Kalkulator wynagrodzeń (płac) brutto - netto Rok podatkowy 2019

Kalkulator wynagrodzeń w łatwy sposób pozwoli ci określić wysokość twojego wynagrodzenia netto oraz brutto. Dodatkowo przekonasz się, jaki koszt ponosi twój pracodawca, oferując ci takie warunki zatrudnienia.

Korzystając z kalkulatora, dowiesz się, ile miesięcznie wynoszą cię składki ubezpieczeniowe, a także zaliczka na PIT.

Kalkulator jako narzędzie jest bardzo intuicyjny i nie wymaga wielu informacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że skorzystać z niego mogą osoby zatrudnione na podstawie:

  • umowy o pracę

  • umowy zlecenie

  • umowy o dzieło

W jakim celu warto skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń? Zainteresowane powinny być w szczególności osoby, które szukają pracy lub znalazły już interesującą ofertę zatrudnienia. Często pracodawcy podają przyszłym pracownikom wysokość zarobków brutto, a kalkulator pozwala określić, ile pieniędzy otrzymasz na rękę.

Kalkulator może okazać się atrakcyjny również w przypadku obliczenia, która umowa będzie najatrakcyjniejsza dla ciebie pod względem finansowym. Sprawdź, która forma zatrudnienia pozwoli ci uzyskać najwięcej korzyści, pamiętając jednocześnie o tym, że każdy rodzaj umowy ma swoje plusy oraz minusy.

Weryfikując opłaty związane z miesięcznym wynagrodzeniem możesz także zapoznać się lepiej z opłatą emerytalną. Pamiętaj jednak, że kalkulator wynagrodzeń dostępny na naszej stronie spełnia wyłącznie rolę informacyjną i przeznaczony jest do użytku prywatnego.

Jak prawidłowo wypełnić kalkulator wynagrodzeń? Wystarczy, że podasz kwotę swoich zarobków brutto, określisz czy pracujesz w miejscu swojego zamieszkania, posiadasz autorskie koszty uzyskania przychodu, uwzględnisz kwotę wolną od podatku oraz określisz czy rozliczasz się samodzielnie, czy ze współmałżonkiem.

Korzystając z kalkulatora wynagrodzeń, możesz mieć pewność, że szybko zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje, a wszystko to bez wychodzenia z domu lub angażowania do tego osób postronnych. Wszystkim naszym czytelnikom gwarantujemy dostęp do bezpłatnego narzędzia, które ma wiele zastosowań.