× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kalkulator zdolności kredytowej - Zdolność kredytowa - sprawdź i oblicz!

Jaki kredyt chcesz wziąć?

Oblicz swoją zdolność kredytową

Całkowity miesięczny dochód "na rękę" dla wszystkich osób w gospodarstwie domowym
Miesięczne opłaty za czynsz, media oraz za żywność, edukację, transport, rozrywkę etc.
Raty innych kredytów oraz zobowiaząń finansowych

Ocena kalkulatora

Średnia ocena: 5,24/6 Głosów: 142
Czy jest coś co moglibyśmy dla Ciebie poprawić?

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Zdolność kredytowa jest kluczowa do tego, by móc przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Poznanie własnej zdolności kredytowej pozwoli ci bardzo szybko, a co ważniejsze skutecznie poznać swoje szanse na zobowiązanie.

Zobacz więcej

Często zadawane pytania

Sprawdzenie zdolności kredytowej nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Na naszej stronie można znaleźć darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który w ciągu kilku minut pozwoli ci ocenić, czy stać cię na spłatę wybranego zobowiązania. Szybko, bezpłatnie i bezpiecznie przekonasz się, czy masz szansę na otrzymanie zgody kredytowej w banku.

Obliczenie zdolności kredytowej polega na ocenie sytuacji finansowej kredytobiorcy. Dla banku to szczególnie istotne i należy do najważniejszych warunków otrzymania zgody kredytowej. Chcąc obliczyć zdolność kredytową, konieczne jest podanie stałych dochodów, wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także wysokości kredytu oraz terminu, w jakim zadłużenie ma zostać uregulowane. Pamiętaj, że z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej, obliczysz swoją zdolność kredytową jeszcze zanim złożysz wniosek o kredyt.

Bank zobowiązany jest do weryfikacji swoich klientów. Przed udzieleniem zgody kredytowej konieczne jest zatem obliczenie zdolności kredytowej, a także poznanie historii kredytowej osoby wnioskującej o zadłużenie finansowe. Żaden bank nie oferuje kredytu bez zdolności kredytowej, gdyż to wartość, która pozwala ocenić, czy klienta banku stać na spłatę zadłużenia, co pozwala obniżyć ryzyko kredytowe banku.

Masz kilka możliwości, by zwiększyć swoją zdolność kredytową. Poza zmianą pracy i uzyskaniem wyższych dochodów dużo łatwiejszą metodą jest obniżenie kwoty zadłużenia lub wydłużenie okresu spłaty. Decydując się na dłuższy okres kredytowania, wpływasz na obniżenie miesięcznych rat kredytu, co ma duże znaczenie podczas weryfikacji twojej zdolności kredytowej.

Ubiegając się o kredyt, musisz pamiętać, że wysokość twoich zarobków nie jest jedynym warunkiem, jaki bank bierze pod uwagę, oceniając twoją zdolność kredytwą. Wysokość zadłużenia przy najniższej krajowej będzie wahać się w przypadku kredytu gotówkowego od 22 tysięcy do nawet 50 tysięcy złotych. Wszystko zależeć będzie od warunków twojej umowy, wydatków na utrzymanie gospodarstwa domowego, a także tego, jak długo chcesz spłacać zadłużenie.

Aby obliczyć zdolność kredytową do kredytu hipotecznego, skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. Wybierz usługę, która cię interesuje i wypełnij odpowiednie pola. Ustal kwotę kredytu, termin, w jakim planujesz spłacić zadłużenie, a także podaj, ile wynoszą twoje miesięczne dochody oraz ile wynoszą twoje miesięczna wydatki, związane m.in. z opłatami rachunków, czynszem, kupnem żywności, transportem, spłatą innych zobowiązań finansowych, a nawet rozrywką. Pamiętaj, że wyższy wkład własny pozwoli ci na uzyskanie dużo korzystniejszej zdolności kredytowej, a dla banku istotne będzie to, czy pracujesz na podstawie umowy na stałe.

Pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy po obniżeniu wysokości kredytu, lub wydłużeniu terminu spłaty, nie uzyskasz wymaganej wysokości zdolności kredytowej. To najłatwiejszy sposób, by zwiększyć swoją zdolność kredytową podczas wnioskowania o kredyt. Mimo starań twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająco wysoka? Bank nie udzieli ci kredytu, ale możesz skorzystać z oferty parabanku, który w dużo mniejszym stopniu zweryfikuje twoje możliwości finansowe, nie wymagając np. zaświadczenia od pracodawcy.

Zdolność kredytowa pozwala ocenić warunki finansowe kredytobiorcy i przekonać się, czy jest w stanie spłacić zadłużenie, wraz z wszystkimi kosztami towarzyszącymi usłudze. Dlatego też zdolność kredytowa zależy bezpośrednio od wysokości dochodów klienta banku, umowy, na podstawie jakiej pracuje, jego stałych wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także kluczowych warunków kredytu, czyli wysokości zadłużenia, a także terminu, w jakim przewidziano spłatę zobowiązania.

Klienci banków zarabiający powyżej średniej krajowej mogą liczyć na zadłużenie, którego rata kredytu będzie stawiła nawet do 65% wartości dochodu miesięcznego. Jeśli zarabiasz 2500,00 złotych netto, możesz zatem otrzymać kredyt, którego miesięczna rata będzie wynosiła do 1250 złotych. Oznacza to, że możesz uzyskać zgodę kredytową na kredyt gotówkowy o wartości aż 150 tysięcy złotych, a ubiegając się o kredyt hipoteczny, kwota ta wzrośnie nawet do 250 tysięcy złotych, warunkiem będą jednak niewielkie wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także wybór długiego okresu spłaty.

500 plus pozwala na podwyższenie zdolności kredytowej w przypadku krótkoterminowych zadłużeń. Klient, który ubiega się o kredyt gotówkowy, lub kredyt na samochód, ale decyduje się na krótki okres spłaty, maksymalnie kilkunastu miesięczny, może liczyć na wyższą ocenę zdolności kredytowej, jeśli pobiera świadczenie w postaci 500 plus. Klient ubiegający się o kredyt hipoteczny musi pamiętać, że świadczenie tego typu nie będzie brane pod uwagę w momencie oceny zdolności kredytowej, nie będzie mieć zatem wpływu decyzję banku.

Odpowiedni kredyt pozwoli ci szybko zyskać dodatkowe pieniądze, a nawet spełnić duże cele, które wymagają nakładu gotówki, jakiej nie posiadasz w swoim budżecie. Z roku na rok przybywa klientów, którzy chętnie korzystają z usług banków, mając nadzieję na pozytywnie rozpatrzony wniosek i wypłatę pieniędzy na konto lub realizację kupna mieszkania, domu, czy nawet samochodu.

Uzyskanie zgody kredytowej, po prawidłowym wypełnieniu wniosku, jest w zasięgu twoich możliwości, musisz jednak pamiętać, że bank będzie chciał zminimalizować swoje ryzyko kredytowe i zadbać o odpowiednią weryfikację klienta. Zdolność kredytowa ma tutaj kluczowe znaczenie. Z naszą pomocą nie tylko dowiesz się więcej na temat samej zdolności kredytowej, ale także dowiesz się, jak szybko i samodzielnie, z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej określić swoje możliwości finansowe i ocenić, czy twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank.

Dlaczego zdolność kredytowa ma tak duże znaczenie?

Co powoduje, że zdolność kredytowa ma tak duży wpływ na to, czy uda ci się zdobyć kredyt, o który się starasz? Dla banku to jedna z najważniejszych informacji o potencjalnym kliencie. Zdolność kredytowa pozwala realnie ocenić, czy kredytobiorca będzie miał szansę na spłatę zadłużenia, nie tylko pod względem całego kapitału, ale także wszystkich opłat związanych z zadłużeniem.

Weryfikacja zdolności kredytowej pozwala ocenić, czy klienta stać na pożyczkę, na podstawie jego dochodów, a także stałych wydatków. Co ważniejsze, bank może szybko ocenić swoje ryzyko kredytowe. Bank chcąc zaoferować swoim klientom atrakcyjne warunki, m.in. niskie opłaty pozaodsetkowe, czy długi okres kredytowania, musi mieć pewność, że klient będzie w stanie wywiązać się z zawartej umowy.

Jak odbywa się weryfikacja zdolności kredytowej kredytobiorcy w banku?

Jak przebiega weryfikacja zdolności kredytowej klienta banku? Najczęściej bank oczekuje od osoby wnioskującej o kredyt informacji na temat zatrudnienia oraz wysokości stałych dochodów. W tym celu klient banku może oczekiwać prośby o dostarczenie zaświadczenia od pracodawcy o wysokości zarobków oraz formie zatrudnienia pracownika, lub dostarczenia wyciągu z konta bankowego. Dla banku, w takiej sytuacji ważne będzie takę to, jak prezentują się stałe miesięczne wydatki potencjalnego kredytobiorcy. Na uwagę zasługiwać będą zatem wszystkie obowiązujące zobowiązania finansowe, a także wydatki związane z utrzymaniem mieszkania, wyżywieniem, czy kosztami związanymi z transportem.

Instytucja mając te informacje, może ocenić, czy spłata kredytu będzie w zasięgu możliwości finansowych klienta. Warto jednak pamiętać, że na ocenę zdolności kredytowej będzie miał też wpływ wybór zobowiązania, warunki związane z całkowitymi kosztami zadłużenia, a także terminem spłaty.

Czy zdolność kredytowa jest jedynym wyznacznikiem, dzięki któremu bank może ocenić, czy osoba wnioskująca o zadłużenie może otrzymać pożyczkę? Równie ważna jest dobra historia kredytowa, klient, który jest zadłużony i w przeszłości miał poważne problemy ze spłatą swoich zobowiązań, musi liczyć się z odmową banku.

Oblicz zdolność kredytową w ciągu kilku minut - wiarygodny i zaawansowany kalkulator zdolności kredytowej

Chcesz jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt mieć pewność, że bank będzie skłonny udzielić ci zadłużenia? Trudno ci jednoznacznie określić, czy stać cię na zobowiązanie, którego aktualnie potrzebujesz? Nie musisz dłużej martwić się tym, jaką odpowiedź uzyskasz od instytucji, gwarantujemy, że korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, bardzo szybko przekonasz się, czy twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i możesz bez problemu wypełnić wniosek i oczekiwać na wypełnienie wszystkich dokumentów związanych z dowolnym kredytem.

Jak skorzystać z kalkulatora kredytowego na naszej stronie? To proste i zajmie ci zaledwie kilka minut. Zanim obliczysz swoją zdolność kredytową, koniecznie sprawdź interesujące cię oferty banków, jeśli zdecydujesz się na konkretne zadłużenie, będziesz mieć możliwość bardzo dokładnie określić, czy oferta będzie dla ciebie odpowiednia.

Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej:

Tych kilka informacji dzieli cię od określenia, czy będziesz w stanie z łatwością spłacić zobowiązanie finansowe, mając na uwadze, twój domowy budżet.

Kredyt gotówkowy a weryfikacja zdolności kredytowej

Kredyt gotówkowy uważany za jedno z zadłużeń, które wyróżnia się łatwiejszym dostępem i możliwością wykorzystania pieniędzy na całkowicie dowolny cel. Czy mniej formalności oznacza, że bank z mniejszym zaangażowaniem będzie weryfikować zdolność kredytową klienta, który ubiega się o takie zobowiązanie? Okazuje się, że nie. Klient wnioskujący o kredyt gotówkowy musi liczyć się z tym, że dla banku istotne będzie to, jakim budżetem dysponuje, a nawet to, czy posiada stałe zatrudnienie, które pozwoli na spłatę zadłużenia, rozłożoną na dłuższy okres.

Warto mieć jednak na uwadze to, że istnieje kilka ułatwień, które pomogą dużo szybciej podpisać umowę i cieszyć się wypłaconą gotówką. Klient, starając się o kredyt gotówkowy, może oczekiwać tego, że ocena zdolności kredytowej zostanie przeprowadzona na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub po dostarczeniu 3-miesięcznego wyciągu z konta bankowego. Na jeszcze korzystniejsze warunki mogą liczyć stali klienci banku, którzy prowadzą w danej instytucji rachunek bankowych, który pozwoli błyskawicznie ocenić stałe wpływy na konto, a jednocześnie określić stałe wydatki kredytobiorcy.

Kredyt na samochód a weryfikacja zdolności kredytowej

Czeka cię kupno nowego samochodu? Wiele osób w takiej sytuacji chętnie sięga po kredyt na samochód, chcąc maksymalnie szybko móc zakupić wymarzony pojazd. Kredyt na samochód jest kredytem celowym, co oznacza, że usługa wiąże się z zabezpieczeniem spłaty zadłużenia. Bank w przypadku jest współwłaścicielem pojazdu, aż do momentu spłacenia całego zobowiązania, co oznacza, że ryzyko kredytowe jest dużo niższe, a bank może bez przeszkód udzielić zobowiązania nawet o wyższej kwocie i elastycznym okresie spłaty.

Czy w takiej sytuacji istotne jest sprawdzenie zdolności kredytowej? Jeśli możliwości finansowe kredytobiorcy nie pozwolą na uregulowanie rat kredytu, bank nie będzie skłonny udzielić wsparcia finansowego i zrealizować pomocy w kupnie pojazdu z salonu, czy używanego.

Chcesz mieć pewność, że kredyt na samochód pozwoli ci sfinansować kupno wybranego pojazdu? Zatem koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej i ciesz się wiedzą, która pomoże ci podjąć odpowiednią decyzję w sprawie twoich finansów.

Kredyt hipoteczny a sprawdzanie zdolności kredytowej

Kredyt hipoteczny wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż usługa dotyczy zadłużeń o wysokiej kwocie, a także bardzo długim okresie spłaty. Podobnie jak w przypadku kredytu na samochód, oferta jest celowa, co oznacza, że klient nie otrzymuje gotówki do ręki, a bank korzysta z dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki, a także ubezpieczenia, które obejmuje nieruchomość, czy nawet polisę na życie kredytobiorcy, co pozwala uregulować zobowiązanie w przypadku śmierci kredytobiorcy przed spłaceniem kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny wymaga dostarczenia wielu dokumentów, również tych, związanych z wynagrodzeniem kredytobiorcy oraz formą jego zatrudnienia. Na zdolność kredytową będzie miało też wpływ to, na podstawie jakiej umowy pracuje kredytobiorca. Kredyt na mieszkanie wymaga stałego zatrudnienia, gdyż bank musi mieć pewność, że klient przez cały okres kredytowania, będzie zdolny do spłaty rat, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Kalkulator zdolności kredytowej hipoteka - jako klient banku musisz dołożyć wszelkich starań, by bank mógł pozytywnie ocenić twoją sytuację finansową. Kalkulator pomoże ci ocenić, czy w danym momencie możesz liczyć na zgodę kredytową, czy musisz dokonać pewnych zmian, by z powodzeniem złożyć wniosek o kredyt.

Kalkulator zdolności kredytowej hipotecznej - sprawdź, czy stać cię na kredyt

Kalkulator zdolności kredytowej hipoteczny pozwoli ci realnie poznać szanse na zadłużenie. Aby skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej hipotecznej, wystarczy, że skorzystasz z naszego darmowego kalkulatora. Wypełnij pola związane z wysokością kredytu, terminem spłaty, a także informacjami na temat twoich dochodów oraz stałych wydatków. Zdolność kredytowa hipoteczna będzie dużo wyższa, jeśli zdecydujesz się na wydłużenie okresu spłaty, do czego mogą zachęcać warunki kredytu na mieszkanie. Maksymalny termin spłaty to od 30 do 35 lat, banki dużo chętniej udzielają zobowiązań klientom, którzy chcą obniżyć swoje miesięczne raty i decydują się na dłuższy okres kredytowania. Warto także zadbać o jak najwyższy wkład własny. Choć aktualnie banki udzielają kredytów o wartości 80% nieruchomości, jeśli zdecydujesz się na wpłacenie wyższego wkładu własnego, np. w wysokości 40% wartości mieszkania lub domu, bank nie tylko korzystniej oceni twoją zdolność kredytową, ale także możliwe będzie obniżenie wysokości zobowiązania.

Czy dostanę kredyt hipoteczny? Kalkulator zdolności kredytowej w zaledwie kilka minut pomoże ci ocenić twoje szanse na zadłużenie. Nie trać więcej czasu i sprawdź, czy realizacja twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Nawet jeśli twoja zdolność kredytowa jest aktualnie niewystarczająca, możesz dokonać zmian, które pomogą ci kolejnym razem zdobyć kredyt hipoteczny i cieszyć się nowym mieszkaniem, czy domem. Pamiętaj, że wysyłając wniosek o kredyt hipoteczny, warto wypełnić zgłoszenie do kilku banków. Każda instytucja prowadzi inną weryfikację klientów, co oznacza, że możesz dzięki temu zwiększyć swoje szanse na kredyt, a wypełnienie wniosku i wysłanie go do kilku banków zajmie ci dokładnie tyle samo czasu, co wysłanie jednego wniosku.

Kredyt konsolidacyjny a weryfikacja zdolności kredytowej

Zależy ci na szybkiej spłacie kilku zadłużeń? Wiesz, że twoja sytuacja finansowa nie pozwoli ci na spłatę kilku zobowiązań i ciążą ci comiesięczne opłaty wynikające z wcześniej zawartych umów z bankami? Kredyt konsolidacyjny będzie świetnym rozwiązaniem, jednak warunkiem otrzymania zgody na kredyt tego typu jest dostarczenie informacji, które pozwolą ocenić twoją zdolność kredytową, a bank po weryfikacji będzie skłonny stwierdzić, że dysponujesz środkami, które umożliwią ci spłatę zadłużenia. Równie ważna będzie historia kredytowa usługobiorcy, dlatego warto zdecydować się na takie zadłużenie, zanim twoje problemy finansowe będą miały rzeczywisty wpływ na to, jak przebiegać będzie spłata twoich zobowiązań. Pamiętaj, że wszelkie opóźnienia w spłacie zostaną odnotowane przez BIK, a będzie to miało znaczenie dla banku w momencie weryfikacji klienta.

Jak szybo zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Udało ci się skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, ale twój wynik jest niezadowalający? Kredyt jest ci niezbędny, a ty liczysz na to, że znajdziesz sposób, by szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową bez konieczności porzucania pracy i szukania zatrudnienia na korzystniejszych warunkach? Okazuje się, że jest to możliwe. Z naszą pomocą będziesz mieć pewność, że udało ci się zrobić wszystko, by zmaksymalizować swoje szanse na zobowiązanie, którego tak bardzo potrzebujesz.

Co możesz zrobić, by uzyskać korzystniejszy wynik podczas obliczania zdolności kredytowej?

Pamiętaj, że każdy bank stosuje inne metody weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy, odmowa kredytu w jednym z banków nie oznacza, że nie masz szansy na zadłużenie w innej instytucji. Warto przynajmniej złożyć wniosek i skontaktować się z pracownikami kilku banków, dzięki czemu będziesz mieć szansę zwiększyć swoje szanse na zawarcie umowy kredytowej.