Koronawirus - komu trudniej będzie otrzymać kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 2020-04-01 14:35

Osoby, które ucierpią finansowo podczas pandemii koroawirusa, mogą mieć poważne problemy finansowe nawet w kolejnych miesiącach. Trzeba pamiętać, że usługi banków dostępne są przede wszystkim dla osób, które posiadają zdolność kredytową.

Koronawirus - komu trudniej będzie otrzymać kredyt gotówkowy?

Koronawirus ma coraz większy wpływ na całą Europę. Trudno nie zwrócić uwagi, że poza ogromnymi zdrowotnymi problemami ma realny wpływ także na gospodarkę i sytuację finansową wielu osób, które do tej pory nie miały żadnych przeszkód finansowych na swojej drodze. Czy koronawirus wpłynie na dostępność usług finansowych, które znajdziemy w bankach oraz firmach pożyczkowych? Zgodnie z doniesieniami, banki oraz parabanki nadal rozpatrują wszystkie napływające wnioski, a klienci spełniający warunki mogą liczyć na szybką wypłatę pieniędzy w ramach kredytu gotówkowego czy pożyczki. Trudno jednak nie zauważyć, że dla wielu grup zawodowych, sytuacja może prezentować się mniej optymistycznie. Kto może mieć problemy z uzyskaniem zgody kredytowej? Jakie sytuacje wpłyną na twoją płynność finansową?

W tym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i przekonać, czy twoja sytuacja finansowa pozwoli na skorzystanie z kredytu gotówkowego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kredyty gotówkowe - TOP5

9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
3,50%
Prowizja
497,51 PLN
Rata miesięczna
9,63%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
4,00%
Prowizja
499,92 PLN
Rata miesięczna
13,86%
RRSO
8,00%
Oprocentowanie
10,00%
Prowizja
537,08 PLN
Rata miesięczna
10,58%
RRSO
7,76%
Oprocentowanie
4,57%
Prowizja
508,22 PLN
Rata miesięczna
12,01%
RRSO
8,31%
Oprocentowanie
6,03%
Prowizja
520,79 PLN
Rata miesięczna

Trudności finansowe spowodowane pandemią koronawirusa

Twoja firma musiała zawiesić swoją działalność, a wciąż nie wiadomo kiedy możliwe będzie świadczenie usług? Ten trudny okres będzie niekorzystnie odbijać się zarówno na pracodawcach, jak i pracownikach. Niższe zyski, a także wysokie koszty utrzymania przedsiębiorstw mogą spowodować, że wiele osób straci swoje stałe źródło dochodu.

Już teraz wiadomo, że wiele firm, może nie wytrzymać problemów, które spowodował koronawirus. Mimo obietnic rządu część osób musi poradzić sobie z dramatyczną sytuacją po utracie pracy, podczas gdy ciężko o zdobycie nowego zatrudnienia, a konieczne jest zapewnienie stałych dochodów. Wiele firm zdecydowało się na bezpłatne urlopy, co także odbije się na kieszeni pracowników. W takiej sytuacji zdolność kredytowa znacznie spada, co nie tylko ograniczy dostęp do usług finansowych, ale może być powodem dla którego trudne będzie spłacanie wcześniej zaciągniętych zadłużeń.

Związek Banków Polskich przedstawił wyjście z sytuacji, jakim ma być dostęp do wakacji kredytowych, które mają zostać udzielone potrzebującym kredytobiorcom. Podobną decyzję przestawił Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, gwarantując wydłużenie terminu spłaty swoim klientom. Z pewnością nie jest to jednak rozwiązanie, które będzie w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.

Trudna sytuacja osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie oraz umowy o dzieło

W wyjątkowo trudnej sytuacji znalazły się aktualnie osoby, które do tej pory zatrudnione były na podstawie umów cywilno-prawnych. To najczęściej osoby, które jako pierwsze otrzymują wymówienia, a dodatkowo nie mogą skorzystać z płatnych urlopów. Praca na godziny, w czasie, gdy niemożliwe jest wypracowanie swoich norm, oznacza nawet brak wynagrodzenia przez kilka tygodni, czy miesięcy.

Osoby, które ucierpią finansowo podczas pandemii koroawirusa, mogą mieć poważne problemy finansowe nawet w kolejnych miesiącach. Trzeba pamiętać, że usługi banków dostępne są przede wszystkim dla osób, które posiadają zdolność kredytową. Bank nie będzie w stanie udzielić kredytu gotówkowego wnioskodawcy, który nie będzie otrzymywać stałego wynagrodzenia, ze względu na zbyt duże ryzyko kredytowe.

Śledź na bieżąco najnowsze info ws. spłat kredytów w związku z Koronawirusem - Polub nasz profil

Zostaw swój e-mail i otrzymuj na bieżąco wiadomości dotyczące spłat kredytów w trakcie pandemii

Kto będzie miał problemy z uzyskaniem zgody kredytowej?

Jakie grupy zawodowe będą miały największe problemy z otrzymaniem zgody kredytowej? Przede wszystkim, wszyscy pracownicy działający w sektorze usługowym, czyli osoby pracujące w bezpośrednik kontakcie z dużą ilością ludzi m.in. kosmetyczki, fryzjerzy, tatuażyści, pracownicy punktów gastronomicznych. Na duże problemy musi przygotować się także branża hotelarska, pracownicy linii lotniczych oraz firm turystycznych, branża przemysłowa, która została zmuszona do zawieszenia działalności.

Otrzymanie kredytu będzie trudniejsze także dla osób samozatrudnionych, czy niewielkich przedsiębiorców. Tymczasowe kłopoty związane z dużo niższymi wpływami na konto firmowe, może oznaczać znaczny spadek zdolności kredytowej.

Przeanalizuj swoją zdolność kredytową

Chcesz mieć pewność, że twoja sytuacja finansowa, pozwoli ci otrzymać zobowiązanie na dowolny cel? Zanim wypełnisz wniosek o kredyt i przekonasz się, jaką decyzję podejmie bank, możesz samodzielnie zweryfikować swoją zdolność kredytową. Kalkulator zdolności kredytowej zamieszczony na naszej stronie pozwoli ci szybko i bezpłatnie zweryfikować, czy będzie stać cię na spłatę zadłużenia, wraz z wszystkimi kosztami towarzyszącymi usłudze.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!