Bankowość online - korzystaj bezpiecznie

Zaktualizowano: 2018-11-29 11:47opublikowano: 2015-12-14 13:49

Większość usług finansowych oferowanych jest aktualnie online. To nie tylko doskonały sposób by uniknąć wielu godzin spędzonych w banku ale także szansa na ograniczenie dodatkowych opłat. Instytucje chętnie udzielają kredytów dzięki bankowości online. Coraz częściej Klienci mogą wypełnić większość formalności właśnie w ten sposób. Banki zachęcają do tego, by decydować się na internetowe oferty objęte licznymi promocjami. Kredytobiorcy mogą otrzymać pieniądze nawet w ciągu kilkunastu minut, a maksymalny okres oczekiwania na środki to najczęściej zaledwie jeden dzień. Warto jednak zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć się przed oszustwami, które dotyczą właśnie bankowości internetowej. Poniżej dowiesz się jak unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Bankowość online - korzystaj bezpiecznie

Zachowuj ostrożność

Korzystanie z produktów finansowych niezależnie od tego czy w stacjonarnej placówce banku czy online wymaga od usługobiorcy zachowania uwagi i dużej świadomości. Nieostrożne podawanie danych do konta lub podpisywanie umów bez zapoznania się z nimi nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Statystyki potwierdzają, że Polacy coraz częściej narażeni są na oszustwa, w tym roku, pod koniec trzeciego kwartału Główna Komenda Policji zarejestrowała ponad 4000 przestępstw to aż dwa razy więcej niż w całym ubiegłym roku. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z prostych i atrakcyjnych pożyczek. Wystarczy zachować podstawowe środki ostrożności i pamiętać o kilku prostych zasadach jakimi warto kierować się używając bankowości internetowej lub mobilnej.

  • Nie podawaj osobom trzecim swojego loginu oraz hasła do systemu bankowości online. Są to dane, które należy zachować wyłącznie dla siebie.
  • Logując się na stronie banku sprawdź czy witryna posiada typowe dla siebie zabezpieczenia m.in. szyfrowanie danych (https:// zamiast http://) lub jednorazowe kody, które należy podać do weryfikacji transakcji.
  • Banki nie wysyłają wiadomości nakłaniających do logowania się na konto online. Poczta elektroniczna tego typu najczęściej przekierowuje na nieprawdziwe strony banków w celu wyłudzenia danych.
  • Zawsze po zakończeniu korzystania z bankowości online wyloguj się.
  • W razie wątpliwości skontaktuj się z pracownikami banku m.in. korzystając z infolinii banku.

Bezpieczny wniosek o kredyt

Na naszej stronie zapewniamy Ci całkowite bezpieczeństwo i szybki kontakt z wybranym bankiem. Decydując się na wypełnienie bezpłatnego formularza zgłoszeniowego ułatwisz sobie uzyskanie potrzebnych pieniędzy, a także dowiesz się nawet w ciągu kilku minut, które zadłużenia są na rynku najkorzystniejsze. Zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów i porównania aż 17 ofert kredytów gotówkowych na polskim rynku finansowym.

Sprawdź 

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!