6 min. czytania

Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące Pekao - sprawdź kiedy otrzymasz przelew

Zaktualizowano: 2021-01-12 14:30
Opublikowano: 2020-09-30 15:04

Sesje przychodzące Pekao mogą pomóc ci ocenić, jak szybko pieniądze, na które czekasz, pojawią się na twoim koncie. Z naszą pomocą poznasz zarówno sesje przychodzące, jak i wychodzące w Banku Pekao SA.

Czekasz na przelew i niecierpliwie sprawdzasz stan swojego konta bankowego? Punktualność w finansach ma ogromne znaczenie, zarówno wtedy, gdy to ty oczekujesz przelewu na swoje konto, jak i kiedy to ty wykonujesz transakcję, a odbiorca pieniędzy czeka na ich zaksięgowanie na swoim rachunku bankowym. Poznaj sesje przychodzące Pekao, a już nigdy nie będziesz mieć problemu, by ocenić, jak szybko pieniądze, na które czekasz, zasilą twoje konto. W tym artykule dowiesz się znacznie więcej o tym, jak przebiega sesja ELIXIR Pekao i kiedy musisz zrobić przelew, jeśli chcesz w ostatniej chwili dokonać opłaty, która nie może dłużej czekać. Znajdź kilka minut, na zapoznanie się z artykułem, a szybko poznasz terminy, które wiążą się z księgowaniem przelewów w Pekao.

Sesje przychodzące Pekao

Sesje przychodzące Pekao zależne są bezpośrednio od sesji ELIXIR. Sesje bankowe ELIXIR odpowiadają za transer danych między bankami o zleceniach finansowych. Oznacza to, że oczekując na przelew z innego banku, niż ten, w jakim prowadzisz konto, informacja o zleceniu przekazania środków na twój rachunek osobisty zostanie przekazana i zrealizowana zgodnie z sesjami przewidzianymi dla banku osoby, która zleciła przelew oraz twojego banku.

W jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące Pekao? Bank przewiduje od poniedziałku do piątku, aż trzy sesje przychodzące dziennie. Są to:

11:00
Sesja 1
15:00
Sesja 2
17:30
Sesja 3

Czekasz na, to kiedy pieniądze pojawią się na twoim koncie? Znając sesje przychodzące Pekao, dużo łatwiej będzie ci ustalić, o jakiej godzinie możesz spodziewać się pieniędzy na twoim rachunku.

Przelewy wychodzące Pekao

Choć sesje przychodzące Pekao mogą być dla ciebie istotniejsze, gdyż z pewnością bardziej zależy ci na tym, by mieć informację, kiedy pieniądze pojawią się na twoim koncie, warto jednak poznać także przelewy wychodzące Pekao, być może dzięki temu uda ci się uniknąć dodatkowych opłat ze względu na przekroczenie terminu spłaty, czy uregulować płatność tuż przed wymaganym terminem, a nawet przyspieszyć konkretną transakcję np. ze sklepem internetowym, który uzależnia wysyłkę swoich towarów od zaksięgowania środków na swoim koncie. Sesje wychodzące Pekao podobnie jak sesje przychodzące, zależne są bezpośrednio od sesji ELIXIR.

W jakich godzinach odbywają się sesje wychodzące Pekao? Przelewy wychodzące Pekao zlecane są trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku w godzinach:

08:30
Sesja 1
12:30
Sesja 2
15:00
Sesja 3

Przekonaj się, jak sprawdzić dane właściciela konta bankowego.

Przelewy w Pekao

Chcesz mieć pewność, że twoje pieniądze szybko trafią na wskazane konto, w takim razie skorzystaj z przelewu online. Niezależnie od tego, gdzie prowadzisz swoje konto bankowe, bankowość online jest aktualnie tak rozwinięta, że warto zrezygnować z korzystania z przekazów pocztowych, czy nawet przelewów zleconych w oddziałach banków. Przelew w Pekao online pozwoli ci w ciągu kilku minut dokonać dyspozycji przelewu. Pamiętać, że przelew wewnętrzny, na konto klienta, który tak jak ty, posiada rachunek w Pekao, zostanie zrealizowany natychmiast, a do jego zaksięgowania nie będzie konieczne korzystanie z sesji ELIXIR.

Przelewy w Pekao, które wykonasz elektronicznie, nie wiążą się z żadnymi opłatami, to szczególnie ważne, jeśli chcesz zadbać o swoje finanse i chcesz unikać nawet najniższych kosztów związanych z usługami bankowymi.

Księgowanie przelewów

Księgowanie przelewów wychodzących i przychodzących możliwe jest dzięki sesji ELIXIR. Sesje rozliczane są wyłącznie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, co oznacza, że przelewy zlecone w weekend, zostaną zrealizowane podczas pierwszej sesji wychodzącej w poniedziałek. Każdy bank, działający w kraju, posiada własne sesje przychodzące oraz wychodzące. Co oznacza, że chcąc ocenić, kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie, należy zapoznać się z sesjami dwóch banków, jeśli transakcja wykonywana jest między różnymi bankami.

Dzięki temu, że księgowanie przelewów realizowane jest z opóźnieniem, możliwe jest zgłoszenie błędu, jeśli taki powstał przy wypełnieniu zlecenia przelewu. Jeśli masz pewność, że przelew nie został zaksięgowany, możesz szybko skontaktować się z infolinią banku i wyjaśnić zaistniałą sytuację, oczywiście po dokładnej weryfikacji tożsamości.

Jeśli pomyłkę zauważysz już po zaksięgowaniu przelewu, musisz zgłosić reklamację. Możesz wykorzystać do tego bankowość online, infolinię banku lub udać się do placówki banku.

Możesz wybrać bank z poniższej listy lub wpisać numer rachunku by system mógł rozpoznać bank

Bank nadawcy

Bank odbiorcy

Data zlecenia przelewu

Przelew natychmiastowy

Chcesz, by pieniądze znalazły się na twoim koncie natychmiast? W takiej sytuacji nadawca powinien skorzystać z przelewu natychmiastowego. Klient banku, za dodatkową opłatą może skorzystać z przelewów błyskawicznych, które od razu zostają zaksięgowane na koncie odbiorcy.

Ile kosztuje przelew natychmiastowy w Banku Pekao SA?

  • Przelew Express ELIXIR z konta indywidualnego kosztuje 5 złotych. Maksymalny limit pojedynczego przelewu Express ELIXIR to 5000,00 złotych, a maksymalny dzienny limit przelewów Express ELIXIR w Banku Pekao SA to 10000,00 złotych;

  • Przelew Express ELIXIR z konta firmowego kosztuje 10 złotych. Maksymalny limit pojedynczego przelewu Express ELIXIR to 20000,00 złotych, a maksymalny dzienny limit przelewów Express ELIXIR w Banku Pekao SA to 50000,00 złotych.

Bank Pekao - konto bankowe

Interesują cię usługi Banku Pekao, ponieważ zastanawiasz się nad założeniem konta osobistego w tym banku? W takim razie koniecznie sprawdź podstawowe warunki oferty dla klienta indywidualnego.

Konto przekorzystne możesz założyć nawet bez wychodzenia z domu, w ciągu zaledwie 10 minut od wypełnienia wniosku online. Konto oferuje dostęp do bankowości elektronicznej oraz mobilnej (nawet z pomocą BLIK), dzięki czemu będziesz w stanie bez trudu i wizyt w oddziale banku zarządzać swoimi środkami na koncie. Konto przekorzystne gwarantuje 0 złotych za założenie i prowadzenie konta, 0 złotych za obsługę karty debetowej, 0 złotych za przewalutowanie podczas płatności kartą, a także 0 złotych za wypłatę pieniędzy z bankomatów za granicą.

Chcesz porównać dostępne konta bankowe? Zanim założysz własny rachunek osobisty, zastanów się, gdzie prowadzenie konta będzie dla ciebie najkorzystniejsze. Warto przede wszystkim skupić się na dodatkowych opłatach, m.in. związanych z obsługą karty debetowej, czy korzystaniem z bankomatów w kraju i za granicą. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking kont osobistych, co pozwoli ci błyskawicznie ocenić, która z ofert jest najkorzystniejsza.

Komentarze