Kredyt gotówkowy ranking 2024 - wybierz z nami!

Kredyt gotówkowy ranking 2024 - wybierz z nami!

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2024
Kwota kredytu
Okres spłaty

Ranking 9 najlepszych ofert kredytu gotówkowego:

Sortuj wg:
Nasza ocena malejącoIkona
Całkowita kwota rosnąco
Oprocentowanie rosnąco
Rata miesięczna rosnąco
RRSO rosnąco
1.

Citi Handlowy kredyt gotówkowy - Pożyczka gotówkowa online dla Nowych Klientów

Oprocentowanie
9,79 %
RRSO
10,24 %
Kwota do spłaty
24 251,40 zł
Rata
505,24 zł
Wysoka
popularność
2.

Alior Bank kredyt gotówkowy - Pożyczka Internetowa

Oprocentowanie
9,90 %
RRSO
10,36 %
Kwota do spłaty
24 302,01 zł
Rata
506,29 zł
Wysoka
popularność
3.

Bank Pekao kredyt gotówkowy - Pożyczka Ekspresowa Pekao S.A.

Oprocentowanie
10,45 %
RRSO
10,97 %
Kwota do spłaty
24 556,01 zł
Rata
511,58 zł
Wysoka
popularność
4.

Santander Consumer Bank - Mistrzowski kredyt gotówkowy

Oprocentowanie
9,99 %
RRSO
10,46 %
Kwota do spłaty
24 343,52 zł
Rata
507,16 zł
Średnia
popularność
5.

BNP Paribas - Kredyt gotówkowy

Oprocentowanie
10,99 %
RRSO
11,56 %
Kwota do spłaty
24 806,95 zł
Rata
516,81 zł
Średnia
popularność
6.

VeloBank Kredyt gotówkowy ze stałą ratą

Oprocentowanie
12,75 %
RRSO
13,52 %
Kwota do spłaty
25 635,43 zł
Rata
534,07 zł
Średnia
popularność
7.

Raiffeisen Digital Bank - Pożyczka gotówkowa ze stałą ratą

Oprocentowanie
11,38 %
RRSO
11,99 %
Kwota do spłaty
24 989,23 zł
Rata
520,61 zł
Średnia
popularność
8.

Smartney Grupa Oney S.A. - Pożyczka gotówkowa

Oprocentowanie
15,75 %
RRSO
29,64 %
Kwota do spłaty
32 500,79 zł
Rata
677,10 zł
Średnia
popularność
9.

Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Wygodny kredyt gotówkowy

Oprocentowanie
10,69 %
RRSO
11,23 %
Kwota do spłaty
24 667,30 zł
Rata
513,90 zł
Niska
popularność
Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty kredytów gotówkowych wynosi 13,33 %. Okres obowiązywania umowy: 48 mies., całkowita kwota pożyczki: 20 000 zł. Całkowity koszt zobowiązania spłacanego w ratach równych (annuitetowych): 5 561 zł, całkowita kwota do zapłaty: 25 561 zł. Spłata następuje w 48 ratach równych (annuitetowych). Kalkulacja została dokonana na dzień 14 kwietnia 2024 roku na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny i maksymalny okres spłaty: min. 3 mies, max. 120 mies
Maksymalne RRSO: 29,64 %

Przedstawione w porównywarce informacje pokazują jedynie informacje o produktach dostępnych w poszczególnych instytucjach finansowych; nie są więc ofertą w rozumieniu art. 66 kc. Nie jesteśmy kredytodawcami, więc nie mamy wpływu na to, czy dostaniesz kredyt i na jakich warunkach – może to zależeć od wielu czynników, w tym od oceny Twojej zdolności kredytowej.

Ocena użytkowników:
5.6
Na podstawie 22808 ocen
Zaufało nam już
270 124 użytkowników

Kredyty gotówkowe - FAQ

1.
Gdzie dostanę kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej?
Ikona

Bank zobowiązany jest do sprawdzenia zdolności kredytowej swoich klientów. Zdolność kredytowa świadczy o możliwości spłaty zadłużenia, wraz z wszystkimi opłatami towarzyszącymi ofercie, a weryfikowana jest na podstawie dochodów, wydatków i kosztu kredytu. Dlatego, jeśli klient banku m niewystarczająco wysoką zdolność kredytową, może otrzymać odmowę po wypełnieniu wniosku o kredyt.

2.
Pożyczka gotówkowa - gdzie najłatwiej ją dostanę?
Ikona

Jeśli liczysz na szybką weryfikację wniosku, a także minimum formalności, możesz zainteresować się kredytem gotówkowym w banku, w którym prowadzisz swoje konto bankowe. To pozwoli na błyskawiczną weryfikację nie tylko twojej tożsamości, ale także zdolnolności kredytowej, dzięki czemu uzyskanie dodatkowej gotówki będzie bardzo proste.

3.
Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?
Ikona

Klient ubiegający się o kredyt gotówkowy na dowolny cel może ubezpieczyć swoje zadłużenie, jeśli wyrazi taką chęć. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, choć może wiązać się z atrakcyjnymi warunkami, np. obniżeniem prowizji pobieranej przez bank, czy korzystniejszym oprocentowaniem nominalnym, co będzie miało wpływ na niższe RRSO oferty i atrakcyjniejsze raty kredytu.

4.
Jakie jest oprocentowanie pożyczki gotówkowej?
Ikona

Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne. Wysokość oprocentowania zależy bezpośrednio od wartości wskaźnika stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz stałej marży banku. Warto jednak pamiętać, że oprocentowanie kredytu nie jest ostatecznym kosztem zobowiązania. Klient szukając odpowiedniego zadłużenia, powinien zwrócić uwagę na RRSO oferty, dzięki czemu możliwe jest poznanie całkowitego kosztu kredytu.

5.
Kredyt samochodowy czy gotówkowy?
Ikona

Jeśli liczysz na niższe oprocentowanie, warto sprawdzić kredyt na samochód, jednak kredyt gotówkowy pozwoli ci nie tylko szybciej otrzymać pieniądze, ale także uniknąć konieczności zabezpieczenia spłaty kredytu. Wybierając kredyt gotówkowy, nie musisz ponosić dodatkowych kosztów i decydować się na ubezpieczenie AC, a od momentu kupienia pojazdu będziesz jego jedynym właścicielem.

6.
Ile kredytu gotówkowego dostanę?
Ikona

Maksymalna wysokość twojego kredytu gotówkowego zależeć będzie bezpośrednio od twojej indywidualnej zdolności kredytowej. Jeśli chcesz przekonać się, czy bank udzieli ci zadłużenia, jakiego w danym momencie potrzebujesz, skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, który pozwoli ci błyskawicznie ocenić, o jak wysoki kredyt możesz się ubiegać, mając pewność, że bank nie odrzuci twojego wniosku.

7.
Ile dostane kredytu przy najniższej krajowej?
Ikona

Warto pamiętać, że maksymalna kwota kredytu, zależy bezpośrednio od zdolności kredytowej klienta banku. Zarabiając najniższą krajową, możesz liczyć na kredyt gotówkowy w kwocie od 22 tysięcy złotych do 47 tysięcy złotych. Pamiętaj, że na ocenę twojej zdolności kredytowej wpływ będzie miało także to, jaki masz staż pracy, na podstawie jakiej umowy jesteś zatrudniony, ile osób jest na utrzymaniu w gospodarstwie domowym, a także ile wynoszą twoje miesięczne wydatki.

8.
Jak odzyskać prowizję od kredytu gotówkowego?
Ikona

Jeśli zdecydujesz się na wcześniejszą spłatę kredytu, możesz ubiegać się o częściowe odzyskanie prowizji od kredytu. Aby otrzymać zwrot, musisz spłacić swoje zobowiązanie, a następnie wysłać do banku prośbę o wyliczenie prowizji, a także wszystkich dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Bank ma 30 dni na rozpatrzenie takiego wniosku i wypłacenie należności klientowi.

9.
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?
Ikona

Wysokość dochodów kredytobiorcy nie jest jedynym czynnikiem, który ma wpływ na wysokość zdolności kredytowej. Warto jednak mieć na uwadze, że nawet najniższe wynagrodzenie pozwoli na uzyskanie zgody kredytowej. Trzeba jednak pamiętać, że bank będzie także brać pod uwagę twoją historię kredytową, to, czy posiadasz stała zatrudnienie, a także wysokość twoich stałych comiesięcznych kosztów, związanych np. z rachunkami, czynszem, żywnością, a nawet transportem i rozrywką.

10.
Najwyższa kwota kredytu gotówkowego - w jakim banku?
Ikona

Aktualnie maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi aż 200 tysięcy złotych. Ofertę takiego kredytu gotówkowego znajdziesz w trzech popularnych bankach, są to: Santander Bank Polska, BNP Paribas oraz PKO Bank Polski. Pamiętaj, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego zależy od indywidualnej sytuacji klienta banku i oceny jego zdolności kredytowej.

11.
Kredyt gotówkowy czy hipoteczny?
Ikona

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny są ofertami skierowanymi do klientów, którzy szukają zupełnie innych rozwiązań kredytowych. Kredyt hipoteczny jest usługą celową, na kupno mieszkania, działki, domu lub jego budowy. Kredyt hipoteczny wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami finansowymi, ale wymaga wielu formalności. Kredyt gotówkowy pozwala nawet w ciągu jednego dnia zasilić konto kredytobiorcy, a klient może mieć pewność, bank nie będzie w żaden sposób ingerować w to, jak pieniądze zostaną wykorzystane, gdyż to oferta zadłużenia na dowolny cel.

12.
Jak mogę skorzystać z wakacji kredytowych?
Ikona

Wakacje kredytowe nie są dostępne dla wszystkich kredytobiorców. To dodatkowa usługa, którą bank może zapewnić swoim klientom już na etapie podpisywania umowy kredytowej. Warto zatem śledzić informacje dodatkowe na temat wybranego zobowiązania. Jeśli umowa twojego kredytu przewiduje wakacje kredytowe, sprawdź jakie warunki wiążą się z przerwą w spłacie. Najczęściej możliwość skorzystania z wakacji wiąże się z tym, że klient musi wykazać się terminową spłatą kredytu przynajmniej przez pierwsze pół roku od zawarcia umowy, a wakacje kredytowe nie mogą trwać dłużej niż jeden miesiąc. Jak skorzystać z wakacji kredytowych? Skontaktuj się z bankiem i złóż odpowiedni wniosek. Wakacje kredytowe nie zawsze oznaczają brak opłat w danym miesiącu, bardzo często konieczne jest opłacenie należnych odsetek lub poniesienie kosztu prowizji za skorzystanie z wakacji kredytowych.

13.
Ile się czeka na kredyt gotówkowy?
Ikona

Kredyt gotówkowy wymaga niewielu formalności, dzięki czemu wniosek o kredyt może zostać rozpatrzony nawet w ciągu kilkunastu minut. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z kredytu gotówkowego online, pieniądze powinny pojawić się na twoim koncie tuż po zawarciu umowy. Jeśli jednak zechcesz złożyć podpis osobiście w placówce banku, kredyt gotówkowy może zostać wypłacony maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.

14.
Czy dostane kredyt gotówkowy pracując za granicą?
Ikona

Pracujesz za granicą, ale zależy ci na kredycie gotówkowym w kraju? Oferta tego typu jest coraz popularniejsza. Choć zarobki poza granicami często są dużo wyższe niż w kraju, nie oznacza to, że łatwiej będzie ci zdobyć kredyt, ale jest to możliwe. Bank będzie oczekiwał dokumentacji, która potwierdzi wysokość twoich zarobków, warunki zatrudnienia, a także staż pracy. W najkorzystniejszej sytuacji znajdują się osoby, które pracują za granicą i zarabiają w euro.

15.
Czy można wziąć kredyt gotówkowy bez dowodu?
Ikona

Bank przed zawarciem umowy z klientem wymaga podania numeru PESEL, a także numeru dowodu. Wymagane jest także okazanie dowodu tożsamości lub zeskanowanie go i przesłanie do banku w celu weryfikacji tożsamości klienta. Kredytobiorca, który ubiega się o kredyt, ale nie posiada dowodu osobistego, nie będzie mógł podpisać wiążącej umowy i skorzystać z kredytu gotówkowego.

16.
Czy dostanę kredyt gotówkowy mieszkając za granicą?
Ikona

Tak, bank będzie w stanie udzielić ci kredytu gotówkowego, nawet jeśli mieszkasz za granicą. Warto jednak pamiętać, że warunki otrzymania pożyczki gotówkowej będą inne, niż w przypadku osób mieszkających i zarabiających w kraju. Bank będzie chciał dokładnych informacji o twoim zatrudnieniu, zarobkach, a także stażu pracy. Dla banku ważne będzie także to, w jakiej walucie zarabiasz i jak prezentuje się twoja historia kredytowa. Trzeba pamiętać, że kredytobiorca mieszkający za granicą, który zaniecha spłaty zadłużenia, jest dużo większym ryzykiem dla banku ze względu na ograniczone możliwości dochodzenia roszczeń.

17.
Jak obliczyć ratę pożyczki gotówkowej?
Ikona

Chcąc obliczyć ratę kredytu gotówkowego warto skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowych. Wystarczy, że określisz kwotę zobowiązania, okres spłaty, a także wpiszesz oprocentowanie nominalne zadłużenia oraz prowizję i dodatkowe opłaty. Kalkulator natychmiast wyświetli RRSO zobowiązania, a także poda wysokość miesięcznej raty. Informację o przykładowej racie kredytu, znajdziesz także, korzystając z rankingu kredytów gotówkowych.

18.
Jak długo trzeba czekać na decyzję kredytową?
Ikona

Bank jest w stanie wydać decyzję kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut od otrzymania wniosku o kredyt. Czas potrzebny na analizę wniosku i weryfikację klienta będzie zależał m.in. od tego, czy kredytobiorca stara się o kredyt o niewielkiej kwocie, czy liczy na zadłużenie, które będzie stanowiło dla banku większe ryzyko kredytowe. Maksymalny czas oczekiwania na decyzję kredytową w przypadku kredytu gotówkowego to 2 dni robocze.

19.
Jakie dokumenty potrzebuję do kredytu gotówkowego?
Ikona

Kredyt gotówkowy wyróżnia się tym, że klient nie musi obawiać się wielu formalności. Dzięki temu jedynymi dokumentami, wymaganymi podczas procesu związanego z ubieganiem się o zadłużenie, konieczne jest dostarczenie do banku wypełnionego wniosku, wyciągu z konta bankowego lub zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach, a także dowodu osobistego.

20.
Po jakim czasie od pozytywnej decyzji kredytowej, środki są przelewane na konto?
Ikona

Pieniądze trafią na twoje konto osobiste nawet tego samego dnia, w którym podpiszesz umowę kredytową. Jeśli ubiegasz się o kredyt gotówkowy online, będzie to możliwe nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku o kredyt. Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, możesz zdecydować, czy umowa kredytowa zostanie zawarta online, czy bezpośrednio w placówce banku. Będzie to miało wpływ na to, jak długo czekać będziesz na wypłatę pieniędzy na twoje konto.

Porady finansowe - kredyt gotówkowy

Karta podatkowa {{year}}: zasady rozliczania i nowe stawki podatku
Poradniki
Karta podatkowa 2024: zasady rozliczania i nowe stawki podatku

... wzrosły na tyle, że przedsiębiorcy będą musieli sięgać po kredyty gotówkowe na ich uregulowanie? Niekoniecznie, ale przeczytaj nasz artykuł, by ...

Czy bank może odmówić udzielenia wakacji kredytowych?
Poradniki
Czy bank może odmówić udzielenia wakacji kredytowych?

... – możliwość połączenia w całość kilku zobowiązań, np. kredytu gotówkowego, samochodowego, ratalnego. Zaletą jest zmniejszenie wysokości ...

Czym są gwarancje bankowe?
Poradniki
Czym są gwarancje bankowe?

... Szukasz najlepszej oferty kredytu? Sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych. Kto może skorzystać z gwarancji bankowych? Dostępne obecnie na ...

Czym jest i ile wynosi kryterium dochodowe w {{year}}?
Poradniki
Czym jest i ile wynosi kryterium dochodowe w 2024? Jak obliczyć kryterium dochodowe?

... nie kwalifikujesz się do uzyskania zasiłku, sprawdź ranking kredytów gotówkowych. Czym jest kryterium dochodowe? Co to jest kryterium dochodowe? ...

Podatek od darowizny. Kiedy i kto musi go zapłacić?
Poradniki
Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?
Artykuły - Kredyty hipoteczne
Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

... 200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu? ...

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?
Artykuły - Kredyty gotówkowe
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

... ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji ...

Jak płacić telefonem? Jak działa płatność NFC i BLIK?
Poradniki
Jak płacić telefonem? Jak działa płatność NFC i BLIK?

... płatności Google Pay, Apple Pay oraz Blikiem. Szukasz oferty kredytu gotówkowego? Sprawdź nasz kalkulator kredytowy! Jak dodać kartę płatniczą ...

Progi podatkowe w Polsce {{year}}
Poradniki
Progi podatkowe w Polsce 2024

... musiał skorzystać z pomocy finansowej i wykorzystaj nasz ranking kredytów gotówkowych. Czym są progi podatkowe? Jak kształtują się aktualne progi ...

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?
Artykuły - Kredyty gotówkowe
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

... banku w sprawie kredytu. Banki oferują takie kredyty jak: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt konsolidacyjny, kredyt obrotowy, kredyt ...

Lewa strzałka slidera
Prawa strzałka slidera

Kredyt gotówkowy kwiecień 2024 - ranking kredytów gotówkowych

Kwota kredytu
Okres spłaty
Poradnik kredytobiorcy

Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje o produkcie bankowym

Jednym z najpopularniejszych produktów w ofertach instytucji bankowych wszelkiego typu jest kredyt gotówkowy. Co to jest kredyt gotówkowy i jakie przepisy odnoszą się do niego w Polsce?

Jest on zobowiązaniem dowolnego przeznaczenia, który możesz spożytkować na dowolne cele – na zakup sprzętu RTV i AGD, samochodu czy wymarzone wakacje.

Powszechnie przyjmowana definicja tego produktu wskazuje, że jest on kredytem bankowym, który udzielany jest zwykle klientom indywidualnym. Można go zdefiniować również jako kredyt konsumencki, ponieważ środki pozyskane w ten sposób z banku przeznaczane są na dowolne cele. Kredyt gotówkowy przestaje być jednocześnie kredytem konsumpcyjnym w momencie, gdy jego kwota przewyższa 255 550 zł.

Kredyt gotówkowy jest bardzo atrakcyjną formą pożyczania pieniędzy z banku. Ma elastyczne warunki, co więcej, daje szansę na szybkie podpisanie umowy i cieszenie się gotówką nawet tego samego dnia, w którym zostanie złożony wniosek o zobowiązanie. Na jakie warunki może liczyć klient banku, decydując się na skorzystanie z kredytu gotówkowego?

 • wysoka maksymalna kwota kredytu – nawet do 200 tysięcy złotych;
 • długi okres spłaty – do 120 miesięcy, czyli aż 10 lat na spłatę zadłużenia;
 • oferta adresowana do stałych oraz nowych klientów;
 • możliwość wnioskowania o kredyt online, a także zawarcia umowy drogą elektroniczną;
 • minimum formalności – wstępna decyzja kredytowa dostępna jest nawet w ciągu kilkunastu minut;
 • korzystne opłaty – atrakcyjne oprocentowanie i brak ukrytych kosztów;
 • ubezpieczenie tylko dla zainteresowanych klientów.

Decydując się na kredyt gotówkowy, możesz mieć pewność, że pieniądze błyskawicznie trafią na Twoje konto, a Ty skorzystasz z tych środków tak, jak tego potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa – podstawowe różnice

Czym różnią się pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy? W obu przypadkach masz do czynienia z produktem finansowym, zobowiązaniem, które jedna strona umowy pożycza drugiej. W praktyce rozwiązania te spełniają te same cele, ale z punktu widzenia prawa różnią się kilkoma kwestiami:

 • Do udzielania kredytów gotówkowych uprawnione są wyłącznie instytucje mające status banków, a pożyczka gotówkowa może być udzielona nawet przez osobę fizyczną.
 • Przedmiotem umowy kredytu gotówkowego muszą być środki pieniężne, a pożyczki – dowolne przedmioty, których gatunek zostanie określony w umowie.
 • W przypadku kredytu gotówkowego banki zobowiązane są do skrupulatnego zbadania zdolności kredytowej i sprawdzenia historii w BIK-u,

Dzięki znajomości różnic występujących pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką łatwiej jest podjąć racjonalną decyzję co do tego, na jaki produkt się zdecydować. Czy lepsza będzie pożyczka, czy może kredyt gotówkowy? Porównanie całkowitych kosztów tych zobowiązań powinno przynieść odpowiedź na to pytanie.

Kredyt gotówkowy – na co można go przeznaczyć?

Jedną z charakterystycznych cech kredytów gotówkowych jest to, że można je przeznaczyć na dowolne cele. Możesz zaciągnąć zobowiązanie na mieszkanie, samochód czy zapłacenie należności wynikających z podatku dochodowego od osób fizycznych – PIT. Kredyt gotówkowy na dowolny cel pozwoli Ci uzupełnić budżet, jeśli potrzebujesz wkładu własnego na zakup nieruchomości.

Na początku, przy zakupie działki czy podczas rozpoczynania prac budowlanych, możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na budowę domu. Choć jego wysokość najprawdopodobniej nie wystarczy na zrealizowanie całej inwestycji, to może stanowić istotne wsparcie. Sam fakt, że oferta ta nie wymaga zabezpieczenia i przechodzenia przez żmudną procedurę weryfikacyjną, działa na jej korzyść.

Możesz nawet zaciągnąć kredyt gotówkowy na firmę, tyle że nie zostanie on potraktowany jako kredyt konsumencki, ponieważ związany jest z prowadzoną przez klienta działalnością gospodarczą.

Pożyczka gotówkowa – na co można ją przeznaczyć?

Pożyczką gotówkową możesz dysponować w podobny sposób jak kredytem gotówkowym. Na samochód, na wakacje czy zakup pralki i lodówki – na to wszystko możesz przeznaczyć pieniądze pozyskane z pożyczki pozabankowej lub bankowej. Być może dobrym pomysłem w Twoim przypadku będzie oferta na wkład własny. Można ją pozyskać szybko i skutecznie, nawet w trybie online, dlatego jeśli w krótkim czasie chcesz zdobyć pieniądze na dowolne cele, na przykład na raty innych zobowiązań, możesz to zrobić za pomocą pożyczki gotówkowej.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

W przypadku finansowania na niższą kwotę istnieje możliwość, że w banku otrzymasz nawet kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach. Zwłaszcza jeśli będziesz chciał wybrać w swoim banku kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń. Wtedy ta instytucja może w takim przypadku samodzielnie sprawdzić, czy stać cię na zobowiązanie. Ma wgląd w historię Twojego rachunku, dlatego często jest w stanie zaoferować Ci kredyt gotówkowy w określonej kwocie na dowód bez zaświadczeń o zarobkach.

Jeśli chodzi o pozabankowe pożyczki gotówkowe to najczęściej w ogóle nie ma konieczności dołączania do wniosku zaświadczenia o zarobkach czy zatrudnieniu.

Kredyt gotówkowy na dowód – co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy na dowód, bez składania zaświadczeń o zatrudnieniu czy o wynagrodzeniu lub zarobkach, najczęściej udzielany jest w stosunkowo niskiej kwocie kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że banki przy takim produkcie nie ponoszą wysokiego ryzyka braku spłaty zobowiązania. Owe ryzyko zmniejsza się, jeśli taki kredyt gotówkowy na dowód zaciąga klient w tym samym banku, w którym ma już konto bankowe. Stałe przelewy na rachunek często wystarczają analitykom do uznania klienta za w pełni wiarygodnego.

Ubieganie się o kredyt gotówkowy na dowód jest bardzo prostym zadaniem, ponieważ wystarczy tylko wypełnić wniosek, wpisując w nim dane z dokumentu tożsamości, a następnie okazać dowód w banku. Inną opcją jest staranie się o takie samo zobowiązanie finansowe w trybie online, z weryfikacją tożsamości przez przelew weryfikacyjny lub z wykorzystaniem specjalnej aplikacji.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Pomimo tego, że możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, to jednak banki i firmy pożyczkowe mają pewne wymagania w zakresie wysokości Twojego wynagrodzenia. Dowiedz się, ile w praktyce musisz zarabiać, by mieć szansę uzyskania zobowiązania. W większości przypadków wystarczy płaca minimalna do otrzymania takiego kredytu, o ile nie masz żadnych dodatkowych zobowiązań finansowych i mieszkasz sam.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty będą potrzebne do jego zaciągnięcia?

Kredyt gotówkowy zapewnia prostą drogę od złożenia wniosku o zobowiązanie do podpisu na umowie. Klient banku nie musi obawiać się konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów, dzięki czemu proces związany z ustaleniem umowy i wypłata pieniędzy będą dużo łatwiejsze niż w przypadku pozostałych usług finansowych.

Jakie dokumenty będą niezbędne, jeśli chcesz skutecznie wnioskować o kredyt na dowolny cel? Wystarczy, że przygotujesz:

 • dowód osobisty – który pozwoli na weryfikację Twojej tożsamości.
 • zaświadczenie od pracodawcy o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych dochodów. Coraz więcej banków oferuje także kredyt gotówkowy, który pozwala na weryfikację zdolności kredytowej na podstawie wyciągu z konta bankowego lub osobistego oświadczenia o dochodach.

Jako stały klient banku nie musisz obawiać się wypełniania żadnych dodatkowych formalności, co pozwoli Ci na zdobycie gotówki nawet w ciągu jednego dnia. Instytucja ta na podstawie historii rachunku, do której uzyska dostęp za Twoim przyzwoleniem, sprawdzi przepływy pieniężne na koncie.

Podstawowym dokumentem, na podstawie którego możesz skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy, jest wniosek. To do niego dołącza się inne dokumenty, których żąda bank. W przypadku kredytu gotówkowego na wyższą kwotę wystarczy weryfikacja tożsamości na podstawie dowodu osobistego.

We wniosku o kredyt gotówkowy najczęściej wpisuje się następujące informacje:

 • dane osobowe kredytobiorcy, w tym imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, stan cywilny;
 • kwotę kredytu, o który wnioskodawca się stara;
 • pożądany okres kredytowania;
 • informacje o dochodach i zatrudnieniu;
 • informacje o aktualnych wydatkach, w związku z m.in. spłacaniem kredytu.

Kredyt gotówkowy online – na co zwrócić uwagę podczas sięgania po kredyt gotówkowy przez internet?

Klient zainteresowany kredytem gotówkowym nie tylko może starać się o zobowiązanie, nie wychodząc z domu, ale coraz częściej może także w ten sposób zawrzeć umowę. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które nie mają możliwości, by swobodnie przemieszczać się między miastami i szukać odpowiedniego oddziału banku. Jak szybko zdobędziesz pieniądze, jeśli zdecydowałeś się na kredyt gotówkowy online?

Jeśli spełniasz wszystkie wymagania banku, a Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, możesz liczyć na wypłatę pieniędzy nawet tego samego dnia, w którym zostanie podpisana umowa między stronami. Zdarza się, że bank sam przygotowuje dla Ciebie ofertę na kredyt gotówkowy przez internet, a Ty musisz jedynie zaakceptować jego warunki i złożyć formalny wniosek.

Kredyty gotówkowe online stały się najpopularniejsze po wybuchu pandemii COVID-19, kiedy stacjonarne placówki bankowe działały w ograniczonym zakresie lub pozostawały zamknięte. Banki musiały wypracować nowe zasady obsługi klientów i zaoferować m.in. kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu. Poradziły sobie z tym znakomicie, w efekcie możesz dziś zaciągać zobowiązanie przez internet bez zaświadczeń o dochodach od pracodawcy, a tylko przy użyciu oświadczenia o tym, ile zarabiasz i jakie są źródła pozyskiwanych przez Ciebie dochodów.

Warto zwrócić uwagę, że kredyt gotówkowy online wiąże się także z innymi zaletami. Oferta, która znajduje się w dystrybucji elektronicznej, daje szansę na dużą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Banki, aby promować swoją bankowość online, chętnie oferują promocyjne kredyty gotówkowe, które adresowane są do klientów korzystających z wszelkich nowinek, w tym bankowości online oraz mobilnej.

Pożyczka gotówkowa online – czy to możliwe?

Nie ma wątpliwości co do tego, że pożyczka gotówkowa online na dowód jest dostępna w firmach pozabankowych. Wniosek online o taki produkt finansowy złożysz jednak także w banku. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu taniego kredytu gotówkowego online, sięgnij po zobowiązanie bankowe, najlepiej w takiej instytucji, w której masz już otwarte konto. Będzie ona skłonna do zaoferowania stałym klientom dobrej propozycji.

W przypadku udzielania pożyczek gotówkowych online weryfikacja klienta sprowadza się do skontrolowania jego tożsamości przez przelew weryfikacyjny lub za pomocą specjalnych aplikacji, takich jak Kontomatik, które wymagają zalogowania się do swojej bankowości elektronicznej.

Jeśli firma udzielająca pożyczki online uzna, że jesteś wiarygodnym finansowo klientem, wyda pozytywną decyzję w krótkim czasie. Pieniądze wpłyną na Twoje konto wskazane przy wnioskowaniu. Nie musisz więc w żadnym przypadku odwiedzać stacjonarnego biura firmy pozabankowej celem podpisania umowy.

Kredyt gotówkowy – koszty zobowiązania

Kredyt gotówkowy nie musi wiązać się z wysokimi kosztami, choć bank nie jest instytucją charytatywną, która byłaby skłonna udzielić bezpłatnie takiego zobowiązania. Taki produkt wyróżnia się tym, że klient nie tylko nie musi wykazać się żadnym zabezpieczeniem długu, ale nie musi także go ubezpieczać czy korzystać z produktów cross-sellingowych (np. założenie konta osobistego, które wymaga opłat za prowadzenie lub za obsługę karty debetowej). Dlatego tani kredyt gotówkowy jak najbardziej może znajdować się w twoim zasięgu. Ile kosztuje taki produkt?

Pamiętaj, że całkowity koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie nominalne. Szukając zobowiązania finansowego, zawsze zwracaj uwagę na to, ile wynoszą prowizja, opłata przygotowawcza i inne usługi, o których raczej nie mówi się w reklamach. Chcesz mieć pewność, że twój kredyt jest najtańszy? W takim razie koniecznie skorzystaj z porównania zobowiązań i weź pod uwagę RRSO zadłużeń na dowolny cel. Szybko przekonasz się, gdzie warto ubiegać się o finansowanie, a nawet jak prezentuje się przykładowa rata kredytu. Najniższe RRSO kredytu gotówkowego spośród różnych propozycji zobowiązań tego rodzaju będzie oznaczało, że ma ono najniższy poziom kosztów i warto się nim z pewnością zainteresować.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – co warto wiedzieć?

Brak prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego może wynikać z tego, że bank chce przyciągnąć jak najwięcej klientów do siebie i organizuje promocję. Uwaga! Może ona obowiązywać czasowo, dlatego jeśli zastanawiasz się nad możliwością zaciągnięcia w danym banku kredytu gotówkowego bez prowizji, zobacz, do kiedy taka oferta będzie aktywna.

Zdarza się, że bank może zrezygnować z pobierania prowizji, jeśli np. dodatkowo ubezpieczysz kredyt przy zastosowaniu ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia od utraty pracy. W takim wypadku instytucja ponosi niższe ryzyko braku spłaty zobowiązania, dlatego może sobie pozwolić na zrezygnowanie z pobierania dodatkowej prowizji.

Musisz przeliczyć, czy taka opcja jest dla Ciebie korzystna i czy ubezpieczenie kredytu nie pociąga za sobą wyższych kosztów niż ewentualna prowizja opłacana jednorazowo.

Kredyt gotówkowy – oprocentowanie

Aby ponosić jak najniższe koszty kredytowania, warto zadbać o znalezienie oferty produktu gotówkowego z najniższym oprocentowaniem. To cena, jaką musisz zapłacić za udzielenie Ci zobowiązania finansowego. Wysokość oprocentowania zawsze podawana jest w skali roku i podlega negocjacjom z bankiem. Na jej podstawie wyliczane są odsetki dodawane do raty kapitałowej.

Przez cały okres spłaty rata kredytu gotówkowego jest zwykle taka sama, ale inny jest stosunek części kapitałowej do części odsetkowej i na odwrót. Na początku spłaty będziesz płacić więcej odsetek, a mniej kapitału. Wszystko dlatego, że dług wobec banku jest wysoki, a jest on za każdym razem bazą do obliczania odsetek.

Jeśli bank pozwala na spłatę kredytu gotówkowego w ratach malejących, to początkowo odsetki są wysokie, podobnie jak część kapitałowa, ale w następstwie regularnego oddawania długu do banku zmniejszy się baza obliczania tych odsetek, dlatego będziesz płacił mniejsze raty. Szybciej spłacisz swój dług.

Historia kredytowa a kredyt gotówkowy

Historia kredytowa prowadzi z kolei do weryfikacji tego, czy klient był już wcześniej zobowiązany finansowo, a także jak poradził sobie ze spłatą zadłużenia. Bank korzysta z raportu wydanego przez BIK, ale zbiera także dane z baz dłużników. Gdzie będziesz mógł zaciągnąć kredyt, jeśli w BIK-u masz złą historię? Niestety, w banku nie będzie to możliwe. Zła historia kredytowania oznacza, że nie spłacałeś terminowo swoich wcześniejszych zobowiązań, nie możesz więc liczyć na udzielenie Ci finansowania w banku. Jedynym rozwiązaniem pozostaje pozabankowa firma pożyczkowa i pożyczki online ze złą historią kredytową. Kredyt gotówkowy bez BIK-u nie jest osiągalny, ponieważ banki, które uprawnione są do jego udzielania, zobowiązane są jednocześnie do kontrolowania historii kredytowania klientów. Takie obowiązki nakłada na te instytucje Komisja Nadzoru Finansowego.

Dobra historia kredytowa oznacza z kolei, że w BIK-u widniejesz jako rzetelny klient, który terminowo wywiązuje się z płatności rat kapitałowo-odsetkowych. Raport BIK, który wskazuje na wysoki scoring kredytowy i poświadcza dobrą historię, z pewnością przyspieszy uzyskanie pozytywnej decyzji.

Banki akceptują różne źródła pozyskiwania dochodów przez potencjalnych i obecnych kredytobiorców. Najbardziej pożądanym źródłem przy udzielaniu takiego zobowiązania jest jednak umowa o pracę na czas nieokreślony. To umowa bezterminowa, która daje pewność zatrudnienia i stabilność wypłaty wynagrodzenia. Bank może mieć więc właściwie pełne przekonanie o tym, że będziesz w stanie spłacić dług, który u niego zaciągniesz. Jeśli jednak jesteś pracownikiem etatowym, ale nie na stałej umowie, to czy dostaniesz szansę na kredyt gotówkowy?

Spłata kredytu gotówkowego – jak wybrać najlepszy okres kredytowania?

To, jak wyglądać będą warunki spłaty Twojego kredytu gotówkowego, będzie wiązało się z tym, jak długo zechcesz spłacać swoje zobowiązanie, czyli jaki będzie okres kredytowania ujęty w umowie. Kredyt gotówkowy jest bardzo elastycznym zadłużeniem i daje klientowi dużo możliwości pod względem wyznaczenia maksymalnej kwoty zadłużenia oraz okresu spłaty. Jak długo możesz spłacać kredyt gotówkowy? Na ile lat maksymalnie zostaną rozłożone jego raty? Banki zapewniają, że klienci mogą rozłożyć spłatę swoich zobowiązań nawet na 120 miesięcy, czyli aż 10 lat.

Czy warto decydować się na tak długi okres kredytowania? Spłata kredytu gotówkowego na 20 lat, rozłożona długoterminowo, może okazać się dobrym rozwiązaniem ze względu na niższe miesięczne raty, co więcej to także prosty sposób na zwiększenie swojej zdolności. Trzeba jednak pamiętać, że dłuższy termin spłaty to także wyższe odsetki związane z kredytem. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową, być może warto wybrać kredyt o krótszym okresie spłaty, co pozwoli cieszyć się niższym całkowitym kosztem zobowiązania.

Czasem lepiej więc będzie rozłożyć spłatę kredytu gotówkowego na 10 czy 15 lat niż na 20, ponieważ krócej też będą naliczane odsetki od takiego długu. Zapłacisz ich wówczas mniej, przy czym dobierając okres kredytowania, zadbaj o to, by wyliczona rata miesięczna w żadnym wypadku nie stanowiła zbyt dużego obciążenia finansowego dla Ciebie i Twojego domowego budżetu.

Nadpłata kredytu gotówkowego – czy warto?

Spłacając co miesiąc wyższe raty, niż zostało to uzgodnione, będziesz budować nadpłatę, co oznacza, że spłata zobowiązania nastąpi wcześniej, niż zostało to przewidziane w harmonogramie kredytu gotówkowego. W takiej sytuacji bank może oczekiwać od Ciebie dodatkowej opłaty w postaci prowizji.

Warto jednak pamiętać, że nadpłata nie musi oznaczać spłaty kredytu przed czasem. Jeśli masz warunki, by przez kilka miesięcy spłacać zobowiązanie z nadwyżką, być może za jakiś czas, kiedy Twój budżet będzie nadwyrężony dodatkowymi wydatkami, wykorzystasz to i będziesz mieć szansę na spłatę niższych rat.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego – jaka jest?

Bank przy ustalaniu dla Ciebie maksymalnej kwoty kredytu gotówkowego weźmie pod uwagę Twoją indywidualną zdolność. To ona w efekcie wskazuje, jak wiele pieniędzy będziesz mógł pożyczyć z banku w ramach zobowiązania.

Zasadniczo jednak możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na 100-200 tys. zł, w zależności od banku. Powinieneś jednak wtedy wykazać dosyć wysokie dochody – Twoja zdolność musi być bowiem odpowiednio duża. Podczas zaciągania największego kredytu gotówkowego trzeba z uwagą porównywać jego oferty, ponieważ ich koszty mogą być różne. Przede wszystkim należy zainteresować się tym, jak wysoką rzeczywistą roczną stopę oprocentowania ma dana oferta. Prezentuje ona ogół kosztów, jakie poniesiesz w związku z zaciągnięciem danego kredytu.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia realizacji procesu kredytowego przez bank jest wypełnienie i złożenie wniosku, który inicjuje weryfikację klienta pod kątem jego tożsamości i zdolności kredytowej. Złóż wniosek, a dowiesz się też od doradcy bankowego, ile się czeka na zobowiązanie.

Jeśli bez problemu będziesz w stanie dostarczyć np. zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta bankowego, decyzja zostanie wydana nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że formalności będą się różniły w zależności od tego, czy Twój kredyt gotówkowy to niewielkie zadłużenie, czy też jest bliski maksymalnej kwocie zobowiązania. W przypadku kredytów o wysokiej wartości, na decyzję banku możesz czekać nawet przez dwa dni robocze. Czas ten bank wykorzysta na dokładną analizę i weryfikację twoich możliwości finansowych. Bank musi mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie wraz z naliczonymi odsetkami i innymi opłatami. Natomiast niskie kwotowo zobowiązania udzielane są szybciej.

Jak wybrać najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy?

Jeśli interesuje Cię najlepszy kredyt gotówkowy, to ranking kredytów gotówkowych 2024, tworzony przez naszych specjalistów, będzie dla Ciebie stanowić nieocenioną pomoc. W ramach rankingu kredytów gotówkowych każdego miesiąca sprawdzamy wszystkie dostępne oferty w polskich bankach i wybieramy tylko te najtańsze. Czytając ranking kredytów gotówkowych 2024, masz pewność, że za każdym razem analizujesz aktualne i sprawdzone oferty wszystkich banków w Polsce.

Ranking kredytów gotówkowych składa się z najtańszych ofert dostępnych na rynku, dzięki czemu nie musisz kontaktować się z pracownikami kilku banków, by otrzymać najtańszą ofertę kredytu gotówkowego. Nasze zestawienie w rankingu pożyczek gotówkowych pokazuje w czasie rzeczywistym cały wachlarz dostępnych ofert bankowych.

Nasz ranking kredytów gotówkowych 2024 to najbezpieczniejsza forma podejmowania decyzji finansowych w Polsce. Bezpieczeństwo i wygoda naszych użytkowników są dla nas priorytetem, czego dowodzimy, tworząc najlepszą porównywarkę kredytów w Polsce. Kredyt gotówkowy na 17banków.com to zbiór wszystkich dostępnych ofert w kraju. Jako jedyny serwis finansowy w Polsce pomagamy w podejmowaniu decyzji w praktycznie każdym produkcie finansowym, a rankingi pożyczek gotówkowych tworzone są przez ekspertów od finansów.

Ranking kredytów gotówkowych online to profesjonalna analiza produktów bankowych, przygotowana przez ekspertów w zakresie finansów. Na podstawie wybranych kryteriów porównywane są oferty różnych banków, a wyniki przedstawiane w formie czytelnej tabeli. Ponadto w rankingu pożyczek bankowych szczegółowo prezentowane są trzy kredyty gotówkowe, gdzie oprócz podstawowych informacji znajdują się dane o dodatkowych korzyściach, sprawiających, że dany produkt bankowy jest atrakcyjny dla klientów. Dzięki porównywarce znajdziesz najlepszy, a więc również tani, kredyt gotówkowy.

Rankingi tworzone są na podstawie standardowych kryteriów, takich jak maksymalna kwota kredytu gotówkowego, okres spłaty i koszt zadłużenia, lub mogą być analizowane pod kątem szczególnych potrzeb klientów – dotyczy to np. rat o określonej wysokości. Ponadto takie zestawienia muszą być aktualne, tj. dotyczyć bieżącego miesiąca. W innym wypadku zawarte w nich dane mogłyby być już nieprawdziwe.

Kredyt gotówkowy – gdzie najtaniej?

Dla każdego kredytobiorcy istotne są koszty zobowiązania. Najchętniej z pewnością zaciągnąłbyś darmowy kredyt gotówkowy. Czasami w niektórych bankach dostępne są kredyty ratalne, jako jeden z typów najtańszych kredytów gotówkowych, które można zaciągnąć z ratami 0 proc. Musisz przy tym wiedzieć, że brak oprocentowania zobowiązania wcale nie musi oznaczać, że taki produkt będzie bezpłatny. Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe, w tym ratalne, pod kątem RRSO lub całkowitych kosztów spłaty. Jeśli masz do czynienia z darmowym kredytem, jego RRSO powinno wynosić 0 proc. Jeśli jest inaczej, to najczęściej wynika to z pobierania prowizji za udzielenie zobowiązania oraz innych kosztów, niekoniecznie odsetkowych.

Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy otrzymasz od ręki? Na ogół w banku, którego klientem jesteś od dłuższego czasu – tam proces kredytowania może być uproszczony. Wiele banków okresowo oferuje tanie kredyty gotówkowe. Warto porównywać ze sobą oferty takiego finansowania, aby przekonać się, które z nich wiążą się z możliwie najniższymi kosztami.

Kalkulator kredytu gotówkowego – jak używać?

Kalkulator kredytu gotówkowego pozwoli Ci szybko sprawdzić, czy oferta, którą uważasz za najatrakcyjniejszą, faktycznie nie ma sobie równych i czy jest to tani produkt. Kalkulator kredytu to proste narzędzie finansowe, które wymaga zaledwie kilku danych do podliczenia RRSO zadłużenia oraz przykładowej miesięcznej raty. Jakie informacje musisz uwzględnić, korzystając z kalkulatora? Wymagane są kwota kredytu, okres spłaty, oprocentowanie nominalne, prowizja i dodatkowe opłaty. W ciągu kilku minut będziesz mieć realną szansę porównania wybranej oferty z konkurencyjnymi zadłużeniami i sprawdzenia, na jakich warunkach uzyskać możesz na przykład kredyt gotówkowy w wysokości 150 tys. zł.

Pożyczka gotówkowa – kalkulator

Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, istnieje także kalkulator pożyczek gotówkowych. Działa on w analogiczny sposób i pozwala na rozeznanie się w aktualnych ofertach takich propozycji bankowych lub pozabankowych. Po skorzystaniu z niego dowiesz się, gdzie najlepiej zaciągnąć pożyczkę gotówkową, a na liście wyszukiwania znajdziesz takie informacje jak:

 • nazwa produktu i pożyczkodawca,
 • wysokość oprocentowania,
 • roczna rzeczywista stopa oprocentowania,
 • wysokość prowizji,
 • całkowita kwota do spłaty lub całkowite koszty kredytowe,
 • wysokość raty pożyczki gotówkowej.

Dzięki skorzystaniu z kalkulatora pożyczki gotówkowej dowiesz się, ile za nią zapłacisz i czy stać cię w ogóle na jej zaciągnięcie.

Porównywarka kredytów gotówkowych – jak wybrać najlepszą ofertę?

Kredyt gotówkowy jest ofertą uniwersalną, a dzięki gotówce, jaką zdobędziesz z wykorzystaniem tego zobowiązania, zrealizujesz dowolny cel finansowy. Jedyne, czego potrzebujesz, to tani kredyt gotówkowy. Porównywarka takich zobowiązań umożliwi Ci wybranie najkorzystniejszej oferty. Porównanie kredytów pomoże zapobiec spłacie zbyt kosztownego zobowiązania i sprawi, że miesięczne raty będą dostosowane do Twoich finansowych możliwości. Porównywarka kredytów gotówkowych to darmowe narzędzie, które w zaledwie kilka minut pozwoli Ci poznać warunki nawet kilkunastu ofert i wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie zobowiązanie. To świetny sposób na zapoznanie się z ofertą banków, nawet jeśli jeszcze nie masz pewności, czy chcesz podpisać umowę z instytucją kredytującą, i tylko szukasz informacji o usługach dostępnych na rynku.

Przekonaj się, że najlepszy kredyt gotówkowy nie musi wiązać się z wysokimi opłatami pozaodsetkowymi, a warunki spłaty pozwolą Ci się cieszyć niskimi ratami, dzięki czemu spłacisz zadłużenie bez żadnych wyrzeczeń. Szybko i co najważniejsze, w terminach wskazanych w harmonogramie spłaty. Dzięki temu nie tylko spełnisz swoje marzenia i zrealizujesz plany, na które potrzebowałeś gotówki, ale zbudujesz też pozytywną historię kredytowania w BIK-u.

Porównywanie zobowiązań zawsze powinno odbywać się z wykorzystaniem ofert, w których kredyt gotówkowy udzielany jest na takich samych warunkach w poszczególnych bankach. Jeśli kredyt ma być wypłacony w kwocie 15 tys. zł, a okres spłaty wynosi 1 rok, to w porównaniu trzeba uwzględnić właśnie takie parametry. Później wystarczy sprawdzić całkowite koszty kredytowania oraz RRSO, wybierając najniższe z możliwych.

Ranking kredytów gotówkowych 2024 – na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy kredyt?

Ranking kredytów gotówkowych pomoże Ci niemal natychmiast wybrać ofertę, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom, a także możliwościom finansowym. To intuicyjne narzędzie, które pozwala szybko porównać nawet kilkanaście ofert bez martwienia się o przeoczenie dodatkowych opłat. Nasz ranking kredytów gotówkowych zapewnia aktualne dane, dzięki czemu nigdy nie pominiesz promocji czy nowych ofert na najtańszy kredyt gotówkowy. Zobowiązanie to pokazywane jest w rankingu zgodnie z aktualną propozycją bankową, jaką program porównawczy otrzymuje od instytucji finansowych.

Ranking działa w prosty sposób, dlatego każdy poradzi sobie z jego obsługą, także jeśli chodzi o wybór kredytu gotówkowego online. Narzędzie to wymaga od użytkownika wypełnienia pól związanych z kwotą zadłużenia oraz okresem spłaty, który go interesuje. Następnie ranking kredytów sam dostosuje oferty i wyświetli je zależnie od twoich preferencji, od najniższego oprocentowania, najniższego RRSO czy nawet największej popularności. Wtedy wystarczy kierować się wysokością opłat dodatkowych i podstawowych, by wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Ranking zaoszczędzi Ci czas, który inaczej musiałbyś przeznaczyć na samodzielne zgromadzenie ofert kredytowych i zestawienie ich ze sobą w celu stworzenia własnej listy rankingowej.

Pożyczka gotówkowa – gdzie najkorzystniej?

Analogicznie do rankingu kredytów formułowany jest ranking pożyczek gotówkowych. Mogą znaleźć się w nim zarówno pożyczki gotówkowe udzielane tylko przez instytucje bankowe i traktowane właściwie na równi z kredytem gotówkowym, jak i pożyczki gotówkowe pozabankowe. Te ostatnie, udzielane poza systemem bankowym, są łatwiej dostępne, choć mogą być droższe od tych, których gotowe są udzielić banki.

Jaka powinna być najlepsza pożyczka gotówkowa i gdzie najkorzystniej będzie ją zaciągnąć? Z pewnością u takiego pożyczkodawcy, który zaoferuje atrakcyjne warunki. Taka pożyczka powinna być udzielona w ramach uproszczonej procedury. Często dostępna będzie online, bez wychodzenia z domu, co pozwoli ją uzyskać w bardzo krótkim czasie. Nie ma konieczności składania przy tym dodatkowych dokumentów – wystarczy wniosek kredytowy wraz z oświadczeniem o wysokości uzyskanych dochodów.

Kredyt gotówkowy – czy warto się na niego zdecydować?

Jeśli znajdziesz kredyt gotówkowy dopasowany do Twoich indywidualnych wymagań, a przy tym bank lub firma pozabankowa (w przypadku pożyczki gotówkowej) nie będą pobierać przy nim zbyt wysokich kosztów, może okazać się on rozwiązaniem dla twoich problemów finansowych. Atutami takiego zobowiązania są duża dostępność i zwykle uproszczona procedura spłaty. Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy nie jest produktem całkowicie wolnym od wad.

Niestety, jak każde inne zobowiązanie finansowe, kredyt gotówkowy trzeba zwrócić w terminie wskazanym w harmonogramie spłaty. Ponadto należy także pamiętać o kosztach związanych z kredytowaniem, które kształtuje nie tylko wysokość naliczanych odsetek. Warto sprawdzić RRSO, które pokaże ci, jakie dodatkowe opłaty wiążą się z zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Sprawdź raty kredytów dla konkretnych kwot!