Kredyt na klik online - ile kosztuje kredyt gotówkowy na klik?

Zaktualizowano: 2021-08-24 11:07
Opublikowano: 2021-08-24 10:45
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Zapomnij o szeregu formalności koniecznych do dopełnienia i dłużącym się czasie oczekiwania na decyzję kredytową, jak to było do niedawna przy wnioskowaniu o pożyczkę w tradycyjny sposób. Skorzystaj z propozycji kredyt na klik i zawnioskuj bez konieczności wychodzenia z domu, a pieniądze otrzymaj na konto nawet tego samego dnia.

Obecnie kredyt gotówkowy można dostać dużo łatwiej i szybciej niż kiedyś. Jeszcze jakiś czas temu wszelkich niezbędnych formalności przy kredycie można było dopełnić wyłącznie osobiście w oddziale banku, a koniecznych do wypełnienia dokumentów było co niemiara. Dzisiaj wszystko załatwić można tak naprawdę, nie ruszając się z fotela. Nie trzeba dostarczać żadnych papierów, a decyzja kredytowa wydawana jest nawet w ciągu kilku minut. Jeśli chodzi o warunki finansowania, to niczym nie różnią się one od tych, jakie obowiązują przy kredycie zaciąganym na tradycyjnych zasadach. Kredyt na klik ma bowiem ułatwić kredytobiorcy życie, a nie je utrudnić. Dowiedz się więcej o tej ofercie.

Kredyt na klik – na czym polega?

Kredyt gotówkowy na klik to oferta przygotowana z myślą o osobach, które cenią sobie swój czas i jak tylko mają możliwość ułatwić sobie życie, to to robią. Aktualnie praktycznie każdy bank ma przygotowaną dla swoich klientów taką propozycję, z tym że jej nazwa w zależności od instytucji może się nieco różnić. Zamiast tego można spotkać się z nazwami „kredyt online”, „kredyt bez wychodzenia z domu” czy „kredyt gotówkowy przez internet”.

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt na klik online jest praktycznie na jedno kliknięcie. Raczej jest to przenośnia, gdyż czasem kliknąć trzeba kilka razy, ale nadal formularze do wypełnienia są krótkie i przez cały proces wnioskowania przebrnąć można w jedną krótką chwilę.

Pożyczka na klik zazwyczaj ma swoje ograniczenia. Bywa, że jest zarezerwowana wyłącznie dla stałych klientów banku. Kwota, o jaką można wnioskować w taki sposób, na ogół jest niska, a okres kredytowania krótki. Z drugiej jednak strony o pożyczkę można ubiegać się zdalnie, nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów, a pieniądze trafiają na konto bankowe nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt na klik – kto może wnioskować o taki kredyt?

Kredyt na jedno kliknięcie nie jest dla wszystkich, a konieczne do spełnienia warunki mogą różnić się w zależności od banku. Niech nazwa nikogo nie zmyli – to, że wszelkich niezbędnych formalności przy kredycie dopełnić można w kilka minut, bez konieczności stawiania się w banku wcale nie oznacza, że ten nie zweryfikuje naszej sytuacji finansowej.

Z oferty pożyczki na klik zwykle skorzystać mogą stali klienci, zatem kredytodawca od razu ma wgląd w historię ich kontach bankowych, gdzie widzi przychody i wydatki, dzięki czemu ocena zdolności kredytowej dokonywana jest automatycznie. Jeśli będzie pozytywna, kredyt zostanie przyznany. A kto może na taką liczyć? Przede wszystkim ci, którzy mają stałe zatrudnienie oraz zarobki na takim poziomie, że umożliwią terminową i bezproblemową spłatę.

Czy kredyt na klik bez BIK jest możliwy?

Pozostaje jeszcze kwestia historii kredytowej, która jak się okazuje, nawet przy kredycie na klik nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Kredytodawca przed wydaniem decyzji kredytowej nie omieszka sprawdzić danych zgromadzonych na temat wnioskującego w BIK, do którego ma swobodny dostęp. Choć analiza przeszłości finansowej klienta w tym przypadku nie jest tak wnikliwa, jak np. przy kredycie hipotecznym, to negatywne wpisy wskazujące na zaległości w spłacie kredytów i pożyczek mimo wszystko działają na niekorzyść i niestety mogą całkowicie przekreślić szansę na finansowanie.

Kredyt na klik – jakie warunki zapewniają banki, oferując kredyt na klik?

Warunki kredytów na jedno kliknięcie najczęściej są zbliżone do tych, jakie obowiązują dla pożyczek udzielanych na standardowych zasadach. Oprocentowanie i prowizje są na poziomie stawek rynkowych. Maksymalne oprocentowanie w świetle prawa może wynieść dwukrotność odsetek ustawowych, a te oblicza się poprzez dodanie 3,5 punktu procentowego do stopy referencyjnej NBP, która obecnie wynosi 0,1%, zatem nie może ono przekroczyć 7,2%. I właśnie mniej więcej na tym poziomie utrzymuje się oprocentowanie przy kredytach na klik.

Na atrakcyjniejsze warunki finansowania i promocje czy rabaty liczyć mogą wyłącznie nowy klienci, dla których propozycja pożyczki na klik ma stanowić swego rodzaju zachętę do skorzystania z usług banku. Wtedy oprocentowanie jest niższe, przez co zaciągnięcie pożyczki bardziej się opłaca. Takie oferty zdarzają się jednak dość rzadko i są zarezerwowane wyłącznie dla wybranych.

Sprawdź: Oprocentowanie kredytu gotówkowego - najważniejsze informacje

Kredyt na klik – jak skutecznie złożyć wniosek?

Masz konto osobiste w banku, w którym chcesz wziąć kredyt przez internet na jedno kliknięcie? To wiele ułatwia, ponieważ zazwyczaj tego typu propozycje dedykowane są dla stałych klientów banku. Jak wziąć kredyt na klik?

Zacznij od zalogowania się do swojej bankowości za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. W dalszej kolejności znajdź zakładkę i ofertę, dzięki której złożysz wniosek o kredyt. Pamiętaj, że jej nazwa może być inna niż kredyt na klik. Najważniejsze, by warunki finansowania były odpowiednie. Teraz wystarczy, że wypełnisz specjalny formularz i klikniesz „wyślij”.

Nie masz rachunku w banku, którego ofertą jesteś zainteresowany? Nie zawsze jest to problemem, gdyż niektóre instytucje udzielają szybkich kredytów też nowym klientom. Znajdź interesującą Cię ofertę, wypełnij wniosek i złóż zapytanie o kredyt. Bank rozpatrzy Twoją prośbę i skontaktuje się z Tobą celem przedstawienia spersonalizowanej oferty.

Kredyt na klik – ile kosztuje?

Jedyne różnice, jakie występują między kredytami na klik a udzielanymi w standardowy sposób, dotyczą kwoty i okresu kredytowania. Koszty, co zresztą zostało wyżej wspomniane, są praktycznie identyczne. Do pożyczki oprócz odsetek doliczana jest m.in. prowizja i szereg opłat dodatkowych, które kształtują całkowity koszt kredytu. Ze względu na fakt, że w ramach tego typu ofert w niektórych bankach pożyczyć można jedynie małe kwoty i to na dość krótko, czasem można liczyć na promocje jak obniżone oprocentowanie czy brak prowizji. Zaoszczędzić da się również, decydując się na wcześniejszą spłatę kredytu na klik, o szczegóły jednak warto dopytać w banku.

Kredyt na klik – jaki bank wybrać? Sprawdź, gdzie złożyć wniosek

Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy aktualne oferty banków pod kątem kredytów, jakie można zaciągnąć w łatwy i szybki sposób bez wychodzenia z domu. Okazuje się, że jest w czym wybierać, zatem nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiadającej Twoim potrzebom oferty. Poniżej kilka przykładów ofert, które zasługują na uwagę.

Kredyt na klik od ING to pieniądze na dowolny cel. Wnioskować można o kwotę od 1 tys. zł do nawet 200 tys. zł, z 10-letnim okresem kredytowania. Dla pożyczek powyżej 10 tys. zł prowizja wynosi 0 zł, a decydując się na ING pożyczkę na klik z ubezpieczeniem, można liczyć na obniżone oprocentowanie. RRSO to 13,15%.

Potrzebujesz pożyczyć pieniądze „na wczoraj”? Sprawdź ofertę mBanku. mBank kredyt na klik to oferta z możliwością obniżenia prowizji nawet o 50%. Jeśli ktoś zdecyduje się wziąć minimum 5 tys. zł z ubezpieczeniem, to prowizja wyniesie 0 zł. W ten sposób pożyczyć można nawet do 150 tys. zł na okres do 10 lat. RRSO to 15,10%.

Kolejną ciekawą propozycją jest kredyt na klik Alior Bank. W Alior Bank dostać można do 5 tys. zł bez zaświadczeń – klikasz i masz. Z pożyczki skorzystać mogą nowi i stali klienci banku. Wszelkich niezbędnych formalności dopełnić można w kilka minut. RRSO wynosi 7,43%.

Na uwagę zasługuje także kredyt na klik Pekao przeznaczony dla stałych klientów banku. Właściciel rachunku w Pekao specjalnie przygotowaną dla siebie propozycję znajdzie w swoim koncie, gdzie będą przedstawione jej dokładne warunki. W ten sposób pożyczyć można do kilkudziesięciu tys. zł z RRSO 15,46%.

Santander kredyt na klik to następna z ofert, jaką znaleźliśmy. W Santander przez internet pożyczyć można od 500 zł do 30 tys. zł na okres 5 lat. Pieniądze mogą być na koncie nawet w ciągu 24 godzin. RRSO wynosi 25,57%.

Sprawdziliśmy także szybkie i łatwe do zaciągnięcia produkty finansowe od PKO. Kredyt na klik w PKO kryje się pod nazwą pożyczka. Stali klienci wszelkie formalności załatwią zdalnie, nowi tylko wtedy, gdy zdecydują się pożyczyć maksymalnie 4,5 tys. zł. W ramach kredytu dostępna jest kwota do 200 tys. zł, której spłatę można rozłożyć na 24 raty. RRSO to 7,45%.

Ostatnią ofertą, z którą radzilibyśmy Ci się zapoznać, jest kredyt na klik od BNP Paribas, dawnego banku BGŻ. W BNP Paribas pożyczysz nawet 200 tys. zł na okres 120 miesięcy. Środki przeznaczyć można na dowolny cel. RRSO wynosi 12,40%.

Sprawdź koniecznie: Kalkulator kredytowy

Kredyt na klik – wady i zalety

Kredyt na jedno kliknięcie ma mnóstwo zalet, ale też nie pozostaje bez wad.

Zalety

Wady

  • minimum formalności,
  • szybka decyzja kredytowa,
  • dostępność bez wychodzenia z domu,
  • bezpieczeństwo transakcji,
  • akceptacja różnych źródeł przychodów,
  • szybki przelew na konto.
  • w niektórych bankach możliwość pożyczenia niewielkich kwot na krótki okres kredytowania,
  • często wysokie koszty zobowiązań,
  • w przypadku wysokich kwot wymagane dodatkowe zabezpieczenie.

Kredyt na klik czy szybka pożyczka w parabanku – co wybrać?

Jeśli znalazłeś się pod ścianą i potrzebujesz pieniędzy „na już”, to klik pożyczka jest świetną alternatywą dla propozycji z parabanków. Do tej pory jedyną przewagą kredytów udzielanych przez firmy pożyczkowe było to, że były one udzielane praktycznie od ręki. Teraz wystarczy jedno kliknięcie i pożyczka na konto trafia nawet tego samego dnia. W niektórych bankach możliwy jest nawet kredyt na klik w niedzielę.

Pożyczka ekspresowa w banku zazwyczaj jest dużo lepszym rozwiązaniem niż pożyczka gotówkowa w instytucji pozabankowej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na koszty, które na ogół są sporo niższe. Jeśli jednak masz długi lub negatywne wpisy w BIK, bank może odrzucić Twój wniosek kredytowy. Wtedy jedyną opcją będzie chwilówka w parabanku.

Kredyt na klik – czy warto złożyć wniosek?

Pożyczka klik gotówka to kredyt jak każdy inny. Od standardowych ofert kredytowych różni się tylko tym, że pieniądze dostać można praktycznie od ręki. Jeśli zależy Ci na czasie, to jest to z pewnością warta rozważenia propozycja. O jej atrakcyjności decyduje jednak RRSO, które niestety czasem jest wysokie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie porównaj propozycje banków. Gdy okaże się, że lepsze warunki można uzyskać, wnioskując w tradycyjny sposób, zastanów się, czy bardziej zależy Ci na czasie, czy niższej racie.

Powiązane artykuły

Na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?
Kredyty gotówkowe 16.09.2021

Kredyt pomostowy - na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pomostowy to sposób na sfinansowanie przedsięwzięcia związanego z dotacją unijną. Taka pożyczka pomostowa dostępna jest w kilku bankach. Dostępna jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale nie tylko. Co zrobić, żeby mieć szanse na kredyt? Na jakich warunkach jest on udzielany? Odpowiadamy na te oraz inne pytania o kredyt pomostowy!
Zobacz więcej
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?
Kredyty gotówkowe 15.09.2021

Program czyste powietrze - dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

Program „Czyste Powietrze” pozwala na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych na nowe, bardziej ekologiczne. Ponadto możesz otrzymać pożyczkę „Czyste Powietrze” z gwarancją w wybranych bankach, które mają zawarte porozumienie z NFOŚiGW.
Zobacz więcej
Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki
Chwilówki 14.09.2021

Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki w parabanku

Czym się różni kredyt od pożyczki? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na dowolny cel. Choć oba pojęcia są używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają dwa zupełnie różne produkty. Zatem czym różni się pożyczka od kredytu i z której oferty bardziej opłaca się skorzystać? Odpowiadamy!
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy?
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy i kto może z niego korzystać?

Kredyt rewolwingowy, udzielany najczęściej w ramach rachunku kredytowego czy bieżącego, pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy bieżącym prowadzeniu działalności. Może on jednak posłużyć do wielu innych celów.
Zobacz więcej
Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?
Kredyty gotówkowe 03.09.2021

Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?

Stało się – zwlekałeś ze spłatą zobowiązań tak długo, że sprawą zajął się komornik. To dla Ciebie zła wiadomość, bo wkrótce zamierzałeś wnioskować o nowy kredyt. I co teraz? Czy kredyt po spłacie komornika jest możliwy? Odpowiedź brzmi: tak, pytanie tylko, kiedy, bo najpierw musi minąć odpowiednio dużo czasu. Spłacony komornik a kredyt hipoteczny – sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć!
Zobacz więcej