6 min. czytania

Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące ING Bank Śląski - sprawdź kiedy otrzymasz przelew

Zaktualizowano: 2021-02-16 18:55
Opublikowano: 2021-02-08 14:53

Przelewy przychodzące i wychodzące w ING Banku Śląskim. Przekonaj się, jak szybko otrzymasz pieniądze, jeśli przelew na twoje konto został zlecony w innym banku. Z naszą pomocą zaznajomisz się z aktualnymi sesjami ELIXIR.

Informacje związane z prowadzeniem konta w banku, a co się z tym wiąże, informacje o sesjach przychodzących lub wychodzących mogą okazać się kluczowe nawet w codziennym życiu. Czekając na ważny przelew, z pewnością będziesz zastanawiać się, kiedy twoje konto zostanie zasilone o środki, na które tak liczysz. Być może czekają cię ważne i nagłe wydatki, a ty chcesz mieć pewność, kiedy będziesz w stanie sobie z nimi poradzić, czekając na wypłatę, czy przelew od kogoś bliskiego.

Kiedy przelew? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna, wszystko będzie bowiem zależało od kilku czynników. W tym poradniku znajdziesz cenne informacje, które pomogą ci oszacować sesje przychodzące i sesje wychodzące w ING Banku Śląskim.

Przelewy ING Bank Śląski

ING Bank Śląski oferuje swoim klientom korzystne rozwiązania, zarówno klienci bankowości internetowej, mobilnej, a także klienci, którzy przyzwyczajeni są do obsługi konta bezpośrednio w placówce banku, mogą swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi jak i zarządzać transakcjami wewnątrz bankowymi oraz pozabankowymi. Dzięki temu każdy klient ING Banku Śląskiego ma okazję dostosować konto osobiste do własnych potrzeb i cieszyć się usługami, które będą dla niego odpowiednie pod każdym względem.

Warto pamiętać, że przelewy, jakie możemy wykonać w ramach konta osobistego, są podstawową funkcją rachunku. Przelewy i sesje przychodzące będą miały dla ciebie znaczenie, szczególnie gdy czekać będziesz na zasilenie konta środkami, których brakuje ci w budżecie. Przelewy wychodzące mogą okazać się równie ważne, np. gdy nadejdzie ostateczny termin uregulowania rachunków, czy uiszczenia opłaty za studia, zadłużenie finansowe, a nawet zakupy internetowe.

Płatność gotówką nie jest już tak popularna, jak jeszcze kilka lat temu, coraz więcej Polaków w portfelu posiada tylko karty płatnicze, korzystając wyłącznie z transakcji bezgotówkowych. W takiej sytuacji warto więc poznać dokładnie sesje ELIXIR i mieć pewność, w jakich godzinach pieniądze trafią na twoje konto lub zostaną przekazane do odbiorcy przelewu zleconego przez ciebie.

Sesje/przelewy przychodzące ING Bank Śląski

Oczekiwanie na przelew może być wyjątkowo uciążliwe, szczególnie gdy bardzo zależy ci na dostępności dodatkowych środków finansowych na twoim koncie. Twoje wynagrodzenie wciąż nie wpłynęło na konto, a zbliża się weekend i boisz się, że pieniądze pojawią się na twoim rachunku dopiero za kilka dni? A może to bliska osoba chciała ci pomóc finansowo i wysłała ci pieniądze w formie przelewu, by można było pokryć nagłe wydatki związane z rachunkami, kupnem leków, czy innych transakcji, których nie możesz dłużej unikać?

Poznanie sesji przychodzących ING Banku Śląskiego pomoże ci ocenić, w jakich godzinach możesz oczekiwać zaksięgowania pieniędzy na swoim rachunku. Sesje/przelewy przychodzące w ING Banku Śląskim przeprowadzane są standardowo trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy.

11:00
Sesja 1
15:00
Sesja 2
17:30
Sesja 3

Sesje/przelewy wychodzące ING Bank Śląski

Chcesz, by twój przelew szybko trafił na konto odbiorcy? Być może zależy ci ze względu na mijający termin płatności. Trzymanie się konkretnych dat może okazać się trudne, szczególnie gdy zapomnisz o zobowiązaniu, ale jednocześnie nie chcesz martwić się dodatkowymi kosztami, które mogą towarzyszyć przelewom natychmiastowym.

Sesje wychodzące, odbywają się podobnie jak sesje przychodzące w ING Banku Śląskim trzy razy dziennie, od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy.

08:10
Sesja 1
11:30
Sesja 2
14:30
Sesja 3

Pamiętaj, że godzina sesji wychodzącej nie jest równoznaczna z terminem, w jakim pieniądze trafią na konto odbiorcy. Możesz jednak w prosty sposób ocenić, kiedy pieniądze pojawią się na wskazanym rachunku, korzystając z naszego szybkiego kalkulatora przelewów, który weźmie pod uwagę zarówno sesje wychodzące ING Banku Śląskiego, jak i sesje przychodzące banku, do jakiego zlecono przelew.

Możesz wybrać bank z poniższej listy lub wpisać numer rachunku by system mógł rozpoznać bank

Bank nadawcy

Bank odbiorcy

Data zlecenia przelewu

ELIXIR ING Bank Śląski

Wszystkie sesje ING Banku Śląskiego zależne są bezpośrednio od elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR. ELIXIR jest systemem kluczowym dla Polskiej bankowości, gdyż z jego pomocą możliwe są wszystkie transakcje międzybankowe przeprowadzane w złotówkach. ELIXIR umożliwia realizację czeków, zleceń zapłaty, a także realizację przelewów online, mobilnych, czy nawet tych, zleconych bezpośrednio w placówce banku.

Warto jednak pamiętać, że przelew zlecony wewnątrz banku, czyli z konta prowadzonego w ING Banku Śląskim, na inne konto prowadzone w tym samym banku, zostanie zrealizowane natychmiast, bez konieczności stosowania się do sesji ELIXIR i czasu potrzebnego na zaksięgowanie przelewu.

Zależy ci na czasie? Boisz się, że pieniądze nie trafią do odbiorcy w wyznaczonym terminie, np. ze względu na nadchodzący weekend? Być może w takiej sytuacji warto zdecydować się na przelew natychmiastowy. ING Bank Śląski oferuje przelew ekspresowy wysyłany z pomocą systemu Express ELIXIR lub Blue Cash. Przelew tego typu możesz zrealizować, korzystając z bankowości online, a także bankowości mobilnej. Usługa jest płatna, ale bank gwarantuje, że pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy najpóźniej w ciągu 5 minut od zlecenia przelewu.

Przelewy ING Bank Śląski - Podsumowanie

Zapoznanie się z sesjami przychodzącymi i wychodzącymi ING Banku Śląskiego powinno ułatwić ci codzienne korzystanie z rachunku osobistego prowadzonego w tym banku. Mamy szczerą nadzieję, że z naszą pomocą uda ci się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przelewów i nie będziesz się już dłużej zastanawiać, kiedy możesz oczekiwać pieniędzy na swoim koncie.

Co więcej, mamy także nadzieję, że poradnik tego typu pomoże ci podjąć decyzję, jeśli rozważasz założenie konta osobistego w ING Banku Śląskim i szukasz wszystkich dostępnych informacji, które pomogą ci zdecydować, czy to odpowiedni bank, do prowadzenia twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Komentarze