× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Czy konsolidacja kredytu/kredytów się opłaca? Czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny? Czy warto?

Zaktualizowano: 03.12.2020 12:40
Opublikowano: 03.10.2019 09:02
Średnia ocena: 5,88/6 Głosów: 8

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu, który udzielany jest klientom banku, którzy posiadają już inne zobowiązania, jak wskazuje nazwa oferty, konsoliduje je i pozwala uzyskać jedną stałą, w dodatku niższą ratę kredytu

Nie wiesz, czym jest kredyt konsolidacyjny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej coraz popularniejszej ofercie? A może szukasz informacji, by przekonać się, czy to zadłużenie, które będzie dla ciebie opłacalne? Przekonaj się, czy kredyt konsolidacyjny to usługa, która pozwoli ci obniżyć miesięczne opłaty twoich zobowiązań.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Twoje problemy finansowe okazały się długoterminowe, a ty nie masz możliwości, by zdobyć dodatkowych pieniędzy w najbliższym czasie? Ciążą ci zadłużenia, których umowy zostały zawarte w lepszej sytuacji finansowej? Kredyt konsolidacyjny stworzony jest do pomocy osobom, które tak jak ty, chcą nieprzerwanie spłacać swoje zobowiązania, ale niespodziewanie ich budżet został pomniejszony. Jeśli odczuwasz, że brakuje ci pieniędzy, a spłata rat staje się z miesiąca na miesiąc coraz trudniejsza, to konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem, które pomoże ci ustrzec się przed poważnymi konsekwencjami rosnącego zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu, który udzielany jest klientom banku, którzy posiadają już inne zobowiązania, jak wskazuje nazwa oferty, konsoliduje je i pozwala uzyskać jedną stałą, w dodatku niższą ratę kredytu.

Jakie zadłużenia podlegają konsolidacji?

Jesteś zainteresowany konsolidacją swoich kredytów, ale nie masz pewności czy oferty, z którymi jesteś związany, faktycznie mogą zostać spłacone z pomocą tego kredytu? Kredyt konsolidacyjny może pomóc ci uregulować:

Z łatwością możesz zauważyć, że kredyt konsolidacyjny będzie w stanie pomóc ci w przypadku wszystkich zadłużeń, które dostępne są bezpośrednio w bankach. Jednak nie wszystkie zobowiązania podlegają konsolidacji, o czym mogą przekonać się osoby, które zdecydowały się na pożyczki pozabankowe. Z problemami mogą spotkać się także osoby, które popadły już w długi. Oddłużanie może być w takim przypadku jedynym rozwiązaniem.

Jeśli jednak bardzo zależy ci na spłaceniu chwilówki i skorzystaniu w tym celu z oferty banku, możesz zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, który pomoże ci uregulować zobowiązanie, a także zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolny cel. 

Warunki otrzymania zgody na kredyt konsolidacyjny

Pamiętaj, że bank przed udzieleniem zgody na kredyt stara się dokładnie zweryfikować swoich potencjalnych usługobiorców. Oznacza to, że starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz spełnić kilka podstawowych warunków, które pozwolą instytucji obniżyć ryzyko udzielenia zadłużenia. Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że to wcale nie jest trudne i skorzystaj z naszej pomocy.

Osoba ubiegająca się o kredyt musi dostarczyć do banku zaświadczenie o stałym zatrudnieniu, a także wysokości dochodów. To pozwoli obliczyć zdolność kredytową, na podstawie której bank obliczy, czy rata kredytu nie przekracza możliwości finansowych usługobiorcy.

Bank mimo tego, że kieruje swoją usługę do osób, które mogą mieć poważne problemy ze spłatą swoich zadłużeń, oczekuje, że kredytobiorca wciąż będzie posiadać dobrą historię kredytową. To oznacza, że nie opłaca się zwlekać z decyzją o konsolidacji i złożyć wniosek, zanim sytuacja stanie się tak trudna, że BIK odnotuje narastające długi za niespłacone raty zaciągniętych kredytów.

Bank musi mieć pewność, że podpisana umowa i jej warunki będą możliwe do zrealizowania przez klienta, który zdecyduje się na kredyt konsolidacyjny. W przeciwnym wypadku zgoda na udzielenie zobowiązania nie zostanie udzielona.

Co zyskasz korzystając z kredytu konsolidacyjnego?

Masz wątpliwości związane z atrakcyjnością kredytów konsolidacyjnych? Zaraz przekonasz się, że całkowicie niepotrzebnie. Konsolidacja wcześniej zaciągniętych kredytów w bardzo szybki sposób jest w stanie nawet znacznie zminimalizować twoją miesięczną ratę. Nie tylko zyskasz jedno zobowiązanie zamiast kilku, ale także wartość raty spadnie nawet o kilkaset złotych, co pomoże ci uregulować zadłużenie, bez obawy o brak środków na codzienne wydatki.

Zastanawia cię, dzięki czemu kredyt konsolidacyjny jest w stanie zaoferować tak korzystne warunki? Kluczem do niższych opłat jest bardzo długi okres kredytowania, a także bardzo niskie oprocentowanie kredytu. Maksymalny termin spłaty to często nawet 120 miesięcy, dzięki czemu pojedyncza miesięczna rata może być obniżona do minimum. Dodatkowo w przypadku kredytów konsolidacyjnych banki często rezygnują z wysokich opłat dodatkowych, a dokładna weryfikacja kredytobiorcy i obniżenie ryzyka banku pozwala także na korzystne warunki pod względem oprocentowania nominalnego, które może być niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Kredyt konsolidacyjny a środki na dowolny cel

Do zalet kredytu konsolidacyjnego możemy doliczyć także dodatkową opcję, która ucieszy osoby zainteresowane dodatkowymi pieniędzmi na dowolny cel. Coraz więcej banków decyduje się, by w ramach kredytu konsolidacyjnego udostępniać możliwość wnioskowania o wyższą kwotę zobowiązania i dodatkowe środki przeznaczyć na dowolny cel. Zanim jednak wybierzesz taką ofertę, upewnij się, że posiadasz zdolność kredytową, która pozwoli na wnioskowanie o kredyt bez obawy o odmowę ze strony banku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej