Kurs euro prognozy - kursy walut NBP

Zaktualizowano: 2020-12-10 15:27
Opublikowano: 2020-09-28 15:16
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 28

Poznaj aktualne prognozy kursu euro. Z naszą pomocą dowiesz się, jak aktualnie przedstawiają się kursy zagranicznych walut, a także jak analitycy oceniają najbliższe tygodnie i miesiące, a wszystko to pomoże ci ocenić wartość polskiego złotego

Kursy walut mają w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Handel krajowy i zagraniczny, operacje finansowe, inwestycje, a nawet codzienne wydatki, wszystko to łączy się ze znajomością aktualnych kursów walut, a także umiejętnością przewidywania kursów.

Kurs euro i jego prognozy to jedna z istotniejszych informacji, jaką warto brać pod uwagę, chcąc określić wartość krajowej waluty. Zestawienie tych walut pozwala ocenić, w jakim kierunku zmierza gospodarka, czy waluta jest stabilna, a także, czy na przestrzeni czasu nie należy się spodziewać np. wyższych cen, które będą przecież miały realne znaczenie dla codziennego życia wszystkich Polaków.

Poznaj aktualne prognozy kursu euro, a także innych kluczowych walut. W tym artykule dowiesz się, jak aktualnie przedstawiają się kursy zagranicznych walut, a także jak analitycy oceniają najbliższe tygodnie i miesiące, a wszystko to pomoże ci ocenić wartość złotego i zastanowić się nad ewentualnymi inwestycjami, czy działaniami związanymi z twoimi finansami.

NBP aktualne kursy walut

Mijający rok był bardzo burzliwy pod względem kursów walut i całego rynku walutowego. Trzeba przyznać, że zarówno zawirowania polityczne, a przede wszystkim skutki światowej pandemii koronawiusa, miały wpływ na to, że kurs walut był ciężki do stawiania długoterminowych prognoz, które spełniłyby się w ciągu ostatnich miesięcy.

Bez trudu możesz jednak sprawdzić aktualny kurs walut. Warto z tego skorzystać chcąc zainwestować swoje pieniądze w zagraniczną walutę, czy nawet złoto. To także ważne dane dla osób, które spłacają swoje kredyty hipoteczne w zagranicznej walucie, lub zarabiają w euro, lub funtach i chcą mieć pewność, jak ich zarobki przekładają się na polskiego złotego.

Sprawdź także nasz artykuł na temat stóp procentowych NBP.

Oto NBP aktualne kursy walut z dnia 25.09.2020:

  • dolar amerykański 1 USD, kurs kupna 3,87 zł, kurs sprzedaży 3,95 zł;

  • euro 1 EUR, kurs kupna 4,50 zł, kurs sprzedaży 4,59 zł;

  • frank szwajcarski 1 CHF, kurs kupna 4,17 zł, kurs sprzedaży 4,25 zł;

  • funt szterling (brytyjski) 1 GBP, kurs kupna 4,92 zł, kurs sprzedaży 5,02 zł;

Prognozy euro na najbliższe tygodnie i miesiące

Choć pierwszy wybuch epidemii koronawirusa w Europie znacznie odbił się na kursie tej waluty, EUR w ostatnich tygodniach znacznie zyskał na sile, uzyskując najwyższą wartość aż od 11 lat. Aktualny kurs euro jest bardzo wysoki, a analitycy przygotowując prognozy euro, są praktycznie jednomyślni, wszystko bowiem wskazuje na to, że euro utrzyma swoją bardzo wysoką pozycję aż do końca roku.

Kurs euro prognozy - zgodnie z najnowszymi danymi, euro na koniec tego roku ma kosztować aż 4,43 zł. Warto także zauważyć, że analitycy przewidują, że euro pozostanie mocniejsze niż dolar amerykański.

Czy przewidywania faktycznie mają szansę się sprawdzić? Mając na uwadze aktualną sytuację, a także to jak zmienna jest aktualnie cała gospodarka w Polsce, Europie, a także na całym świecie, zakładanie, że aktualne założenia są prawidłowe, może być bardzo nieodpowiedzialne. Warto jednak śledzić wszelkie prognozy związane z euro, dolarem, frankiem oraz funtem, szczególnie jeśli masz powód, by na bieżąco weryfikować takie informacje. Choć dynamika kursów walut jest ogromna, śledzenie analiz sporządzonych przez specjalistów z pewnością ma wiele zalet, nawet jeśli za kilka tygodni sytuacja gospodarcza spowoduje, że rynek walut dokona kolejnych zawirowań.

Prognozy kursów walut

Choć już wiesz, że prognozy kursów walut mają swoje wady i może się okazać, że za kilka tygodni okażą się nieaktualne, warto przynajmniej pobieżnie sprawdzić, jak kurs euro, dolara, funta i franka może przedstawiać się w najbliższym czasie względem złotówki. To ważne informacje dla osób, którym zależy także na tym, by mieć większą świadomość tego, jaką wartość ma polski złoty.

Kurs euro prognozy - euro zgodnie z prognozami ma utrzymać wysoką wartość względem złotego;

kurs dolara prognozy - przewidywany jest spadek wartości dolara względem złotego;

kurs funta prognozy - przewidywane jest utrzymanie potencjału wzrostowego względem słabnącego dolara i złotego;

kurs franka prognozy - przewidywany jest spadek wartości franka względem złotego;

Niekorzystnie prognozy dla złotego

Choć na początku marca, podczas pierwszej fali zachorowań na COVID-19, złoty wydawał się odporny na kryzys wywołany koronawirusem, sytuacja szybko uległa zmianie, a złoty już w kwietniu stracił na wartości względem euro oraz dolara. Prognozy dla złotego nie są optymistyczne, co można zauważyć po informacjach analityków, którzy przewidują nie tylko tendencję wzrostową wartości euro, ale także funta.

Jak możesz wykorzystać zdobyte informacje? Jeśli szukasz odpowiednich inwestycji, by zabezpieczyć swoje oszczędności, a także zapewnić sobie zysk, zastanów się nad inwestycjami w zagranicznej walucie. Być może lokata walutowa pozwoli ci zachować wartość pieniędzy, nie martwiąc się negatywnymi prognozami dla polskiego złotego. Jeśli wartość dolara wciąż będzie malała względem złotego, warto zainteresować się kupnem złota. Złoto jest bardzo bezpieczną inwestycją, która jednak może w odpowiednim czasie przynieść ci duże zyski. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule poświęconym złotu.

Interesujesz się walutami wirtualnymi? Sprawdź, jak i gdzie kupić Bitcoina, BTC.

Bądź na bieżąco - sprawdź kalkulator walutowy

Kalkulator walutowy, który dostępny jest na naszej stronie, pozwoli ci szybko przeliczyć daną kwotę na wybraną walutę. Przeliczenia są wymierne z aktualnymi kursami walut Narodowego Banku Polskiego, dzięki czemu wynik zawsze będzie prawidłowy, a ty będziesz mieć pewność, że otrzymana informacja nie jest nieaktualna.

Kalkulator walut jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, musisz tylko podstawowe dane, które pozwolą na prawidłowe przeliczenie walut. Pierwsza z nich dotyczy kwoty, jaką np. aktualnie dysponujesz, musisz także określić walutę, a następnie określić, na jaką walutę ma zostać przeliczona kwota podana we wcześniejszym polu. Możesz tym sposobem przeliczyć, ile euro otrzymasz za 100 złotych, a także przeliczyć np. swoją wypłatę w euro i dowiedzieć się, jak ta kwota będzie prezentowała się po przeliczeniu na złotówki.

Powiązane artykuły

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?
Konta bankowe 03.08.2021

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych, chociażby z różnicami kursowymi. Sprawdź, kiedy jeszcze przydaje się konto walutowe.
Zobacz więcej
Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy
Kursy walut 02.02.2021

Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy

Kantor walutowy prowadzony przez Alior Bank ma wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie fakt, że oferta jest dostępna całkowicie online, a zainteresowani klienci mogą także ściągnąć aplikację mobilną na telefon z androidem lub oprogramowaniem IOS.
Zobacz więcej