Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Zaktualizowano: 04.02.2021 15:28
Opublikowano: 04.02.2021 15:27
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 8

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Z niezależnych od ciebie powodów, twój domowy budżet jest dużo niższy, a spłata kilku zobowiązań finansowych stała się poważnym problemem? Jeśli nie chcesz, by ta sytuacja miała dłużej miejsce i doprowadziła do długów, warto wcześniej zastanowić się, co możesz zrobić, by rozwiązać swoje problemy. Ułatwieniem spłaty, może okazać się obniżenie miesięcznych kosztów, jakie zagwarantuje konsolidacja kredytów.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę jest możliwy? Czy bank będzie skłonny udzielić ci takiego zobowiązania mimo niestabilnej sytuacji zawodowej? W tym artykule postaramy się wyjaśnić te kwestie i pomóc ci zdecydować, czy w twojej sytuacji kredyt konsolidacyjny faktycznie będzie korzystnym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny - zalety oferty

Choć wcześniej słyszałeś już o kredycie konsolidacyjnym, trudno ci dokładnie określić, czym faktycznie wyróżnia się ta usługa? Kredyt konsolidacyjny jest ofertą, która kierowana jest do węższego grona klientów banków niż kredyt gotówkowy, a nawet kredyt hipoteczny. To zadłużenie, które zgodnie z przeznaczeniem ma realnie pomóc wydłużyć okres spłaty i zapewnić niższą ratę skonsolidowanych zadłużeń. Oferta przewiduje spłatę dwóch lub więcej usług finansowych, których spłata stała się dla kredytobiorcy wyzwaniem pod względem kosztów. Wydłużenie terminu spłaty pozwala łatwo obniżyć miesięczną ratę, dzięki czemu kredytobiorca pomimo niższego wynagrodzenia, czy wyższych miesięcznych wydatków związanych z utrzymaniem, będzie mógł nadal systematycznie spłacać swoje zobowiązanie i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest duża elastyczność usługi, a przede wszystkim faktyczne obniżenie raty kredytu. Miesięczny koszt spłaty zadłużeń może dzięki konsolidacji być niższy nawet o kilkaset złotych. Oferta pozwala skonsolidować kilka kredytów gotówkowych, czy nawet kredyt na mieszkanie. Trzeba jednak pamiętać, że próbując skonsolidować kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną, konieczne będzie zabezpieczenie spłaty tego zadłużenia.

Najkorzystniesze oferty konsolidacji

Ranking kredytów konsolidacyjnych pomoże ci szybko ocenić, gdzie za konsolidację zadłużeń zapłacisz najmniej. W przypadku kredytu konsolidacyjnego będzie to miało kluczowe znaczenie, jeśli chcesz, by oferta spełniała swoje zadanie i faktycznie dała ci szansę na spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Ranking kredytów konoslidacyjnych daje możliwość porównania dostępnych na rynku ofert i wybrania usługi, która będzie dla ciebie odpowiednia, niezależnie od wysokości kredytu, czy terminu spłaty, jaki będzie dla ciebie interesujący. Ranking pozwala szybko ocenić także to, ile wyniesie cię miesięczna rata zobowiązania, dając szansę przekonać się, czy faktycznie będzie to dla ciebie korzystna zmiana i podpisanie umowy ułatwi ci spłatę innych zadłużeń.

Gdzie aktualnie znajdziesz najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego? Naszym czytelnikom polecamy w szczególności ofertę BNP Paribas, czyli Kredyt konsolidacyjny, gdyż oferta gwarantuje atrakcyjne RRSO, a także brak ukrytych opłat pozaodsetkowych.

Zdolność kredytowa kredytobiorcy a jego zatrudnienie

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę może okazać się niemożliwy do zdobycia. Banki ze względu na pandemię zaostrzyły weryfikację potencjalnych klientów, starając się maksymalnie obniżyć ryzyko kredytowe, podejmowane w momencie zawarcia umowy. Stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę daje poczucie stabilności finansowej i pozwala dużo korzystniej ocenić zdolność kredytową klienta. Problemy z otrzymaniem zgody kredytowej mogą mieć zarówno osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, ze względu na nieregularne dochody, a także pracownicy zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli umowy o dzieło oraz umowy zlecenie.

Chcesz szybko przekonać się, czy masz zdolność kredytową? Pomoże ci w tym nasz darmowy kalkulator zdolności kredytowej. Pamiętaj, że ocena twojej sytuacji finansowej zależy nie tylko od wysokości twoich stałych dochodów, ale także wydatków związanych z utrzymaniem rodziny, czy spłatą innych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - dlaczego bank może odmówić udzielenia kredytu?

Kredyt konsolidacyjny nie jest dla każdego. Nie tylko klienci, którzy nie są zatrudnieni na podstawe umowy o pracę, mogą mieć problemy z zawarciem umowy. Liczysz na konsolidację chwilówek i masz nadzieję, że z pomocą banku poradzisz sobie ze zbyt krótkim terminem spłaty tych pożyczek? Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest wyłącznie dla klientów korzystających z usług banków.

Warto pamiętać, że każdy bank ma własne kryteria dotyczące oceny klienta banku, dzięki czemu, nawet jeśli jeden z banków odmówi ci kredytu, masz szansę na to, by podpisać podobną umowę z inną instytucją. Nawet jeśli brak umowy o pracę będzie problematyczny, jest szansa, że jeden z banków będzie chętny udzielić ci zobowiązania i pomóc skonsolidować inne zadłużenia. Jak zwiększyć szanse na zgodę kredytową? Pomoże ci w tym promesa zatrudnienia, wysoka zdolność kredytowa lub decyzja o zabezpieczeniu spłaty kredytu np. z pomocą hipoteki, lub wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Konsolidacja kredytów najczęściej wiąże się z bardzo długim okresem spłaty, a brak stałego źródła dochodów i stabilnej sytuacji finansowej, może świadczyć o tym, że z czasem pojawią się problemy ze spłatą także tego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny bez baz dłużników i BIK?

Czy możliwe jest skorzystanie z konsolidacji kredytów, gdy doszło już do zadłużenia, a ostatnia spłata twoich kredytów miała miejsce nawet kilka miesięcy temu? Zdolność kredytowa, a co się z tym wiąże, zatrudnienie i wysokość dochodów to nie jedyne kryteria, jakie bank bierze pod uwagę, oceniając przyszłego kredytobiorcę. Historia kredytowa pozwala ocenić to, czy klient, decydując się na podpisanie umowy kredytowej, jest na tyle wiarygodnym klientem, by wywiązać się z wszystkich jej warunków. Historia kredytowa pozwala szybko zweryfikować, to jak przebiegała spłata wszystkich wcześniejszych zadłużeń.

Kredyt bez BIK? To niemożliwe, każdy bank korzysta z raportu BIK, a także oceny punktowej, czyli scoringu BIK. Co więcej, każdy potencjalny klient banku zostanie zweryfikowany także pod względem baz dłużników, np. KRD.

Twoja historia kredytowa nie prezentuje się atrakcyjnie? W takim razie musisz spodziewać się odmowy banku, gdyż instytucja nie będzie gotowa skonsolidować twoich zobowiązań finansowych.

Czy warto skonsolidować inne zobowiązania?

Kredyt konsolidacyjny może zapewnić ci warunki, dzięki którym nie będziesz obawiać się narastających długów, a w twoim budżecie znajdzie się odpowiednia kwota, by uregulować miesięczną ratę. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą darmową, zawarcie kolejnej umowy wiąże się z warunkami, również tymi finansowymi, które będą miały wpływ na całkowity koszt zadłużenia. Dłuższy termin spłaty pozwoli ci cieszyć się niższymi ratami, ale jednocześnie przyczyni się do tego, że zobowiązanie będzie droższe niż osobno spłacane zobowiązania.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Na to pytanie dużo łatwiej będzie odpowiedzieć, jeśli porównasz dostępne oferty kredytów konsolidacyjnych. Wypełnij ranking, mając na uwadze parametry kredytu, które będą dla ciebie odpowiednie, a szybko przekonasz się, czy oferta faktycznie będzie dla ciebie korzystna np. pod względem miesięcznej raty, a także wysokości RRSO i całkowitego kosztu zadłużenia.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Chcesz skonsolidować swoje wcześniejsze zobowiązania i szukasz najlepszej oferty, która zagwarantuje ci najniższe miesięczne raty? Poznaj ofertę BNP Paribas i zdecyduj, czy to usługa, która będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zobacz więcej
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj