Kredyt na mieszkanie dla singla - porównanie kredytów hipotecznych

Zaktualizowano: 2021-04-07 14:29
Opublikowano: 2019-10-04 08:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 21

Czy jako singiel możesz kupić mieszkanie na kredyt? Jakie warunki musi spełnić singiel ubiegając się o kredyt hipoteczny? Jak skutecznie porównać ofertę kredytów hipotecznych?

Czy singiel może skutecznie ubiegać się o kredyt na mieszanie? Wiele osób sądzi, że zdecydowanie większe szanse na zgodę kredytową w przypadku kredytów hipotecznych mają małżeństwa lub pary. Jak się jednak okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by kredyt hipoteczny został udzielony osobie, która samodzielnie chce kupić mieszkanie i spłacić kredyt hipoteczny. Jakie warunki musi spełnić singiel, wnioskując o kredyt hipoteczny? Jak wybrać odpowiedni kredyt na mieszkanie bez wychodzenia z domu? Jakie narzędzia finansowe pomogą ci w podjęciu decyzji o zobowiązaniu finansowym? Porównanie kredytów hipotecznych z pewnością ułatwi ci wybór odpowiedniego kredytu, a z naszą pomocą przekonasz się, że nawet jako singiel masz szansę na realizację swoich marzeń o własnej nieruchomości.

Jakie warunki musi spełnić singiel by zdobyć kredyt na mieszkanie?

Jesteś singlem i zależy ci na tym, by bank pozytywnie rozpatrzył twój wniosek o kredyt? Jakie warunki musisz spełnić, by mieć pewność, że uda ci się zrealizować plan i kupić mieszkanie z pomocą kredytu? Okazuje się, że single nie muszą obawiać się dodatkowych formalności, czy innych warunków niż te, jakie standardowo wiążą się z zawarciem umowy kredytowej i udzieleniem kredytu hipotecznego. Dlatego, chcąc skorzystać z kredytu na mieszkanie, konieczne jest by:

  • wykazać się stałym źródłem dochodów i stabilnym zatrudnieniem;

  • osiągnąć wystarczająco wysoką zdolność kredytową;

  • posiadać dobrą historię kredytową, potwierdzoną raportem BIK;

  • wpłacić wkład własny (minimum 20% wartości nieruchomości).

Klient banku musi pamiętać, że złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, to dopiero pierwszy krok w całym procesie ubiegania się o zobowiązanie. Kredyt na mieszkanie wiąże się z licznymi formalnościami, a także czasem, jaki potrzebny jest na dokładną weryfikację klienta i ocenę, czy ryzyko kredytowe nie jest w przypadku tego zobowiązania zbyt wysokie.

Porównanie kredytów hipotecznych - darmowy kalkulator kredytów hipotecznych

Kalkulator kredytu hipotecznego oraz ranking kredytów hipotecznych pomogą ci wybrać zobowiązanie, które wyróżni się na tle konkurencyjnych zadłużeń. Chcesz cieszyć się niską ratą kredytu hipotecznego i mieć pewność, że bank nie będzie oczekiwać od ciebie licznych opłat okołokredytowych? Porównanie kredytów na mieszkanie pomoże ci szybko ocenić, który bank posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt hipoteczny i czy warunki takiego zobowiązania są dla ciebie atrakcyjne.

Co brać pod uwagę analizując ofertę banków? Nie skupiaj się tylko na oprocentowaniu nominalnym kredytu. Warto porównać RRSO dostępnych zadłużeń, a także zapoznać się z marżą banku oraz prowizją pobieraną za udzielenie kredytu hipotecznego. Ranking pomoże ci także ustalić, czy oferta banku przewiduje możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, lub tego, jak długi jest maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego.

Kalkulator zdolności kredytowej - sprawdź czy stać cię na kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny dla singla wymaga, by klient wnioskujący o zadłużenie wyróżnił się bardzo wysoką zdolnością kredytową. Bank weźmie pod uwagę zarówno rodzaj zatrudnienia klienta, jak i to, ile pieniędzy miesięcznie trafia na jego konto w ramach wypłaty i jak wysokie są jego miesięczne wydatki związane np. z utrzymaniem, transportem, czy edukacją. Chcesz przekonać się, czy twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie? Pomoże ci w tym nasz kalkulator zdolności kredytowej. Wystarczy kilka minut, by przekonać się, czy faktycznie masz możliwości finansowe, by spłacić zadłużenie, a miesięczna rata kredytu będzie dostosowana do twojego domowego budżetu.

Powiązane artykuły

Mieszkanie bez wkładu własnego - jakie zmiany wprowadza Nowy Ład?
Kredyty hipoteczne 17.09.2021

Mieszkanie bez wkładu własnego - jakie zmiany wprowadza Nowy Ład?

Mieszkanie bez wkładu własnego? To możliwe! A to wszystko za sprawą Nowego Ładu, czyli rządowego programu, który ma wspomóc młodych Polaków w zaciągania kredytów hipotecznych. Liczyć mogą oni nie tylko na gwarancję wkładu własnego, ale i dopłatę do kredytu za drugie i każde kolejne dziecko. Czy program “Mieszkanie bez wkładu własnego” okaże się korzystny? A może tkwią w nim pewne haczyki? Sprawdzamy!
Zobacz więcej
Sprawdź, jak otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego!
Kredyty hipoteczne 16.09.2021

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - sprawdź, jak otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego!

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego już wkrótce ma się pojawić w ofercie polskich banków. Będzie to nie lada gratka dla osób, które dzisiaj nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania ze względu na brak odłożonej gotówki. Wprowadzenie takich kredytów związane jest z programem rządowym Nowy Ład. Sprawdźmy zatem, kto będzie mógł zaciągnąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego na zakup mieszkania i czy skorzystanie z niego będzie się opłacać.
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Podatek od sprzedaży mieszkania - ile wynosi podatek od sprzedaży nieruchomości? Kalkulator
Kredyty hipoteczne 06.09.2021

Podatek od sprzedaży mieszkania - ile wynosi podatek od sprzedaży nieruchomości? Kalkulator

Podatek od sprzedaży mieszkania to danina, którą należy uiścić po sprzedaży nieruchomości. Jego wysokość wynosi 19% od wartości dochodu. Są jednak pewne wyjątki, które pozwalają uniknąć tej opłaty. Kto może z nich skorzystać? Podpowiadamy, kiedy należy opłacić podatek od sprzedaży nieruchomości i kiedy można tego uniknąć.
Zobacz więcej
Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?
Kredyty gotówkowe 03.09.2021

Kredyt po spłacie komornika - czy kredyt po spłaceniu komornika jest możliwy?

Stało się – zwlekałeś ze spłatą zobowiązań tak długo, że sprawą zajął się komornik. To dla Ciebie zła wiadomość, bo wkrótce zamierzałeś wnioskować o nowy kredyt. I co teraz? Czy kredyt po spłacie komornika jest możliwy? Odpowiedź brzmi: tak, pytanie tylko, kiedy, bo najpierw musi minąć odpowiednio dużo czasu. Spłacony komornik a kredyt hipoteczny – sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć!
Zobacz więcej
Kredyt na zakup ziemi - ile kosztuje kredyt na zakup ziemi rolnej?
Kredyty hipoteczne 03.09.2021

Kredyt na zakup ziemi - ile kosztuje kredyt na zakup ziemi rolnej?

Planujesz zakup ziemi, ale nie jesteś pewien w jaki sposób go sfinansować? Spieszymy z pomocą! Musisz wiedzieć, że wiele zależy od tego, czy zamierzasz nabyć ziemię rolną czy też działkę pod budowę domu jednorodzinnego. Podpowiadamy, jaki kredyt na zakup ziemi wybrać oraz jak dopełnić wymaganych formalności.
Zobacz więcej