Kursy walut

Waluta
Ilość
Wartość
Zmiana
USD
Dolar amerykański
1 USD
4,01 zł
-0,56%
EUR
Euro
1 EUR
4,34 zł
0,00%
CHF
Frank szwajcarski
1 CHF
4,48 zł
-0,42%
GBP
Funt szterling
1 GBP
5,14 zł
-0,22%
AUD
Dolar australijski
1 AUD
2,67 zł
0,06%
BGN
Lew (Bułgaria)
1 BGN
2,22 zł
0,00%
BRL
Real (Brazylia)
1 BRL
0,74 zł
-1,24%
CAD
Dolar kanadyjski
1 CAD
2,92 zł
-0,44%
CLP
Peso chilijskie
1 CLP
0,00 zł
0,09%
CNY
Yuan renminbi (Chiny)
1 CNY
0,55 zł
-0,52%
CZK
Korona czeska
1 CZK
0,18 zł
0,06%
DKK
Korona duńska
1 DKK
0,58 zł
0,00%
HKD
Dolar Hongkongu
1 HKD
0,51 zł
-0,56%
HUF
Forint (Węgry)
1 HUF
0,01 zł
-0,26%
IDR
Rupia indonezyjska
1 IDR
0,00 zł
-0,40%
ILS
Nowy izraelski szekel
1 ILS
1,08 zł
-0,41%
INR
Rupia indyjska
1 INR
0,05 zł
-0,53%
ISK
Korona islandzka
1 ISK
0,03 zł
0,14%
JPY
Jen (Japonia)
1 JPY
0,03 zł
-0,52%
KRW
Won południowokoreański
1 KRW
0,00 zł
-0,51%
MXN
Peso meksykańskie
1 MXN
0,21 zł
-1,17%
MYR
Ringgit (Malezja)
1 MYR
0,85 zł
-0,35%
NOK
Korona norweska
1 NOK
0,38 zł
0,03%
NZD
Dolar nowozelandzki
1 NZD
2,48 zł
0,04%
PHP
Peso filipińskie
1 PHP
0,07 zł
-0,44%
RON
Lej rumuński
1 RON
0,87 zł
-0,03%
SEK
Korona szwedzka
1 SEK
0,39 zł
0,36%
SGD
Dolar singapurski
1 SGD
2,97 zł
-0,32%
THB
Bat (Tajlandia)
1 THB
0,11 zł
-0,37%
TRY
Lira turecka
1 TRY
0,12 zł
-0,16%
UAH
Hrywna (Ukraina)
1 UAH
0,10 zł
-1,11%
ZAR
Rand (Republika Południowej Afryki)
1 ZAR
0,22 zł
0,55%
Kursy ważne na: 2024-06-13

Skorzystaj z naszej bazy artykułów

Aktualny kurs euro i prognozy. Czy warto inwestować w euro {{year}}?

Aktualny kurs euro i prognozy. Czy warto inwestować w euro 2024?

Kursy euro (prognozy na 2024 rok) wskazują na umacnianie się polskiej waluty względem europejskiej. Od dłuższego czasu zauważamy wyraźne spadki pozycji euro w stosunku do złotówki, a analitycy przewidują, że do końca 2025 r. waluta EUR może osiągnąć jeszcze niższy poziom – nawet 4,20 zł. Jak obecnie kształtuje się kurs euro? Prognozy na najbliższe dni, analizy...
Zobacz więcej
8 min. czytania
Czy warto inwestować w waluty w {{year}}?

Czy warto inwestować w waluty w 2024?

Inwestowanie w waluty w 2024 może być kuszącą kluczem dla wielu osób poszukujących alternatywnych sposobów lokowania wskazówek. Wyróżnieni doświadczeni inwestorzy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, rozważają zalety i wady takich inwestycji. Faktem jest, że w dobie globalizacji i łatwo dostępnej platformy transakcyjnej, inwestowanie w zagraniczne waluty staje...
Zobacz więcej
13 min. czytania
Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

...pozwoli na bezpłatne otworzenie rachunków walutowych do głównego konta osobistego prowadzonego w złotówkach. Kliknij i sprawdź: Jaki to bank?...

...kliknij i sprawdź: Jaki to bank? Sprawdź jaki to bank po numerze konta bankowego...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych,...
Zobacz więcej
22 min. czytania
Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy

Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy

Kantor walutowy prowadzony przez Alior Bank ma wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie fakt, że oferta jest dostępna całkowicie online, a zainteresowani klienci mogą także ściągnąć aplikację mobilną na telefon z androidem lub oprogramowaniem IOS.
Zobacz więcej
6 min. czytania

Narodowy Bank Polski oblicza średnie kursy walut każdego dnia roboczego. Wyliczenia walut przeprowadzane są na podstawie aktualnych kursów rynkowych. NBP poza kursem waluty oblicza także kurs kupna i sprzedaży danej waluty. Kurs kupna wynosi zawsze o 1% mniej od średniego kursu waluty, natomiast kurs sprzedaży wynosi o 1% więcej od średniego kursu danej waluty.

Istotną informacją jest fakt, że osoby fizyczne nie mają bezpośredniej możliwości, by skorzystać z kupna lub sprzedaży waluty w Narodowym Banku Polskim.

Kurs kupna i sprzedaży walut może w bankach oraz popularnych kantorach, różnić się od wartości wyliczonych przez NBP. Rynkowa zasada swobody umów pozwala firmom komercyjnym dowolnie ustalać kursy walut. Należy jednak pamiętać, że dzięki konkurencji na rynku, oferty te mogą być bardzo atrakcyjne, a nawet gwarantować niższe wartości, niż te, jakie podaje Narodowy Bank Polski.

Kiedy warto zainteresować się kursem walut?

Czeka cię dawno odkładany wyjazd na zagraniczne wakacje? Chcesz rozpocząć pracę poza granicami kraju? Ktoś z twojej bliskiej rodziny mieszka za granicą i czeka cię wyjazd do najbliższych? Pracujesz za granicą, ale interesujesz się ofertami finansowymi dostępnymi w Polsce? Chcesz pomóc swojej rodzinie, wysyłając im część swoich dochodów w zagranicznej walucie? Jest wiele powodów, które mogą spowodować, że kursy walut oraz sprawdzenie ich wartości okaże się pożyteczne.

Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz aktualne dane, które pozwolą ci szybko określić, ile wynosi aktualny kurs walut.

Kalkulator walutowy

Na naszej stronie znajdziesz bardzo przydatny i prosty w obsłudze kalkulator walut. To doskonałe narzędzie, które pozwoli ci obliczyć wartość pieniędzy w dowolnej walucie. Nie musisz już wykorzystywać swojego czasu wolnego na wizyty w kantorze, by dokonać obliczeń, wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz tu całkowicie online, w dodatku bezpłatnie.

Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszesz wartość gotówki w konkretnej walucie, a następnie wybierzesz walutę, na jaką przelicznik ma przewalutować środki. To wyjątkowo proste, dzięki czemu wszyscy nasi czytelnicy mogą cieszyć się z dostępu do potrzebnych informacji.

Kalkulator walutowy korzysta z dziennych obliczeń Narodowego Banku Polskiego, dzięki czemu uzyskasz w prosty sposób, wiarygodne przeliczenia twoich środków finansowych.

Kiedy skorzystać z kalkulatora walutowego?

Jedziesz za granicę i potrzebujesz mieć przy sobie gotówkę w lokalnej walucie? Możesz obliczyć, czy środki, którymi dysponujesz w tym celu, pozwolą ci uzyskać kwotę, która pozwoli ci korzystać w pełni z wyjazdu. Sprawdź, ile pieniędzy będziesz potrzebować na jedzenie, nocleg oraz wszelkie atrakcje turystyczne. Szybko przekonasz się, czy odłożone środki w złotówkach, wystarczą na pokrycie wszystkich przewidzianych kosztów.

W podobnej sytuacji znajdą się osoby, które chcą wyjechać za granicę, by rozpocząć tam nowe życie. Kursy walut i ich znajomość mogą okazać się nieocenione. Dodatkowo zanim możliwe będzie podjęcie nowej pracy, a także uzyskanie pierwszej wypłaty w danej walucie, należy przygotować się przynajmniej na kilka dni lub tygodni życia, ze zgromadzonych oszczędności. Warto przeliczyć swoje środki i zastanowić się, czy dana kwota za granicą wystarczy na wynajęcie mieszkania lub pokoju, a także pozwoli zaspokoić inne potrzeby. Dodatkowo podejmując się pracy poza granicami kraju, z pomocą kalkulatora, błyskawicznie sprawdzisz, ile zarobisz w danym kraju, w przeliczeniu na złotówki. To świetna opcja, szczególnie gdy w kraju pozostała część twojej rodziny, której chcesz finansowo pomóc, lub masz wciąż do spłacenia zobowiązania finansowe, np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy.

Kalkulator może także przydać się w sytuacji, gdy otrzymasz np. w prezencie pieniądze w zagranicznej walucie. Z naszą pomocą szybko przekonasz się, ile w złotówkach warty jest taki prezent.

Niezależnie od powodu, z kalkulatora walut możesz skorzystać w dowolnej dla siebie chwili, całkowicie za darmo i bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że to całkowicie bezpieczne narzędzie, które nie gromadzi twoich danych.

Produkty finansowe w zagranicznej walucie

Pamiętaj, że na krajowym rynku finansowym, znajdziesz przynajmniej kilka ofert, które świadczone są w zagranicznej walucie. Pod tym względem możemy wyróżnić przede wszystkim konta walutowe, a także lokaty walutowe.

Konto walutowe może okazać się przydatne, szczególnie gdy:

  • otrzymujesz wynagrodzenie w zagranicznej walucie

  • często dokonujesz zakupów w zagranicznych sklepach online

  • nie chcesz korzystać z przewalutowania środków

  • często korzystasz z zagranicznych wyjazdów

  • planujesz dłuższy wyjazd za granicę

Jeśli chcesz skorzystać z konta walutowego, koniecznie sprawdź, ile kosztować cię będzie prowadzenie takiego rachunku, wydanie do niego karty, a także koszt transakcji wysyłanych np. za granicę.

Lokaty walutowe skierowane są do osób, które są zainteresowane skorzystać z usług oszczędnościowych, ale zarabiają w zagranicznej walucie, lub posiadają znaczne oszczędności w obcej walucie. Na rynku znajdziesz szereg usług, które pozwolą ci zamrozić swoje oszczędności i uzyskać konkretny profit wraz z zakończeniem umowy. Warto pamiętać, że klient nie ma żadnych ograniczeń związanych z założeniem lokaty walutowej, dzięki czemu z tej oferty skorzystać mogą wszyscy zainteresowani.

Zanim jednak zdecydujesz się założyć lokatę walutową, zastanów się, czy będzie to dla ciebie korzystne pod względem oprocentowania oszczędności.

Podsumowanie

Wszystkim zainteresowanym zapewniamy na naszej stronie codziennie aktualizowane kursy walut, zgodne z obliczeniami Narodowego Banku Polskiego. Korzystaj z możliwości, jakie udostępniamy naszym czytelnikom i ciesz się wiadomościami, które mogą rozwiać wszystkie twoje wątpliwości w kwestii kursów zagranicznych walut.

Nie wahaj się korzystać także z innych udogodnień, jakie mogą okazać się dla ciebie interesujące, kalkulatora walut, rankingu lokat walutowych oraz rankingu kont walutowych.