× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Pożyczka na dowolny cel - na co uważać?

Zaktualizowano: 24.05.2019 14:15
Opublikowano: 24.05.2019 14:15
Średnia ocena: 5,53/6 Głosów: 13

Musisz zdobyć dodatkowe pieniądze w krótkim czasie, ale nie możesz liczyć na rodzinę lub przyjaciół? Bank może zagwarantować ci szybki dostęp do gotówki, nawet w ciągu jednego dnia. Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze zobowiązania finansowego? Wybór kredytu ma ogromny wpływ na przebieg całej umowy, od momentu starania się o pieniądze po spłatę zadłużenia. Warto dowiedzieć się o dostępnych ofertach czegoś więcej i dopiero na podstawie wiarygodnych informacji zdecydować się na pożyczkę, która będzie dla ciebie najlepsza.

Porównanie kredytów gotówkowych

Pierwszym krokiem do wybrania najlepszego zadłużenia jest porównanie przynajmniej kilku ofert kredytowych, które spełniają twoje wymagania. Nie tracąc czasu, a jednocześnie zdobywając niezbędne wiadomości o usługach, poznasz nawet kilkanaście usług finansowych, korzystając z rankingu kredytów gotówkowych. Z pomocą tego prostego i intuicyjnego narzędzia finansowego, bez wychodzenia z domu lub pracy, ustalisz, która usługa banku będzie dla ciebie atrakcyjna.

Jak weryfikować oferty banków, by mieć pewność, że twój kredyt będzie odpowiedni do twoich potrzeb oraz możliwości? Koniecznie ustal jakiej kwoty zadłużenie cię interesuje. Tym sposobem unikniesz podpisania umowy na zbyt wysoką kwotę, jednocześnie ułatwiając sobie uregulowanie zobowiązania.

Nad rankingiem kredytów gotówkowych możesz z pomocą odpowiednich suwaków ustalić kwotę kredytu, która cię interesuje, a także orientacyjny termin spłaty pożyczki. Dzięki temu ranking wyświetli oferty dopasowane do twoich wymagań.

Które warunki kredytu musisz poznać?

Szukając kredytu, sprawdzasz wyłącznie oprocentowanie nominalne? Tym sposobem możesz zaskoczyć się wysokością rat, które będziesz miesięcznie spłacać. Wybierając kredyt gotówkowy, koniecznie zwróć uwagę na wszystkie opłaty dodatkowe, które mogą znacznie zmienić warunki zadłużenia. Premia, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie, konieczność skorzystania z konta bankowego z miesięcznymi opłatami, choć to pozornie niewielkie kwoty, mogą sprawić, że uregulowanie kredytu odciśnie się na twoim budżecie domowym.

Aby poznać całkowity koszt kredytu, możesz sprawdzić RRSO kredytu. Dzięki tej wartości szybko określisz najtańsze zobowiązanie, szczególnie że w rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Oferta kredytowa jest korzystna pod względem opłat? Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Sprawdź, czy bank oferuje elastyczny okres spłaty? Dłuższy okres kredytowania może okazać się bardzo atrakcyjny, szczególnie dla osób, którym zleży na pożyczce o wysokiej kwocie.

Jakie warunki musisz spełnić?

Bank stawia wymagania przyszłym kredytobiorcom, koniecznie poznaj te najważniejsze z nich, zanim złożysz wniosek o zadłużenie. Decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na mniejszą ilość formalności. Trzeba jednak pamiętać, że instytucja zweryfikuje twoją zdolność kredytową, a także historię wcześniejszych zobowiązań. Coraz więcej banków honoruje osobiste oświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta bankowego, jako potwierdzenie stałych dochodów, jednak do sprawdzenia historii zadłużeń cały czas wykorzystywane są raporty sporządzane przez Biuro Informacji Kredytowej.

Na pozytywną decyzję kredytową mogą liczyć osoby, które posiadają stałe dochody i nie mają żadnych zaległych zobowiązań finansowych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej