to nie bez zdolności kredytowej, a historia kredytowa jest jednym z jej elementów. Ten drugi znajdziesz w ofertach instytucji pozabankowych.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – dokumenty, które warto przygotować

Zaświadczenie o zarobkach przy kredycie na dowód co prawda nie jest wymagane, ale nie oznacza to, że wystarczy sam wniosek kredytowy. Prawdopodobnie bank zażąda dodatkowo przedstawienia dokumentów potwierdzających stałość przychodów.

Zatem jakie dokumenty warto mieć w zanadrzu, przygotowując się do złożenia wniosku o kredyt bez zaświadczeń o dochodach? Najczęściej zamiast zaświadczenia o zarobkach wymagana jest deklaracja podatkowa PIT (PIT-11, PIT-36, PIT-37, PIT-40) albo wyciąg z konta osobistego.

Starając się o kredyt bez zaświadczeń na dowód, raczej nie będzie trzeba składać dodatkowych dokumentów. Bank samodzielnie sprawdzi wpływy na konto z ostatnich kilku miesięcy.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń – ile kosztuje?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach nie jest za darmo i nie ma co tutaj liczyć na żadne ulgi. Warto mieć świadomość, że samo oprocentowanie o kosztach kredytu niewiele nam powie. Podczas analizy ofert kredytowych najważniejszy jest wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wykracza on poza oprocentowanie nominalne i obejmuje wszystkie koszty związane z kredytem.

Jakie opłaty kryją się pod RRSO? Jedną z najważniejszych są odsetki – podstawowy składnik pożyczki. Każdy bank indywidualnie ustala wysokość oprocentowania w skali roku, choć w świetle prawa jego wartość nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej, ustalanej przez Narodowy Bank Polski.

Oprócz odsetek RRSO uwzględnia szereg kosztów dodatkowych, w tym prowizję za przyznanie pożyczki, opłatę przygotowawczą czy koszt ubezpieczenia. Zatem chcąc poznać całkowity koszt kredytu bez zaświadczeń, wystarczy sprawdzić RRSO wybranej oferty.

Dowiedź się więcej: Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach – gdzie złożyć wniosek?

Gdzie dostanę kredyt bez problemu? To pytanie zadaje sobie każdy zainteresowany ofertą bez zaświadczeń o zarobkach. Jeśli i Ciebie ono nurtuje, to odpowiedź na nie znajdziesz poniżej. Specjalnie dla Ciebie sprawdziliśmy oferty 7 popularnych w Polsce banków w poszukiwaniu kredytów udzielanych wyłącznie na dowód. Sprawdź, czy można w nich dostać kredyt bez zaświadczeń, a jeśli tak, to na jakich warunkach.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń Alior Bank

Alior Bank wyszedł do swoich klientów z propozycją o nazwie Pożyczka na klik. Zaciągnąć ją można w 100% online – klikasz i masz. Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach Alior Bank przeznaczony jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów. Maksymalna kwota finansowania to 5 tys. zł, a okres spłaty może sięgać nawet 10 lat. RRSO to 7,43%.

W ofercie Alior Bank oprócz Pożyczki na klik jest także e-Pożyczka – wnioskuj online. Jest to kredyt z ograniczoną liczbą formalności, który pozwala otrzymać do 70 tys. zł. Do 5 tys. zł umowę podpisuje się zdalnie, a powyżej tej kwoty zawiera się ją przez telefon. Okres spłaty do 10 lat, a RRSO to 13,7%.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń mBank

Bez potrzeby dostarczania zaświadczenia o dochodach w mBanku pożyczać mogą stali klienci banku, którzy mają z nim relację od min. 2 miesięcy, regularnie zasilają konto lub mają na nim oszczędności, a w dodatku posiadają wyznaczony limit kredytowy w oparciu o historię rachunku. Nowi klienci mogą dostać kredyt gotówkowy w mBanku bez zaświadczeń o zarobkach pod warunkiem, że ich ocena zdolności kredytowej będzie pozytywna.

Maksymalna kwota kredytu na dowód dla nowych klientów to 5 tys. zł, a dla stałych – do 60 tys. zł lub do wysokości wyznaczonej przez bank zdolności kredytowej w ramach przyznanego limitu. Okres spłaty dla kredytu do 30 tys. zł wynosi maksymalnie 96 miesięcy, a powyżej tej kwoty może sięgać nawet 120 miesięcy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń PKO BP

W ramach oferty bez zaświadczeń całkowicie przez internet, o kredyt w PKO Banku Polskim wnioskować mogą klienci, którzy mają pozytywną historię współpracy z bankiem, czyli nie mają żadnych zaległości w spłacie, ponadto w przeszłości nie korzystali jeszcze z tego typu rozwiązania. W ten sposób pożyczyć można nawet 200 tys. zł, a na spłatę jest aż 96 miesięcy. Koszty pożyczki ustalane są w oparciu o wyliczenia dokonane na podstawie przedstawionych w banku dokumentów.

Bank Pocztowy kredyt bez zaświadczeń

W Banku Pocztowym bez zaświadczeń otrzymać można m.in. Szybki kredyt na szkolne wydatki. Maksymalna kwota finansowania to 10 tys. zł, które do ręki otrzymać można jeszcze tego samego dnia. Dogodne raty od 3 do 12 miesięcy. Oprócz tej propozycji w ofercie instytucji widnieje także tradycyjny kredyt gotówkowy, który gwarantuje ograniczone formalności i o którego można starać się przez internet, telefon lub w placówce. Kwota kredytu wynieść może do 200 tys. zł, z okresem spłaty do 120 miesięcy. RRSO wynosi 13,58%, a wysokość raty dopasowywana jest do potrzeb klienta.

ING kredyt bez zaświadczeń

W ING Banku Śląskim również istnieje możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczeń o dochodach. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać przede wszystkim klienci banku, którzy mają w nim konto, na które co miesiąc wpływa stały dochód. Pożyczyć można do 200 tys. zł, a dług spłacać maksymalnie przez 10 lat.

ING w ramach standardowej oferty proponuje pożyczkę na uproszczonych zasadach oceny zdolności kredytowej. Do obliczeń wykorzystywany jest deklarowany przez klienta w oświadczeniu dochód, który nie podlega weryfikacji na podstawie dokumentów ani wpływów na konto.

Credit Agricole kredyt bez zaświadczeń

W Credit Agricole kredyt bez konieczności składania zaświadczenia o dochodach dedykowany jest zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Maksymalna kwota pożyczki zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta oraz od wymogów regulacyjnych, którym podlega bank. W przypadku pozytywnej oceny można liczyć na kredyt w wysokości maksymalnie 200 tys. zł. Spłatę można rozłożyć nawet na 120 miesięcy.

Chcąc skorzystać z uproszczonych zasad wnioskowania, nowi klienci Credit Agricole sięgnąć mogą także po Kredyt Powitalny. Maksymalna kwota takiego finansowania to 3 tys. zł, z okresem spłaty do 12 miesięcy. RRSO wynosi 0%.

Kredyt bez zaświadczeń Millennium

Masz zdolność kredytową, czerpiesz dochód ze źródła akceptowanego przez bank oraz spełniasz wewnętrzne kryteria zgodne z polityką kredytową banku? Jeśli tak, to możesz liczyć na pożyczkę w Millennium na uproszczonych zasadach. Oferta kredytu bez zaświadczeń przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów.

Maksymalna kwota pożyczki gotówkowej na dowód w Millennium to 160 tys. zł dla obecnych klientów i 55 tys. zł dla nowych. Okres spłaty może zostać ustalony nie dłużej niż na 84 miesiące.

Sprawdź: Kalkulator kredytowy

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez Internet

Czy można dostać szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i bez konieczności wychodzenia z domu? Oczywiście, że tak! Nie oznacza to jednak, że starając się o kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach, nie będziesz musiał przedstawić swoich zarobków. Wnioskowanie wygląda dokładnie tak samo, jak w tradycyjnej formie, z tym że odbywa się przez internet.

Jeśli nie masz stałego dochodu, a Twoje konto świeci pustkami, to nie masz co liczyć na to, że jakikolwiek bank przyzna Ci kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń. Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach nie będzie dla Ciebie również wtedy, gdy będziesz mieć długi i opóźnienia w spłacie zobowiązań.

Kliknij i sprawdź: Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców 

Kredyt hipoteczny bez zaświadczeń

A co z kredytem hipotecznym? Czy tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego jest szansa na to, by dostać go bez zaświadczeń o dochodach? Niestety nie jest to możliwe. Choć rzadko, to zdarza się jednak, że zaświadczenie o zarobkach zastępuje wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy.

Kredyt hipoteczny jest bowiem zobowiązaniem, które zazwyczaj opiewa na kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych, a jego spłata rozkładana jest na kilkanaście albo i kilkadziesiąt lat. Żaden bank nie zaryzykuje więc udzieleniem takiego finansowania, nie mając pewności, że kredytobiorca ma zdolność go jego spłaty.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach – czy warto z niego skorzystać?

Kredyt na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – czy jest możliwy, czy nie? Wiesz już, że tak. Jedyne, czego możesz nie być pewnym to to, czy opłaca się go brać. Jest to dogodne rozwiązanie dla osób, które nie mają umowy o pracę i pracują np. na podstawie umowy zlecenie. Korzystne jest ono również dla tych, którzy nie chcą prosić swojego szefa o wypełnienie zaświadczenia niezbędnego do skorzystania z tradycyjnej oferty kredytowej.

Trzeba jednak pamiętać, że brak zaświadczenia o dochodach nie jest równoznaczny z rezygnacją ze sprawdzania zdolności kredytowej przez bank. Kredytodawca i tak znajdzie sposób, by ją zweryfikować.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?
11.01.2023

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?

...nas do szukania na każdym kroku oszczędności. Tak czy inaczej, karta kredytowa stanowi dobrą alternatywę dla kredytu gotówkowego i chętnie z...

...dla kredytu gotówkowego i chętnie z niej korzystamy. Rezygnacja z karty kredytowej przed upłynięciem okresu określonego w zawartej umowie jak...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć
12.12.2022

Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć

...do podejmowania krótko- i długoterminowych decyzji biznesowych czy oceny sytuacji majątkowej i finansowej przez odbiorców zewnętrznych i kredytodawców.  Gdy przedsiębiorstwo stara się o kredyt gotówkowy, bank z pewnością sprawdzi efektywność jego działania, właśnie weryfikując najświeższe dane z zakresu analizy finansowej. Zacznijmy od wyjaśnienia, co oznacza wskaźnik ogólnego...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?
09.12.2022

Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?

...którzy ze względu na niską zdolność nie mają szans na kredyt gotówkowy w banku. Obecnie wiele firm pozabankowych ma w ofercie pierwszą...

...zależy na niskim koszcie zobowiązania, przyciąga szczególnie chwilówka 0 procent – nieoprocentowana oferta, której RRSO wynosi 0%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?
08.12.2022

Czym są stopy procentowe NBP? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Na czym polegają płatności odroczone?
28.11.2022

Na czym polegają płatności odroczone i kiedy można z nich skorzystać?

...zna takie sytuacje – wiele osób decyduje się wówczas na szybki kredyt gotówkowy lub zaciągnięcie chwilówki. Naprzeciw oczekiwaniom szerokiej...

...pytania. W pewnym sensie przelew odroczony jest alternatywą dla kredytu gotówkowego lub pożyczki, ma jednak jeden duży atut – samo odroczenie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?
21.11.2022

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

...lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie...

...spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji...

Zobacz więcej
5 min. czytania