×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Zaktualizowano: 21.09.2020 15:22
Opublikowano: 21.09.2020 15:22
Średnia ocena: 5,38/6Głosów: 8

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz pamiętać o tym, że konsolidacja nie jest dla każdego. Bank oferując swoje usługi, dokładnie określa, jakie warunki musi spełnić klient, chcąc podpisać taką umowę.

Szukając możliwości, które pomogą ci łatwiej spłacić twoje zadłużenia finansowe, z całą pewnością trafisz na kredyt konsolidacyjny. Czy to usługa, która zapewni ci atrakcyjne warunki i pomoże w momencie, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować? W tym artykule postaramy się przedstawić ci wszystkie informacje, dzięki którym dowiesz się, czym jest i co wyróżnia kredyt konsolidacyjny na tle innych zobowiązań, jakie możesz znaleźć w ofercie banków.

Okazuje się, że choć rynek kredytów i usług finansowych jest bardzo rozbudowany, a banki i parabanki zyskują coraz więcej klientów, kredyt konsolidacyjny wciąż dla wielu osób jest zagadką. Czy warto tej ofercie poświęcić czas? Przekonaj się, czym może cię zaskoczyć konsolidacja i w jakiej sytuacji oferta ta będzie najkorzystniejsza.

Polecamy
1
7,12%
RRSO
6,90%
Oprocentowanie
1.481,55 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
2417 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9
2
6,24%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
1.452,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
726 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
3
8,86%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
1.492,18 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
310 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
9,44%
RRSO
6,99%
Oprocentowanie
1.558,97 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
963 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
11,21%
RRSO
7,00%
Oprocentowanie
1.618,60 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
450 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1

Kredyt konsolidacyjny - jakie ma zastosowanie?

Kredyt konsolidacyjny nie jest usługą, która zapewni ci pieniądze na dowolny cel. To oferta, która bardzo dokładnie określa, zarówno to, kto może skorzystać z zadłużenia, a także, jakie jest jego zastosowanie. Kredyt pozwala połączyć kilka innych zadłużeń w jedno i ułatwić jego spłatę kredytobiorcy. Oznacza to, że zadłużenie kierowane jest do klientów, którzy szukają pomocy w spłacie swoich zobowiązań i już dobrze znają oferty banków.

Czy konsolidując swoje zadłużenia, klient może liczyć na atrakcyjne warunki, dzięki którym rata kredytu będzie łatwiejsza w spłacie? To właśnie wyróżnia kredyt konsolidacyjny, jest to oferta, którego głównym zadaniem jest obniżenie miesięcznych kosztów, na jakie narażony jest kredytobiorca, spłacając jednocześnie kilka innych zadłużeń. Będzie to także ułatwienie dla osób, które nie korzystają ze stałych zleceń i muszą w ciągu miesiąca pamiętać o kilku terminach spłaty różnych zadłużeń. Jedna rata będzie bowiem dużo wygodniejsza, nie tylko pod względem lepszego dostosowania raty do zdolności kredytowej klienta banku.

Kto może skorzystać z konsolidacji?

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz pamiętać o tym, że konsolidacja nie jest dla każdego. Bank oferując swoje usługi, dokładnie określa, jakie warunki musi spełnić klient, chcąc podpisać taką umowę.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego? Dostępność oferty możemy podzielić ze względu na dwa warunki. Pierwszym z nich, jest fakt, że klient chcący skorzystać z konsolidacji musi być klientem, który zawarł już umowę z instytucją finansową i spłaca inne zadłużenia. Warunkiem w tym przypadku będzie fakt, że skonsolidować można wyłącznie usługi dostępne w bankach. Chcesz skonsolidować chwilówki? Bank odmówi ci takiego zadłużenia, nawet jeśli masz wysoką zdolność kredytową.

Kolejnym wyznacznikiem tego, czy możesz skonsolidować swoje zadłużenia, jet fakt, czy spełniasz podstawowe warunki stawiane wszystkim kredytobiorcom. Co się za tym kryje? Bank musi sprawdzić, czy masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową, a także, czy twoja historia kredytowa pozwala na pozytywną ocenę twojego wniosku.

Zdolność kredytowa pozwala ocenić, czy osoba ubiegająca się o zadłużenie ma warunki finansowe do tego, by spłacić zobowiązanie. Liczyć się będzie zatem wysokość kredytu, termin spłaty zadłużenia, a także środki, jakie wpływają miesięcznie na konto kredytobiorcy.

Historia kredytowa pozwoli ocenić przez bank czy jesteś wiarygodnym klientem, jeśli raport BIK wykaże, że już teraz jesteś zadłużony, bank z pewnością nie zdecyduje się na zawarcie umowy.

Wyjdź ze spirali zadłużeń

Do tej pory korzystałeś z kredytów, by spłacić swoje wcześniejsze zadłużenie? To częsta metoda, szczególnie wśród osób, które chętnie sięgają po kredyt na dowolny cel, który można wykorzystać dowolnie, zależnie od własnych potrzeb. Jeszcze do niedawna zdobycie zgody kredytowej było bardzo proste, dlatego też wiele osób decydowało się na zawieranie kolejnych umów, nawet jeśli wiązało się to z nagromadzeniem opłat. Zaciągając kolejne zadłużenie, w celu spłaty wcześniejszego kredytu, czy pożyczki może stać się początkiem spirali zadłużeń. Jak w takiej sytuacji sprawdza się kredyt konsolidacyjny? Oferta jest dostosowana do tego, by skorzystał z niej klient, który spłaca inne zadłużenia. Warunki konsolidacji pozwalają na wydłużenie okresu spłaty i zapewniają dużo niższe opłaty miesięczne. To zwiększa realne szanse na uregulowanie takiego zadłużenia, bez pomocy kolejnego kredytu, czy pożyczki.

Pamiętaj, że będąc zadłużonym, mając zajęcia komornicze, zwlekając ze spłatą swoich zobowiązań finansowych, wpływasz bardzo negatywnie na swoją historię kredytową. Banki w przeciwieństwie do parabanków nie są w stanie zaoferować ci pożyczki bez BIK, nawet jeśli kredyt konsolidacyjny ma na celu pomóc kredytobiorcom w trudniejszej sytuacji finansowej.

Wyższe wymagania względem kredytobiorcy

Koronawirus wpłynął na życie Polaków, a także na funkcjonowanie całej gospodarki. Banki musiały w ostatnich miesiącach przyjąć nowe założenia związane z udzielaniem swoich usług, chcąc realnie obniżyć swoje ryzyko kredytowe. Duża liczba zwolnień pracowników, niższe wynagrodzenia, to wszystko miało wpływ na to, że banki zaczęły zmieniać swoje nastawienie do klientów chętnych na podpisanie umowy kredytowej. Choć jeszcze kilka miesięcy temu z łatwością można było skorzystać z większości zadłużeń dostępnych w bankach, aktualnie klient musi udowodnić, że stać go na spłatę zadłużenia, a jego sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że mimo pandemii nie będzie mieć problemu, by terminowo spłacać wyznaczone zgodnie z harmonogramem spłaty.

Czy konsolidacja pozwoli ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny nie jest zadłużeniem, które pomoże ci wyjść z długów. Jak już wiesz, oferta ta nie jest dostępna dla osób ze złą historią kredytową. Trzeba jednak pamiętać, że konsolidacja pozwala uniknąć sytuacji, w której dojdzie do tego, że staniesz się osobą zadłużoną. Kredyt konsolidacyjny ma na celu pomóc utrzymać ci dobrą historię kredytową i trzymać się regularnych spłat, które będą dostosowane do twoich możliwości, nawet jeśli twój domowy budżet będzie niższy ze względu na inne nieuniknione wydatki.

Nie czekaj z decyzją i skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, zanim twoje problemy staną się tak poważne, że w BIK pojawią się negatywne wpisy na twój temat. Jeśli dopuścisz do takiej sytuacji, ciężko będzie zdobyć zgodę banku, niezależnie od tego, o jakie zadłużenie będziesz się ubiegać.

Oddłużanie

Oddłużanie jest długotrwałym procesem, które polega na spłacie zobowiązań, która stały się dla ciebie ogromnym problemem. Zaległe raty, odsetki naliczone za przerwę w spłacie pożyczek lub kredytów. Wszystko to powoduje, że osoba będąca w tarapatach finansowych, ma jeszcze mniejsze szanse na wyjście z długów. Chcesz mimo wszystko spłacić swoje zobowiązania? Oddłużanie, może okazać się jedyną skuteczną metodą.

Kredyt konsolidacyjny może być pierwszym krokiem oddłużania, choć oczywiście nie jest to oferta skierowana do osób, o tak poważnych problemach.

Na czym polega oddłużanie? To najczęściej działania, które mają na celu dostosowanie spłaty pożyczek i kredytów w sposób polubowny. Zawieszenie spłaty na jakiś czas, wakacje kredytowe, możliwość wydłużenia okresu spłaty, banki, a także parabanki są otwarte na takie propozycje, chcąc uniknąć konieczności sądowego dochodzenia swoich praw i zwrotu zadłużenia. Warto zatem przygotować stosowne wnioski lub skontaktować się z pracownikiem banku, by przeanalizować, czy jest szansa, by ułatwić spłatę zadłużeń.

Chcesz skorzystać z usług firmy, która oferuje pomoc w oddłużaniu? Uważaj na opłaty, jakie będą wiązały się z taką pomocą. Pamiętaj, że nie musisz korzystać z usług tego typu, tylko samodzielnie kontaktować się z bankiem, czy firmą pożyczkową.

Podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny pozwala na skorzystanie ze szczególnej oferty, która stała się potrzebna na rynku finansowym ze względu na małą przewidywalność sytuacji finansowej klientów, którzy chętnie decydują się na zadłużenia o długim okresie spłaty. Korzystając z kilku kredytów jednocześnie, w dodatku wybierając długi okres spłaty, łatwo wpaść w pułapkę, jaką jest przeświadczenie, że twoja aktualna sytuacja materialna utrzyma się na równym poziomie przez wiele lat. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa mogło przekonać się o tym wiele osób.

Choroba, strata pracy, dodatkowe wydatki z powodu narodzin dziecka, wyższe opłaty, wszystko to może stać się powodem, dla którego konsolidacja zadłużeń będzie jedyną możliwością, by zapewnić sobie stałość w spłacie kredytów i nie wpaść w poważne problemy i długi.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Gdzie szukać korzystnego kredytu konsolidacyjnego o wartości 200 tysięcy złotych? W tym artykule postaramy się przedstawić ci kilka usług, które zasługują na twoje zainteresowanie.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Choroba w rodzinie, utrata pracy, niższa pensja, brak premii, dodatkowe wydatki, których kredytobiorca się nie spodziewał, a na stałe obniżyły domowy budżet, wszystko to może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać spłata zadłużenia.

Zobacz więcej