Kredyt na mieszkanie dla singla - porównanie kredytów hipotecznych

Zaktualizowano: 07.04.2021 14:29
Opublikowano: 04.10.2019 08:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 14

Czy jako singiel możesz kupić mieszkanie na kredyt? Jakie warunki musi spełnić singiel ubiegając się o kredyt hipoteczny? Jak skutecznie porównać ofertę kredytów hipotecznych? 

Czy singiel może skutecznie ubiegać się o kredyt na mieszanie? Wiele osób sądzi, że zdecydowanie większe szanse na zgodę kredytową w przypadku kredytów hipotecznych mają małżeństwa lub pary. Jak się jednak okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by kredyt hipoteczny został udzielony osobie, która samodzielnie chce kupić mieszkanie i spłacić kredyt hipoteczny. Jakie warunki musi spełnić singiel, wnioskując o kredyt hipoteczny? Jak wybrać odpowiedni kredyt na mieszkanie bez wychodzenia z domu? Jakie narzędzia finansowe pomogą ci w podjęciu decyzji o zobowiązaniu finansowym? Porównanie kredytów hipotecznych z pewnością ułatwi ci wybór odpowiedniego kredytu, a z naszą pomocą przekonasz się, że nawet jako singiel masz szansę na realizację swoich marzeń o własnej nieruchomości.

Jakie warunki musi spełnić singiel by zdobyć kredyt na mieszkanie?

Jesteś singlem i zależy ci na tym, by bank pozytywnie rozpatrzył twój wniosek o kredyt? Jakie warunki musisz spełnić, by mieć pewność, że uda ci się zrealizować plan i kupić mieszkanie z pomocą kredytu? Okazuje się, że single nie muszą obawiać się dodatkowych formalności, czy innych warunków niż te, jakie standardowo wiążą się z zawarciem umowy kredytowej i udzieleniem kredytu hipotecznego. Dlatego, chcąc skorzystać z kredytu na mieszkanie, konieczne jest by:

  • wykazać się stałym źródłem dochodów i stabilnym zatrudnieniem;

  • osiągnąć wystarczająco wysoką zdolność kredytową;

  • posiadać dobrą historię kredytową, potwierdzoną raportem BIK;

  • wpłacić wkład własny (minimum 20% wartości nieruchomości).

Klient banku musi pamiętać, że złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, to dopiero pierwszy krok w całym procesie ubiegania się o zobowiązanie. Kredyt na mieszkanie wiąże się z licznymi formalnościami, a także czasem, jaki potrzebny jest na dokładną weryfikację klienta i ocenę, czy ryzyko kredytowe nie jest w przypadku tego zobowiązania zbyt wysokie.

Porównanie kredytów hipotecznych - darmowy kalkulator kredytów hipotecznych

Kalkulator kredytu hipotecznego oraz ranking kredytów hipotecznych pomogą ci wybrać zobowiązanie, które wyróżni się na tle konkurencyjnych zadłużeń. Chcesz cieszyć się niską ratą kredytu hipotecznego i mieć pewność, że bank nie będzie oczekiwać od ciebie licznych opłat okołokredytowych? Porównanie kredytów na mieszkanie pomoże ci szybko ocenić, który bank posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt hipoteczny i czy warunki takiego zobowiązania są dla ciebie atrakcyjne.

Co brać pod uwagę analizując ofertę banków? Nie skupiaj się tylko na oprocentowaniu nominalnym kredytu. Warto porównać RRSO dostępnych zadłużeń, a także zapoznać się z marżą banku oraz prowizją pobieraną za udzielenie kredytu hipotecznego. Ranking pomoże ci także ustalić, czy oferta banku przewiduje możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, lub tego, jak długi jest maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego.

Kalkulator zdolności kredytowej - sprawdź czy stać cię na kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny dla singla wymaga, by klient wnioskujący o zadłużenie wyróżnił się bardzo wysoką zdolnością kredytową. Bank weźmie pod uwagę zarówno rodzaj zatrudnienia klienta, jak i to, ile pieniędzy miesięcznie trafia na jego konto w ramach wypłaty i jak wysokie są jego miesięczne wydatki związane np. z utrzymaniem, transportem, czy edukacją. Chcesz przekonać się, czy twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie? Pomoże ci w tym nasz kalkulator zdolności kredytowej. Wystarczy kilka minut, by przekonać się, czy faktycznie masz możliwości finansowe, by spłacić zadłużenie, a miesięczna rata kredytu będzie dostosowana do twojego domowego budżetu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?
Kredyty hipoteczne 06.05.2021

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?

Wybierając kredyt na mieszkanie, zwróć uwagę na kredyt hipoteczny Alior Banku. Sprawdź ten kredyt hipoteczny online i przekonaj się, czy to oferta, która spełnia twoje wymagania pod względem tego, jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?
Kredyty hipoteczne 27.04.2021

Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?

Czy w 2021 zostanie wprowadzony podatek katastralny? Czym różni się podatek katastralny od podatku od nieruchomości? Czy  decydując się na kredyt hipoteczny musisz obawiać sie o kolejny koszt w postaci podatku katastralnego?

Zobacz więcej
Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 22.04.2021

Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?

Ile czasu będzie potrzebować bank, zanim otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie wymaga więcej cierpliwości niż kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, ile czekać będziesz na podpisanie umowy kredytowej po wysłaniu wniosku o kredyt.

Zobacz więcej
PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty
Kredyty hipoteczne 16.04.2021

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem, czy warto z tej oferty skorzystać? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę
Kredyty hipoteczne 09.04.2021

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj