× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Wybierz odpowiedni kredyt konsolidacyjny

Zaktualizowano: 30.11.2020 12:00
Opublikowano: 12.11.2019 14:21
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Kredyt konsolidacyjny w ostatnim czasie zyskał dużą popularność. Wpływ ma na to rosnące zainteresowanie zadłużeniami, które stały się łatwiej dostępne. Klienci banków chętniej sięgają po zadłużenia finansowe, nie zdając sobie sprawy, że podpisując nawet kilka umów kredytowych, zobowiązuję się do spłaty wyznaczonych rat przez okres dłuższy niż kilka miesięcy. Zagrożeniem takich decyzji może być utrata płynności finansowej, obniżenie miesięcznych dochodów i trudności ze spłatą zgodną z harmonogramem. Trudno jest bowiem przewidzieć wszystkie niedogodności i sytuacje, na które kredytobiorca nie będzie mieć wpływu w trakcie spłaty zaciągniętych zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny może jednak pozwolić na bezpieczne obniżenie miesięcznych kosztów pożyczek i cieszenie się ratą, która będzie w zasięgu twoich możliwości. Pamiętaj jednak, że kluczem do atrakcyjnych warunków umowy, jest znalezienie usługi, która odpowiadać będzie twoim potrzebom.

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych

Wybór odpowiedniego kredytu często wydaje się trudny. Ilość dostępnych ofert może przytłoczyć, szczególnie osoby, które nie mają większego doświadczenia z zobowiązaniami finansowymi. Pod tym względem warto jednak zaufać narzędziom finansowym, które pomogą ci zaoszczędzić dużo czasu, a także pieniędzy. Podjęcie decyzji o kredycie będzie dużo łatwiejsze, jeśli pomoże ci w tym kalkulator kredytowy, lub bardzo popularny ranking kredytów konsolidacyjnych.

Ranking przyda się wszystkim niezdecydowanym, którzy chcą poznać warunki nawet kilku usług naraz i móc je ze sobą porównać. To doskonały sposób, by bardzo szybko zweryfikować koszt kredytów i sprawdzić, który z banków oferuje najniższy całkowity koszt kredytu.

Polecamy
1
7,12%
RRSO
6,90%
Oprocentowanie
1.481,55 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
2745 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9
2
6,24%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
1.452,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
832 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
3
8,86%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
1.492,18 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
376 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
9,44%
RRSO
6,99%
Oprocentowanie
1.558,97 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
974 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
11,21%
RRSO
7,00%
Oprocentowanie
1.618,60 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
469 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1

Pamiętaj, że korzystając z rankingu kredytów konsolidacyjnych możesz go dostosować do swoich potrzeb. Wystarczy, że w odpowiednich rubrykach wpiszesz kwotę zadłużenia, która cię interesuje, określisz maksymalny termin spłaty, a także wyznaczysz, zgodnie z jakimi wartościami ranking ma wyświetlać wybrane oferty.

Czy ranking kredytów konsolidacyjnych faktycznie pomoże ci podjąć najlepszą decyzję o podpisaniu umowy kredytowej? Niewątpliwie pozwoli bardzo szybko zweryfikować wybrane oferty i zainteresować się warunkami, o których wielu kredytobiorców nie pamięta, będąc w trudnej sytuacji finansowej.

Co powinno zwrócić twoją uwagę przed zawarciem umowy z bankiem?

Chcąc skorzystać z konsolidacji, na pewno masz już większe doświadczenie z usługami banków. Dzięki temu wiesz, że całkowity koszt kredytu nie zależy wyłącznie od oprocentowania nominalnego, a każdy potencjalny kredytobiorca powinien zwrócić uwagę na RRSO zadłużenia. Chcąc płacić niskie raty miesięczne i cieszyć się dużo korzystniejszymi warunkami, musisz także zwrócić uwagę na termin spłaty kredytu konsolidacyjnego. To dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, konsolidacja może zaoferować lepsze warunki i niższe opłaty. Dlatego warto zwrócić uwagę, który bank pozwala na maksymalne wydłużenie tego terminu.

Kredyt konsolidacyjny zgodnie z przeznaczeniem, nie generuje wysokich kosztów, dzięki temu kredytobiorca może liczyć na niskie oprocentowanie, a także zminimalizowane opłaty okołokredytowe, warto jednak pamiętać, że wiele banków, dedykuje te produkty wyłącznie swoim stałym klientom, co oznacza, że o kredyt konsolidacyjny mogą ubiegać się osoby, które prowadzą rachunek osobisty w danym banku. Z naszą pomocą uda ci się jednak znaleźć także ofertę, która pozwoli ci skorzystać z konsolidacji bez dodatkowych usług.

Kredyt konsolidacyjny a zła historia kredytowa

Szukając kredytu konsolidacyjnego, wiele osób oczekuje oferty skierowanej do osób, bez zdolności kredytowej, lub kredytu oddłużeniowego, który pozwoli im wyjść z narastających już długów. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą, skierowaną do osób, które nie mają możliwości, by wykazać się zdolnością kredytową czy dobrą historią zadłużeń. Podobnie jak w przypadku innych zadłużeń: kredytu gotówkowego, kredytu hipotecznego czy kredytu na samochód, bank musi zweryfikować swojego klienta i przedstawić ofertę zgodną z jego możliwościami. Osoby, które mają zaległe spłaty swoich kredytów, a dodatkowo nie mogą okazać zdolności kredytowej ze względu na zbyt małe dochody, nie mogą liczyć na zgodę kredytową, gdyż byłoby to zbyt ryzykowne dla banku.

Kredyt bez zaświadczeń nie jest możliwy, dlatego wnioskuj o odpowiednie zobowiązanie, zanim znajdziesz się w krytycznej sytuacji. W przeciwnym wypadku twoją jedyną szansą na dodatkowe środki może być skorzystanie z chwilówki.

Czy kredyt konsolidacyjny pozwala na spłacenie ofert parabanków?

Zobowiązania na dowolny cel cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Wielu kredytobiorców decyduje się także na niewielkie ale szybkie pożyczki, dostępne w parabankach. To rozwiązanie jednak może być kosztowne i sprawić, że krótki termin spłaty okaże się prawdziwym problemem finansowym. Czy w takiej sytuacji możliwe jest zawarcie umowy z bankiem i skonsolidowanie swoich pożyczek konsumenckich?

Promocja
1
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
378 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
Promocja
2
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
535 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1
3
517,31%
RRSO
1.343,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
1296 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
4
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
904 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
5
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 0/6
988 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Kredyt konsolidacyjny, zgodnie z wyznaczonymi warunkami, pozwala spłacić i połączyć w jedną ratę tylko zadłużenia, których umowy zostały zawarte z bankami. Co jednoznacznie wyklucza możliwość konsolidacji chwilówek.

Dodatkowa gotówka - pieniądze które wydasz bez konieczności określania celu

Chcąc zachęcić większą liczbę usługobiorców do kredytów konsolidacyjnych, banki wprowadziły niedawno udogodnienie, które może sprawić, że niezdecydowane osoby, zechcą skorzystać z proponowanej oferty. Coraz więcej kredytów konsolidacyjnych, poza możliwością połączenia w jedno twoich kilku zobowiązań, pozwala ubiegać się także o dodatkowe pieniądze, które kredytobiorca może rozdysponować w całkowicie dowolny sposób.

Warunki kredytu pozwalają cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki, a wszystko to z atutami, jakie oferuje konsolidacja, czyli długi termin spłaty, minimalizujący miesięczne raty, oraz niski koszt całkowity zadłużenia.

Pamiętaj jednak, że podjęcie decyzji o dodatkowej gotówce będzie miało wpływ na oczekiwania banku, a twoja zdolność kredytowa, musi pozwolić na spłatę całego zadłużenia. To jednak doskonała oferta dla osób, które potrzebują pieniędzy na nagłe wydatki, a złożenie wniosku o kolejny kredyt gotówkowy, może zostać odrzucony, ze względu na ilość zobowiązań finansowych, które obciążają twój domowy budżet.

Czy warto korzystać z konsolidacji?

Wielu potencjalnych kredytobiorców zastanawia się, czy kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłaca. Dla nas odpowiedź wydaje się oczywista. To oferta celowa, skierowana do osób z konkretnymi problemami. Dlatego, jeśli borykasz się ze zbyt wysokimi kosztami swoich zobowiązań, konsolidacja pomoże ci obniżyć wartość raty, a ty unikniesz sytuacji, która zmusi cię do zaprzestania spłaty swoich zadłużeń, co mogłoby spowodować duże większe problemy, szczególnie jeżeli w przyszłości chcesz skorzystać z pomocy finansowej, np. w postaci kredytu hipotecznego, kupując mieszkanie lub dom.

Podsumowanie

Decydując się na dowolny kredyt, musisz mieć świadomość, że warunki związane z zadłużeniem będą obowiązywać cię nawet przez kilka lat. Trudno w tak odległym czasie przewidzieć sytuacje, które mogą doprowadzić do tego, że spłata zobowiązań okaże się dużo trudniejsza. Z pomocą przychodzi jednak kredyt konsolidacyjny, który faktycznie pomaga obniżyć ratę kredytu i dostosować ją do potrzeb klienta, który chce uregulować swoje zobowiązania finansowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej