Kredyty gotówkowe 12 min. czytania

Gdzie wziąć kredyt o wartości 20 tys. złotych? Ile wynosi rata kredytu 20 tys. złotych?

Zaktualizowano: 2023-01-25 11:48
Opublikowano: 2020-07-01 14:50
Średnia ocena: 5,81/6 Głosów: 27
Gdzie wziąć kredyt o wartości 20 tys. złotych?

Oferta kredytu w wysokości 20 tys. zł dostępna jest w większości banków w Polsce, choć na ostateczną kwotę zobowiązania udzielonego klientowi wpływa jego indywidualna zdolność kredytowa. Szybka pożyczka o wartości 20 tys. zł to alternatywa dla kredytobiorcy zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Wybierając odpowiednią ofertę, sprawdzaj wysokość całkowitych kosztów zobowiązania. Ile wyniosą?

Kiedy chcesz pożyczyć od banku kwotę 20 tys. zł w ramach kredytu gotówkowego, z pewnością porównasz ze sobą różne oferty, aby skorzystać z tej, która będzie dla Ciebie najatrakcyjniejsza. Gdzie znaleźć najtańszy kredyt na taką kwotę? Czy najniższe oprocentowanie zawsze powinno być punktem wyjścia przy ocenie atrakcyjności propozycji finansowania bankowego?

Kredyt na 20 tys. zł – najważniejsze informacje

Planujesz kupno samochodu? A może myślisz o remoncie mieszkania bądź chcesz zbudować przydomową altanę z miejscem do grillowania? Wyliczyłeś, że potrzebujesz kwoty około 20 tys. zł, ale niestety Twoje oszczędności nie są takie wysokie? Zastanów się, skąd wziąć 20 tys. zł, aby zrealizować swoje inwestycje.

Możesz skierować swoje kroki do banku, w którym masz już konto bankowe i tam starać się o kredyt gotówkowy na kwotę 20 tys. zł. Dzięki historii współpracy z bankiem możesz uzyskać w krótkim czasie pożądane finansowanie, a może być to nawet kredyt 20 tys. przez internet, który uzyskasz bez wychodzenia z domu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy oferta przedstawiona Ci przez własny bank jest wystarczająco atrakcyjna, możesz poszukać oferty na zobowiązanie w wysokości 20 tys. zł w innych bankach, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, a nawet w firmach pozabankowych, jeśli interesuje Cię chwilówka na kwotę 20 tys. zł. W tym ostatnim przypadku wybór nie jest zbyt szeroki.

Kredyt na samochód 20 tys. zł, na wakacje, na remonty i własne potrzeby otrzymasz w praktyce w każdym banku, ponieważ jest to stosunkowo niskie zobowiązanie. Możesz uzyskać je w postaci:

  • pożyczki gotówkowej;
  • kredytu gotówkowego;
  • kredytu odnawialnego, czyli linii kredytowej w koncie;
  • kredytu na samochód;
  • pożyczki hipotecznej.

Jeśli jednak nie do końca potrafisz określić, na jakie cele chcesz pożyczyć kwotę 20 tys. zł, albo nie chcesz obciążać hipoteki na nieruchomości zobowiązaniem finansowym z banku, wybierz prosty kredyt gotówkowy. To pod wieloma względami produkt uniwersalny, dzięki któremu uda Ci się zrealizować dowolne plany, a bank nie zapyta, na co chcesz pożyczyć pieniądze ani nie będzie Cię rozliczał z ich wydatkowania.

Najczęściej oferty kredytów na 20 tys. zł mają to do siebie, że można je uzyskać na bardzo dobrych warunkach, w ramach uproszczonego procesu weryfikacyjnego, także w trybie online.

Sprawdź: Ile kosztuje kredyt na 10 tys. złotych i gdzie najlepiej złożyć wniosek?

Kto może ubiegać się o kredyt na 20 tys. zł?

O kredyt 20 tys. zł możesz ubiegać się wtedy, gdy masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową (musi ona wynosić co najmniej 20 tys. zł). Rozumiana jest jako zdolność do spłaty właśnie takiego zobowiązania finansowego wraz z odsetkami i innymi naliczanymi opłatami. Musisz wykazać się odpowiednio wysokimi dochodami, które nie będą zanadto obciążone przez inne płatności, np. raty kredytów i pożyczek, jakie dotychczas spłacałeś.

Będziesz mieć szanse na kredyt w wysokości 20 tys. zł, jeśli prowadzisz na przykład jednoosobowe gospodarstwo domowe i nie masz w związku z tym nikogo na utrzymaniu ani nie zaciągnąłeś kredytu gotówkowego czy innego zobowiązania, a przy tym zarabiasz w granicach 2500-3000 zł miesięcznie. Zdolność obniżą ewentualne alimenty, koszty utrzymania posiadanego samochodu czy nawet nieużywana dotychczas karta kredytowa.

Natomiast takie zarobki w przypadku trzyosobowej rodziny będą już zbyt niskie, abyś mógł zaciągnąć kredyt na 20 tys. zł w banku. Najlepiej, gdyby oboje dorośli w rodzinie zarabiali co najmniej tyle, ile wynosi minimalna pensja krajowa – 3010 zł brutto.

To może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu

Ponadto masz szansę na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi kredytowej z banku, jeśli odznaczasz się dobrą historią w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Od razu odpowiadamy na pytanie o to, czy można otrzymać z banku kredyt na 20 tys. zł bez BIK-u? Nie jest to możliwe, ponieważ takie instytucje muszą uwzględniać w swych działaniach wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego rekomendacje, które wskazują, że przy przeprowadzaniu procesu kredytowego konieczne jest sprawdzanie dostępnych baz danych bankowych i baz biur informacji gospodarczej.
Szansę na kredyt w wysokości 20 tys. zł, a raczej pożyczkę, najczęściej ratalną bez BIK-u, będziesz mieć tylko wtedy, gdy skorzystasz z oferty firm pozabankowych.

O kredyt w banku starać się mogą wyłącznie pełnoletnie osoby, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Podstawą starania się o kredyt gotówkowy w banku jest wniosek – papierowy lub elektroniczny, składany wraz z wymaganymi załącznikami. Sprawdź, co będzie potrzebne do skutecznego ubiegania się o kredyt gotówkowy.

Kredyt na 20 tys. – wymagane dokumenty

Aby otrzymać kredyt na 20 tys. zł w banku, musisz złożyć wniosek kredytowy i dokumenty, które potwierdzą Twoją indywidualną sytuację finansową. Możesz też otrzymać kredyt na dowód do 20 tys. zł w niektórych bankach w ramach uproszczonej procedury. Najczęściej oferują je te instytucje, w których klient ma już swój rachunek osobisty. Ponadto bez zaświadczeń otrzymać możesz pożyczkę 20 tys. zł na dowód w firmie pozabankowej.

Jeśli ubiegasz się o taki kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, będziesz musiał złożyć wymagane dokumenty:

Kredyt na 20 tys. bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Banki mają określone wymagania proceduralne dotyczące ubiegania się o kredyty i pożyczki. Warto wiedzieć, czy możliwe jest uzyskanie zobowiązania 20 tys. zł bez zaświadczeń w wysokości na przykład uzyskiwanych zarobków. W niektórych przypadkach rzeczywiście nie będziesz musiał dostarczać do wniosku o kredyt zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia od pracodawcy. Będzie tak chociażby w banku, w którym masz już konto bankowe i kredytodawca na tej podstawie będzie mógł sobie sprawdzić przepływy pieniężne na rachunku. To pozwoli potwierdzić źródło stałych dochodów, niezbędnych do uzyskania odpowiednio wysokiej zdolności.

Natomiast możliwe jest też otrzymanie pożyczki 20 tys. zł bez zaświadczeń – zarówno w banku, z którym masz już pewną historię współpracy, jak i w firmie pozabankowej, która może Ci nawet zaoferować pożyczkę bez BIK-u. Trudniej będzie znaleźć ofertę na pożyczkę pozabankową na taką kwotę i najczęściej będzie to oferta na zobowiązanie ratalne.

Ile kosztuje kredyt na 20 tys. zł? Kalkulator

Kredyt na 20 tys. zł najczęściej jest zobowiązaniem gotówkowym, który nie wymaga ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia, choć możesz np. zmniejszyć wysokość oprocentowania czy prowizji bankowej, jeśli wykupisz ubezpieczenie do kredytu 20 tys. zł. Jaka rata będzie wówczas do spłaty? Nieco wyższa niż bez ubezpieczenia, ale bank może Ci zrekompensować straty, obniżając wysokość marży kredytowej. Ile wynosi rata kredytu 20 tys. zł? Kwota, jaką będziesz musiał spłacić, zależy od długości okresu kredytowania. Posłuż się kalkulatorem kredytowym, aby się tego dowiedzieć i dopasować wszystkie parametry zobowiązania na 20 tys. zł – na 10 lat, na 15 lat czy nawet na dłużej.

Zobacz, ile będzie kosztować kredyt w poszczególnych bankach, jeśli dla niezmiennego kapitału kredytu w wysokości 20 tys. zł weźmiesz pod uwagę inne okresy. W tabeli znajduje się każdorazowo całkowity koszt zobowiązania.

Nazwa banku

Okres kredytowania

1 rok

2 lata

5 lat

10 lat

Santander Bank Polska

23 428,80 zł

24 824,88 zł

29 323,20 zł

37 819,20 zł

mBank

21 096 zł

22 152 zł

25 500 zł

31 680 zł

ING Bank Śląski

21 017,52

21 984,48 zł

25 056,60 zł

30 726 zł

PKO BP

20 865 zł

21 686 zł

29 634 zł

Brak danych

Getin Bank

22 185,24 zł

24 581,28 zł

29 718,60 zł

36 264,00 zł

Kredyt na 20 tys. zł z ratą w wysokości mniej niż 2000 zł na 12 miesięcy możesz zaciągnąć we wszystkich wskazanych powyżej bankach, najtaniej jednak będzie w PKO Banku Polskim. Przy kredycie na taką samą kwotę na 2 lata najlepszą ofertę ma ponownie PKO BP, a na 5 lat – ING Bank Śląski. Na 10 lat najkorzystniej będzie zaciągnąć taki kredyt na 20 tys. zł w ING.

Kliknij i dowiedz się więcej: Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim – opinie, kalkulator, warunki

Jak wziąć kredyt na 20 tys. zł? Poradnik

Jeśli zaciągasz zobowiązanie na 20 tys. zł, będzie to kredyt gotówkowy lub pożyczka. Możesz zaciągnąć też celowy produkt w takiej wysokości, np. kredyt samochodowy czy nawet kredyt na mieszkanie, jeśli potrzebujesz właśnie takiej kwoty dla realizacji np. rozbudowy swojego domu. Kredyt 20 tys. zł online zaciągniesz np. w banku, w którym masz już konto, co wiąże się z łatwiejszą weryfikacją wiarygodności przez bank, zna on bowiem już klienta, a jego historię może sprawdzić.

Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się uważnie z jej wszelkimi postanowieniami. Zwróć uwagę nie tylko na samą wysokość oprocentowania kredytu na 20 tys. zł, ale jednocześnie na wysokość prowizji i innych kosztów naliczanych przez bank. Kwota takiego zobowiązania nie jest zbyt wysoka i najpewniej bank nie będzie wymagał od Ciebie ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń spłaty, choć z nimi łatwiej i szybciej możesz otrzymać zgodę na finansowanie zewnętrzne Twoich indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj umowę, jaką przedstawi Ci bank przy realizacji procesu kredytowego. Zawsze pytaj, jeśli jakiś punkt okazuje się niejasny. Zobacz, czy wszystkie wynegocjowane warunki lub promocje zostały uwzględnione w umowie. To one bowiem będzie w pierwszej kolejności obowiązywać, nie zaś ustne zapewnienia doradcy kredytowego z banku.

Porównuj ze sobą różne oferty kredytów na 20 tys. zł. Wybierz najtańszą, ale i najlepszą. Niekoniecznie najniższe oprocentowanie jest najważniejsze. Dla ciebie korzystniejsza może być oferta, w której bank daje możliwość skorzystania w trakcie trwania umowy z karencji w spłacie rat. Taka opcja przyda się, jeśli w przyszłości Twoja sytuacja finansowa chwilowo ulegnie pogorszeniu i będziesz potrzebował pomocy tego rodzaju.

Do kredytu na kwotę do 20 tys. zł bank może zaoferować Ci również ubezpieczenie – składka powiększy wysokość rat, ale na wypadek utraty pracy, ciężkiego zachorowania i tym podobnych zdarzeń uzyskasz świadczenie z ubezpieczenia – ubezpieczyciel może na pewien czas przejąć w imieniu klienta-kredytobiorcy obowiązek spłaty rat kapitałowo-odsetkowych.

To może Cię zainteresować: Jak wziąć kredyt - jakie warunki należy spełnić, by zdobyć kredyt?

Jaki bank wybrać, biorąc kredyt na 20 tys. zł?

Rozważasz możliwość zaciągnięcia kredytu w wysokości 20 tys. zł? Gdzie najlepiej złożyć wniosek? Wiele banków będzie skłonnych do udostępnienia Ci takiej kwoty, jeśli  pozytywnie przejdziesz przez proces kredytowania i potwierdzisz, że masz wystarczającą zdolność do zaciągnięcia takiego zobowiązania. PKO BP w wielu kategoriach kredytów krótkoterminowych wygrywa swoją ofertą i ma najlepszą propozycję dla Ciebie na produkt zaciągany na rok czy dwa lata. Jeśli Twoje bieżące dochody tylko na to pozwalają, spróbuj skrócić do minimum okres spłaty, tak aby koszty w przypadku kredytu na 20 tys. zł były jak najniższe ING Bank Śląski zaproponuje Ci z kolei ofertę na długoterminowy kredyt gotówkowy na 5 czy 10 lat na 20 tys. zł, który wyróżnia się na tle konkurencji.

Możesz też wziąć kredyt na kwotę 20 tys. zł w mBanku z promocyjnym kodem, w Santanderze – z ubezpieczeniem lub bez – a także w wielu innych polskich bankach, które okresowo organizują promocje swoich produktów, dzięki czemu możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty.

Gdzie pożyczyć 20 tys. zł bez zaświadczeń i bez sprawdzania BIK-u? Kredyt pozabankowy w wysokości 20 tys. zł to właściwie pożyczka, którą zaciągniesz po dopełnieniu minimum formalności.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Sprawdź, jaki bank wybrać!

Czy warto zdecydować się na kredyt na 20 tys. zł?

Jeśli nie masz oszczędności, nie możesz poczekać np. z kupnem nowego auta lub z remontem łazienki, poszukaj najlepszej oferty kredytu do 20 tys. zł w banku lub pożyczki o takiej samej wartości w firmie pozabankowej, choć z tym będzie nieco trudniej. Zwykle chwilówki udzielane są na znacznie niższe kwoty – około kilku tysięcy złotych.

W bankach z kolei najczęściej można zaciągnąć kredyt na 20 tys. zł z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia. To produkt celowy, np., kredyt samochodowy lub kredyt gotówkowy, który spożytkujesz w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Warto skorzystać z takiej opcji, jeśli potrzebujesz pożyczyć pieniądze na wybraną inwestycję, która nie może czekać do czasu, aż zgromadzisz wymaganą kwotę z własnych oszczędności.

Nie przegap: 

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową. Na jaką sumę możemy liczyć?

Czy wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego się opłaca?

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?
11.01.2023

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?

...nas do szukania na każdym kroku oszczędności. Tak czy inaczej, karta kredytowa stanowi dobrą alternatywę dla kredytu gotówkowego i chętnie z...

...dla kredytu gotówkowego i chętnie z niej korzystamy. Rezygnacja z karty kredytowej przed upłynięciem okresu określonego w zawartej umowie jak...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć
12.12.2022

Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć

...do podejmowania krótko- i długoterminowych decyzji biznesowych czy oceny sytuacji majątkowej i finansowej przez odbiorców zewnętrznych i kredytodawców.  Gdy przedsiębiorstwo stara się o kredyt gotówkowy, bank z pewnością sprawdzi efektywność jego działania, właśnie weryfikując najświeższe dane z zakresu analizy finansowej. Zacznijmy od wyjaśnienia, co oznacza wskaźnik ogólnego...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?
09.12.2022

Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?

...którzy ze względu na niską zdolność nie mają szans na kredyt gotówkowy w banku. Obecnie wiele firm pozabankowych ma w ofercie pierwszą...

...zależy na niskim koszcie zobowiązania, przyciąga szczególnie chwilówka 0 procent – nieoprocentowana oferta, której RRSO wynosi 0%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?
08.12.2022

Czym są stopy procentowe NBP? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Na czym polegają płatności odroczone?
28.11.2022

Na czym polegają płatności odroczone i kiedy można z nich skorzystać?

...zna takie sytuacje – wiele osób decyduje się wówczas na szybki kredyt gotówkowy lub zaciągnięcie chwilówki. Naprzeciw oczekiwaniom szerokiej...

...pytania. W pewnym sensie przelew odroczony jest alternatywą dla kredytu gotówkowego lub pożyczki, ma jednak jeden duży atut – samo odroczenie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?
21.11.2022

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

...lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie...

...spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji...

Zobacz więcej
5 min. czytania