Pożyczka gotówkowa - co musisz o niej wiedzieć?

Zaktualizowano: 2018-11-30 09:59opublikowano: 2017-10-19 10:37

Zanim skorzystasz z pożyczki gotówkowej zastanów się czym dokładnie jest ta usługa i co może Ci zaoferować. Znając atuty oraz minusy znacznie łatwiej będzie Ci wybrać ofertę i skorzystać na tym. Uchronisz się też przed pochopną decyzją i skorzystaniem z oferty, która nie zapewni atrakcyjnych warunków. Z naszą pomocą pożyczka stanie się rozwiązaniem problemów w trudnej sytuacji finansowej bez dodatkowych opłat i ryzyka, że nie poradzisz sobie ze spłatą zobowiązania. Choć wiedza i świadomość o konieczności zarządzania budżetem jest coraz wyższa to właśnie zaciągając kredyt najczęściej kierujemy się pośpiechem i emocjami, a nie rzetelnymi informacjami. Korzystając z naszych porad będziesz mieć pewność, że wybór usługi bankowej jest przemyślany i adekwatny do Twoich potrzeb.

Pożyczka gotówkowa - co musisz o niej wiedzieć?

Opłaty związane z pożyczką

Szukając najlepszej pożyczki gotówkowej z całą pewnością sprawdzasz ile wynosi oprocentowanie takiej usługi. Dbanie o niski koszt zadłużenia jest ważne, musisz jednak zadać sobie pytanie co rzeczywiście będzie miało wpływ na raty, które będziesz miesięcznie spłacać. Zdecydowana większość Klientów banków nie zdaje sobie sprawy, że oprocentowanie jest ważne ale nie stanowi wszystkich kosztów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania stanowi wiarygodne źródło informacji o całkowitym koszcie produktu. Dlatego też zachęcamy do porównywania ofert przez wzgląd na tę wartość. Co składa się na RRSO zobowiązania? Poza oprocentowaniem wynik zależy od prowizji oraz opłaty przygotowawczej. To najczęściej występujące opłaty dodatkowe w przypadku pożyczek na dowolny cel.

Co warto sprawdzić w związku z kosztem kredytu przed podpisaniem umowy? Czy bank wymaga od Ciebie założenia rachunku osobistego, który wiąże się z miesięcznymi opłatami za jego prowadzenia, a także czy wymagane jest od Klienta płatne ubezpieczenie zobowiązania. Każda z tych opłat będzie realnie powiększała koszt zaciągniętej pożyczki.

Poznaj dokładnie umowę

Zależy Ci na czasie więc nie chcesz przedłużać podpisania umowy? Czasami lepiej poświęcić kilka dodatkowych minut i nie martwić się tym, że umowa nie odpowiada Twoim potrzebom. Niestety dokładne zapoznanie się z umową przez kredytobiorcę to wciąż rzadkość.

Jeżeli umowa jest dla Ciebie w jakimś stopniu niezrozumiała koniecznie zgłoś to pracownikowi banku. Im więcej będziesz wiedzieć o ofercie z jakiej skorzystasz tym łatwiejszy będzie okres spłaty takiej usługi. Nie krępuj się prosić o pomoc. To od Ciebie będzie zależało czy podpiszesz umowę zgodną z tym co zostało ustalone podczas rozmowy z doradcą bankowym.

W razie kłopotów kontaktuj się z bankiem

Spłacając umowę, która zawarta jest nawet na kilka lat może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Nie martw się jeżeli wydatki, szczególnie te dodatkowe tak uszczuplą Twoje konto, że spłata najbliższej raty będzie niemożliwa. Zgłoś ten problem do banku. Instytucji zależy na tym by Klient miał dobre warunki do spłaty zadłużenia. W przypadku krótkich problemów finansowych możesz skorzystać z wakacji kredytowych, a poważniejsze przeszkody mogą zostać pokonane poprzez konsolidację pożyczki.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!