Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa pod hipotekę

Opublikowano: 2020-01-02 14:20

Pożyczka hipoteczna skierowana jest przede wszystkim do grona klientów, którzy są właścicielami nieobciążonej hipoteki, która stanie się zabezpieczeniem dla pożyczki udzielonej przez bank.

Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa pod hipotekę

Pożyczka hipoteczna najczęściej kojarzy się z usługą, która jest tożsama lub bardzo podobna do kredytu hipotecznego. Jest to jednak błędne myślenie i jako klient banku musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczka hipoteczna to oferta, która zainteresuje bardziej osoby, które chcą pozyskać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel tak jak w przypadku kredytów gotówkowych lub pożyczek konsumenckich. Jednak jest to produkt na tyle specyficzny, że nie możemy porównać go z tymi tradycyjnymi zadłużeniami dla klientów, którzy potrzebują szybkiej gotówki bez podawania konkretnego przeznaczenia.

Oferta dedykowana jest węższemu gronu odbiorców. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki konkretnym wymaganiom, pożyczka gotówkowa pod hipotekę może zaoferować dużo niższy koszt kredytu.

Kredyty gotówkowe - TOP5

9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
3,50%
Prowizja
497,51 PLN
Rata miesięczna
9,63%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
4,00%
Prowizja
499,92 PLN
Rata miesięczna
13,86%
RRSO
8,00%
Oprocentowanie
10,00%
Prowizja
537,08 PLN
Rata miesięczna
10,58%
RRSO
7,76%
Oprocentowanie
4,57%
Prowizja
508,22 PLN
Rata miesięczna
12,01%
RRSO
8,31%
Oprocentowanie
6,03%
Prowizja
520,79 PLN
Rata miesięczna

Czym wyróżnia się pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna skierowana jest przede wszystkim do grona klientów, którzy są właścicielami nieobciążonej hipoteki, która stanie się zabezpieczeniem dla pożyczki udzielonej przez bank. Zanim jednak otrzymamy gotówkę konieczna będzie wycena nieruchomości, co pozwoli instytucji określić jaką kwotę otrzymamy w ramach zadłużenia. Nie będzie to suma pokrywająca 100% wartości naszego domu lub mieszkania, ale możemy liczyć na pieniądze od 50% do 80% całkowitej wartości ustalonej przez rzeczoznawcę.

Kolejną cechą charakterystyczną jest to, że w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych, kredytu oraz pożyczki gotówkowej, to zadłużenie, które będzie wymagało przynajmniej kilku lub kilkunastu dni, zanim otrzymamy pieniądze. Jest to spowodowane szeregiem procedur związanych z przyznaniem tego typu pożyczki. Należy bowiem pamiętać o konieczności dostarczenia zaświadczenia o otrzymywanych dochodach, formalnościach związanych z sądem, wycenie domu, uregulowaniu ubezpieczenia od zdarzeń losowych lub polisy na życie, których cesje otrzyma bank. Potrzebne dokumenty skutecznie oddalą czas, gdy będziemy mogli cieszyć się pożyczoną gotówką. Jest to jednak cena, jaką zapłacimy za bardzo atrakcyjną ofertę banku, dotyczącą dużej ilości gotówki, której spłata może zostać rozłożona nawet do 20 lat.

Niewątpliwym atutem pożyczki hipotecznej jest to, że jej oprocentowanie jest niewielkie. Najczęściej wynosi niewiele więcej niż tanie kredyty hipoteczne. To zatem często zaledwie połowa kosztów, jakie ponoszą klienci decydujący się na kredyt gotówkowy. Dlatego też to usługa, która rekomendowana jest osobom, którym nie zależy na szybkim uzyskaniu gotówki, a chcą zaoszczędzić i opłacać niskie odsetki, bez narażania się na dodatkowe opłaty.

Kredyty hipoteczne - TOP5

2,14%
RRSO
2,11%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
859,15 PLN
Rata miesięczna
2,02%
RRSO
2,00%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
847,71 PLN
Rata miesięczna
2,08%
RRSO
2,06%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
853,56 PLN
Rata miesięczna
2,18%
RRSO
2,16%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
863,37 PLN
Rata miesięczna
2,38%
RRSO
2,35%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
882,20 PLN
Rata miesięczna

Pożyczka hipoteczna - na co można wydać pieniądze?

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, pożyczka hipoteczna umożliwia zrealizowanie dowolnych celów finansowych. Są to pieniądze, które pożyczkobiorca otrzymuje bez konieczności zaświadczenia, w jakim celu będą one spożytkowane. Dlatego też możemy zarówno kupić nowy sprzęt, samochód, jak i sfinansować wakacje czy długo planowany remont. Mamy pełną swobodę w wykorzystaniu otrzymanych środków i to od nas zależy, w jaki sposób będziemy zarządzać tymi dodatkowymi funduszami w rodzinnym budżecie. Warto jednak wcześniej się nad tym zastanowić, tak by później nie żałować swoich wyborów i w momencie spłacania zadłużenia nie mieć żadnych problemów.

Podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego, usługobiorca będzie miał całkowitą swobodę w rozdysponowaniu otrzymanymi środkami. Dlatego też wiele osób, które decydują się na takie zobowiązanie, korzysta z niego nawet w kilku celach jednocześnie. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by sfinansować i przeprowadzić remont, kupić nowe meble do mieszkania, a także przeznaczyć część środków na wymarzony wyjazd za granicę.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna?

Nie masz pewności, która z ofert powinna pomóc ci uzyskać dodatkowe środki finansowe, jakich potrzebujesz? Warto pamiętać o zaletach i wadach obu zadłużeń. Dzięki temu dużo łatwiej dostosujesz ofertę do własnych preferencji i podpiszesz umowę, która będzie spełniać wszystkie twoje oczekiwania, gwarantując warunki, które z łatwością spełnisz w trakcie trwania okresu kredytowania.

Zalety pożyczki hipotecznej:

 • Bardzo niski koszt zadłużenia

 • Możliwość skorzystania z pieniędzy na dowolny cel

 • Kredyt jest zabezpieczony hipoteką

 • Wysoka maksymalna kwota zadłużenia - zależna od wartości nieruchomości

Wady pożyczki hipotecznej:

 • Większa liczba formalności

 • Dostęp do pieniędzy dopiero po kilku dniach od złożenia wniosku

 • Oferta kierowana tylko do wybranych usługobiorców

Zalety kredytu gotówkowego:

 • Szybki dostęp do gotówki - nawet w ciągu jednego dnia od podpisania umowy

 • Minimum formalności

 • Oferta skierowana do wszystkich zainteresowanych

 • Kredyt na całkowicie dowolny cel

Wady kredytu gotówkowego:

 • Wyższy koszt zadłużenia

 • Brak zabezpieczenia kredytu

 • Maksymalna kwota kredytu zależna od zdolności kredytowej usługobiorcy

Wybór najlepszej usługi finansowej nie jest tak prosty, jak może się to wydawać. Okazuje się bowiem, że każda z usług może zaoferować coś zupełnie innego. Tylko od ciebie będzie zależało, które zobowiązanie okaże się tym odpowiednim. Warto brać pod uwagę szczególnie ogólny koszt zadłużenia oraz to, jak szybko otrzymasz pieniądze. Jeśli zależy ci wyłącznie na tym, by zminimalizować koszt kredytu, to pożyczka hipoteczna będzie rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w twoim przypadku. Jednak jeśli bardziej zależy ci na błyskawicznym dostępie do pieniędzy, a w planach masz zamiar zmniejszyć liczbę formalności związaną z kredytem, to kredyt gotówkowy, może być właśnie tym, czego rzeczywiście poszukujesz.

Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać zgodę kredytową?

Niezależnie od tego, o jaki kredyt będziesz się ubiegać, musisz pamiętać, że warunkiem otrzymania pieniędzy, jest spełnienie kilku warunków, które pozwalają, by bank zmniejszył ryzyko kredytowe, jakiego podejmuje się, oferując ci zadłużenie.

Choć pożyczka hipoteczna jest ofertą zabezpieczoną i nie stanowi tak dużego ryzyka dla instytucji finansowej, także w jej przypadku klient musi spełnić warunki, które pozwolą na to, by bank wydał decyzję o przyznaniu kredytu. Poniżej znajdziesz wyszczególnione warunki, które dzielą cię przed zdobyciem dodatkowych środków na dowolny cel:

 • Zdolność kredytowa, która obliczana jest na podstawie twoich miesięcznych dochodów, a także wydatków i zobowiązań, jakie regularnie ponosisz. Zanim złożysz wniosek o kredyt, możesz samodzielnie sprawdzić swoje finansowe możliwości, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej.

 • Dobra historia kredytowa. Bank wymaga, by przyszli kredytobiorcy nie mieli żadnych zaległości w spłacie swoich zobowiązań, lub co gorsze narastających długów. Dobra historia kredytowa pozwala określić, czy klient, wywiązuje się bez żadnych problemów z umów, które zawarł. Banki korzystają z raportów Biura Informacji Kredytowej. Podobnie jak w przypadku zdolności kredytowej, możliwe jest samodzielne sprawdzenie raportu BIK na swój temat. Dzięki temu szybko przekonasz się, czy bank będzie skłonny udzielić ci zadłużenia.

 • Prawidłowe wypełnienie formalności. Choć to bardzo oczywiste, bank oczekuje od klienta podania prawidłowych informacji na swój temat, które pozwolą na weryfikację tożsamości oraz pozostałych czynników, które pozwolą określić, czy udzielenie kredytu w przypadku tego usługobiorcy nie stanowi ryzyka. Warto pamiętać o możliwości wypełnienia wniosku drogą internetową, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie czasu i skorzystanie z usług, które oferowane są klientom online.

Podsumowanie

Pożyczka gotówkowa pod hipotekę jest ciekawym rozwiązaniem finansowym, dla osób, które mają możliwość, by zabezpieczyć swoje zadłużenie hipoteką. To doskonały sposób, by zyskać dostęp do kredytu o bardzo wysokiej kwocie, bez dodatkowych opłat czy haczyków. Zanim zdecydujesz się na taką ofertę, sprawdź także konkurencyjne oferty i zastanów się, która z usług będzie dla ciebie najlepsza pod względem warunków. Dobrze dobrany kredyt pozwoli ci cieszyć się dodatkową gotówką, bez obawy o trudności w spłacie zadłużenia. Warto zatem poświęcić swój czas i skorzystać z możliwości, jakie dają publikowane rankingi kredytów czy kalkulator kredytowy.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!