Przelicznik walut, kalkulator walutowy
Przelicz wg aktualnego kursu NBP

Opublikowano: 23.02.2024 06:00

Przelicz dowolną walutę

100,00 zł × 4,3300
Po przeliczeniu
433,00 EUR
Pokaż pełną tabelę kursów

Ocena

Średnia ocena: 4,95/6 Głosów: 1633

Przelicznik walut przyda ci się w wielu sytuacjach, gdyż dzięki niemu, bez wychodzenia z domu sprawdzisz wartość pieniędzy, które posiadasz w innej walucie. To doskonały sposób, by przeliczyć, czy twoje oszczędności wystarczą na zagraniczny wyjazd lub przekalkulować zarobki w zagranicznej walucie, by sprawdzić, ile wyniesie to na polskie złotówki.

Nasz kalkulator zapewni ci błyskawiczny dostęp do tej informacji, a wszystko to bez wychodzenia z domu, wystarczy, że poświęcisz kilka minut i będziesz mieć dostęp do internetu.

Jak działa nasz kalkulator walutowy?

Kalkulator walut jest bardzo prostym i intuicyjnym narzędziem finansowym, który błyskawicznie pozwoli ci przeliczyć waluty między sobą. Wystarczy, że wpiszesz kwotę i odpowiednią wartość pieniędzy, a także zaznaczysz, na jaką walutę kalkulator ma to przeliczyć, a już po chwili otrzymasz oczekiwany wynik. Kalkulator korzysta z aktualnych kursów walut, dzięki czemu wynik, jaki uzyskasz po skorzystaniu z naszego kalkulatora, będzie prawidłowy, a ty zdobędziesz informacje, których tak pilnie potrzebujesz.

Nie trać czasu na samodzielne obliczanie pieniędzy, może się okazać, że stracisz na to dużo swojego czasu, a zdobycie informacji o aktualnych kursach walut wcale nie będzie takie proste. Kalkulator walutowy pozwoli ci uniknąć straty czasu i zapewni pomoc w każdej sytuacji, niezależnie od pory dnia czy tygodnia.

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora walut?

Zastosowanie naszego kalkulatora jest rozległe. Obliczenie gotówki w różnych walutach może okazać się bardzo atrkcyjne, jeśli zamierzasz rozpocząć pracę poza granicami naszego kraju, ale jednocześnie chcesz wiedzieć, ile zarobisz, przeliczając to na złotówki. Dodatkowo kalkulator walut może okazać się niezbędny przed wyjazdem na wakacje, gdy zaczniesz przygotowywać sobie wolne środki na wydatki w trakcie wyjazdu.

A może już od dłuższego czasu mieszkasz poza granicami kraju i chcesz przeliczyć swoje oszczędności, by przekonać się jaką kwotą pieniędzy będziesz dysponować tu, w Polsce, po powrocie do kraju?

Jest wiele sytuacji, które mogą wymagać od ciebie przeliczenia waluty, choć możesz nie zdawać sobie z tego sprawy. Warto w takiej sytuacji wiedzieć, gdzie uzyskasz natychmiastową pomoc i z jakiego narzędzia finansowego możesz skorzystać, by błyskawicznie rozwiązać swoje wątpliwości.

Zanim wyjdziesz za granicę

Niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać w celach rozrywkowych, pozwiedzać i spędzić trochę czasu poza granicami kraju, czy planujesz wyjazd do rodziny, by spotkać się z bliskimi, lub w planach masz dłużej zostać za granicą i rozpocząć tam nowy rozdział swojego życia, warto wcześniej przygotować się do tego także pod względem finansowym.

Nawet jeśli liczysz na zdobycie nowej i lepiej płatnej pracy, musisz pamiętać, że pierwsze kroki poza krajem, mogą oznaczać większe wydatki i kilka formalności, które skutecznie uniemożliwią ci rozpoczęcie pracy w ciągu kilku dni od przybycia do nowego kraju. Dlatego musisz wcześniej zabezpieczyć się finansowo i zastanowić jaka kwota pozwoli ci na znalezienie noclegu, kupno żywności, czy zapewnienie sobie transportu.

W podobnej sytuacji znajdziesz się, jadąc na wakacje. Koniecznie sprawdź, ile kosztować cię będzie nocleg, jedzenie, a także zaplanowane atrakcje. Warto przygotować sobie więcej gotówki i mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie, by kupić sobie pamiątkę, czy pozwolić sobie na coś, co sprawi ci dużo radości.

Wiele osób zapomina, w takich sytuacjach o finansach, skupiając się na innych kwestiach swojego wyjazdu. Pamiętaj, że pieniądze mogą okazać się kluczowe, nawet jeśli cała reszta twojego wyjazdu zostanie świetnie zorganizowana.

Dodatkowe środki finansowe

Przed wyjazdem na wymarzone wakacje powstrzymuje cię brak gotówki? A może po przeliczeniu złotówek, na wybraną walutę okazało się, że musisz przesunąć swój wyjazd do pracy lub rodziny? Jeśli spełniasz wymagania, które pozwolą ci zdobyć zgodę kredytową, możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, który zapewni ci odpowiednią ilość pieniędzy, na dowolne cele. To łatwe rozwiązanie, dzięki któremu szybko zdobędziesz środki finansowe, których potrzebujesz.

Banki zapewniają minimum formalności, a ty jako klient możesz liczyć na bardzo szybką wypłatę pieniędzy, nawet tego samego dnia, w którym złożysz swój podpis na umowie kredytowej. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie gdy zależy ci na czasie, a także atrakcyjnych warunkach.

Chcesz mieć pewność, że wybrany kredyt okaże się niezawodny także pod względem minimalnych opłat? Musisz skupić się na kilku czynnikach, które faktycznie mają ogromny wpłwy na przebieg całej umowy między stronami. Pamiętaj, że na całkowity koszt kredytu wpływ ma oprocentowanie nominalne, prowizja, jaką pobiera bank, a także opłata przygotowawcza. Aby mieć pewność, że znasz wszystkie koszty związane z zadłużeniem, sprawdź RRSO ofert.

Zachęcamy także do korzystania z kalkulatora kredytowego, który umożliwi ci szybką weryfikację wybranych usług. Możesz także sprawdzić, z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej, czy składając wniosek o kredyt, masz realną szansę na otrzymanie kredytu.

Kredyt gotówkowy dla osób zarabiających za granicą

Pracujesz poza granicami kraju, ale mimo to zależy ci na kredycie w złotówkach? Masz taką możliwość. Musisz jednak pamiętać, że bank będzie chciał zweryfikować twoją zdolność kredytową, co oznacza, że konieczne będą dokumenty potwierdzające twoje zatrudnienie, a także wysokość wynagrodzenia. Na tej podstawie bank będzie w stanie ocenić ryzyko finansowe, które związane będzie z udzieleniem ci kredytu, nawet tego na dowolny cel.

Pozostałe warunki nie będą różnić się od tych, które dotyczą standardowych klientów banku. Możesz zatem wnioskować o kredyt, który zostanie rozłożony na wiele atrakcyjnych rat, ciesząc się łatwą spłatą.

Kredyt hipoteczny a dochód w zagranicznej walucie

Wiele osób dopytuje się o możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny dla osób, które pracują za granicą i zarabiają w walucie innej niż złotówki. Jeszcze do niedawna możliwe było otrzymanie takiego zobowiązania. Aktualnie, zgodnie z prawem bankowym, kredyt hipoteczny, może zostać udzielony wyłącznie w tej walucie, w jakiej zarabia kredytobiorca. Jest to spowodowane mniejszym ryzykiem finansowym i od tego prawa nie ma żadnego wyjątku.

Jeśli zatem zarabiasz w euro, możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, który będzie właśnie w tej walucie, całe szczęście na rynku znajdziesz oferty, które skierowane są do klientów takich jak ty. W podobnej sytuacji są osoby zarabiające w złotówkach, a chcące skorzystać z kredytu na mieszkanie w walucie zagranicznej, będzie to dla nich niemożliwe.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny wiąże się z licznymi formalnościami, a pracując za granicą, musisz postarać się o dokumenty, które potwierdzą twoje zatrudnienie, a także staż pracy. Na większą szansę na kredyt mają z pewnością osoby, które już od dłuższego czasu pracują w danym kraju i mogą zaświadczyć o stałych dochodach, a także kontynuacji zatrudnienia.

Konto walutowe

Konta walutowe są dostępne w bankach działających na polskim rynku bez żadnego problemu. Możesz skorzystać z konta prowadzonego w następujących walutach:

  • Euro

  • Dolar amerykański

  • Funt brytyjski

  • Frank szwajcarski

Jak otworzyć taki rachunek? Możesz to standardowo zrobić, w placówce banku, korzystając z bankowości elektronicznej, a także mobilnej. Banki oferują łatwy dostęp do tej usługi i nie wiążą z założeniem konta wielu formalności.

Zanim zdecydujesz się założyć konto walutowe w wybranym banku, koniecznie sprawdź, jakie koszty ponosić będziesz za jego prowadzenie. Pod uwagę weź miesięczną opłatę pobieraną przez bank za obsługę konta, opłaty związane z przelewami oraz wypłatą gotówki poza granicami kraju.

Bardzo często banki oferują bezpłatne prowadzenie konta, pod warunkiem, że co miesiąc na twój rachunek wpływać będzie wypłata, w walucie, w jakiej prowadzisz rachunek. Warto jednak zapoznać się z wszystkimi warunkami oferty i wybrać usługę, która sprawdzi się w twoim, indywidualnym przypadku.