Kalkulator kredytowy 2024 - oblicz ratę kredytu gotówkowego lub hipotecznego
<p>Oblicz ratę kredytu - Symulacja kredytu</p>

Opublikowano: 18.05.2024 06:00
Kalkulator kredytowy dedykowany jest osobom, które wybrały już jedną z ofert banków i chcą sprawdzić czy możliwe jest obniżenie kosztów w przypadku innych zadłużeń. Sprawdź czy dostępne są kredyty gotówkowe o korzystniejszym oprocentowaniu i niższej racie miesięcznej.

Jaki kredyt chcesz wziąć?

Wybierz kwotę kredytu i okres spłaty

Rodzaj rat
Kredyt gotówkowy
Rata miesięczna
505,24 zł
RRSO
10,24%
Parametry kredytu:
Kwota: 20 000,00
Okres spłaty: 48
Oprocentowanie: 9,79%
Prowizja: 0,00%
Zmień parametry

Harmonogram spłaty kredytu gotówkowego

Miesiąc spłaty Odsetki Kapitał Rata stała
1 163,17 zł 342,07 zł 505,24 zł
2 160,38 zł 344,86 zł 505,24 zł
3 157,56 zł 347,67 zł 505,24 zł
46 12,17 zł 493,07 zł 505,24 zł
47 8,14 zł 497,09 zł 505,24 zł
48 4,09 zł 501,15 zł 505,24 zł

Oferty z których możesz skorzystać

Dla podanego zapytania nie dopasowano żadnych ofert
1.
Citi Handlowy
Oprocentowanie
9,79%
Prowizja
0,00%
RRSO
10,24%
Kwota do spłaty
24 251,40 zł
Rata
505,24 zł

Citi Handlowy kredyt gotówkowy - Pożyczka gotówkowa online dla Nowych Klientów

Nasza ocena:
5.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
2.
Alior Bank
Oprocentowanie
9,90%
Prowizja
0,00%
RRSO
10,36%
Kwota do spłaty
24 302,01 zł
Rata
506,29 zł

Alior Bank kredyt gotówkowy - Pożyczka Internetowa

Nasza ocena:
5.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
3.
BNP Paribas
Oprocentowanie
10,99%
Prowizja
0,00%
RRSO
11,56%
Kwota do spłaty
24 806,95 zł
Rata
516,81 zł

BNP Paribas - Kredyt gotówkowy

Nasza ocena:
4.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
4.
VeloBank S.A.
Oprocentowanie
10,85%
Prowizja
0,00%
RRSO
11,41%
Kwota do spłaty
24 741,83 zł
Rata
515,45 zł

VeloBank - Kredyt gotówkowy ze spłatą pierwszej raty nawet za 3 miesiące

Nasza ocena:
4.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
5.
Santander Consumer Bank
Oprocentowanie
9,99%
Prowizja
0,00%
RRSO
10,46%
Kwota do spłaty
24 343,52 zł
Rata
507,16 zł

Santander Consumer Bank - Mistrzowski kredyt gotówkowy

Nasza ocena:
4.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
Wczytaj więcej ofert
Ninejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Ocena

Średnia ocena: 3,05/6 Głosów: 3119

Klient, zanim złoży wniosek o wybrany kredyt – gotówkowy, samochodowy, ratalny czy hipoteczny – może uzyskać informacje co do tego, ile będzie on kosztować i jakie raty kapitałowo-odsetkowe przyjdzie mu prawdopodobnie płacić. Wszystko to za sprawą funkcjonalnego, choć łatwego w obsłudze kalkulatora kredytowego. Sprawdź, jak z niego korzystać i do czego w szczególności się przydaje.

Jak korzystać z gotówkowego kalkulatora kredytowego?

Nie musisz mieć szerokiej wiedzy z zakresu informatyki, programowania czy korzystania z Internetu. Takie kompetencje bynajmniej nie są do niczego potrzebne, jeśli zechcesz skorzystać z kalkulatora kredytowego gotówkowego. Wyliczy on koszty kredytu gotówkowego i ułatwi porównanie ofert na taki produkt bez wychodzenia z domu czy samodzielnego pozyskiwania ofert.

Kalkulator kredytowy gotówkowy online jest łatwy w obsłudze. Aby jednak z niego poprawnie skorzystać, powinieneś wiedzieć, jaka oferta Cię interesuje. Dzięki temu będziesz mógł określić kwotę pożądanego kredytu gotówkowego oraz długość okresu spłaty. Każda z ofert banku ma charakterystyczne cechy, ale ich wspólnymi parametrami są kwota kredytowania i czas zwrotu środków. Do tego warto znać wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku oraz wysokość prowizji, jaką bank może pobierać z tytułu przystąpienia do zobowiązania.

Za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego online będziesz mógł sprawniej zapoznać się z ofertą banków w tej kategorii produktów. W jednym miejscu dostaniesz potrzebne informacje, na przykład który bank ma dobrą ofertę dla Ciebie albo organizuje promocję, z której rzeczywiście opłaca się skorzystać.

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego hipotecznego?

Korzystanie z kalkulatora kredytowego hipotecznego to proste zadanie, które nie wymaga od Ciebie ani wiedzy informatycznej, ani też znajomości aktualnych parametrów ofert z rynku finansowego. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy pomoże Ci się z nimi zapoznać w tym samym miejscu, co będzie dla Ciebie z pewnością dużym ułatwieniem. Bez konieczności tracenia czasu na wizytę w bankach i pozyskiwanie ofert kredytów z zabezpieczeniem hipotecznym możesz wyliczyć, ile będzie Cię kosztować potencjalna rata kredytu oraz ile właściwie wyniesie jego RRSO.

Za pomocą naszego kalkulatora kredytu mieszkaniowego sprawdzisz też cały potencjalny harmonogram spłaty i przeanalizujesz, jak właściwie będą zmieniać się wysokości kolejnych rat, ich część odsetkowa i kapitałowa. Wiele informacji i sugestii dotyczących wyboru odpowiedniego kredytu hipotecznego przynosi wykaz banków i ofert, które w danym momencie są najkorzystniejsze dla klienta.

Kalkulator ułatwia sprawdzenie wysokości rat kredytu hipotecznego, które możesz później odnieść do swojej zdolności kredytowej, kształtowanej przez comiesięczne dochody i koszty, jakie ponosisz. Będziesz wiedzieć więc, czy w Twojej obecnej sytuacji finansowej rzeczywiście stać Cię na kredyt o parametrach wskazanych w kalkulatorze.

Jakie są zalety korzystania z kalkulatora kredytowego?

Korzystanie z kalkulatora kredytowego online jest łatwe i szybkie, i co najważniejsze – możesz dzięki niemu dowiedzieć się wielu cennych rzeczy o kredycie, którego ofertę bierzesz pod uwagę. Do zalet przypisywanych kalkulatorowi kredytowemu online należą:

 • Dostępność dla każdego – nie musisz umawiać się w banku na spotkanie z doradcą kredytowym ani czekać na swoją kolej podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, by zapoznać się z wysokością rat, RRSO kredytu oraz harmonogramem spłaty potencjalnego zobowiązania.
 • Prostota korzystania z takiego narzędzia – nie trzeba dysponować ani wiedzą finansową, ani internetową i informatyczną, aby z powodzeniem korzystać z intuicyjnego kalkulatora kredytowego. Wystarczy wpisać kilka informacji na temat zaciąganego zobowiązania, żeby kalkulator podał wyniki obliczeń.
 • Szybkość działania kalkulatora – w zaledwie kilka sekund dowiesz się, w jakiej wysokości raty kapitałowo-odsetkowe najprawdopodobniej będziesz spłacać, jeśli zdecydujesz się na daną ofertę.
 • Możliwość poznania RRSO kredytu – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytu, która ujmuje wysokość wszystkich kosztów kredytowania, nie tylko odsetki czy prowizję.
 • Możliwość zobaczenia harmonogramu spłaty kredytu – w systemie rat równych i rat malejących.
 • Opcja wyboru w jednym miejscu najlepszych ofert kredytów z konkretnych kategorii, np. kredytu hipotecznego czy gotówkowego – wszystko to dzięki podjętej przez nas współpracy z bankami, które dzielą się z nami aktualizacjami parametrów swoich ofert kredytowych.

Wiele kwestii przemawia za skorzystaniem z kalkulatora kredytowego online – przede wszystkim dowiesz się w ten sposób dosłownie natychmiast, ile będzie kosztował dany produkt i jaką ratę będziesz musiał co miesiąc płacić do danego banku. Pamiętać należy jednak, że nigdy wskazania kalkulatora kredytu gotówkowego, hipotecznego, konsolidacyjnego czy zupełnie innego nie będą ofertą w rozumieniu prawa cywilnego. Dlatego po konkretną, przygotowaną właśnie dla Ciebie, indywidualną ofertę, wraz z harmonogramem spłaty rat w odpowiednim systemie, musisz zwrócić się do wybranego banku. Z naszym kalkulatorem wybór ten będzie po prostu znacznie łatwiejszy. Dzięki temu narzędziu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Na jakiej zasadzie działa kalkulator rat kredytu?

W istocie kalkulator rat kredytu działa na podobnych zasadach bez względu na to, czy chodzi o zobowiązanie gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy inne. To formularz elektroniczny powiązany pod względem programistycznym z algorytmem, obliczającym hipotetyczną, choć prawdopodobną wysokość rat kredytowych – kapitałowo-odsetkowych. Bazuje zawsze na wskazanych przez Ciebie parametrach kredytowania. Do najważniejszych z nich zalicza się:

 • wysokość kredytu,
 • długość okresu spłaty,
 • wysokość oprocentowania i prowizji.

Tam, gdzie jest to możliwe, możesz też wpisać, czy zamierzasz spłacać udzielony kredyt w ratach malejących czy równych. Najczęściej taki wybór dostępny jest w przypadku kredytów hipotecznych, natomiast kredyty gotówkowe spłaca się z reguły w ratach równych, o stałej wysokości, choć innych proporcjach, jeśli chodzi o ich część odsetkową i kapitałową oddawaną z każdą ratą do banku.

Użytkownik kalkulatora rat kredytowych nie powinien mieć żadnych problemów z używaniem tego narzędzia. Jest ono bardzo proste w obsłudze. Musisz tylko podać pożądane przez twórców kalkulatora parametry zobowiązania. Na ich podstawie przygotowany uprzednio algorytm wylicza w czasie rzeczywistym, czyli dosłownie w kilka sekund, jaką ratę będziesz spłacać, oraz podaje RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Dzięki znajomości RRSO możesz poznać całkowite koszty w formie procentowej. To daje Ci najbardziej wiarygodny ogląd na to, ile tak naprawdę będzie Cię kosztował kredyt, który zaciągniesz później już w konkretnym banku.

Kalkulator kredytowy uwzględnia aktualne dane, które płyną ze współpracujących z nami instytucji finansowych. Nasz serwis pozostaje w stałym kontakcie z bankami i na bieżąco otrzymuje od nich aktualizacje swoich ofert. Wiemy więc, kiedy organizowane są promocje i kiedy możesz na przykład skorzystać z zerowej prowizji za przystąpienie do zobowiązania. Kalkulator kredytowy powinien zawsze prezentować aktualne dane, aby jego wyliczenia były jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Zasada działania kalkulatora rat kredytu gotówkowego jest bardzo prosta. Masz tu do czynienia z elektronicznym formularzem, w którym powinieneś wybrać, zgodnie z naszymi wskazówkami, kwotę zobowiązania i okres spłaty. Pamiętaj, aby podać takie parametry, które rzeczywiście Cię interesują, ponieważ tylko wtedy uzyskasz wiarygodne wyniki.

W naszym kalkulatorze rat kredytu gotówkowego powinieneś kolejno wpisać:

 • kwotę kredytu w złotówkach,
 • okres spłaty kredytu gotówkowego w miesiącach,
 • wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku – w procentach,
 • prowizję naliczaną przez bank z tytułu przystąpienia klienta do zobowiązania kredytowego – w procentach.

Możesz też wybrać opcję „dobierz parametry z oferty”. Wówczas wyświetla się lista najlepszych kredytów gotówkowych o parametrach podanych przez Ciebie, wraz ze wskazaniem nazwy kredytu i banku, w którym można z niego skorzystać. Nie musisz więc szukać po kolejnych stronach internetowych, jakie dokładne parametry ma kredyt gotówkowy.

Po wybraniu opcji „oblicz ratę kredytu” od razu widzisz, jaki to kredyt i jakie są jego parametry, podane lub wskazane przez Ciebie w kalkulatorze. Najważniejsze jest jednak to, że masz od razu wyliczoną ratę miesięczną i poziom RRSO. Możesz też zobaczyć harmonogram spłaty kredytu gotówkowego, z oznaczeniem miesiąca spłaty, wysokości spłacanych wraz z każdą ratą kapitałowo-odsetkową odsetek i części kapitału. To raty stałe, w których z reguły jest spłacany kredyt gotówkowy udzielany przez wybrany bank.

Poznajesz zatem całkowite koszty kredytu i na tej podstawie możesz zawsze wybrać ofertę, która najbardziej Cię zainteresuje, a przy tym będzie się wiązać z możliwie najniższymi kosztami zobowiązania.

Można śmiało stwierdzić, że kalkulator kredytu gotówkowego jest prosty w obsłudze, a przy tym wysoce funkcjonalny. Dostarcza Ci informacje o wysokości rat, odpowiadającej wskazanym parametrom kredytowania. Daje także możliwość porównania jednej z ofert z konkurencyjnymi usługami banków. Nie musisz dysponować dużą ilością informacji, by dokonać kalkulacji z wykorzystaniem kalkulatora gotówkowego kredytu online. Korzystając z tego narzędzia, możesz mieć właściwie pewność, że dobrze wybrałeś ofertę kredytową, a zawarta z wybranym bankiem umowa będzie dla Ciebie w danej chwili najlepszym rozwiązaniem finansowym.

Kalkulator rat kredytu hipotecznego

Na naszej stronie internetowej oprócz kalkulatora kredytu gotówkowego działa również kalkulator rat kredytu hipotecznego. Z racji tego, że masz tu do czynienia z wysokokwotowym zobowiązaniem, które obowiązkowo musi mieć zabezpieczenie w postaci hipoteki wpisanej na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości, powinieneś przemyśleć dokładnie, z jakiej oferty skorzystać. Wybierając to zobowiązanie, na wiele lat obciążasz swoją zdolność kredytową i bierzesz na siebie obowiązek spłaty rat kapitałowo-odsetkowych.

Korzystając z kalkulatora rat hipotecznych, powinieneś wpisać w kolejne pola formularza elektronicznego:

 • kwotę kredytu w złotówkach,
 • okres spłaty – w latach,
 • rodzaj rat – stałe w okresie kredytowania czy malejące,
 • wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku w procentach,
 • wysokość prowizji za przystąpienie do zobowiązania – w procentach.

Stosując kalkulator rat kredytu hipotecznego, widzisz wszystkie wskazane przez siebie parametry kredytowania – możesz je zawsze zmodyfikować, w tym także wysokość potencjalnej raty wraz z RRSO zobowiązania. Bardzo ważnym elementem kalkulatora kredytu hipotecznego jest to, jak wygląda zaprezentowany na jego podstawie harmonogram spłaty takiego zobowiązania. W zależności od tego, czy wybierzesz spłatę kredytu hipotecznego w ratach malejących czy ratach równych, harmonogram ten będzie się prezentował nieco inaczej.

Zawsze wskazane zostaną miesiące spłaty, ale zauważ, że przy wyborze rat malejących w okresie kredytowania pierwsze raty będą najwyższe i stopniowo zaczną się zmniejszać. W takim systemie masz szansę na zapłatę nieco niższych kosztów, ale dla udzielenia kredytu hipotecznego z malejącymi ratami musisz wykazać się w banku większą zdolnością niż przy ratach równych w okresie spłaty zobowiązania.

Jeśli wybierzesz kredyt hipoteczny, kalkulator rat kapitałowo-odsetkowych pozwoli Ci zapoznać się z obciążeniami, jakim ewentualnie będziesz musiał sprostać. Jeszcze przed staraniem się o kredyt hipoteczny w banku oblicz, czy będziesz w stanie spłacać takie raty co miesiąc, biorąc pod uwagę swoje bieżące koszty i te ponoszone co miesiąc.