Kursy walut

USD
USD
Dolar amerykański
1,00$
4,1528
EUR
EUR
Euro
1,00
4,5496
CHF
CHF
Frank szwajcarski
1,00CHF
4,2992
GBP
GBP
Funt brytyjski
1,00£
5,1335
THB
THB
Bat tajlandzki
1,00฿
0,1267
AUD
AUD
Dolar australijski
1,00$
2,5329
HKD
HKD
Dolar hongkoński
1,00$
0,5357
CAD
CAD
Dolar kanadyjski
1,00$
2,9138
NZD
NZD
Dolar nowozelandzki
1,00$
2,4710
SGD
SGD
Dolar singapurski
1,00$
2,9112
HUF
HUF
Forint węgierski
100,00Ft
1,2640
JPY
JPY
Jen
100,00¥
3,8273
CNY
CNY
Juan
1,00¥
0,5850
CZK
CZK
Korona czeska
1,00
0,1666
DKK
DKK
Korona duńska
1,00kr
0,6094
ISK
ISK
Korona islandzka
100,00Íkr
2,9245
NOK
NOK
Korona norweska
1,00kr
0,3954
SEK
SEK
Korona szwedzka
1,00kr
0,4114
HRK
HRK
Kuna chorwacka
1,00kn
0,5968
RON
RON
Lej rumuński
1,00L
0,9425
BGN
BGN
Lew bułgarski
1,00лв
2,3267
TRY
TRY
Lira turecka
1,00
0,6315
ILS
ILS
Nowy szekel
1,00
1,1663
PHP
PHP
Peso filipińskie
1,00
0,0815
MXN
MXN
Peso meksykańskie
1,00$
0,1738
ZAR
ZAR
Rand południowoafrykański
1,00R
0,2321
BRL
BRL
Real brazylijski
1,00$
0,7983
MYR
MYR
Ringgit malezyjski
1,00RM
0,9614
RUB
RUB
Rubel rosyjski
1,00
0,0529
IDR
IDR
Rupia indonezyjska
1.000,00Rp
0,2547
INR
INR
Rupia indyjska
1,00
0,0549
KRW
KRW
Won południowokoreański
1.000,00
3,3934
Kursy walut ważne na dzień: 2020-03-31

Narodowy Bank Polski oblicza średnie kursy walut każdego dnia roboczego. Wyliczenia walut przeprowadzane są na podstawie aktualnych kursów rynkowych. NBP poza kursem waluty oblicza także kurs kupna i sprzedaży danej waluty. Kurs kupna wynosi zawsze o 1% mniej od średniego kursu waluty, natomiast kurs sprzedaży wynosi o 1% więcej od średniego kursu danej waluty.

Istotną informacją jest fakt, że osoby fizyczne nie mają bezpośredniej możliwości, by skorzystać z kupna lub sprzedaży waluty w Narodowym Banku Polskim.

Kurs kupna i sprzedaży walut może w bankach oraz popularnych kantorach, różnić się od wartości wyliczonych przez NBP. Rynkowa zasada swobody umów pozwala firmom komercyjnym dowolnie ustalać kursy walut. Należy jednak pamiętać, że dzięki konkurencji na rynku, oferty te mogą być bardzo atrakcyjne, a nawet gwarantować niższe wartości, niż te, jakie podaje Narodowy Bank Polski.

Kiedy warto zainteresować się kursem walut?

Czeka cię dawno odkładany wyjazd na zagraniczne wakacje? Chcesz rozpocząć pracę poza granicami kraju? Ktoś z twojej bliskiej rodziny mieszka za granicą i czeka cię wyjazd do najbliższych? Pracujesz za granicą, ale interesujesz się ofertami finansowymi dostępnymi w Polsce? Chcesz pomóc swojej rodzinie, wysyłając im część swoich dochodów w zagranicznej walucie? Jest wiele powodów, które mogą spowodować, że kursy walut oraz sprawdzenie ich wartości okaże się pożyteczne.

Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz aktualne dane, które pozwolą ci szybko określić, ile wynosi aktualny kurs walut.

Kalkulator walutowy

Na naszej stronie znajdziesz bardzo przydatny i prosty w obsłudze kalkulator walut. To doskonałe narzędzie, które pozwoli ci obliczyć wartość pieniędzy w dowolnej walucie. Nie musisz już wykorzystywać swojego czasu wolnego na wizyty w kantorze, by dokonać obliczeń, wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz tu całkowicie online, w dodatku bezpłatnie.

Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszesz wartość gotówki w konkretnej walucie, a następnie wybierzesz walutę, na jaką przelicznik ma przewalutować środki. To wyjątkowo proste, dzięki czemu wszyscy nasi czytelnicy mogą cieszyć się z dostępu do potrzebnych informacji.

Kalkulator walutowy korzysta z dziennych obliczeń Narodowego Banku Polskiego, dzięki czemu uzyskasz w prosty sposób, wiarygodne przeliczenia twoich środków finansowych.

Kiedy skorzystać z kalkulatora walutowego?

Jedziesz za granicę i potrzebujesz mieć przy sobie gotówkę w lokalnej walucie? Możesz obliczyć, czy środki, którymi dysponujesz w tym celu, pozwolą ci uzyskać kwotę, która pozwoli ci korzystać w pełni z wyjazdu. Sprawdź, ile pieniędzy będziesz potrzebować na jedzenie, nocleg oraz wszelkie atrakcje turystyczne. Szybko przekonasz się, czy odłożone środki w złotówkach, wystarczą na pokrycie wszystkich przewidzianych kosztów.

W podobnej sytuacji znajdą się osoby, które chcą wyjechać za granicę, by rozpocząć tam nowe życie. Kursy walut i ich znajomość mogą okazać się nieocenione. Dodatkowo zanim możliwe będzie podjęcie nowej pracy, a także uzyskanie pierwszej wypłaty w danej walucie, należy przygotować się przynajmniej na kilka dni lub tygodni życia, ze zgromadzonych oszczędności. Warto przeliczyć swoje środki i zastanowić się, czy dana kwota za granicą wystarczy na wynajęcie mieszkania lub pokoju, a także pozwoli zaspokoić inne potrzeby. Dodatkowo podejmując się pracy poza granicami kraju, z pomocą kalkulatora, błyskawicznie sprawdzisz, ile zarobisz w danym kraju, w przeliczeniu na złotówki. To świetna opcja, szczególnie gdy w kraju pozostała część twojej rodziny, której chcesz finansowo pomóc, lub masz wciąż do spłacenia zobowiązania finansowe, np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy.

Kalkulator może także przydać się w sytuacji, gdy otrzymasz np. w prezencie pieniądze w zagranicznej walucie. Z naszą pomocą szybko przekonasz się, ile w złotówkach warty jest taki prezent.

Niezależnie od powodu, z kalkulatora walut możesz skorzystać w dowolnej dla siebie chwili, całkowicie za darmo i bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że to całkowicie bezpieczne narzędzie, które nie gromadzi twoich danych.

Produkty finansowe w zagranicznej walucie

Pamiętaj, że na krajowym rynku finansowym, znajdziesz przynajmniej kilka ofert, które świadczone są w zagranicznej walucie. Pod tym względem możemy wyróżnić przede wszystkim konta walutowe, a także lokaty walutowe.

Konto walutowe może okazać się przydatne, szczególnie gdy:

  • otrzymujesz wynagrodzenie w zagranicznej walucie

  • często dokonujesz zakupów w zagranicznych sklepach online

  • nie chcesz korzystać z przewalutowania środków

  • często korzystasz z zagranicznych wyjazdów

  • planujesz dłuższy wyjazd za granicę

Jeśli chcesz skorzystać z konta walutowego, koniecznie sprawdź, ile kosztować cię będzie prowadzenie takiego rachunku, wydanie do niego karty, a także koszt transakcji wysyłanych np. za granicę.

Lokaty walutowe skierowane są do osób, które są zainteresowane skorzystać z usług oszczędnościowych, ale zarabiają w zagranicznej walucie, lub posiadają znaczne oszczędności w obcej walucie. Na rynku znajdziesz szereg usług, które pozwolą ci zamrozić swoje oszczędności i uzyskać konkretny profit wraz z zakończeniem umowy. Warto pamiętać, że klient nie ma żadnych ograniczeń związanych z założeniem lokaty walutowej, dzięki czemu z tej oferty skorzystać mogą wszyscy zainteresowani.

Zanim jednak zdecydujesz się założyć lokatę walutową, zastanów się, czy będzie to dla ciebie korzystne pod względem oprocentowania oszczędności.

Podsumowanie

Wszystkim zainteresowanym zapewniamy na naszej stronie codziennie aktualizowane kursy walut, zgodne z obliczeniami Narodowego Banku Polskiego. Korzystaj z możliwości, jakie udostępniamy naszym czytelnikom i ciesz się wiadomościami, które mogą rozwiać wszystkie twoje wątpliwości w kwestii kursów zagranicznych walut.

Nie wahaj się korzystać także z innych udogodnień, jakie mogą okazać się dla ciebie interesujące, kalkulatora walut, rankingu lokat walutowych oraz rankingu kont walutowych.