Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt 900 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Zaktualizowano: 2023-10-05 09:23
Opublikowano: 2023-10-02 10:00
Średnia ocena: 1,00/6 Głosów: 1
Kredyt 900 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt na 900 tys. zł to poważne wyzwanie – wymaga wysokiej zdolności kredytowej, odpowiednich zarobków, a także stabilnej sytuacji zawodowej. Chcesz kupić mieszkanie, wybudować dom, a może interesuje Cię inny cel konsumpcyjny i masz na oku kredyt na 900 tys. zł? Jaka rata będzie dostosowana do możliwości Twojego budżetu?

Zaciąganie kredytu, zwłaszcza długoterminowego, zawsze wiąże się z ryzykiem – nigdy nie wiemy, jak nasza sytuacja finansowa będzie wyglądała za kilka lat.

Nie możemy również przewidzieć sytuacji rynkowej i gospodarczej, dlatego zaciągając kredyt na 900 000 zł, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Na co należy zwrócić uwagę przy zaciąganiu zobowiązania? O tym w dalszej części artykułu.

Z jakiej oferty banku można skorzystać, wnioskując o kredyt na 900 tys. zł?

Banki ciągle rozbudowują swoją ofertę i dostosowują ją do zmieniających się oczekiwań klientów. Osoby, które zastanawiają się, jak dostać kredyt 900 tys. zł, mogą skorzystać z następujących produktów bankowych:

 • kredyt konsumencki 900 tys. zł – niestety mamy złą wiadomość dla przyszłych kredytobiorców – banki z reguły udzielają kredytów konsumenckich do kwoty 250 tys. zł. Wyższe kwoty wymagają dodatkowego zabezpieczenia, np. hipoteki. Kredyt gotówkowy na 900 tys. zł nie będzie zatem możliwy.
 • kredyt inwestycyjny 900 tys. zł – rozwiązanie stworzone z myślą o rozwijających się firmach, które potrzebują pieniędzy na wdrożenie nowych rozwiązań czy w ogóle rozwinięcie działalności.
 • kredyt hipoteczny 900 tys. zł – zobowiązanie zabezpieczone hipoteką, którą wpisuje się do księgi wieczystej nieruchomości. Hipoteka zostaje ustanowiona na rzecz banku i ma on prawo do jej przejęcia, jeśli klient przestanie spłacać zobowiązanie. Na podobnej zasadzie działa kredyt na budowę domu 900 tys. zł. Zanim zdecydujemy się na kredyt, warto sprawdzić aktualny ranking kredytów hipotecznych.
 • pożyczka hipoteczna 900 tys. zł – skierowana do osób, które posiadają na własność nieruchomość, np. dom lub mieszkanie. Pożyczka jest oferowana pod zastaw nieruchomości, a klient może otrzymać nawet 80% wartości lokalu (domu).

Kto może ubiegać się o kredyt 900 tys. złotych?

Chcesz zaciągnąć kredyt 900 tys. zł? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać dodatkowe środki? Poniżej lista najważniejszych czynników:

 • zdolność kredytowa – możliwość spłaty zobowiązania wraz z odsetkami w terminie. Analitycy bankowi sprawdzają ją na podstawie miesięcznych zarobków klienta, jego stałych wydatków, sytuacji zawodowej oraz rodzinnej. Ważny jest również wiek klienta, a także posiadany przez niego wkład własny. Nie istnieje produkt taki jak kredyt 900 tys. zł bez zdolności.
 • pozytywna historia kredytowa – banki sprawdzają ją na podstawie danych zgromadzonych w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Im wyższy scoring BIK, tym wyższa szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie kredytu.
 • brak aktualnych przeterminowanych zadłużeń – klient nie może figurować na listach dłużników, ani mieć komornika. Jeśli toczy się wobec niego postępowanie egzekucyjne, szansa na kredyt spada do zera.
 • wkład własny – w przypadku kredytów hipotecznych jest to warunek konieczny – najlepiej na poziomie 20%, jednak banki akceptują również 10% wkład.

Oprócz tego klient musi być pełnoletni i mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Konieczne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa, stałego adresu zamieszkania w Polsce, aktywnego numeru telefonu oraz konta w banku.

Jakie dokumenty przygotować wnioskując o kredyt 900 tys. złotych?

Zanim udamy się do banku lub wystąpimy o kredyt przez internet, warto skompletować wymagane przez bank dokumenty. Będą to m.in.:

 • wniosek kredytowy – wypełniony na druku bankowym.
 • dowód osobisty – dane z dowodu będą niezbędne do weryfikacji klienta w bazach BIK czy rejestrach dłużników.
 • zaświadczenie o zarobkach – wystawione przez pracodawcę.
 • wyciąg z konta bankowego – za ostatnie 3-6 miesięcy, w zależności od wymogów banku oraz wysokości kredytu.
 • rozliczenie PIT za ubiegły rok podatkowy – pozwala zweryfikować wysokość rocznego wynagrodzenia klienta.

Niezależnie od tego, czy wnioskujemy w oddziale banku, czy online, pożyczka 900 tys. zł bez zaświadczeń nie jest możliwa do uzyskania.

Warto wiedzieć: Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy?

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt na 900 tys. zł?

Osoby chcące uzyskać kredyt w wysokości 900 tys. zł, powinny posiadać nie tylko oszczędności na wkład własny, ale również wysokie zarobki, które pozwolą im uzyskać korzystny kredyt hipoteczny. Na zdolność kredytową wpływa również okres kredytowania – im dłuższy, tym większy kredyt można uzyskać.

Sprawdziliśmy w kalkulatorze zdolności kredytowej, na ile może liczyć para, która zaciąga kredyt hipoteczny na 30 lat. Dochód gospodarstwa na rękę wynosi 15 tys. zł. Szacunkowa zdolność kredytowa wynosi 928 tys. zł. Oczywiście nie jest rekomendowane zadłużanie się do maksymalnej kwoty, a zatem w tym przypadku należałoby podnieść miesięczne dochody.

Jeśli para będzie łącznie zarabiać 20 tys. zł, to ich zdolność wyniesie już 1 310 132 zł. Kredyt 900 tys. zł bez zdolności nie będzie możliwy.

Pożyczka hipoteczna 900 tys. złotych – warunki oferty

Pożyczki hipoteczne to specyficzny produkt finansowy – polega na pożyczeniu środków pod zastaw określonej nieruchomości. Z reguły banki oferują:

 • czas spłaty kredyt do 900 tys. zł – do 25 lat,
 • wysokość kredytu do 80%,
 • zabezpieczenie w postaci nieruchomości,
 • stałe lub zmienne oprocentowanie.

Przeczytaj też, jakie są dostępne formy zabezpieczenia kredytu.

Kredyt hipoteczny 900 tys. złotych — warunki oferty

Kredyt na mieszkanie w wysokości 900 tys. zł pozwala na realizację wymarzonego celu, jednak jest też obciążony sporym ryzykiem. Czym dokładnie się charakteryzuje?

 • konieczność wniesienia wkładu własnego w wysokości 10% lub 20% wartości nieruchomości. Ile potrzeba wkładu własnego na kredyt 900 tys. zł? Jeśli nieruchomość jest warta 1 mln zł, to trzeba przygotować 100 lub 200 tys. zł – w zależności od oferty banku,
 • czas kredytowania do 25-30 lat,
 • konieczność skorzystania z dodatkowych usług banku, np. konta osobistego lub karty kredytowej.
 • długi czas oczekiwania na decyzję, konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów.

Ile kosztuje kredyt na 900 tys. zł?

Tak duże zobowiązanie zwykle wiąże się z wysokimi kosztami. Chcesz zaciągnąć kredyt 900 tys. zł? Ile trzeba oddać? Sprawdziliśmy oprocentowanie w największych bankach działających w naszym kraju.

 • kredyt 900 tys. zł PKO BP – w przypadku kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową przez okres 5 lat, RRSO oferty wynosi 8,90%.
 • Kredyt 900 tys. zł ING – w ofercie Stawiam na swoje prowizja wynosi 0 zł, a RRSO 9,18%.
 • Kredyt 900 tys. zł BOŚ Bank – w przypadku kredytu hipotecznego zaciąganego w ofercie standardowej RRSO wynosi 8,17%.
 • Kredyt 900 tys. zł mBank – oferta Intensive dla klienta banku ma RRSO w wysokości 8,22%.

W dalszej części przedstawimy szczegółowe wyliczenia dotyczące kredytu 900 tys. zł – ile do spłaty, jaka będzie miesięczna rata i inne parametry oferty.

Jaka rata kredytu na 900 tys. zł w zależności od okresu spłaty?

Ile wynosi rata kredytu 900 tys. zł? Dużo zależy od okresu kredytowania – im dłuższy, tym niższe miesięczna należność do uregulowania. Poniżej przedstawiamy tabelę, w której uwzględniliśmy niektóre banki – oferty kredytów hipotecznych. W naszych wyliczeniach wzięliśmy pod uwagę następujące parametry:

 • kredyt 900 tys. zł na 15 lat
 • kredyt 900 tys. zł na 20 lat
 • kredyt 900 tys. zł na 25 lat
 • kredyt 900 tys. zł na 30 lat

Okres kredytowania

Bank

15 lat

20 lat

25 lat

30 lat

Alior Bank

8595 zł

7522 zł

6940 zł

6597 zł

ING

8704 zł

7639 zł

7064 zł

6728 zł

mBank

8564 zł

7488 zł

6904 zł

6560 zł

Pekao SA

8687 zł

7586 zł

6987 zł

6630 zł

*Tabela: kredyt 900 tys. zł – kalkulator

Zaciągając kredyt hipoteczny 900 tys. zł, zastanówmy się, jaka rata nie obciąży naszego budżetu i będzie pozwalać na komfortowe życie oraz spłatę innych zobowiązań.

Nie przegap: O jaki kredyt starać się przy zarobkach 8000 netto miesięcznie?

Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt na 900 tys. zł?

Chcesz zaciągnąć najtańszy kredyt hipoteczny na 900 tys. zł? Jeśli weźmiemy pod uwagę dostępne aktualnie rankingi ofert, to na najkorzystniejsze warunki można liczyć w BOŚ Banku. W przypadku zobowiązania rozłożonego na okres 30 lat parametry wynoszą:

 • rata miesięczna 6156,56 zł,
 • oprocentowanie 7,06%
 • prowizja 2,20%
 • RRSO 7,53%
 • całkowity koszt 1 316 362 zł.

Na drugim miejscu można wyróżnić ofertę Intensive dla klientów mBanku. Kredyt 900 000 zł na 30 lat ma tutaj następujące parametry:

 • rata miesięczna 6560,02 zł,
 • oprocentowanie 7,93%
 • prowizja 0,00%
 • RRSO 8,22%
 • całkowity koszt 1 461 605 zł.

Zanim podpiszemy umowę, warto sprawdzić opinie innych klientów, którzy zaciągnęli kredyt 900 tys. zł. Forum dla kredytobiorców, grupy na portalach społecznościowych, a także doradca kredytowy może nam bardzo pomóc w ocenie oferty. W podobny sposób warto szukać najtańszej pożyczki hipotecznej na 900 tys. zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

Kredyt dla służb mundurowych w ofercie banków

...udzielone: Sprawdź: Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kredyt dla mundurowych, obecny w okresowych lub stałych ofertach...

...zbudowanie wystarczająco wysokiego wkładu własnego na kredyt hipoteczny dla policjanta lub żołnierza. Kredyt hipoteczny w ING Banku...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

Źródła dochodu akceptowane i nieakceptowane przez banki

...źródeł. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Już na samym początku procesu ubiegania się o kredyt, bank prosi...

...źródła dochodu? Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Dochód z umowy o pracę jest traktowany jako jeden z najbardziej...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czy kredyt na 800+ jest dostępny w ofercie banków?

Czy kredyt na 800+ jest dostępny w ofercie banków? Który bank da kredyt na 800+

...500+ nie różni się znacząco od ubiegania się o standardowy kredyt gotówkowy. Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku kredytowego, należy...

...dwukrotnej średniej krajowej (około 10 tys. zł) mogła liczyć na kredyt hipoteczny w wysokości 655 tys. zł. Po wprowadzeniu programu 800 plus ich...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?

Czym są stopy procentowe NBP? Jak stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Gdzie wziąć kredyt gotówkowy ze stałą ratą?

...kredytu gotówkowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt gotówkowy? Chcesz wybrać najtańszy kredyt gotówkowy ze stałym...

...okazuje: W 2024 roku wiele banków oferuje stałe oprocentowanie kredytu gotówkowego – takie rozwiązanie spotkało się z zainteresowaniem szerokich...

Zobacz więcej
7 min. czytania