×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kalkulator zdolności kredytowej - Sprawdź swoją zdolność kredytową

Jaki kredyt chcesz wziąć?

Oblicz swoją zdolność kredytową

PLN
mies.
PLN
lat
PLN
mies.
l.
Całkowity miesięczny dochód "na rękę" dla wszystkich osób w gospodarstwie domowym
Miesięczne opłaty za czynsz, media oraz za żywność, edukację, transport, rozrywkę, raty innych kredytów etc.

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Zdolność kredytowa jest kluczowa do tego, by móc przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Poznanie własnej zdolności kredytowej pozwoli ci bardzo szybko, a co ważniejsze skutecznie poznać swoje szanse na zobowiązanie.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny z najniższą krajową - czy to się uda?

Kredyt hipoteczny z najniższą krajową - czy to się uda?

Wśród przyszłych kredytobiorców często pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, ile trzeba zarabiać, by móc liczyć na zgodę kredytową. W tym artykule postaramy się przybliżyć kwestię wymagań finansowych...

Zobacz więcej
Pierwszy kredyt - sprawdź jak go dostać

Pierwszy kredyt - sprawdź jak go dostać

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą ofertą finansową, która doskonale sprawdzi się, jako pierwsze zadłużenie w instytucji finansowej.

Zobacz więcej

Odpowiedni kredyt pozwoli ci szybko zyskać dodatkowe pieniądze, a nawet spełnić duże cele, które wymagają nakładu gotówki, jakiej nie posiadasz w swoim budżecie. Z roku na rok przybywa klientów, którzy chętnie korzystają z usług banków, mając nadzieję na pozytywnie rozpatrzony wniosek i wypłatę pieniędzy na konto lub realizację kupna mieszkania, domu, czy nawet samochodu.

Uzyskanie zgody kredytowej, po prawidłowym wypełnieniu wniosku, jest w zasięgu twoich możliwości, musisz jednak pamiętać, że bank będzie chciał zminimalizować swoje ryzyko kredytowe i zadbać o odpowiednią weryfikację klienta. Zdolność kredytowa ma tutaj kluczowe znaczenie. Z naszą pomocą nie tylko dowiesz się więcej na temat samej zdolności kredytowej, ale także dowiesz się, jak szybko i samodzielnie, z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej określić swoje możliwości finansowe i ocenić, czy twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony przez bank.

Dlaczego zdolność kredytowa ma tak duże znaczenie?

Co powoduje, że zdolność kredytowa ma tak duży wpływ na to, czy uda ci się zdobyć kredyt, o który się starasz? Dla banku to jedna z najważniejszych informacji o potencjalnym kliencie. Zdolność kredytowa pozwala realnie ocenić, czy kredytobiorca będzie miał szansę na spłatę zadłużenia, nie tylko pod względem całego kapitału, ale także wszystkich opłat związanych z zadłużeniem.

Weryfikacja zdolności kredytowej pozwala ocenić, czy klienta stać na pożyczkę, na podstawie jego dochodów, a także stałych wydatków. Co ważniejsze, bank może szybko ocenić swoje ryzyko kredytowe. Bank chcąc zaoferować swoim klientom atrakcyjne warunki, m.in. niskie opłaty pozaodsetkowe, czy długi okres kredytowania, musi mieć pewność, że klient będzie w stanie wywiązać się z zawartej umowy.

Jak odbywa się weryfikacja zdolności kredytowej kredytobiorcy w banku?

Jak przebiega weryfikacja zdolności kredytowej klienta banku? Najczęściej bank oczekuje od osoby wnioskującej o kredyt informacji na temat zatrudnienia oraz wysokości stałych dochodów. W tym celu klient banku może oczekiwać prośby o dostarczenie zaświadczenia od pracodawcy o wysokości zarobków oraz formie zatrudnienia pracownika, lub dostarczenia wyciągu z konta bankowego. Dla banku, w takiej sytuacji ważne będzie takę to, jak prezentują się stałe miesięczne wydatki potencjalnego kredytobiorcy. Na uwagę zasługiwać będą zatem wszystkie obowiązujące zobowiązania finansowe, a także wydatki związane z utrzymaniem mieszkania, wyżywieniem, czy kosztami związanymi z transportem.

Instytucja mając te informacje, może ocenić, czy spłata kredytu będzie w zasięgu możliwości finansowych klienta. Warto jednak pamiętać, że na ocenę zdolności kredytowej będzie miał też wpływ wybór zobowiązania, warunki związane z całkowitymi kosztami zadłużenia, a także terminem spłaty.

Czy zdolność kredytowa jest jedynym wyznacznikiem, dzięki któremu bank może ocenić, czy osoba wnioskująca o zadłużenie może otrzymać pożyczkę? Równie ważna jest dobra historia kredytowa, klient, który jest zadłużony i w przeszłości miał poważne problemy ze spłatą swoich zobowiązań, musi liczyć się z odmową banku.

Oblicz zdolność kredytową w ciągu kilku minut - kalkulator zdolności kredytowej

Chcesz jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt mieć pewność, że bank będzie skłonny udzielić ci zadłużenia? Trudno ci jednoznacznie określić, czy stać cię na zobowiązanie, którego aktualnie potrzebujesz? Nie musisz dłużej martwić się tym, jaką odpowiedź uzyskasz od instytucji, gwarantujemy, że korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, bardzo szybko przekonasz się, czy twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i możesz bez problemu wypełnić wniosek i oczekiwać na wypełnienie wszystkich dokumentów związanych z dowolnym kredytem.

Jak skorzystać z kalkulatora kredytów na naszej stronie? To proste i zajmie ci zaledwie kilka minut. Zanim obliczysz swoją zdolność kredytową, koniecznie sprawdź interesujące cię oferty banków, jeśli zdecydujesz się na konkretne zadłużenie, będziesz mieć możliwość bardzo dokładnie określić, czy oferta będzie dla ciebie odpowiednia.

Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej:

Tych kilka informacji dzieli cię od określenia, czy będziesz w stanie z łatwością spłacić zobowiązanie finansowe, mając na uwadze, twój domowy budżet.

Kredyt gotówkowy a weryfikacja zdolności kredytowej

Kredyt gotówkowy uważany za jedno z zadłużeń, które wyróżnia się łatwiejszym dostępem i możliwością wykorzystania pieniędzy na całkowicie dowolny cel. Czy mniej formalności oznacza, że bank z mniejszym zaangażowaniem będzie weryfikować zdolność kredytową klienta, który ubiega się o takie zobowiązanie? Okazuje się, że nie. Klient wnioskujący o kredyt gotówkowy musi liczyć się z tym, że dla banku istotne będzie to, jakim budżetem dysponuje, a nawet to, czy posiada stałe zatrudnienie, które pozwoli na spłatę zadłużenia, rozłożoną na dłuższy okres.

Warto mieć jednak na uwadze to, że istnieje kilka ułatwień, które pomogą dużo szybciej podpisać umowę i cieszyć się wypłaconą gotówką. Klient, starając się o kredyt gotówkowy, może oczekiwać tego, że ocena zdolności kredytowej zostanie przeprowadzona na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub po dostarczeniu 3-miesięcznego wyciągu z konta bankowego. Na jeszcze korzystniejsze warunki mogą liczyć stali klienci banku, którzy prowadzą w danej instytucji rachunek bankowych, który pozwoli błyskawicznie ocenić stałe wpływy na konto, a jednocześnie określić stałe wydatki kredytobiorcy.

Kredyt na samochód a weryfikacja zdolności kredytowej

Czeka cię kupno nowego samochodu? Wiele osób w takiej sytuacji chętnie sięga po kredyt na samochód, chcąc maksymalnie szybko móc zakupić wymarzony pojazd. Kredyt na samochód jest kredytem celowym, co oznacza, że usługa wiąże się z zabezpieczeniem spłaty zadłużenia. Bank w przypadku jest współwłaścicielem pojazdu, aż do momentu spłacenia całego zobowiązania, co oznacza, że ryzyko kredytowe jest dużo niższe, a bank może bez przeszkód udzielić zobowiązania nawet o wyższej kwocie i elastycznym okresie spłaty.

Czy w takiej sytuacji istotne jest sprawdzenie zdolności kredytowej? Jeśli możliwości finansowe kredytobiorcy nie pozwolą na uregulowanie rat kredytu, bank nie będzie skłonny udzielić wsparcia finansowego i zrealizować pomocy w kupnie pojazdu z salonu, czy używanego.

Chcesz mieć pewność, że kredyt na samochód pozwoli ci sfinansować kupno wybranego pojazdu? Zatem koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej i ciesz się wiedzą, która pomoże ci podjąć odpowiednią decyzję w sprawie twoich finansów.

Kredyt hipoteczny a weryfikacja zdolności kredytowej

Kredyt hipoteczny wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż usługa dotyczy zadłużeń o wysokiej kwocie, a także bardzo długim okresie spłaty. Podobnie jak w przypadku kredytu na samochód, oferta jest celowa, co oznacza, że klient nie otrzymuje gotówki do ręki, a bank korzysta z dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki, a także ubezpieczenia, które obejmuje nieruchomość, czy nawet polisę na życie kredytobiorcy, co pozwala uregulować zobowiązanie w przypadku śmierci kredytobiorcy przed spłaceniem kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny wymaga dostarczenia wielu dokumentów, również tych, związanych z wynagrodzeniem kredytobiorcy oraz formą jego zatrudnienia. Na zdolność kredytową będzie miało też wpływ to, na podstawie jakiej umowy pracuje kredytobiorca. Kredyt na mieszkanie wymaga stałego zatrudnienia, gdyż bank musi mieć pewność, że klient przez cały okres kredytowania, będzie zdolny do spłaty rat, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Kredyt konsolidacyjny a weryfikacja zdolności kredytowej

Zależy ci na szybkiej spłacie kilku zadłużeń? Wiesz, że twoja sytuacja finansowa nie pozwoli ci na spłatę kilku zobowiązań i ciążą ci comiesięczne opłaty wynikające z wcześniej zawartych umów z bankami? Kredyt konsolidacyjny będzie świetnym rozwiązaniem, jednak warunkiem otrzymania zgody na kredyt tego typu jest dostarczenie informacji, które pozwolą ocenić twoją zdolność kredytową, a bank po weryfikacji będzie skłonny stwierdzić, że dysponujesz środkami, które umożliwią ci spłatę zadłużenia. Równie ważna będzie historia kredytowa usługobiorcy, dlatego warto zdecydować się na takie zadłużenie, zanim twoje problemy finansowe będą miały rzeczywisty wpływ na to, jak przebiegać będzie spłata twoich zobowiązań. Pamiętaj, że wszelkie opóźnienia w spłacie zostaną odnotowane przez BIK, a będzie to miało znaczenie dla banku w momencie weryfikacji klienta.

Jak szybo zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Udało ci się skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, ale twój wynik jest niezadowalający? Kredyt jest ci niezbędny, a ty liczysz na to, że znajdziesz sposób, by szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową bez konieczności porzucania pracy i szukania zatrudnienia na korzystniejszych warunkach? Okazuje się, że jest to możliwe. Z naszą pomocą będziesz mieć pewność, że udało ci się zrobić wszystko, by zmaksymalizować swoje szanse na zobowiązanie, którego tak bardzo potrzebujesz.

Co możesz zrobić, by uzyskać korzystniejszy wynik podczas obliczania zdolności kredytowej?

Pamiętaj, że każdy bank stosuje inne metody weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy, odmowa kredytu w jednym z banków nie oznacza, że nie masz szansy na zadłużenie w innej instytucji. Warto przynajmniej złożyć wniosek i skontaktować się z pracownikami kilku banków, dzięki czemu będziesz mieć szansę zwiększyć swoje szanse na zawarcie umowy kredytowej.