6 min. czytania

Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące PKO BP - sprawdź kiedy otrzymasz przelew

Zaktualizowano: 2021-09-28 14:53
Opublikowano: 2021-01-22 14:55
Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące PKO BP

Chcesz się przekonać kiedy otrzymasz przelew na konto prowadzone w PKO BP? W jakich godzinach odbywają się sesje ELIXIR PKO Banku Polskim? Skorzystaj z kalkulatora przelewów i sprawdź, kiedy otrzymasz dostęp do pieniędzy.

Prowadząc konto w konkretnym banku, warto zwrócić uwagę na to, w jakich godzina odbywają się sesje przychodzące i wychodzące. Bank PKO BP, podobnie jak każdy inny bank działający na Polskim rynku, stosuje się do sesji ELIXIR, które pozwalają ocenić, o której godzinie pieniądze trafią na twoje konto osobiste, gdy czekasz na przelew międzybankowy, a także, o której godzinie zlecony przez ciebie przelew trafi do odbiorcy. Korzystanie z przelewów online stało się niezwykle popularne i zdecydowana większość młodszych użytkowników banków, właśnie dzięki temu chce zarządzać pieniędzmi na swoim koncie.

Zapewniamy, że decydując się na dalszą lekturę tego poradnika, szybko dowiesz się, w jakich godzinach odbywają się przelewy przychodzące oraz przelewy wychodzące w PKO Banku Polskim.

Przelewy PKO BP

Różnorodność oferty PKO BP pozwala, by każdy klient banku samodzielnie wybrał wszystkie formy transakcji, które będą dla niego odpowiednie. Przelewy PKO BP można skutecznie zlecić zarówno dzięki zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, będąc w placówce banku, a także korzystając z bankowości mobilnej. Każda z opcji będzie miała swoje zalety, przyciągając klientów, którzy szukają np. oszczędności czasu, czy osobistego kontaktu z pracownikiem banku.

Warto pamiętać, że przelewy online najczęściej wykonywane są całkowicie bezpłatnie, dzięki czemu klient banku może cieszyć się z uniknięcia opłat wynikających z codziennych transakcji. PKO Bank Polski poza tradycyjnymi przelewami online w złotówkach gwarantuje także przelewy walutowe zagraniczne, a każdy klient banku może także zlecić automatyczne przelewy cykliczne.

Pamiętaj, że serwis internetowy PKO BP, który pomoże ci zlecić przelew online to iPKO, a aplikacja mobilna banku kryje się pod nazwą IKO.

Sesje/przelewy przychodzące PKO BP

Czekasz niecierpliwie na wypłatę? Ktoś bliski pomógł ci finansowo, w trudnej dla ciebie sytuacji i nie możesz doczekać się pieniędzy, które zasilą twoje konto osobiste? Powodów, dla których wyczekujesz zaksięgowania pieniędzy na twoim koncie, może być wiele. Przelewy przychodzące budzą dużo więcej emocji niż informacja o sesjach wychodzących.

Jeśli prowadzisz konto osobiste w PKO Banku Polskim, możesz oczekiwać, że przelewy przychodzące będą księgowane aż trzy razy dziennie, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy. Dzięki temu, że sesje przychodzące odbywają się aż trzy razy dziennie, możliwe jest, że transakcja zlecona w innym banku zostanie zrealizowana nawet w ciągu jednego dnia. Warto jednak mieć na uwadze, że przelew zlecony w piątek późnym popołudniem, może trafić na twoje konto z dużym opóźnieniem, czyli dopiero po weekendzie.

W jakich godzinach odbywają się sesje/przelewy przychodzące PKO BP?

11:30
Sesja 1
15:10
Sesja 2
17:30
Sesja 3

Sesje/przelewy wychodzące PKO BP

Możesz wybrać bank z poniższej listy lub wpisać numer rachunku by system mógł rozpoznać bank

Bank nadawcy

Bank odbiorcy

Data zlecenia przelewu

Zlecając przelew, rzadko zastanawiamy się nad tym, kiedy pieniądze faktycznie trafią na konto odbiorcy. Z pewnością jednak taka informacja okaże się ważna, jeśli będzie od niej zależało to, czy zostaną naliczone dodatkowe odsetki, lub transakcja powinna zostać zrealizowana w konkretnym terminie, by doszło do transakcji. Czasami to jak szybko pieniądze trafią na konto odbiorcy, będzie miało wpływ na to, jak szybko otrzymasz zakupiony produkt, czy skorzystasz z wykupionej usługi.

Sesje wychodzące odbywają się w banku PKO BP, tak samo, jak w przypadku sesji przychodzących, trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku, wykluczając dni wolne od pracy.

O jakich godzinach odbywają się sesje wychodzące?

08:00
Sesja 1
11:45
Sesja 2
14:30
Sesja 3

Pamiętaj, że sesja wychodząca w PKO BP nie jest informacją jednoznaczną z godziną, w jakiej odbiorca otrzyma środki. W przypadku przelewów wychodzących istotna jest jeszcze godzina przelewu przychodzącego w banku odbiorcy.

ELIXIR PKO BP

ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Sesje ELIXIR PKO BP, a także innych banków, pozwalają oszacować czas, jaki potrzebny jest na zaksięgowanie przelewu zleconego między różnymi instytucjami bankowymi. Warto jednak pamiętać, że przelew wykonany w banku PKO BP i adresowany do odbiorcy, który także prowadzi konto w PKO BP, zostanie zaksięgowany natychmiast, bez konieczności oczekiwania na zrealizowanie sesji wychodzącej w PKO BP i sesji przychodzącej w banku odbiorcy.

System rozliczeniowy ELIXIR oferuje także możliwość skorzystania z przelewów natychmiastowych. Warto mieć to na uwadze, gdy faktycznie bardzo zależy ci na tym, by środki natychmiast trafiły na konto odbiorcy. Taka usługa wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale zapewnia błyskawiczną transakcję. Przelewy natychmiastowe w PKO BP wykonywane są 24h na dobę, siedem dni w tygodniu, również w dni ustawowo wolne od pracy.

Przelew natychmiastowy zlecony w serwisie online lub dzięki aplikacji mobilnej kosztować będzie 4,99 zł w przypadku klienta indywidualnego, oraz 10 zł w przypadku konta firmowego. Zlecenie przelewu natychmiastowego w oddziale banku lub z pomocą serwisu telefonicznego to koszt 11,99 zł dla klientów indywidualnych oraz 20 zł dla firm i przedsiębiorstw.

Godziny przelewów PKO BP - Podsumowanie

Przelew bankowy często towarzyszy nam w codziennym życiu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki zleceniu przelewu z pomocą bankowości internetowej i mobilnej możliwa jest oszczędność czasu oraz pieniędzy. Okazuje się, że dla klientów banków coraz ważniejsze są informacje, które pomagają ocenić, jak długo księgowane są przelewy. Aktualnie czas odgrywa ogromną rolę w przypadku usług finansowych, co oznacza, że wyjątkowo atrakcyjne wydają się usługi banków, które dostosowane są do potrzeb współczesnego klienta. Mamy szczerą nadzieję, że z naszą pomocą, rozwiane zostały wszelkie wątpliwości związane z sesjami przelewów wychodzących i przychodzących w banku PKO BP. Gwarantujemy, że na naszej stronie znajdziesz także wyczerpujące informacje na temat sesji ELIXIR, które odbywają się w najpopularniejszych bankach działających na Polskim rynku finansowym.

Komentarze