Kalkulator kredytowy 2024 - oblicz ratę kredytu gotówkowego lub hipotecznego
Oblicz ratę kredytu - Symulacja kredytu

Opublikowano: 23.02.2024 06:00
Kalkulator kredytowy dedykowany jest osobom, które wybrały już jedną z ofert banków i chcą sprawdzić czy możliwe jest obniżenie kosztów w przypadku innych zadłużeń. Sprawdź czy dostępne są kredyty gotówkowe o korzystniejszym oprocentowaniu i niższej racie miesięcznej.

Jaki kredyt chcesz wziąć?

Wybierz kwotę kredytu i okres spłaty

Rodzaj rat
Kredyt gotówkowy
Rata miesięczna
505,24 zł
RRSO
10,24%
Parametry kredytu:
Kwota: 20 000,00
Okres spłaty: 48
Oprocentowanie: 9,79%
Prowizja: 0,00%
Zmień parametry

Harmonogram spłaty kredytu gotówkowego

Miesiąc spłaty Odsetki Kapitał Rata stała
1 163,17 zł 342,07 zł 505,24 zł
2 160,38 zł 344,86 zł 505,24 zł
3 157,56 zł 347,67 zł 505,24 zł
46 12,17 zł 493,07 zł 505,24 zł
47 8,14 zł 497,09 zł 505,24 zł
48 4,09 zł 501,15 zł 505,24 zł

Oferty z których możesz skorzystać

Dla podanego zapytania nie dopasowano żadnych ofert
1.
Citi Handlowy
Oprocentowanie
9,79%
Prowizja
0,00%
RRSO
10,24%
Kwota do spłaty
24 251,40 zł
Rata
505,24 zł

Citi Handlowy kredyt gotówkowy - Pożyczka gotówkowa online dla Nowych Klientów

Nasza ocena:
5.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
2.
Alior Bank
Oprocentowanie
9,90%
Prowizja
0,00%
RRSO
10,36%
Kwota do spłaty
24 302,01 zł
Rata
506,29 zł

Alior Bank kredyt gotówkowy - Pożyczka Internetowa

Nasza ocena:
5.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
3.
Bank Pekao
Oprocentowanie
10,98%
Prowizja
0,00%
RRSO
11,55%
Kwota do spłaty
24 802,32 zł
Rata
516,71 zł

Bank Pekao kredyt gotówkowy - Pożyczka Ekspresowa Pekao S.A.

Nasza ocena:
5.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
4.
BNP Paribas
Oprocentowanie
10,99%
Prowizja
0,00%
RRSO
11,56%
Kwota do spłaty
24 806,95 zł
Rata
516,81 zł

BNP Paribas - Kredyt gotówkowy

Nasza ocena:
4.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
5.
VeloBank S.A.
Oprocentowanie
12,75%
Prowizja
0,00%
RRSO
13,52%
Kwota do spłaty
25 635,43 zł
Rata
534,07 zł

VeloBank Kredyt gotówkowy ze stałą ratą

Nasza ocena:
4.0 / 5.0
Zobacz szczegóły
Wczytaj więcej ofert
Ninejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Ocena

Średnia ocena: 3,05/6 Głosów: 3119

Klient, zanim złoży wniosek o wybrany kredyt – gotówkowy, samochodowy, ratalny czy hipoteczny – może uzyskać informacje co do tego, ile będzie on kosztować i jakie raty kapitałowo-odsetkowe przyjdzie mu prawdopodobnie płacić. Wszystko to za sprawą funkcjonalnego, choć łatwego w obsłudze kalkulatora kredytowego. Sprawdź, jak z niego korzystać i do czego w szczególności się przydaje.

Kalkulator kredytowy – definicja

Przez pojęcie „kalkulator kredytowy” należy rozumieć narzędzie elektroniczne, tj. dostępne w trybie online, na przykład na naszej stronie internetowej, które służy potencjalnym kredytobiorcom do zapoznania się z dokładnymi kosztami związanymi z danym zobowiązaniem. Kalkulator ten przeznaczony jest dla osób, które mają już na oku konkretne oferty kredytowe z banków i chcą sprawdzić, która z nich jest najkorzystniejsza.

Warto podkreślić, że kalkulator kredytowy online może dotyczyć dowolnych rodzajów zobowiązań finansowych – głównie kredytu gotówkowego, hipotecznego i samochodowego. Celem działania kalkulatora kredytowego jest obliczenie kosztów zobowiązania.

Aby dokonać obliczeń za pośrednictwem takiego narzędzia, a następnie dowiedzieć się, ile będzie w przyszłości wynosić potencjalna rata kredytu czy całkowita kwota, jaką będziesz musiał zapłacić bankowi, wystarczy wskazać wysokość zobowiązania bądź też okres spłaty, oprocentowanie i wysokość prowizji za udzielenie kredytu. Podanie takich podstawowych parametrów wystarcza do sprawdzenia, jakie kategorie kosztów wpływają na ogólny koszt produktu kredytowego.

Nie musisz już samodzielnie analizować poszczególnych parametrów kredytowania w wybranych bankach. W jednym miejscu porównasz je ze sobą za pomocą kalkulatora kredytowego. Korzystanie z niego nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a ponadto nic za to nie płacisz. Kalkulator kredytowy w istocie pozwoli Ci więc zaoszczędzić czas i pieniądze. Realna ocena oferty i wybranie takiej, która będzie optymalnie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, to cel korzystania z kalkulatora kredytowego online.

Jak korzystać z gotówkowego kalkulatora kredytowego?

Nie musisz mieć szerokiej wiedzy z zakresu informatyki, programowania czy korzystania z Internetu. Takie kompetencje bynajmniej nie są do niczego potrzebne, jeśli zechcesz skorzystać z kalkulatora kredytowego gotówkowego. Wyliczy on koszty kredytu gotówkowego i ułatwi porównanie ofert na taki produkt bez wychodzenia z domu czy samodzielnego pozyskiwania ofert.

Kalkulator kredytowy gotówkowy online jest łatwy w obsłudze. Aby jednak z niego poprawnie skorzystać, powinieneś wiedzieć, jaka oferta Cię interesuje. Dzięki temu będziesz mógł określić kwotę pożądanego kredytu gotówkowego oraz długość okresu spłaty. Każda z ofert banku ma charakterystyczne cechy, ale ich wspólnymi parametrami są kwota kredytowania i czas zwrotu środków. Do tego warto znać wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku oraz wysokość prowizji, jaką bank może pobierać z tytułu przystąpienia do zobowiązania.

Za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego online będziesz mógł sprawniej zapoznać się z ofertą banków w tej kategorii produktów. W jednym miejscu dostaniesz potrzebne informacje, na przykład który bank ma dobrą ofertę dla Ciebie albo organizuje promocję, z której rzeczywiście opłaca się skorzystać.

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego hipotecznego?

Korzystanie z kalkulatora kredytowego hipotecznego to proste zadanie, które nie wymaga od Ciebie ani wiedzy informatycznej, ani też znajomości aktualnych parametrów ofert z rynku finansowego. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy pomoże Ci się z nimi zapoznać w tym samym miejscu, co będzie dla Ciebie z pewnością dużym ułatwieniem. Bez konieczności tracenia czasu na wizytę w bankach i pozyskiwanie ofert kredytów z zabezpieczeniem hipotecznym możesz wyliczyć, ile będzie Cię kosztować potencjalna rata kredytu oraz ile właściwie wyniesie jego RRSO.

Za pomocą naszego kalkulatora kredytu mieszkaniowego sprawdzisz też cały potencjalny harmonogram spłaty i przeanalizujesz, jak właściwie będą zmieniać się wysokości kolejnych rat, ich część odsetkowa i kapitałowa. Wiele informacji i sugestii dotyczących wyboru odpowiedniego kredytu hipotecznego przynosi wykaz banków i ofert, które w danym momencie są najkorzystniejsze dla klienta.

Kalkulator ułatwia sprawdzenie wysokości rat kredytu hipotecznego, które możesz później odnieść do swojej zdolności kredytowej, kształtowanej przez comiesięczne dochody i koszty, jakie ponosisz. Będziesz wiedzieć więc, czy w Twojej obecnej sytuacji finansowej rzeczywiście stać Cię na kredyt o parametrach wskazanych w kalkulatorze.

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego samochodowego?

Kredyt hipoteczny jest zabezpieczony w postaci hipoteki ustanawianej w księdze wieczystej nieruchomości mieszkalnej na rzecz banku. Nie jest to jednak jedyny produkt z zabezpieczeniem, z jakiego możesz skorzystać w bankach. W wielu z nich możesz uzyskać kredytowanie zakupu pojazdu, tj. kredyt samochodowy, dla którego zabezpieczeniem są z reguły zastaw na kupowanym aucie bądź też cesja praw z umowy ubezpieczenia OC i AC.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaką wysokość rat będzie miał taki kredyt samochodowy przy nabyciu konkretnego pojazdu – nowego lub używanego – możesz posłużyć się naszym kalkulatorem kredytowym samochodowym online. To po prostu standardowy kalkulator, w którym po podaniu podstawowych parametrów zobowiązania dowiesz się, jaką wysokość będzie miała rata.

Musisz wiedzieć przy tym, że kredyt na auto jest jednym z zobowiązań, w wypadku których możliwa jest spłata w ratach balonowych. Na początek wpłacasz wysoki wkład własny, a później co miesiąc nie oddajesz do banku kwoty raty kapitałowo-odsetkowej – w systemie rat równych czy malejących – tylko spłacasz kredyt jednorazowo w ramach raty balonowej, np. w rok lub dwa lata po podpisaniu umowy kredytowej. W takim przypadku wysokość raty jest dobrze znana i wskazana w umowie, dlatego nie musisz korzystać z samochodowego kalkulatora kredytowego, by się z nią zapoznać.

Jakie są zalety korzystania z kalkulatora kredytowego?

Korzystanie z kalkulatora kredytowego online jest łatwe i szybkie, i co najważniejsze – możesz dzięki niemu dowiedzieć się wielu cennych rzeczy o kredycie, którego ofertę bierzesz pod uwagę. Do zalet przypisywanych kalkulatorowi kredytowemu online należą:

 • Dostępność dla każdego – nie musisz umawiać się w banku na spotkanie z doradcą kredytowym ani czekać na swoją kolej podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, by zapoznać się z wysokością rat, RRSO kredytu oraz harmonogramem spłaty potencjalnego zobowiązania.
 • Prostota korzystania z takiego narzędzia – nie trzeba dysponować ani wiedzą finansową, ani internetową i informatyczną, aby z powodzeniem korzystać z intuicyjnego kalkulatora kredytowego. Wystarczy wpisać kilka informacji na temat zaciąganego zobowiązania, żeby kalkulator podał wyniki obliczeń.
 • Szybkość działania kalkulatora – w zaledwie kilka sekund dowiesz się, w jakiej wysokości raty kapitałowo-odsetkowe najprawdopodobniej będziesz spłacać, jeśli zdecydujesz się na daną ofertę.
 • Możliwość poznania RRSO kredytu – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytu, która ujmuje wysokość wszystkich kosztów kredytowania, nie tylko odsetki czy prowizję.
 • Możliwość zobaczenia harmonogramu spłaty kredytu – w systemie rat równych i rat malejących.
 • Opcja wyboru w jednym miejscu najlepszych ofert kredytów z konkretnych kategorii, np. kredytu hipotecznego czy gotówkowego – wszystko to dzięki podjętej przez nas współpracy z bankami, które dzielą się z nami aktualizacjami parametrów swoich ofert kredytowych.

Wiele kwestii przemawia za skorzystaniem z kalkulatora kredytowego online – przede wszystkim dowiesz się w ten sposób dosłownie natychmiast, ile będzie kosztował dany produkt i jaką ratę będziesz musiał co miesiąc płacić do danego banku. Pamiętać należy jednak, że nigdy wskazania kalkulatora kredytu gotówkowego, hipotecznego, konsolidacyjnego czy zupełnie innego nie będą ofertą w rozumieniu prawa cywilnego. Dlatego po konkretną, przygotowaną właśnie dla Ciebie, indywidualną ofertę, wraz z harmonogramem spłaty rat w odpowiednim systemie, musisz zwrócić się do wybranego banku. Z naszym kalkulatorem wybór ten będzie po prostu znacznie łatwiejszy. Dzięki temu narzędziu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Na jakiej zasadzie działa kalkulator rat kredytu?

W istocie kalkulator rat kredytu działa na podobnych zasadach bez względu na to, czy chodzi o zobowiązanie gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy inne. To formularz elektroniczny powiązany pod względem programistycznym z algorytmem, obliczającym hipotetyczną, choć prawdopodobną wysokość rat kredytowych – kapitałowo-odsetkowych. Bazuje zawsze na wskazanych przez Ciebie parametrach kredytowania. Do najważniejszych z nich zalicza się:

 • wysokość kredytu,
 • długość okresu spłaty,
 • wysokość oprocentowania i prowizji.

Tam, gdzie jest to możliwe, możesz też wpisać, czy zamierzasz spłacać udzielony kredyt w ratach malejących czy równych. Najczęściej taki wybór dostępny jest w przypadku kredytów hipotecznych, natomiast kredyty gotówkowe spłaca się z reguły w ratach równych, o stałej wysokości, choć innych proporcjach, jeśli chodzi o ich część odsetkową i kapitałową oddawaną z każdą ratą do banku.

Użytkownik kalkulatora rat kredytowych nie powinien mieć żadnych problemów z używaniem tego narzędzia. Jest ono bardzo proste w obsłudze. Musisz tylko podać pożądane przez twórców kalkulatora parametry zobowiązania. Na ich podstawie przygotowany uprzednio algorytm wylicza w czasie rzeczywistym, czyli dosłownie w kilka sekund, jaką ratę będziesz spłacać, oraz podaje RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Dzięki znajomości RRSO możesz poznać całkowite koszty w formie procentowej. To daje Ci najbardziej wiarygodny ogląd na to, ile tak naprawdę będzie Cię kosztował kredyt, który zaciągniesz później już w konkretnym banku.

Kalkulator kredytowy uwzględnia aktualne dane, które płyną ze współpracujących z nami instytucji finansowych. Nasz serwis pozostaje w stałym kontakcie z bankami i na bieżąco otrzymuje od nich aktualizacje swoich ofert. Wiemy więc, kiedy organizowane są promocje i kiedy możesz na przykład skorzystać z zerowej prowizji za przystąpienie do zobowiązania. Kalkulator kredytowy powinien zawsze prezentować aktualne dane, aby jego wyliczenia były jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Zasada działania kalkulatora rat kredytu gotówkowego jest bardzo prosta. Masz tu do czynienia z elektronicznym formularzem, w którym powinieneś wybrać, zgodnie z naszymi wskazówkami, kwotę zobowiązania i okres spłaty. Pamiętaj, aby podać takie parametry, które rzeczywiście Cię interesują, ponieważ tylko wtedy uzyskasz wiarygodne wyniki.

W naszym kalkulatorze rat kredytu gotówkowego powinieneś kolejno wpisać:

 • kwotę kredytu w złotówkach,
 • okres spłaty kredytu gotówkowego w miesiącach,
 • wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku – w procentach,
 • prowizję naliczaną przez bank z tytułu przystąpienia klienta do zobowiązania kredytowego – w procentach.

Możesz też wybrać opcję „dobierz parametry z oferty”. Wówczas wyświetla się lista najlepszych kredytów gotówkowych o parametrach podanych przez Ciebie, wraz ze wskazaniem nazwy kredytu i banku, w którym można z niego skorzystać. Nie musisz więc szukać po kolejnych stronach internetowych, jakie dokładne parametry ma kredyt gotówkowy.

Po wybraniu opcji „oblicz ratę kredytu” od razu widzisz, jaki to kredyt i jakie są jego parametry, podane lub wskazane przez Ciebie w kalkulatorze. Najważniejsze jest jednak to, że masz od razu wyliczoną ratę miesięczną i poziom RRSO. Możesz też zobaczyć harmonogram spłaty kredytu gotówkowego, z oznaczeniem miesiąca spłaty, wysokości spłacanych wraz z każdą ratą kapitałowo-odsetkową odsetek i części kapitału. To raty stałe, w których z reguły jest spłacany kredyt gotówkowy udzielany przez wybrany bank.

Poznajesz zatem całkowite koszty kredytu i na tej podstawie możesz zawsze wybrać ofertę, która najbardziej Cię zainteresuje, a przy tym będzie się wiązać z możliwie najniższymi kosztami zobowiązania.

Można śmiało stwierdzić, że kalkulator kredytu gotówkowego jest prosty w obsłudze, a przy tym wysoce funkcjonalny. Dostarcza Ci informacje o wysokości rat, odpowiadającej wskazanym parametrom kredytowania. Daje także możliwość porównania jednej z ofert z konkurencyjnymi usługami banków. Nie musisz dysponować dużą ilością informacji, by dokonać kalkulacji z wykorzystaniem kalkulatora gotówkowego kredytu online. Korzystając z tego narzędzia, możesz mieć właściwie pewność, że dobrze wybrałeś ofertę kredytową, a zawarta z wybranym bankiem umowa będzie dla Ciebie w danej chwili najlepszym rozwiązaniem finansowym.

Kalkulator rat kredytu hipotecznego

Na naszej stronie internetowej oprócz kalkulatora kredytu gotówkowego działa również kalkulator rat kredytu hipotecznego. Z racji tego, że masz tu do czynienia z wysokokwotowym zobowiązaniem, które obowiązkowo musi mieć zabezpieczenie w postaci hipoteki wpisanej na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości, powinieneś przemyśleć dokładnie, z jakiej oferty skorzystać. Wybierając to zobowiązanie, na wiele lat obciążasz swoją zdolność kredytową i bierzesz na siebie obowiązek spłaty rat kapitałowo-odsetkowych.

Korzystając z kalkulatora rat hipotecznych, powinieneś wpisać w kolejne pola formularza elektronicznego:

 • kwotę kredytu w złotówkach,
 • okres spłaty – w latach,
 • rodzaj rat – stałe w okresie kredytowania czy malejące,
 • wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku w procentach,
 • wysokość prowizji za przystąpienie do zobowiązania – w procentach.

Stosując kalkulator rat kredytu hipotecznego, widzisz wszystkie wskazane przez siebie parametry kredytowania – możesz je zawsze zmodyfikować, w tym także wysokość potencjalnej raty wraz z RRSO zobowiązania. Bardzo ważnym elementem kalkulatora kredytu hipotecznego jest to, jak wygląda zaprezentowany na jego podstawie harmonogram spłaty takiego zobowiązania. W zależności od tego, czy wybierzesz spłatę kredytu hipotecznego w ratach malejących czy ratach równych, harmonogram ten będzie się prezentował nieco inaczej.

Zawsze wskazane zostaną miesiące spłaty, ale zauważ, że przy wyborze rat malejących w okresie kredytowania pierwsze raty będą najwyższe i stopniowo zaczną się zmniejszać. W takim systemie masz szansę na zapłatę nieco niższych kosztów, ale dla udzielenia kredytu hipotecznego z malejącymi ratami musisz wykazać się w banku większą zdolnością niż przy ratach równych w okresie spłaty zobowiązania.

Jeśli wybierzesz kredyt hipoteczny, kalkulator rat kapitałowo-odsetkowych pozwoli Ci zapoznać się z obciążeniami, jakim ewentualnie będziesz musiał sprostać. Jeszcze przed staraniem się o kredyt hipoteczny w banku oblicz, czy będziesz w stanie spłacać takie raty co miesiąc, biorąc pod uwagę swoje bieżące koszty i te ponoszone co miesiąc.

Jak samemu obliczyć ratę kredytu gotówkowego i hipotecznego?

Jeśli korzystasz z kalkulatora kredytowego, wyliczenie wysokości raty kredytu gotówkowego czy hipotecznego może wydać się bardzo prostym zadaniem. Tymczasem jeśli samodzielnie będziesz chciał dokonać takich obliczeń, widok wzoru matematycznego wykorzystywanego do tego celu może wprawić Cię w konsternację. Musisz wiedzieć, że nie wystarczy podzielić kwoty zaciąganego kredytu przez liczbę rat, jakie będziesz spłacać. Trzeba doliczyć odsetki, prowizję (jeśli jest ona kredytowana) i wszelkie inne koszty.

Musisz też uwzględnić system spłaty rat kapitałowo-odsetkowych – w systemie rat równych lub malejących. Każda rata kredytu obejmuje dwa elementy, mianowicie część kapitałową i odsetkową. Jeśli wybierasz raty równe, to przez cały okres spłaty zobowiązania ich wysokość będzie właściwie taka sama, ale zmianie ulegnie proporcja pomiędzy częścią kapitałową a spłacanymi odsetkami.

Na początku przy ratach równych odsetek jest najwięcej, a kapitał długu maleje w bardzo powolnym tempie. Inaczej jest, jeśli wybierasz raty malejące. Ich wysokość, jak sama nazwa wskazuje, będzie się obniżać w kolejnych miesiącach i latach spłaty. Tak naprawdę w ratach malejących kwota części spłacanego kapitału będzie jednak przez cały czas na tym samym poziomie, ponieważ przy ich wyliczaniu zaciągnięte zobowiązanie dzielone jest na liczbę rat. Zmienna jest tylko wysokość odsetek, a sama rata maleje wraz z upływem czasu.

Jeśli chcesz samodzielnie wyliczyć raty kredytu gotówkowego czy hipotecznego spłacanego w ratach równych, musisz wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

 • kwota udzielonego kredytu,
 • oprocentowanie kredytu w skali roku,
 • liczba rat płatnych w ciągu roku,
 • liczba rat ogółem.

Nie jest to proste, dlatego dla określenia wysokości rat kredytów gotówkowych i hipotecznych, zwłaszcza przy spłacie zobowiązania w systemie rat malejących, o wiele łatwiej będzie Ci się posłużyć kalkulatorem, który w kilka sekund przedstawi rzetelnie przygotowany, prawdopodobny harmonogram spłaty kredytu.

Kalkulator kredytowy a najtańsza oferta – jak szukać tanich kredytów?

Dla zdecydowanej większości klientów podejmujących decyzję o kredytowaniu najważniejsze jest znalezienie możliwie najtańszej oferty na tani kredyt. W internecie można dziś porównywać wiele takich ofert, co umożliwia również nasz kalkulator kredytowy. Kiedy wiesz już, jak z niego skorzystać, pozostaje Ci wybór odpowiedniego rodzaju kalkulatora. Mamy przygotowane algorytmy zarówno dla kredytów gotówkowych, jak i konsolidacyjnych czy hipotecznych. Dzięki nim będziesz mógł sprawdzić, który kredyt jest dla Ciebie najlepszy i która z zaprezentowanych ofert bankowych pozwoli Ci na finansowanie z najniższymi kosztami.

Najpierw wpisz oczekiwaną kwotę kredytu oraz okres spłaty, a my zajmiemy się resztą. Na tej podstawie wskażemy Ci parametry z realnych ofert bankowych. W kalkulatorze jest opcja „Dobierz parametry z oferty”. Zakładamy, że nie wiesz, jaką konkretną ofertę przygotowały dla Ciebie banki. Dlatego dzięki informacjom przekazywanym przez te instytucje do naszego kalkulatora możemy zaoferować możliwie najlepsze oferty tanich kredytów. Wskazujemy przy tym na liście:

 • nazwę banku kredytującego;
 • nazwę kredytu, który możesz zaciągnąć;
 • wysokość oferowanego oprocentowania;
 • wysokość prowizji za przystąpienie do zobowiązania.

Nie zawsze kredyt, który ma niską prowizję czy nawet zerową, będzie najtańszym rozwiązaniem na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na dowolny lub sprecyzowany cel.

Najniższe RRSO kredytu wskaże Ci jednak ofertę, która w danej chwili będzie zdecydowanie najtańsza pod względem wszelkich kosztów. Będą to zarówno koszty odsetkowe, jak i pozaodsetkowe.

Bardzo często banki organizują promocje związane z kredytami bankowymi. Dzięki temu, że nasze kalkulatory współpracują z instytucjami bankowymi, wyniki obliczeń uwzględniają aktualne promocje.

Możesz spotkać się z sytuacją, że najtańszym kredytem hipotecznym jest produkt z malejącymi ratami. W pierwszym okresie spłaty takiego zobowiązania, zgodnie z przedstawionym harmonogramem, spłacasz najwyższe raty, które stopniowo maleją z uwagi na to, że oddajesz do banku dużą część kapitału, a kolejne odsetki są naliczane od mniejszej bazy. Pamiętaj jednak, że jeśli starasz się o kredyt hipoteczny z ratami kapitałowo-odsetkowymi malejącymi w okresie kredytowania, powinieneś odznaczać się wysoką zdolnością. Bank musi mieć pewność, że wysokie raty, jakie na początku będziesz spłacać, nie obciążą zanadto Twojego budżetu domowego.

Kalkulator kredytowy – jakie są najważniejsze informacje, których dostarcza?

Do najważniejszych informacji, jakie znajdziemy w kalkulatorze kredytowym, zalicza się wysokość RRSO. Kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy lub samochodowy zawsze mają wskazane w ofercie oprocentowanie, ale jest to tylko stopa procentowa, zgodnie z którą naliczane są odsetki od zobowiązania. Natomiast RRSO ujmuje wszystkie koszty związane z zaciągnięciem produktu, m.in. prowizję naliczaną przez bank za przystąpienie do kredytu i inne obowiązkowe opłaty, jak wysokość składki na ubezpieczenia obligatoryjne przy zobowiązaniu.

Dzięki znajomości RRSO możesz efektywnie porównywać ze sobą różne kredyty z takiej samej kategorii. Najlepiej brać tu pod uwagę zobowiązania na taką samą kwotę i z takim samym okresem spłaty. Wówczas porównanie RRSO stanie się najbardziej miarodajne i w rzeczywistości pozwoli na wytypowanie oferty, która jest najatrakcyjniejsza w danej sytuacji.

Bardzo ważną informacją, jakiej udziela kalkulator kredytowy, jest wysokość prognozowanych rat i wygląd harmonogramu spłaty. Oczywiście ostateczna wysokość kosztów zawsze będzie uzależniona od indywidualnych czynników, jakie dotyczą m.in. wykonywanego przez Ciebie zawodu, źródła dochodów czy też liczby osób w Twoim gospodarstwie domowym. Dlatego powinieneś liczyć się z tym, że uzyskany od banku wraz z umową kredytową harmonogram spłaty rat może się nieznacznie różnić od tego, jaki został zaprezentowany przez nasz kalkulator kredytowy.

Kolejną ważną informacją umieszczoną w kalkulatorze kredytowym na naszej stronie internetowej jest możliwość wyboru konkretnej oferty kredytu z banków, z którymi stale współpracujemy. Dzięki tej współpracy mamy aktualne dane dotyczące ich oferty, w tym także okresowo organizowanych promocji na kredyty konkretnego rodzaju.