Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Zaktualizowano: 05.07.2021 13:20
Opublikowano: 22.06.2021 12:35
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych, chociażby z różnicami kursowymi. Sprawdź, kiedy jeszcze przydaje się konto walutowe.

Konto walutowe - co to jest?

Wiele osób słyszało o istnieniu tego typu rachunków, ale niewiele z nas wie o tym, jak działa konto walutowe. Często omijamy wzrokiem ofertę banków dotyczącą rachunków prowadzonych w obcej walucie, a zwracamy uwagę jedynie na przelicznik walut. Czy słusznie? Z pewnością nie każdy z nas potrzebuje konta walutowego, jednak istnieje wiele przypadków, kiedy ten rodzaj rachunku może przynieść Ci spore oszczędności. Konto walutowe, o co chodzi? Sprawdźmy. 

Konto walutowe - co to? Konto walutowe to nic innego jak rodzaj rachunku bankowego (rozliczeniowego lub rozliczeniowo-oszczędnościowego), który umożliwia gromadzenie środków w obcej walucie. Za pomocą rachunku, możesz również wykonywać przelewy czy inne transakcje takie jak np. płatność za zakupy internetowe w zagranicznym sklepie, nie narażając się przy tym na koszty związane z przewalutowaniem.

Rachunek walutowy najczęściej prowadzony jest w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich lub też funtach brytyjskich. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego rachunku ROR, decydując się na konto walutowe, możesz otrzymać kartę, za pomocą której taniej wypłacisz zgromadzone środki za granicą. Wielu kredytobiorców decyduje się też na założenie konta walutowego po to, aby móc mniej płacić za raty kredytów nieudzielonych w złotówkach.

Konto oszczędnościowe walutowe - czym się cechuje?

Z kontem oszczędnościowym walutowym możesz odkładać zgromadzone pieniądze w obcej walucie. Sposób działania tego rachunku jest taki sam jak w przypadku tradycyjnego konta bankowego. Najczęściej umowa podpisywana jest na czas nieokreślony i w większości przypadków możesz liczyć na stały dostęp do zgromadzonych środków, dzięki czemu bez limitu możesz wpłacać i wypłacać pieniądze. Oprocentowanie zależy od waluty i jest ustalane na podstawie rynkowej stawki LIBOR 1M dla danej waluty, która najczęściej aktualizowana jest co miesiąc.

Konto walutowe - kiedy się przydaje?

Wbrew pozorom konto walutowe może okazać się przydatne naprawdę w wielu sytuacjach. Najczęściej na założenie rachunku w obcej walucie decydują się osoby, które:

 • podejmują pracę za granicą,
 • planują zagraniczne wakacje,
 • spłacają kredyt hipoteczny w obcej walucie,
 • często robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych,
 • chcą oszczędzać środki w obcej walucie,
 • otrzymują wpływy w innej walucie niż złoty.

Wbrew pozorom z walutowej oferty banków korzystają też przedsiębiorcy. Firmowe konto walutowe pozwala im przyjmować i wysyłać płatności w wybranej walucie i w zależności od oferty banku - cieszyć się też z innych benefitów.

Sprawdź: Kurs euro prognozy

Kto powinien zdecydować się na założenie konta walutowego?

Co do zasady, konto walutowe może założyć każdy, jednak nie zawsze będzie ono przydatne. Jak już wspomnieliśmy, o rachunku prowadzonym w obcej walucie powinni pomyśleć przede wszystkim osoby, które otrzymują wpływy w obcej walucie lub płacą za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Konto walutowe - czym wyróżnia się najlepsze konto walutowe?

Przeglądając oferty w poszukiwaniu najlepszego konta walutowego, warto zwrócić uwagę na podobne parametry, jak przy wyborze rachunku osobistego. Dobra propozycja powinna być stosunkowo tania - z najmniejszą liczbą wymaganych opłat oraz nieść ze sobą możliwość korzystania z karty płatniczej czy bankomatów bez konieczności opłacania dodatkowych prowizji. 

Czym wyróżnia się najlepsza oferta konta walutowego? Bez wątpienia warto wziąć pod uwagę propozycję z najniższym spreadem, czyli najmniejszą różnicą pomiędzy kursem sprzedaży a kursem zakupu waluty.

Sprawdź: Przelewy zagraniczne

Na co zwracać uwagę wybierając konto walutowe?

Z całą pewnością pomocny przy wyborze odpowiedniej oferty może być ranking kont walutowych. W zestawieniu znajdziesz bowiem:

 • wysokość opłat naliczanych za prowadzenie rachunku czy korzystanie z karty płatniczej,
 • przyznany limit,
 • wysokość spreadu,
 • informacje na temat korzystania z bankomatów.

Ranking pomoże Ci w łatwy sposób znaleźć informacje na temat dostępnych walut oraz ocenę klientów, którzy skorzystali z danej oferty bez potrzeby samodzielnego wyszukiwania ofert. Z narzędzia możesz też skorzystać, jeśli szukasz konta oszczędnościowo walutowego. Ranking nie tylko ułatwi Ci poszukiwanie informacji, ale też podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze konta.

Ile kosztuje konto walutowe - z jakimi opłatami trzeba się liczyć?

Prowadzenie konta walutowego, podobnie jak tradycyjnego konta ROR wiąże się z kosztami. Właściciel najczęściej ponosi opłaty z tytułu prowadzenia rachunku, ale nie tylko. Często naliczane są też opłaty za posiadanie karty oraz wypłatę środków z bankomatu. Przeglądając oferty banków, możemy jednak znaleźć najtańsze konto walutowe, tzw. konto za zero złotych, które po spełnieniu wielu warunków jest praktycznie darmowe lub za symboliczną opłatą. 

Konto walutowe – zakup i sprzedaż a właściwy kurs walut

Decydując się na założenie konta walutowego w konkretnym banku, warto zwrócić uwagę na spread, który pokazuje różnicę pomiędzy kursem zakupu a sprzedaży danej waluty. Im wskaźnik ten jest niższy, tym oczywiście lepiej. Posiadacze rachunku w obcej walucie mogą też liczyć na niższe koszty wymiany walut.

Sprawdź: Internetowy kantor

Konto walutowe a wymiana walut - jak to zrobić?

Przed wpłaceniem środków na rachunek, nie musisz wymieniać ich waluty. Wystarczy, że dokonasz przelewu przez internet, korzystając z bankowości online lub osobiście w placówce banku. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego rachunku, pieniądze możesz też wypłacić w bankomacie lub w oddziale (chociaż w tym przypadku często naliczana jest dodatkowa opłata).

Konto walutowe - przykładowe transakcje za przelewy walutowe wybranych w bankach

W wielu przypadkach opłaty za prowadzenie konta czy korzystanie z karty wynoszą 0 zł pod warunkiem, że klient zgodzi się spełnić oczekiwania stawiane przez bank. Dla przykładu prowadzenie konta walutowego Santander jest darmowe, jeśli zapewnisz w miesiącu średnie saldo wynoszące min. 20 jednostek danej waluty, np. 20 euro.

Bank

Waluta

Prowadzenie konta

Korzystanie z karty

 

 

Konto walutowe PKO

 

USD

GB

EUR

CHF

 

 

6,90 zł

 

 

5 zł

 

mBank

konto walutowe

USD

EUR

GBP

CHF

DKK

 

 

0 zł

 

 

2,50 zł

Alior Bank

konto walutowe

USD

EUR

GBP

CHF

 

0 zł

 

5 zł

Santander Bank Polski

konto walutowe

EUR

USD

GBP

CHF

 

0 zł

 

 

0 zł

Konto walutowe

ING Bank Śląski

USD

EUR

GBP

0 zł

1,50

 

Konto walutowe Millennium

USD

EUR

GBP

CHF

 

0 zł

 

0 zł

Banki często doliczają sobie również opłatę za wypłatę gotówki w placówkach czy też za wysyłanie papierowych wyciągów rachunków. Przed założeniem konta warto dokładnie przejrzeć wszystkie koszty zawarte w tabeli opłat i prowizji.

Dowiedź się także: Jak kupić kryptowaluty?

Jak założyć konto walutowe?

Jak założyć konto walutowe? Kiedy wybierzesz już najlepszą ofertę, wystarczy, że złożysz wniosek o otwarcie rachunku. W większości przypadków zrobisz to online, bez potrzeby wychodzenia z domu, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Niektóre banki wymagają osobistej wizyty w placówce lub połączenia się z pracownikiem banku telefonicznie, dzwoniąc na infolinię.

Zanim jednak wyślesz prośbę o założenie konta, sprawdź propozycję banku, w którym prowadzisz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Najczęściej osoby, które korzystają już z oferty danej instytucji, mogą liczyć na lepsze oferty, ale też skorzystać z uproszczonej procedury założenia nowego konta.

Darmowe konto walutowe - czy to możliwe?

Bezpłatne konto walutowe czy też konto za 0 zł to nie tylko chwyt marketingowy, ale często realna oferta. Aby skorzystać jednak z takiej promocji, klient musi spełnić szereg wymagań stawianych przez bank. Często dotyczą one minimalnej ilości transakcji wykonywanych kartą, czy też utrzymywania oczekiwanej wysokości salda. Wszystkie kryteria opisane są w szczegółach oferty lub w tabeli opłat i prowizji. Dostosowanie się do wszystkich pozwoli Ci prowadzić konto za 0 zł.

Kliknij i sprawdź: Kalkulator kredytowy

Konto walutowe przez internet - jak założyć?

W wielu przypadkach, aby założyć konto walutowe w banku, w którym nie prowadzisz innego rachunku, zostaniesz poproszony o weryfikację swoich danych. Najczęściej możesz to zrobić podczas rozmowy wideo z doradcą lub też składając podpis na dokumentach, które dostarczy Ci kurier. Zanim jednak się to wydarzy, powinieneś wypełnić prosty formularz i podać swoje dane takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • obywatelstwo,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Następnie wybrać walutę konta, które chcesz otworzyć. Po wysłaniu wniosku bank skontaktuje się z Tobą mailowo i prześle Ci wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem konta.

Jak korzystać z konta walutowego prawidłowo?

Korzystanie z konta walutowego przebiega w ten sam sposób, co ze zwykłego rachunku prowadzonego w polskiej walucie. Przelewy, możesz zrealizować za pośrednictwem bankowości internetowej czy też osobiście, zgłaszając się do placówki banku. Konto możesz wykorzystać zarówno do spłaty rat kredytów, jak i do płatności za zakupy wykonywanych w zagranicznych sklepach lub podczas wakacji.

Jak wpłacić euro na konto walutowe lub też inną walutę? Najczęściej możesz to zrobić w oddziale banku, jednak warto liczyć się z tym, że bank pobiera za tę możliwość dodatkową opłatę.

Jak przelewać środki na konto walutowe?

Przelew środków odbywa się niemal w ten sam sposób, co w przypadku zlecenia realizowanego na tradycyjny rachunek. Wystarczy, że podasz dane odbiorcy, wpiszesz kod BIC (zwany też SWIFT) oraz wskażesz, kto pokrywa koszt przelewu. Do wyboru masz jedną z trzech opcji:

 • OUR - osoba zlecająca przelew, czyli Ty;
 • SHA - zleceniodawca opłaca jedynie koszt przelewu w swoim banku, a odbiorca pozostałe koszty, czyli te naliczane bez bank odbiorcy oraz banki pośredniczące;
 • BEN - wszystkie koszty związane z przelewem ponosi odbiorca przelewu.

Po wpisaniu kwoty oraz daty przelewu wystarczy, że zatwierdzisz operację.

Większość użytkowników kont walutowych nurtuje jednak problem dotyczący przelewów SEPA, które realizowane są w walucie euro, dlatego zamieściliśmy instrukcję, jak wykonać taki przelew.

 1. Wpisz numer konta odbiorcy przelewu, dodając przed nim kod kraju (np. PL dla Polski).
 2. Wybierz walutę (koniecznie EUR).
 3. Wskaż, kto pokrywa koszt transakcji: wspólnie (SHA).
 4. Wpisz dane odbiorcy.
 5. Zatwierdź transakcję. 

Jak długo idzie przelew na konto walutowe?

Przelew na konto walutowe może iść kilka godzin lub dni. Wszystko zależy od wybranej opcji:

 • przelew SEPA pojawia się na koncie odbiorcy po 2 dniach;
 • przelew SWIFT – od 3 do nawet kilkunastu dni roboczych;
 • Spot – powinien dotrzeć maksymalnie w ciągu 3 dni;
 • Tomnext – realizowany jest w ciągu 2 dni roboczych;
 • Overnight – jeśli zlecisz transakcję przed godziną 13.00, to środki mają szansę dotrzeć do odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Konto walutowe - czy warto się zdecydować?

Prowadzenie konta walutowego ma wiele zalet, szczególnie jeśli należysz do tej grupy osób, które często mają kontakt z obcą walutą. Zaletą jest wtedy duża oszczędność - unikasz opłaty za przewalutowanie oraz nie musisz ponosić pozostałych kosztów transakcji. Na założenie rachunku walutowego z pewnością powinny zdecydować się też osoby, które spłacają kredyt hipoteczny w obcej walucie - dzięki czemu zyskają komfort i wygodę spłaty. 

Na to, czy warto zdecydować się na założenie konta, duży wpływ ma fakt, w jakim banku konto walutowe będzie prowadzone. Warto wziąć pod uwagę te instytucje, które nie naliczają wielu opłat oraz nie stosują wysokich spreadów. Gdzie najlepiej założyć konto walutowe? Tutaj warto korzystać z aktualnych rankingów, które ukazują propozycje wielu banków. Zestawienie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Posiadanie konta walutowego - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli zależy Ci na założeniu konta walutowego, to przed Tobą niełatwa decyzja. Wiele ofert, które często się zmieniają, z całą pewnością nie ułatwiają zadania. Do tego, dochodzą pytania podobne jak w przypadku tradycyjnych rachunków dotyczących opłat czy, chociażby zajęć komorniczych. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia konta walutowego i niczym porównywarka kredytów pomóc Ci wybrać najlepsze z nich.

Jednym z najczęściej nurtujących pytań, jest to, czy komornik może zająć konto walutowe. Odpowiadamy, że niestety tak. Komornik może zająć środki zgromadzone na rachunku walutowym prowadzonym w Polsce, zostawiając jednak przy tym kwotę wolną od zajęcia komorniczego, która aktualnie wynosi 1600 zł.

Właściciele kont zastanawiają się również, jak wygląda numer konta walutowego i czy podając komuś numer konta, może on rozpoznać, że jest ono prowadzone w obcej walucie? Numer konta walutowego musi być zgodny ze standardem Międzynarodowych Numerów Rachunków Bankowych (IBAN). Oznacza to, że 26-cyfrowy numer powinien zostać poprzedzony kodem kraju (w przypadku Polski jest to PL) i to właśnie po nim można poznać, że wykonywany będzie przelew walutowy.

Opisywane przez nas konta najczęściej dotyczyły standardowych walut takich jak: dolar, euro czy frank szwajcarskich. Na rynku znaleźć można też rachunki, które mogą zostać prowadzone w innej jednostce, czego przykładem może być konto walutowe - korona duńska (rachunek możesz otworzyć w mBanku), konto walutowe - kuna chorwacka czy konto walutowe w koronach szwedzkich. Rzadko spotyka się również ofertę na konto walutowe w koronach norweskich, chociaż aktualnie możesz skorzystać z propozycji mBanku i założyć rachunek w tej walucie.

Jak znaleźć bank, w którym otworzysz konto walutowe w koronie szwedzkiej czy innej rzadko spotykanej walucie? W takim wypadku warto skorzystać z ofert prywatnych firm, które często umożliwiają klientom zarządzanie środkami w kilkudziesięciu rzadko spotykanych walutach. Wśród nich z pewnością znajdzie się: waluta rm (jednostka monetarna Malezji), waluta kn (waluta Chorwacji) czy też rzadko używana waluta tajlandzka. Chcąc znaleźć najlepszą ofertę, warto sprawdzić jak wygląda przelicznik interesującej nas waluty np: jen na zł czy przelicznik korony islandzkiej.

Szukając dobrej oferty, postarajmy się śledzić też bankowy kurs walut. Szukając, ile to jest 100 zł na korony szwedzkie czy też: 1 kuna chorwacka ile to zł, w wyszukiwarce ukażą nam się oferty różnych banków oraz prywatnych firm wraz z aktualnym kursem walut. Kantor internetowy podobnie jak internetowa platforma społecznościowa, również mogą stać się dobrym źródłem wiedzy na temat ceny. Chociaż w przypadku kantoru - nie możesz pozwolić sobie na założenie w nim konta, to w niektórych przypadkach będzie to dobre miejsce na zakup rzadko spotykanej waluty rm czy kn. Waluta, która nie cieszy się dużą popularnością, może być dostępna jedynie w niewielu kantorach. Jeśli chcesz sprawdzić, czy oferowana przez nich cena jest korzystna, możesz sprawdzić, jak kształtują się te kursy walut w bankach polskich.

A co z innymi walutami? Dla przykładu konto walutowe korony norweskie znajdziesz w ofercie banku PKO, podobnie zresztą jak 9 innych walut np. koronę szwedzką czy kunę chorwacką. Konto walutowe NOK założysz jedynie w tym banku lub korzystając z oferty prywatnych firm, a tych na szczęście na rynku nie brakuje. Wystarczy, że wyszukasz ranking wymiany walut online i otrzymasz informacje na temat wszystkich przeliczników. Waluta ft, kursy walut Alior czy też przelicznik walut rm - wszystkie opcje dostępne są w zasięgu ręki.

Wśród banków, które znane są w Polsce, oprócz PKO, w dziedzinie kont walutowych prym wiedzie też mBank. Korzystając z jego propozycji, oprócz waluty euro, funta brytyjskiego czy dolara amerykańskiego, masz możliwość założenia:

 • konta walutowego - korona norweska (NOK),
 • konta walutowego -  dolar kanadyjski (CAD),
 • konta walutowego - dolar australijski (AUD),

Z dużej ilości dostępnych walut znany jest też Alior Bank. Kurs korony norweskiej sprawdzany jest w bankowym kantorze walutowym równie często, co kurs dolara czy funta.

Ciekawostką jest, że istnieją narzędzia, dzięki którym samodzielnie dokonasz przeliczania waluty kursu mało znanych walut np. korony islandzkiej. Kalkulatory po podaniu odpowiedniej liczby i wybraniu waluty pokazują aktualny przelicznik oraz dane archiwalne. Dla przykładu kurs korony islandzkiej dnia 21 czerwca wynosił 32,42 a rok temu o tej porze - 34,80. W ten sposób możesz sprawdzić przelicznik waluty kn, kurs rupii indonezyjskiej czy też przeliczenie dolar - pln. Kalkulator korzysta z danych znanych giełd, funduszy powierniczych, indeksów oraz innych danych finansowych i jest wyłączony z jakichkolwiek odpowiedzialności.

Cenę funta brytyjskiego NBP czy franka szwajcarskie chętnie śledzą też kredytobiorcy. Niektórzy decydują się jednak zmienić walutę na złotówki. Tutaj pomocny może okazać się kalkulator przewalutowania kredytu hipotecznego, który pomoże Ci wybrać najtańszy kurs, a co za tym idzie - pozwoli Ci utrzymać możliwie najniższą ratę.

Kursy walut, banki traktują podobnie jak cenę towaru, dlatego ważne jest to, jak dużo osób chce ją kupić oraz w jakim stopniu jest ona dostępna. Dla przykładu w kantorze real brazylijski może nie cieszyć się tak dużą popularnością, jak funt czy dolar. Bank Polski, kursy walut ustala w sposób, który został podany w biuletynie NBP nr 14 z 2002 roku. Codziennie pomiędzy godziną 15:25 a 15:30 wysyła zapytanie do dziesięciu wytypowanych banków o kurs sprzedaży i kupna dolara amerykańskiego i euro. Dwa skrajne wyniki (najwyższe i najniższe) są odrzucane. Następnie NBP oblicza średnią dla tych dwóch walut. Cenę zakupu pomniejsza o 1%, a w przypadku kursu sprzedaży powiększa o 1%. Niektórzy błędnie rozumieją, że właśnie wtedy dochodzi do powstania ustawowego kursu euro. Ten zaś obowiązuje jedynie przy udzielaniu zamówień publicznych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - konta bankowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kiedy przelew? Ile idzie przelew? - Księgowanie przelewów i sesje ELIXIR
Konta bankowe 16.10.2020

Kiedy przelew? Ile idzie przelew? - Księgowanie przelewów i sesje ELIXIR

Nie wiesz, kiedy przelew pojawi się na Twoim koncie bankowym? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć na temat przelewów ELIXIR. Szybko przekonasz się, ile trwa księgowanie transakcji.

Zobacz więcej
Jak przelać pieniądze z konta na konto?
Konta bankowe 13.08.2020

Jak przelać pieniądze z konta na konto?

Przelew pieniędzy z konta na konto zależy od kilku czynników. Pieniądze trafią na konto najszybciej, jeśli transakcja realizowana jest wewnątrz banku. Czas oczekiwania wydłuży się, jeśli zlecenie zostanie przyjęte w weekend.

Zobacz więcej
Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady
Konta bankowe 06.08.2020

Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kartach płatniczych? W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji, zaczynając od definicji karty płatniczej po informacje o rodzajach kart tego typu.

Zobacz więcej
Jak zapłacić mandat przez internet?
Konta bankowe 12.06.2020

Jak zapłacić mandat przez internet?

Wielu kierowców preferuje opłacenie mandatu za pośrednictwem przelewu przez internet. Ta opcja cieszy się w tej chwili zdecydowanie największą popularnością. Sprawdź, jak możesz tego dokonać.

Zobacz więcej
Przelewy zagraniczne - najważniejsze informacje
Konta bankowe 27.05.2020

Przelewy zagraniczne - najważniejsze informacje

Dzisiaj realizacja przelewów jest znacznie prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy mieć stały dostęp do internetu oraz konto bankowe wraz z dostępem do bankowości elektronicznej.

Zobacz więcej
Jak wpłacić pieniądze na konto - kilka sposobów które są bezpieczne
Konta bankowe 22.05.2020

Jak wpłacić pieniądze na konto - kilka sposobów które są bezpieczne

Szanujesz swój czas i nie chcesz tracić go na dojazd do banku, czy czekanie na obsługę w kasie? Sprawdź inne metody wpłaty gotówki na konto, powinny cię zainteresować, a także zapewnić coś więcej poza bezpieczeństwem twoich środków.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj