Sprawdź swoją zdolność kredytową w dobie koronawirusa

Zaktualizowano: 02.02.2021 14:37
Opublikowano: 27.08.2020 14:39
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 13

...czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, by pokryć takie zobowiązanie... ...Zdolność kredytowa jest wartością, która odpowiada temu, czy klienta... ... Kalkulator zdolności kredytowej jest bardzo uniwersalny i pomoże ci to określić niezależnie od tego,...

Koronawirus ma wpływ na wiele dziedzin naszego codziennego życia. Czy w trakcie pandemii masz szansę na dowolny kredyt? Kto może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku? Jeśli szukasz oferty, która pozwoli ci zdobyć dodatkowe pieniądze lub sfinansować konkretny cel, z pewnością zastanawiają cię takie kwestie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i zapewnić ci wiedzę, która pomoże ci otrzymać kredyt, którego potrzebujesz.

Zanim zdecydujesz się wnioskować o kredyt, zastanów się, czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, by pokryć takie zobowiązanie. Weryfikując swoje możliwości finansowe, szybko samodzielnie przeanalizujesz, czy złożenie wniosku w banku będzie miało dla ciebie pozytywny finał i faktycznie podpiszesz umowę.

Pamiętaj, że banki oferują zróżnicowane oferty, a szeroki wybór wśród różnego rodzaju kredytów, pozwala dostosować usługę do wielu nawet bardzo specyficznych warunków, które interesują właśnie ciebie.

Koronawirus - wpływ na sprzedaż usług finansowych

Przestoje w dużych firmach produkcyjnych, konieczność zamknięcia wielu zakładów usługowych, konieczność izolacji wielu pracowników, to realia, jakie w tym roku spotkały wielu przedsiębiorców. Niższe pensje, a nawet zwolnienia stały się codziennością w ciągu ostatnich miesięcy. Choć jeszcze do niedawna sprzedaż usług finansowych kwitła, a klienci banków i firm pożyczkowych mogli liczyć na dostęp do gotówki bez obawy o wiele formalności, sytuacja uległa diametralnej zmianie.

Niższe dochody, a także dużo mniejsza stabilność pod względem zatrudnienia stała się ogromnym problemem dla całego sektora finansowego. Klienci, którzy do tej pory bez problemu mogli korzystać z dowolnych zobowiązań finansowych, aktualnie muszą liczyć się z tym, że bank nie tylko dużo dokładniej zweryfikuje ich wniosek o kredyt, ale także może odmówić udzielenia pożyczki.

Banki nie tylko udzielają aktualnie mniej zadłużeń, ale także ich charakter różni się znacząco od tego, co można było zauważyć na początku roku. Klienci korzystają z zobowiązań o niższej wartości, częściej pojawiają się wnioski o kredyty celowe, a zadłużenia na dowolny cel stały się mniej popularne, choć jeszcze do niedawna to dzięki nim banki zyskiwały wielu nowych klientów.

Kalkulator zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa jest kluczowa do tego, by móc przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Poznanie własnej zdolności kredytowej pozwoli ci bardzo szybko, a co ważniejsze skutecznie poznać swoje szanse na zobowiązanie.

Zdolność kredytowa jest wartością, która odpowiada temu, czy klienta banku stać na zadłużenie. By ją obliczyć, trzeba brać pod uwagę wartość zadłużenia, termin spłaty, stałe dochody potencjalnego kredytobiorcy oraz co równie ważne, jego stałe wydatki związane np. z rachunkami, wynajmem, edukacją, transportem, czy kupnem żywności, a nawet środkami, jakimi klient dysponuje na rozrywkę.

Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny kalkulator, który pomoże ci szybko i co ważniejsze, całkowicie za darmo, przekonać się, czy stać cię na spłatę kredytu, jakiego oczekujesz. Kalkulator zdolności kredytowej jest bardzo uniwersalny i pomoże ci to określić niezależnie od tego, czy chcesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, czy może myślisz o kredycie na samochód.

Chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową? To możliwe. Najłatwiejszym sposobem będzie wydłużenie okresu spłaty, co pozwoli realnie obniżyć miesięczny koszt kredytu.

Jak zatrudnienie wpływa na decyzję kredytową banku?

Czy zatrudnienie ma aktualnie większe znaczenie dla banku? Mając na uwadze duże problemy ze stałym zatrudnieniem, szczególnie w czasie pandemii, banki faktycznie zaczęły dużo uważniej weryfikować to, na podstawie jakiej umowy kredytobiorca otrzymuje wynagrodzenie. Problemy mogą pojawić się w przypadku osób, które wnioskując o kredyt, pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli np. umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Bank może także odmówić udzielenia kredytu właścicielowi jednoosobowej działalności gospodarczej. To problemy, które wynikają z obawy o utratę dochodów, które gwarantują spłatę zadłużenia.

W zdecydowanie lepszej sytuacji są osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W tej sytuacji bank dużo korzystniej oblicza scoring bankowy, choć do otrzymania kredytu niezbędna będzie jeszcze dobra historia kredytowa.

Kredyt gotówkowy - co się zmieniło?

Kredyt gotówkowy do tej pory kojarzył się z bardzo elastycznymi warunkami i wielu klientów decydowało się na to zobowiązanie, licząc na dużo łatwiejszą procedurę związaną z zobowiązaniem. Kredyt na dowód? A nawet kredyt bez dostarczania zaświadczenia od pracodawcy, na podstawie wyciągu z konta bankowego. Ze względu na łatwość otrzymania kredytu, a także szybką wypłatę pieniędzy, oferta ta chętnie była porównywana do szybkiej pożyczki w parabanku.

Czy sytuacja wywołana epidemią miała wpływ na zmiany związane z udzielaniem kredytów gotówkowych? Okazuje się, że oczywiście, możemy to zauważyć. Przede wszystkim, dużo popularniejsze stały się kredyty gotówkowego nieprzekraczające 20 tysięcy złotych. Klienci dużo chętniej sięgają po usługi, które łatwiej będzie spłacić, co oznacza, że popularnością cieszą się kredyty gotówkowe o wartości 10 tysięcy złotych, dodatkowo rozłożone na krótszy termin, np. 12 miesięcy.

Banki wprowadziły więcej kredytów gotówkowych online, dostępnych nie tylko dla stałych klientów. Wymagane jest jednak dostarczenie zaświadczenia o dochodach. Czy trudniej jest otrzymać kredyt na dowolny cel? Zdecydowanie tak. Banki dużo większą uwagę poświęcają temu, by ryzyko kredytowe było maksymalnie zminimalizowane, co w wielu przypadkach oznacza odmowę banku na wniosek o kredyt gotówkowy.

Kredyt hipoteczny - czy spełnisz wszystkie wymagania?

Kredyt hipoteczny jest usługą, która zapewnia bardzo wysoką kwotę zobowiązania, jest to związane bezpośrednio z kosztem nieruchomości, którą chce nabyć kredytobiorca. Kredyt tego typu pozwala jednak na dużo mniejsze ryzyko banku, m.in. dzięki temu, że klient musi dysponować wkładem własnym, a także skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości. Instytucje dodatkowo zachęcają do wykupienia polisy na życie, która może okazać się korzystna np. w przypadku śmierci kredytobiorcy przed spłaceniem kredytu hipotecznego.

Czy wirus miał wpływ na to, jak aktualnie przedstawiają się oferty banków dotyczące kredytów hipotecznych? Bez wątpienia, klienci chcący skorzystać z kredytu na mieszkanie muszą liczyć się z tym, że trudniej jest otrzymać zadłużenie o bardzo wysokiej kwocie, gdyż znacznie spadła ogólna zdolność kredytowa Polaków. Ważną zmianą jest także to, że klient powinien zgromadzić większą kwotę oszczędności. Choć do tej pory możliwe było wpłacenie tylko 10% wkładu własnego, teraz wiele banków wymaga nie tylko 20%, ale nawet 30%, czy 40% wkładu własnego.

Podsumowanie

Koronawirus znacząco wpłynął na funkcjonowanie banków, rozwój usług online, a także na dużo niższą sprzedaż usług finansowych. Wielu klientów starających się o kredyt musi aktualnie dobrze zastanowić się przed wypełnieniem wniosku o zobowiązanie. Czy dla banku jesteś wiarygodnym klientem o odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej? To nie jest tak oczywista kwestia, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Przed epidemią wiele osób nadużywało zadłużeń finansowych, korzystając z usług bankowych, a także firm pożyczkowych, w tej chwili banki dokładniej weryfikują swoich klientów i unikają udzielania kredytów, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że klient nie będzie w stanie spłacić zadłużenia.

Jeśli potrzebujesz kredytu, koniecznie skorzystaj z narzędzi na naszej stronie. Darmowy ranking kredytów, kalkulator kredytowy, kalkulator zdolności kredytowej, wszystko to pomoże ci ocenić, w zaledwie kilka minut, czy możesz liczyć na zobowiązanie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Zwiększ swoją zdolność kredytową
Kredyty gotówkowe 15.03.2021

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Zwiększ swoją zdolność kredytową

...upewnij się, że twoja zdolność kredytowa pozwoli na szybkie zawarcie umowy. Z naszą pomocą poznasz proste metody na podwyższenie zdolności kredytowej... ...finansowe będzie przyczyną obniżenia twojej zdolności kredytowej...

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj