Kursy walut 6 min. czytania

Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy

Opublikowano: 2021-02-02 15:09
Średnia ocena: 5,44/6 Głosów: 18
Alior kantor - Alior Bank kantor walutowy - Kantor Alior kursy

Kantor walutowy prowadzony przez Alior Bank ma wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie fakt, że oferta jest dostępna całkowicie online, a zainteresowani klienci mogą także ściągnąć aplikację mobilną na telefon z androidem lub oprogramowaniem IOS.

Alior Bank oferuje bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które szukają bezpiecznego rozwiązania, które pozwala szybko i bez zbędnych kosztów wymieniać waluty korzystając z możliwości, jakie daje internet. Kantor Walutowy Alior Bank pozwala w krótkim czasie przeprowadzić wszystkie transakcje walutowe, dzięki temu, że oferta łączy w sobie zalety zarówno kantoru, jak i konta walutowego.

Czy warto skorzystać z oferty Alior Banku? Czy kantor walutowy online jest atrakcyjny dla klientów indywidualnych? Jakich opłat należy się spodziewać, korzystając z kantora proponowanego przez Alior Bank? Jak prezentują się kursy walut w kantorze Alior Banku? Jeśli to pytania, które właśnie sobie zadajesz, zachęcamy do dalszej lektury, postaramy się, by ten artykuł pozwolił ci szybko poznać odpowiedzi i wyjaśnić wszystkie zagadnienia, które być może powstrzymują cię przed skorzystaniem z kantora online.

Kantor walutowy

Kantor walutowy prowadzony przez Alior Bank ma wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie fakt, że oferta jest dostępna całkowicie online, a zainteresowani klienci mogą także ściągnąć aplikację mobilną na telefon z androidem lub oprogramowaniem IOS, ułatwiając sobie tym samym dostęp do wymiany walut oraz transakcji walutowych. Aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie kursów walut, łatwe przelewy, a także bezpieczne logowanie z pomocą biometrii lub kodu PIN.

Kantor Alior oferuje poza tradycyjną wymianą środków, możliwość skorzystania z darmowych rachunków walutowych, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie przelewów walutowych, a także skorzystanie z karty wielowalutowej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zapewnia płatności aż w 160 walutach, w tym w złotówkach.

Alior kantor gwarantuje ponadto wymianę walut 24h przez 7 dni w tygodniu, środki gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a także nadzór działalności wymiany walut w kantorze z pomocą KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego.

Wadą konta w kantorze walutowym Alior Banku jest wysoka opłata za przelewy przychodzące z tytułu emerytury lub renty zagranicznej, koszt takiego przelewu to aż 80 zł. Warto jednak pamiętać, że pozostałe transakcje walutowe będą bardzo korzystne, często zapewniając brak opłat. Wyjątkiem jest druga i każda kolejna wypłata pieniędzy z bankomatu w Polsce lub za granicą (opłata wynosi 9 zł).

Alior kantor - waluty

Kantor walutowy Alior Banku oferuje wymianę aż 23 walut, gwarantując przy tym atrakcyjny kurs i konkurencyjne opłaty związane z przelewami zagranicznymi. Jakie waluty znajdziemy, przeglądając Kalkulator Walutowy Alior Banku? Oto lista walut, które możesz kupić lub sprzedać z pomocą omawianego kantoru: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK, BGN, MXN, PLN, RON, ZAR, THB, ILS, HKD, HRK, TRY.

Założenie konta w kantorze walut w Aliorze nie wymaga korzystania z konta osobistego w banku. Natomiast założenie i prowadzenie konta w kantorze Alior Banku jest darmowe, a rachunek nie jest oprocentowany.

Spread walutowy, czyli różnica między kursem kupna a kursem sprzedaży aktywów wynosi w kantorze walutowym Alior Banku zaledwie około 0,73%.

Kantor Alior Bank logowanie

Zanim zalogujesz się do kantora walutowego Alior Banku, konieczna jest darmowa rejestracja. Wystarczy, że wejdziesz na stronę kantor Alior Banku, a w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk, który przekieruje cię do założenia bezpłatnego konta. Pierwszym krokiem jest wybranie rodzaju konta, tzn. określenie tego, czy jesteś klientem indywidualnym, czy może chcesz skorzystać z konta dla klientów biznesowych. Jeśli jesteś już klientem Alior Banku, możesz skorzystać z rejestracji uproszczonej, która polegać będzie na zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej. Nowi klienci Alior Banku mogą jednak wypełnić wniosek online i założyć konto w kantorze nie korzystając z innych usług banku.

We wniosku wystarczy uzupełnić dane adresowe, kontaktowe i osobowe, możliwe jest także zaznaczenie, jakie rachunki walutowe mają zostać założone w ramach konta.

Do prawidłowego wypełnienia wniosku przyda się wyłącznie dowód osobisty, gdyż formularz zawiera pola, które pozwolą na zweryfikowanie tożsamości klienta.

Jak wygląda logowanie do kantoru walutowego Alior Banku? To wyjątkowo proste. Wystarczy wejść na stronę logowania, wypełnić numer klienta lub adres e-mail, a następnie wprowadzić hasło. Podczas pierwszego logowania hasło do konta zostanie wysłane na twój numer telefonu komórkowego w postaci wiadomości SMS. Po zalogowaniu się na konto możliwa będzie zmiana hasła.

Alior kantor kursy - kurs dolara/ kurs euro/ kurs funta

Kantor Alior Banku zapewnia bardzo atrakcyjne kursy walut, dzięki czemu konto zyskuje dużą popularność wśród użytkowników, którzy często dokonują transakcji walutowych. Na stronie internetowej kantoru walut znajdziesz aktualne kursy walut, możesz także sprawdzić, jak dana waluta zachowywała się w ciągu ostatnich 24 godzin, w ciągu tygodnia, miesiąca, a także w trakcie ostatniego kwartału, czy nawet roku. To pozwala szybko ocenić prognozy euro, a także innych walut, które są dla ciebie interesujące.

Chcesz szybko przeliczyć konkretne waluty? Zachęcamy do skorzystania z naszego darmowego kalkulatora walut, który błyskawicznie pomoże ci przeliczyć dowolną walutę. Na naszej stronie znajdziesz także pełną tabelę z kursami walut, dzięki czemu z łatwością oszacujesz koszt kupna lub sprzedaży danej waluty.

Kantor internetrowy Alior Bank

Internetowy kantor walut Alior Bank pozwoli ci na dużą swobodę transakcji walutowych, gwarantując minimum wydatków i bardzo atrakcyjny wachlarz usług dodatkowych, np. kartę wielowalutową. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Oferta z pewnością jest usługą, która zasługuje na zainteresowanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze, kantor walut prowadzony przez Alior Bank może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Zachęcamy także do sprawdzenia innych usług Alior Banku, polecamy w szczególności Pożyczkę internetową, która aktualnie znajduje się na szczycie naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Jeśli natomiast interesujesz się kursem walut, być może zechcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak zabezpieczyć swoje oszczędności, więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał.

Komentarze

Powiązane artykuły

Aktualny kurs euro i prognozy. Czy warto inwestować w euro {{year}}?

Aktualny kurs euro i prognozy. Czy warto inwestować w euro 2024?

Kursy euro (prognozy na 2024 rok) wskazują na umacnianie się polskiej waluty względem europejskiej. Od dłuższego czasu zauważamy wyraźne spadki pozycji euro w stosunku do złotówki, a analitycy przewidują, że do końca 2025 r. waluta EUR może osiągnąć jeszcze niższy poziom – nawet 4,20 zł. Jak obecnie kształtuje się kurs euro? Prognozy na najbliższe dni, analizy...
Zobacz więcej
8 min. czytania
Czy warto inwestować w waluty w {{year}}?

Czy warto inwestować w waluty w 2024?

Inwestowanie w waluty w 2024 może być kuszącą kluczem dla wielu osób poszukujących alternatywnych sposobów lokowania wskazówek. Wyróżnieni doświadczeni inwestorzy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, rozważają zalety i wady takich inwestycji. Faktem jest, że w dobie globalizacji i łatwo dostępnej platformy transakcyjnej, inwestowanie w zagraniczne waluty staje...
Zobacz więcej
13 min. czytania
Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

Karta wielowalutowa − jak działa i gdzie zamówić kartę wielowalutową?

...pozwoli na bezpłatne otworzenie rachunków walutowych do głównego konta osobistego prowadzonego w złotówkach. Kliknij i sprawdź: Jaki to bank?...

...kliknij i sprawdź: Jaki to bank? Sprawdź jaki to bank po numerze konta bankowego...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych,...
Zobacz więcej
22 min. czytania