Kredyty gotówkowe 9 min. czytania

Kredyt gotówkowy a umowa na czas określony

Zaktualizowano: 2021-02-05 14:57
Opublikowano: 2020-01-15 13:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 21
Kredyt gotówkowy a umowa na czas określony

Umowa na czas określony nie wyklucza skorzystania z kredytu na dowolny cel. Elastyczne warunki umowy, a także sam charakter zobowiązania, pozwalają na to, by zainteresowana osoba mogła złożyć wniosek o kredyt.

Czy osoby pracujące na podstawie umowy na czas określony mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy? Wielu kredytobiorców myśli, że stałe zatrudnienie jest warunkiem skorzystania z usług finansowych, które znajdują się w popularnych bankach. W tym artykule postaramy się lepiej zapoznać cię z warunkami umów kredytowych na dowolny cel. Dzięki temu dowiesz się, że nawet pracując na czas określony, czy pracując na postawie umowy cywilno-prawnej masz możliwość, by skorzystać z zadłużenia, którego potrzebujesz. Sprawdź, na co możesz liczyć, wnioskując o kredyt, a także jak wybrać najlepszą ofertę do swoich możliwości finansowych. Dodatkowo podpowiemy ci, co możesz zrobić, by zwiększyć swoją zdolność kredytową i mieć wyższe szanse na otrzymanie zgody kredytowej.

Elastyczność oferty kredytowej

Kredyt gotówkowy wyróżnia się swoimi elastycznymi warunkami na tle innych usług finansowych.Wnioskując o kredyt na dowolny cel, nie musisz martwić się tym, że nie masz umowy na stałe. Banki honorują różne rodzaje zatrudnienia i różnie źródła dochodu, doskonałym przykładem są:

  • klienci pracujący na podstawie umowy zlecenie

  • klienci pracujący na podstawie umowy o dzieło

  • klienci pobierający emeryturę lub rentę

  • rolnicy

  • klienci prowadzący własną działalność gospodarczą

  • klienci posiadający stałe wpływy z tytułu wynajmu nieruchomości

Bank będzie skłonny do udzielenia zadłużenia, choć oczywiście wcześniej klient będzie musiał dostarczyć dokumenty, które potwierdzą staż jego pracy w danej firmie, a także określić do kiedy jego umowa o pracę będzie zobowiązywać. Dla banku istotne będzie ustalenie, czy posiadasz wystarczającą zdolność kredytową, a także czy w trakcie trwania spłaty zadłużenia nie utracisz źródła swoich dochodów.

Starając się o kredyt gotówkowy i pracując na czas określony, możesz liczyć na to, że bank bez problemu udzieli ci zadłużenia, którego spłata nie przekroczy terminu, do którego obowiązywać będzie twoja umowa o zatrudnienie. Jeśli jednak interesujesz się kredytem o wyższej kwocie i chcesz skorzystać z możliwości rozłożenia spłaty na dłuższy termin, możesz sprawdzić, czy bank honorować będzie promesę, wydaną przez twojego pracodawcę, a gwarantującą, że chce on przedłużyć aktualnie obwiązującą umowę o pracę.

Oczywiście banki najchętniej udzielają swoich usług klientom, którzy mogą przedstawić stały i pewny dochód, który zapewni instytucję, że kredytobiorca będzie, przez cały okres kredytowania i obowiązywania umowy między stronami, posiadać źródło wpływów na swój rachunek, który pozwoli spłacać wyznaczone w harmonogramie raty. Posiadając stałe zatrudnienie, możesz rozłożyć spłatę kredytu nawet na maksymalnie dostępny termin, co pozwoli znacznie obniżyć miesięczny koszt całego kredytu.

Zdolność kredytowa - co musisz o niej wiedzieć?

Warunkiem otrzymania kredytu, niezależnie od formy zatrudnienia, jest zdolność kredytowa, która zależna jest w dużej mierze od wysokości twoich dochodów, a także wydatków, jakie regularnie ponosisz. Wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie, ile musisz zarabiać, by otrzymać kredyt? Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od wielu warunków, które będą składać się na cały przebieg umowy i spłatę zadłużenia. Dlatego warto wcześniej obliczyć swoją zdolność kredytową, z pomocą darmowego kalkulatora zdolności kredytowej i przekonać się, czy bank faktycznie będzie skłony, by udzielić ci zadłużenia, o jakie planujesz się ubiegać.

Kalkulator zdolności kredytowej działa w bardzo prosty sposób, a aby z niego skorzystać potrzebujesz tylko kilka całkowicie podstawowych informacji. Przede wszystkim musisz określić swoje miesięczne przychody, czyli całkowite wpływy na konto, które regularnie zasilają twój rachunek w banku. Przyda się także informacja dotycząca opłat, z jakimi musisz sobie radzić w każdym miesiącu rozliczeniowym, a także, o jaki kredyt planujesz się ubiegać, określ kwotę kredytu, a także termin, w jakim planujesz spłacić pożyczkę.

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa może zapewnić ci, że bank wyda pozytywną decyzję o przyznaniu ci kredytu, choć oczywiście musisz także posiadać dobrą historię kredytową. To dwa podstawowe warunki, dzięki którym banki mogą realnie ocenić przyszłego klienta, zarówno pod względem jest możliwości finansowych, jak i wywiązywania się z zawartych wcześniej umów, co także buduje wizerunek kredytobiorcy.

Raport Biura Informacji Kredytowej

Bank weryfikując przyszłych kredytobiorców, korzysta z usług świadczonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport o kredytobiorcy zawiera szczegółowe informacje m.in. o wcześniejszych zadłużeniach, z których skorzystał potencjalny klient banku. Dzięki temu instytucja może wykluczyć udzielenie kredytu osobie, która ma na swoim koncie zaległości w spłacie zobowiązań finansowych lub narastające długi. Cały proces ma pozwolić na to, by bank obniżył do minimum ryzyko kredytowe, jakiego podejmuje się, udzielając zgody kredytowej, szczególnie klientowi, który wcześniej nie korzystał z żądnych usług finansowych danego banku.

Kredytobiorca, który posiada negatywną historię kredytową, nie może liczyć na pozytywną decyzję banku. Warto zatem przed wysłaniem wniosku o kredyt uregulować wszystkie swoje zaległe spłaty i sprawdzić, czy historia kredytowa prezentuje się atrakcyjnie pod względem wiarygodności klienta. Każdy może wysłać bezpłatny wniosek do BIK i otrzymać raz na pół roku raport na swój temat. Może się to okazać szczególnie pomocne w przypadku osób, które nie są pewne, jakie informacje na ich temat zebrał BIK, a mają w planach ubiegać się o kredyt gotówkowy lub inne zadłużenia, nawet na konkretny cel.

Kredyt na oświadczenie o zarobkach

Bardzo zależy ci na kredycie gotówkowym bez żadnych zaświadczeń i dokumentów, które musiałby wypisać twój pracodawca? Dla osób, które szukają błyskawicznego zobowiązania bez żadnych zbędnych formalności, najlepszym rozwiązaniem będą pożyczki udzielne dla stałych klientów banków, które pojawiają się jako oferty zadłużeń tuż po zalogowaniu się na konto osobiste w bankowości internetowej. Banki coraz chętniej korzystają z dostarczania swoim klientom usług w ten sposób, nie dziwi zatem możliwość zaciągnięcia pożyczki, która dostosowana jest już do miesięcznych wpływów na konto, a także analizy finansowej z ostatnich kilku miesięcy. Korzystając z zadłużenia w ten sposób, nie tylko pomijane są dokumenty takie, jak zaświadczenie o zarobkach, ale przede wszystkim, klient może oczekiwać, że pieniądze zostaną wypłacone na jego konto w ciągu zaledwie kilkunastu minut, co z pewnością może konkurować z ofertą parabanków.

Pozostając w temacie pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach, możesz szukać takich ofert także w firmach pożyczkowych. Chwilówki nie wymagają tak wielu formalności, a ogromnym atutem usług tego typu jest natychmiastowy dostęp do gotówki. Pożyczkobiorca musi liczyć się jednak z tym, że maksymalna kwota kredytu jest dużo niższa niż w przypadku kredytów gotówkowych. Dodatkowo, jako klient musisz brać także pod uwagę dużo niższy okres spłaty, często parabanki wymagają, by pożyczkobiorca dokonał zwrotu gotówki w ciągu 30 dni od zawarcia umowy.

Czy szybka pożyczka jest kosztowna? Nie wszystkie zadłużenia dostępne w parabankach są atrakcyjne pod względem finansowym. Każdy pożyczkobiorca musi zwrócić na to uwagę i zastanowić się przed skorzystaniem z usługi, czy będzie w stanie spłacić zadłużenie o wskazanym RRSO. Na rynku jest jednak wiele ofert, które gwarantują bardzo korzystne warunki, a dla klientów, którzy pierwszy raz korzystają z pożyczki w parabanku, czeka cię szereg promocji, które zapewniają brak oprocentowania i kosztów dodatkowych.

Podsumowanie

Umowa na czas określony nie wyklucza skorzystania z kredytu na dowolny cel. Elastyczne warunki umowy, a także sam charakter zobowiązania, pozwalają na to, by zainteresowana osoba mogła złożyć wniosek o kredyt, a tuż po otrzymaniu zgody kredytowej, podpisała umowę i zasiliła swoje konto dodatkowymi środkami. Jeżeli do tej pory martwiłeś się swoją sytuacją ze względu na rodzaj umowy, nie musisz już dłużej zwlekać, wyślij wniosek i przekonaj się, że możesz skorzystać z kredytu na dowolny cel.

Komentarze

Powiązane artykuły

Raty annuitetowe - co to jest?
18.01.2022

Raty annuitetowe – czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Rata annuitetowa to stosunkowo rzadko używane i dla wielu osób obco brzmiące określenie raty często wybieranej przy kredycie, a mianowicie raty równej. To jedna z dwóch standardowych opcji spłaty kredytu, zaraz obok raty malejącej. Decydujący się na nią kredytobiorca będzie zobowiązany przelewać bankowi przez określony w umowie czas ratę w stałej kwocie. Czy opłaca się...
Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw
14.01.2022

Ile kosztuje kredyt dla młodych małżeństw? Sprawdź warunki kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw

...każdemu łatwo jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest...

...jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest poza ich zasięgiem. Dlatego banki oferują...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?
13.01.2022

Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?

...niż początkowo założyłeś? Sprawdź, czy wnioskowanie o kredyt gotówkowy w takiej sytuacji to dobry pomysł. Kredyt hipoteczny to...

...kredytów hipotecznych stanowi jednak, że wkład własny na kredyt hipoteczny nie powinien być mniejszy niż 20% wartości kredytowanej...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego?
11.01.2022

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem?

...przez internet, a czego potrzebujesz, gdy składasz wniosek o kredyt gotówkowy w placówce banku? Wbrew pozorom wymagane dokumenty będą...

...dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Wady i zalety kredytu – na jakie korzyści może liczyć klient banku?
10.01.2022

Wady i zalety kredytu – na jakie korzyści może liczyć klient banku?

...uwadze korzyści i konsekwencje, jakie się z tym wiążą. Jeśli kredyt gotówkowy, do którego się właśnie przymierzasz, ma być Twoim pierwszym...

...wady i zalety kredytu bankowego oraz minusy i korzyści chwilówki, a następnie na tej podstawie dokonać właściwego wyboru...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Stopy procentowe NBP − czym są?
05.01.2022

Stopy procentowe NBP − czym są? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania