Kalkulator zdolności kredytowej - Sprawdź swoją zdolność kredytową

Masz wątpliwości dotyczące tego, czy bank udzieli Ci zgody kredytowej? Zanim wypełnisz wniosek o kredyt koniecznie oblicz swoją zdolność kredytową. W ten łatwy sposób ustalisz, czy masz szansę z powodzeniem ubiegać się o zobowiązanie, na którym tak bardzo Ci zależy. Kalkulator zdolności kredytowej jest łatwym narzędziem, które na podstawie kilku danych sprawdzi, czy Twoje dochody będą w stanie zapewnić wystarczające środki na spłatę kredytu. Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej, możesz mieć pewność, że uzyskasz przydatne informacje, dzięki którym z łatwością podejmiesz decyzję o tym, czy możesz skutecznie starać się o wybrane przez siebie zobowiązanie.

Niezależnie od tego, o jaki kredyt zamierzasz się ubiegać, kalkulator zdolności prezentuje się bez zmian, dzięki czemu jest całkowicie uniwersalny.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

By móc prawidłowo obliczyć swoją zdolność kredytową najważniejsze jest podanie kwoty kredytu, o jaki chcesz wnioskować, okres spłaty, który zamierzasz wybrać, a także miesięczny dochód oraz kwotę miesięcznych opłat, jakie regularnie ponosisz z tytułu rachunków za media, raty innych zobowiązań, czynsz, żywność czy nawet rozrywkę. Wszystko to ma bowiem faktyczny wpływ na twoją sytuację finansową i realne możliwości spłaty zaciągniętego zadłużenia.

Dla własnej świadomości warto zastanowić się, czy wybrany kredyt nie będzie zbyt kosztowny, a środki, jakie pozostają do dyspozycji na twoim koncie osobistym, pozwolą na regularną spłatę rat, zgodnie z harmonogramem ustalonym podczas podpisywania umowy.

Samo obliczenie zdolności kredytowej jest wyjątkowo proste i po udzieleniu wszystkich potrzebnych danych uzyskasz jednoznaczną odpowiedź, czy posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, czy też nie.

Brak zdolności kredytowej - co zrobić?

Po skorzystaniu z kalkulatora zdolności kredytowej okazało się, że wnioskowanie o wybrane zobowiązanie jest niemożliwe? Brakuje ci środków na bezpieczną spłatę kredytu? Co możesz zrobić w takiej sytuacji, by nie stracić szansy na uzyskanie dodatkowych pieniędzy?

Pierwszym sposobem na zwiększenie swojej zdolności kredytowej, jest wydłużenie terminu spłaty. Im dłuży termin kredytowania, tym niższe miesięczne opłaty związane z zadłużeniem. To bardzo prosty sposób, by zwiększyć swoją zdolność kredytową i móc zdobyć kredyt o wybranej kwocie. Jeśli nawet to nie pozwoli ci uzyskać korzystną zdolność, warto rozważyć ubieganie się o mniejszą wartość zobowiązania finansowego. Jeszcze raz przeanalizuj swoje możliwości i aktualne potrzeby. Możliwe, że jesteś w stanie zrezygnować z tak wysokiego zadłużenia i możesz wnioskować o kredyt o dużo niższej kwocie, dając sobie szansę na niższe raty i zdobywając odpowiednią zdolność kredytową.

W wielu przypadkach warto zrezygnować ze zbyt wysokiego zadłużenia, mając świadomość ograniczenia swoich możliwości finansowych. Obliczenie zdolności kredytowej ma bowiem na celu ułatwienie ci spłaty kredytu i uniknięciu poważnych konsekwencji, jeśli nie będziesz mieć realnej szansy na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Czemu zdolność kredytowa jest tak istotna?

Zastanawiasz się, czemu banki, a nawet firmy pożyczkowe, przywiązują tak dużą uwagę do zdolności kredytowej swoich usługobiorców? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Dokładna weryfikacja klientów, którzy zainteresowani są usługami finansowymi, jest konieczna, by móc ograniczyć ryzyko, jakiego podejmuje się dana instytucja finansowa. Zdolność kredytowa pozwala realnie ocenić szansę kredytobiorcy na spłatę zaciągniętego kredytu lub pożyczki, wraz z wszystkimi opłatami dodatkowymi.

Bank udzielając ci zadłużenia, szczególnie tego o wyższej wartości, musi brać pod uwagę to, czy zadłużenie nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla twoich finansów. Dlatego weryfikowane

są dochody pożyczkobiorcy, często z pomocą zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz wysokości zarobków. Na tej podstawie bank może określić, jakimi funduszami dysponujesz i ile pieniędzy możesz miesięcznie przeznaczyć na spłatę zobowiązania.

Pamiętaj, że bank, weryfikując swoich klientów, zwraca także uwagę na inne czynniki, nie tylko zdolność kredytową. Warto zatem zadbać o swoją historię kredytową, gdyż jeśli jest ona niekorzystna, bank może odmówić udzielenia kredytu, nawet jeśli dysponujesz środkami na spłatę zadłużenia.

Zdolność kredytowa a kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy wiąże się z mniejszą liczbą formalności, co nie zmienia faktu, że bank przed udzieleniem kredytu obliczy zdolność kredytową potencjalnego klienta. Dzięki temu oferta mimo tego, że oferowana jest na dowolny cel i nie wymaga zabezpieczenia, pozwala uzyskać atrakcyjne warunki pod względem oprocentowania i kosztów okołokredytowych. Na rynku są jednak oferty, które pozwalają na określenie zdolności kredytowej wyłącznie na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach, co z pewnością jest ogromnym ułatwieniem dla kredytobiorcy.

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest wyjątkowym zobowiązaniem, które wyróżnia się bardzo długim okresem kredytowania i wysoką maksymalną kwotą zobowiązania. Z tego powodu banki szczególnie weryfikują swoich klientów, przed wydaniem decyzji o kredycie na kupno mieszkania czy domu. Formalności związane z tym zadłużeniem są rozległe i mają za zadanie maksymalnie obniżyć ryzyko banku. Klient ubiegający się o kredyt hipoteczny musi pamiętać, że wymagane będą szczegółowe informacje o jego zatrudnieniu oraz dochodach. Bank z całą pewnością dokładnie obliczy zdolność kredytową, a wymagać będzie także zabezpieczenia kredytu w postaci wkładu własnego oraz ustanowienia hipoteki na nieruchomości.

Zdolność kredytowa a kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć i spłacić kilka zadłużeń z pomocą jednej raty. To usługa, która może pomóc uniknąć długów i skierowana jest do osób, które obawiają się, że ich aktualne warunki finansowe nie będą w stanie sprostać harmonogramom kilku rat. Dłuższy termin spłaty, a także bardzo korzystne oprocentowanie i brak dodatkowych opłat, pozwalają na obniżenie miesięcznych kosztów.

Bank także w tym przypadku sprawdzi twoją zdolność kredytową. Zanim wypełnisz wniosek i zaczniesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, możesz szybko zweryfikować swoją zdolność kredytową, by mieć pewność, że bank będzie skłonny pomóc ci w spłacie uciążliwych zobowiązań.

Podsumowanie

Jeśli zgodnie z obliczeniami posiadasz zdolność kredytową, możesz swobodnie złożyć wniosek o kredyt i oczekiwać szybkiego kontaktu ze strony banku. Konsultant będzie w stanie przybliżyć Ci wybraną ofertę dostosowaną do twoich potrzeb, a Ty będziesz mieć szansę bardziej świadomie zdecydować o podpisaniu umowy kredytowej. To doskonałe rozwiązanie, by sprawdzić, czy możesz skutecznie starać się o usługę, na której ci zależy, bez wychodzenia z domu i poświęcania swojego czasu wolnego. Wystarczy kilka minut i dostęp do internetu, by moc uzyskać wszystkie wiadomości, potrzebne przed złożeniem wniosku o dowolne zadłużenie.

Korzystając z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, możesz mieć pewność, że wszystkie informacje, jakie wykorzystasz do obliczenia zdolności, zostaną wykorzystane tylko w tym celu. Zapewniamy twoim danym całkowite bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz skorzystać z innych narzędzi finansowych, które pomogą ci w podjęciu ważnej decyzji związanej z finansami, możesz liczyć na naszą pomoc. Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny ranking kredytów gotówkowych, hipotecznych, konsolidacyjnych, samochodowych, a nawet popularnych chwilówek. Zachęcamy także do skorzystania z kalkulatora kredytów. Gwarantujemy, że niezależnie od potrzeb, znajdziesz na naszej stronie pomoc, dzięki której wybór usługi w banku będzie dużo łatwiejszy.