5 min. czytania

Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące Alior - sprawdź kiedy otrzymasz przelew

Zaktualizowano: 2021-02-01 09:08
Opublikowano: 2021-01-08 14:23

Chcesz się przekonać kiedy otrzymasz przelew mając konto w Alior Banku? W jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące i wychodzące w Aliorze? Sprawdź, czego możesz się spodziewać po założeniu konta w Alior Banku.

Wiedza dotycząca sesji przychodzących i wychodzących może okazać się niespodziewanie bardzo cenna. Czekając na przelew, łatwiej będzie ci określić, kiedy możesz spodziewać się pieniędzy na twoim koncie, natomiast wykonując przelew, będziesz mieć gwarancję, w jakim czasie środki trafią na konto odbiorcy.

Współcześnie coraz więcej osób chętnie korzysta z usług online oraz transakcji bezgotówkowych. Polacy rzadziej decydują się na noszenie w portfelu gotówki, a bankowość online od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Przelewy internetowe pozwalają na wygodne zarządzanie codziennymi finansami. Jeśli korzystasz z rachunku prowadzonego w Alior Banku lub planujesz skorzystać z oferty tego banku, sprawdź, kiedy otrzymasz pieniądze, np. w ramach wypłaty. W tym artykule poznasz szczegóły związane z księgowaniem przelewów w Alior Banku.

Sesje przychodzące Alior Bank

Kiedy przelew trafi na twój rachunek? Z niecierpliwością czekasz na przelew, który został zlecony w innym banku niż Alior Bank? W takim razie musisz pamiętać, że zlecenie zostanie zrealizowane zgodnie z sesją ELIXIR. To standardowa procedura, która dotyczy wszystkich przelewów międzybankowych w Polsce. Warto mieć na uwadze, że przelew przychodzący zostanie objęty aż dwiema sesjami, najpierw będzie to sesja wychodząca z banku, w którym zostało złożone zlecenie przelewu, a następnie sesja przychodząca w Alior Banku. Oznacza to, że pieniądze mogą trafić na twoje konto z opóźnieniem, szczególnie jeśli zlecenie przelewu zostało zrealizowane po ostatniej sesji wychodzącej w piątek.

Sesje przychodzące w Alior Bank przeprowadzane są trzy razy dziennie, od poniedziałku do piątku, nie wliczając w to świąt wolnych od pracy. W jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące?

11:00
Sesja 1
15:00
Sesja 2
17:00
Sesja 3

Sesje wychodzące Alior Bank

Chcesz uniknąć sytuacji, w której twój przelew trafi z dużym opóźnieniem do odbiorcy? To może być kluczowe, szczególnie jeśli decydujesz się na nagły zakup w sklepie online, ale liczysz na szybką wysyłkę towaru, czy masz do zapłacenia rachunek z krótkim terminem lub chcesz przekazać pieniądze bliskiej osobie, która liczy na twoje wsparcie finansowe. Pamiętaj, że zlecenie przelewu nie oznacza, że pieniądze trafią natychmiast na konto wskazanego odbiorcy, chyba że on także prowadzi konto bankowe w Alior Banku. Taka informacja powinna jednak pojawić się po wprowadzeniu numeru konta w formularzu przelewu.

Podobnie jak w przypadku sesji przychodzących, sesje wychodzące w Alior odbywają się trzy razy dziennie, od poniedziałku do piątki, w dni robocze.

09:30
Sesja 1
13:30
Sesja 2
16:00
Sesja 3

ELIXIR Alior Bank - Przelew natychmiastowy w Alior Banku 

Możesz wybrać bank z poniższej listy lub wpisać numer rachunku by system mógł rozpoznać bank

Bank nadawcy

Bank odbiorcy

Data zlecenia przelewu

Już wiesz, jak prezentuje się oferta Aliora pod względem księgowania i sesji ELIXIR. Jeśli jednak znajdziesz się w podbramkowej sytuacji, nie musisz liczyć na to, że zlecisz przelew w odpowiednim momencie, a pieniądze trafią na konto odbiorcy w najbliższej sesji wychodzącej Alior Banku. Pamiętaj, że przelew wewnętrzny, czyli taki, który zostanie zlecony między rachunkami prowadzonymi w Alior Banku, zostanie zrealizowany natychmiast, bez konieczności oczekiwania na księgowanie zgodnie z sesjami ELIXIR.

Co jednak w sytuacji, gdy zależy ci na błyskawicznym przelewie międzybankowym? Przelew natychmiastowy w Alior Banku jest możliwy dzięki temu, że bank bierze udział w programie Express ELIXIR. Express ELIXIR zapewnia natychmiastowe przelewy siedem dni w tygodniu, niezależnie od godziny zlecenia przelewu. Zanim jednak skorzystasz z takiej opcji, pamiętać, że będzie to dla ciebie wiązało się z dodatkową opłatą.

  • Przelew Express ELIXIR z konta indywidualnego w Alior Banku kosztuje 3 zł dla przelewów do 1000 zł i 5 zł dla przelewów powyżej tej kwoty. Możliwe jest wybranie oferty, ktora zagwarantuje aż 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo.

  • Przelew Express ELIXIR z konta firmowego w Alior Banku kosztuje standardowo 10 złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że pierwszy przelew natychmiastowy w miesiącu będzie bezpłatny.

Alior Bank - konto osobiste

Rozważasz założenie konta osobistego w Alior Banku? Zachęcamy do sprawdzenia co do zaoferowania ma Konto Jakże Osobiste, które oferowane jest przez Alior klientom indywidualnym. Rachunek założysz całkowicie online, bez wychodzenia z domu, dzięki czemu zaoszczędzisz swój cenny czas. Założenie konta jest bezpłatne, klient Alior Banku nie musi także obawiać się opłat za wydanie karty debetowej, czy korzystanie z niej. Warto jednak mieć na uwadze, że samo prowadzenie konta, będzie wiązało się z opłatą. Klient, który zdecyduje się na Konto Jakże Osobiste, musi pamiętać o opłacie w wysokości 10 zł, która zostanie naliczona, jeśli na rachunek miesięcznie nie wpłynie 1500,00 zł.

Przelewy online, wykonywane mobilnie, a także te zlecone w oddziale banku nie wiążą się z żadnymi kosztami. Autoryzacja przelewów telefonicznych oraz internetowych odbywa się z pomocą tokenów wysyłanych w postaci wiadomości SMS.

Przelewy Alior Bank - Podsumowanie

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą już nigdy nie będziesz mieć wątpliwości związanych z tym, w jakich godzinach odbywają się sesje w Alior Banku. Jeżeli natomiast interesuje cię, kiedy pieniądze trafią na twoje konto w odniesieniu do innych banków, przekonaj się, kiedy przelew trafi na twój rachunek, weryfikując także sesje ELIXIR innych banków. Na naszej stronie znajdziesz m.in. poradnik na temat sesji przychodzących w banku PEKAO.

Komentarze