Kredyty mieszkaniowe - Ranking kredytów hipotecznych sierpień 2019

Zestawienie wygenerowane dla kredytu w wysokości 200.000,00 PLN na okres 25 latZmień parametry
2
609osób wybrało tę ofertę
3,06%
RRSO
3,02%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
950,50 PLN
Rata miesięczna
85.151,33 PLN
Całkowity koszt
3
351osób wybrało tę ofertę
3,46%
RRSO
3,41%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
991,62 PLN
Rata miesięczna
97.485,84 PLN
Całkowity koszt
4
3,58%
RRSO
3,52%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.003,39 PLN
Rata miesięczna
101.018,10 PLN
Całkowity koszt
5
248osób wybrało tę ofertę
3,67%
RRSO
3,61%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.013,08 PLN
Rata miesięczna
103.925,43 PLN
Całkowity koszt
6
270osób wybrało tę ofertę
3,68%
RRSO
3,62%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.014,16 PLN
Rata miesięczna
104.249,42 PLN
Całkowity koszt
7
376osób wybrało tę ofertę
3,79%
RRSO
3,61%
Oprocentowanie
1,25%
Prowizja
1.025,75 PLN
Rata miesięczna
107.724,50 PLN
Całkowity koszt
8
302osób wybrało tę ofertę
4,30%
RRSO
4,22%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
1.080,12 PLN
Rata miesięczna
124.035,82 PLN
Całkowity koszt
9
268osób wybrało tę ofertę
5,21%
RRSO
4,89%
Oprocentowanie
2,00%
Prowizja
1.156,40 PLN
Rata miesięczna
150.919,46 PLN
Całkowity koszt
Ninejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Kredyt hipoteczny - Jak uniknąć zbyt wysokich opłat?

Kredyt hipoteczny ze względu na wysokość zadłużenia może bardzo obciążyć budżet kredytobiorcy w trakcie spłaty. Chcesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie kredyt zagwarantuje najniższy koszt, a rata kredytu nie będzie zbyt wysoka względem twoich możliwości? Nasze porady mogą pomóc ci zdecydować się na kredyt hipoteczny, który nie przewiduje wysokich opłat dodatkowych, a warunki zadłużenia pozwolą ci cieszyć się bezproblemową spłatą. Przekonaj się, co powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem zadłużenia. Koszt kredytu hipotecznego Atrakcyjność kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od opłat okołokredytowych, które bezpośrednio wpływają na ratę i całkowity koszt zobowiązania. Część kredytobiorców sprawdza zadłużenia wyłącznie pod względem oprocentowania, co w przypadku kredytu hipotecznego nie sprawdza się ze względu na oprocentowanie, które zależne jest od wysokości zmiennej stawki WIBOR. Na koszt hipoteki składa się także marża, jaką pobiera bank w ramach...

Ranking kredytów hipotecznych - Sierpień 2019

Ranking kredytów hipotecznych - Sierpień 2019

Wybór kredytu hipotecznego wydaje ci się trudniejszy, niż myślałeś? Okazuje się, że mimo bardzo atrakcyjnych kosztów i niskich stóp procentowych, wielu kredytobiorców nie potrafi wskazać jednej oferty, która może pomóc im zrealizować marzenia o własnym mieszkaniu czy budowie domu. Co możesz zrobić, by wybór kredytu hipotecznego był łatwiejszy i mniej stresujący? Jak szybko znaleźć ofertę, dzięki której zaoszczędzisz na spłacie zadłużenia? Wystarczy, że skorzystasz z naszych darmowych porad i porównasz oferty dzięki narzędziom finansowym przeznaczonym dla przyszłych kredytobiorców. Sprawdź swoją zdolność kredytową Wszystkie zadłużenia finansowe oferowane przez banki wymagają zdolności finansowej. W przypadku kredytu hipotecznego to szczególnie istotne, ze względu na wysokość kredytu oraz długiego okresu wiążącego ze sobą obie strony umowy. Chcesz przekonać się, czy bank wyrazi zgodę na udzielenie ci kredytu, którego potrzebujesz? Skorzystaj z...

Poradnik

Ranking kredytów hipotecznych - na co zwrócić uwagę?

Wiele osób obawia się kredytu hipotecznego, zdając sobie sprawę z tego, że to oferta, której umowa związuje kredytobiorcę z bankiem nawet na długie lata. Jak uchronić się przed zbyt wysokimi ratami kredytu? Co możesz zrobić, by spłata zadłużenia była łatwiejsza i nie nadwyrężała twojego budżetu? Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu kredytów hipotecznych, to łatwe i darmowe narzędzie, które znajdziesz na naszej stronie. Chcesz mieć pewność, że wybrany kredyt hipoteczny będzie dla ciebie najlepszy? Znajdź kilka minut i poświęć je na porównanie dostępnych ofert, a także zaznajomienie się z poradami, które systematycznie zamieszczamy na naszej stronie.

Co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy?

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z produktami finansowymi, możesz mieć wątpliwości względem tego, co powinno zwrócić twoją uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego. Jak weryfikować dostępne na rynku kredyty hipoteczne?

Korzystając z rankingu kredytów, możesz ustalić, jaka kwota kredytu cię interesuje, a także, w jakim czasie chcesz spłacić zadłużenie. To prosty sposób, by szybko poznać oferty, które przynajmniej wstępnie będą odpowiadać twoim potrzebom.

Ranking wyświetli oferty od tej, która będzie najkorzystniejsza, do produktów, które przewidują największy koszt. Zachęcamy jednak do bliższego zapoznania się przynajmniej z kilkoma najatrakcyjniejszymi kredytami hipotecznymi i porównania szczegółów, które mogą mieć ogromny wpływ na przebieg całego zobowiązania.

Warto sprawdzić:

 • Marżę kredytu hipotecznego

 • Opłatę przygotowawczą

 • Ubezpieczenie hipoteki, wykupienie polisy na życie oraz ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

 • Usługi cross sell - czyli produkty, z których musi skorzystać kredytobiorca, by mieć szansę uzyskać zgodę kredytową m.in. karta kredytowa czy konto osobiste

Wszystkie dodatkowe usługi finansowe, związane z kredytem hipotecznym spowodują, że całkowity koszt twojego zobowiązania będzie wyższy, co spowoduje, że również raty kredytu będą mniej korzystne.

Termin spłaty - jak wybrać najlepszy okres kredytowania?

Kredyt hipoteczny zawsze wiąże się z długim okresem spłaty, jednak wśród ofert znajdziesz usługi, które gwarantują bardziej elastyczny termin spłaty od konkurencyjnych usług. Zastanawiasz się, co możesz zyskać, decydując się na maksymalnie odległy okres kredytowania?

Długi termin spłaty pozwala cieszyć się niższymi ratami miesięcznymi. Ogromnym plusem takich warunków, jest także fakt, że dłuższy okres kredytowania pozwala uzyskać wyższą zdolność kredytową, co w przypadku kredytu hipotecznego może okazać się istotne w procesie ubiegania się o zgodę kredytową.

Wybierając krótszy termin spłaty, możesz liczyć na niższy całkowity koszt kredytu. Musisz jednak pamiętać, że wyższe miesięczne raty mogą okazać się zbyt inwazyjne, a ty z czasem możesz mieć poważne problemy z harmonogramem opłat.

Zanim zdecydujesz się na konkretny termin spłaty, zastanów się nad swoim budżetem i przemyśl, jaka kwota miesięcznej spłaty jest w zasięgu twoich możliwości. Tym sposobem unikniesz zbyt wysokich kosztów i uregulujesz zadłużenie bez obawy o problemy finansowe.

Podsumowanie

Wybór kredytu hipotecznego nie musi być trudny. Korzystając z odpowiedniej pomocy szybko i przede wszystkim świadomie wybierzesz ofertę, dzięki, której zdobędziesz środki na kupno własnego mieszkania lub domu.

Ranking kredytów hipotecznych dostarczy ci wiarygodnych informacji o dostępnych ofertach, a ty będziesz mieć gwarancję, że udało ci się w najlepszy sposób przygotować do wnioskowania o zobowiązanie.


Kredyt hipoteczny - co musisz o nim wiedzieć?

Co charakteryzuje kredyt hipoteczny? Jakie warunki są związane z tą ofertą? Czego może się spodziewać kredytobiorca ubiegający się o takie zadłużenie? Jeśli to pytania, które sobie zadajesz, zapewniamy, że znajdziesz tu na nie odpowiedź. Większa wiedza o wybranym przez siebie zadłużeniu pozwoli ci na bardziej świadome decyzje względem konkretnej oferty. Nie decyduj się na usługę banku bez wcześniejszego porównania usług i gromadzenia informacji o warunkach, jakie mogą wiązać się z podpisaniem umowy.

Kredyt hipoteczny - najważniejsze informacje o usłudze

Kredyt hipoteczny jest zadłużeniem udzielanym wyłącznie na określony cel i adresowanym do osób, które szukają konkretnego zobowiązania finansowego. Z pomocą kredytu hipotecznego kredytobiorca może częściowo sfinansować kupno nieruchomości, która jednocześnie stanie się zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny wyróżnia się tym, że klient zobowiązany jest do posiadania wkładu własnego, który aktualnie wynosi 20,00% wartości kupowanej nieruchomości. Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują także kredyty hipoteczne połączone z ubezpieczeniem wkładu własnego, dzięki czemu kredytobiorca może wnioskować o zadłużenie stanowiące do 90,00% wartości hipoteki. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak pozwala dużo szybciej zdecydować się na kupno własnego domu lub mieszkania.

Zastanawiasz się, na co możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny? Oferta pozwala skredytować kupno:

 • Działki budowlanej

 • Budowy domu

 • Mieszkania z rynku wtórnego oraz pierwotnego

 • Domu z rynku wtórnego lub pierwotnego

 • Lokalu użytkowego

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?

Główny koszt kredytu hipotecznego to oprocentowanie, które zależne jest bezpośrednio od stopy procentowej Narodowego Banku Polskiego, czyli WIBOR, które aktualizowane jest systematycznie co trzy miesiące. Dla kredytobiorcy oznacza to, że oprocentowanie kredytu hipotecznego może zmienić się nawet cztery razy w ciągu jednego roku. Warto jednak pamiętać, że rada Polityki Pieniężnej nie decyduje się na tak częste zmiany stóp procentowych, dzięki czemu kredytobiorcy nie muszą obawiać się tak dużych zmian w ratach swoich kredytów.

Co jeszcze składa się na koszt kredytu hipotecznego? Poza oprocentowaniem na całkowity koszt kredytu duży wpływ ma również marża, która pobierana jest przez bank za udzielenie kredytu. Marża, w przeciwieństwie do oprocentowania nominalnego jest stała, ustalana przed podpisaniem umowy. Wysokość marży może zależeć od wielu czynników, w tym od wysokości wkładu własnego kredytobiorcy, wartości nieruchomości, typu nieruchomości oraz źródła przychodów wnioskującego o zadłużenie.

Jakich dokumentów będziesz potrzebować starając się o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest ofertą bankową, która przewiduje najwięcej formalności. Jeśli chcesz odpowiednio przygotować się do wnioskowania o kredyt, możesz wcześniej sprawdzić, czego dokładnie będziesz potrzebować, by bank mógł rozpatrzyć pozytywnie twój formularz.

Pamiętaj, że wniosek kredytowy, złożony w banku wraz z pozostałymi dokumentami, ważny jest tylko przez 30 dni.

Jakich dokumentów wymagają banki od osób ubiegających się o kredyt hipoteczny? Wyróżniamy trzy kategorie załączników:

 • Dokumenty osobowe - w tym dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość (prawo jazdy lub paszport).

 • Dokumenty finansowe - świadectwo pracy, PIT 37 z ostatniego okresu rozliczeniowego, zaświadczenie o zatrudnieniu oraz zarobkach, wyciąg z rachunku rozliczeniowego.

 • Dokumenty związane z nieruchomością – wycena nieruchomości, dokument notarialny potwierdzający własność nieruchomości, a także odpis z księgi wieczystej nieruchomości.