Pożyczka gotówkowa - co musisz o niej wiedzieć?

Zaktualizowano: 30.11.2018 09:59
Opublikowano: 19.10.2017 10:37
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 14

Zanim skorzystasz z pożyczki gotówkowej zastanów się czym dokładnie jest ta usługa i co może Ci zaoferować. Znając atuty oraz minusy znacznie łatwiej będzie Ci wybrać ofertę i skorzystać na tym. Uchronisz się też przed pochopną decyzją i skorzystaniem z oferty, która nie zapewni atrakcyjnych warunków. Z naszą pomocą pożyczka stanie się rozwiązaniem problemów w trudnej sytuacji finansowej bez dodatkowych opłat i ryzyka, że nie poradzisz sobie ze spłatą zobowiązania. Choć wiedza i świadomość o konieczności zarządzania budżetem jest coraz wyższa to właśnie zaciągając kredyt najczęściej kierujemy się pośpiechem i emocjami, a nie rzetelnymi informacjami. Korzystając z naszych porad będziesz mieć pewność, że wybór usługi bankowej jest przemyślany i adekwatny do Twoich potrzeb.

Opłaty związane z pożyczką

Szukając najlepszej pożyczki gotówkowej z całą pewnością sprawdzasz ile wynosi oprocentowanie takiej usługi. Dbanie o niski koszt zadłużenia jest ważne, musisz jednak zadać sobie pytanie co rzeczywiście będzie miało wpływ na raty, które będziesz miesięcznie spłacać. Zdecydowana większość Klientów banków nie zdaje sobie sprawy, że oprocentowanie jest ważne ale nie stanowi wszystkich kosztów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania stanowi wiarygodne źródło informacji o całkowitym koszcie produktu. Dlatego też zachęcamy do porównywania ofert przez wzgląd na tę wartość. Co składa się na RRSO zobowiązania? Poza oprocentowaniem wynik zależy od prowizji oraz opłaty przygotowawczej. To najczęściej występujące opłaty dodatkowe w przypadku pożyczek na dowolny cel.

Co warto sprawdzić w związku z kosztem kredytu przed podpisaniem umowy? Czy bank wymaga od Ciebie założenia rachunku osobistego, który wiąże się z miesięcznymi opłatami za jego prowadzenia, a także czy wymagane jest od Klienta płatne ubezpieczenie zobowiązania. Każda z tych opłat będzie realnie powiększała koszt zaciągniętej pożyczki.

Poznaj dokładnie umowę

Zależy Ci na czasie więc nie chcesz przedłużać podpisania umowy? Czasami lepiej poświęcić kilka dodatkowych minut i nie martwić się tym, że umowa nie odpowiada Twoim potrzebom. Niestety dokładne zapoznanie się z umową przez kredytobiorcę to wciąż rzadkość.

Jeżeli umowa jest dla Ciebie w jakimś stopniu niezrozumiała koniecznie zgłoś to pracownikowi banku. Im więcej będziesz wiedzieć o ofercie z jakiej skorzystasz tym łatwiejszy będzie okres spłaty takiej usługi. Nie krępuj się prosić o pomoc. To od Ciebie będzie zależało czy podpiszesz umowę zgodną z tym co zostało ustalone podczas rozmowy z doradcą bankowym.

W razie kłopotów kontaktuj się z bankiem

Spłacając umowę, która zawarta jest nawet na kilka lat może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Nie martw się jeżeli wydatki, szczególnie te dodatkowe tak uszczuplą Twoje konto, że spłata najbliższej raty będzie niemożliwa. Zgłoś ten problem do banku. Instytucji zależy na tym by Klient miał dobre warunki do spłaty zadłużenia. W przypadku krótkich problemów finansowych możesz skorzystać z wakacji kredytowych, a poważniejsze przeszkody mogą zostać pokonane poprzez konsolidację pożyczki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj