Kredyt gotówkowy - jakie dokumenty będziesz potrzebować? Dokumenty kredytowe

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:04
Opublikowano: 18.11.2019 12:41
Średnia ocena: 5,74/6 Głosów: 19

Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni.

Zdobycie kredytu gotówkowego wydaje ci się proste, a dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki? Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni. Aktualnie wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy są w stanie wydać wstępną decyzję kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty możesz wypełnić większość formalności bez wychodzenia z domu.

Z naszą pomocą możesz sprawdzić, jakie dokumenty będą ci potrzebne w trakcie wnioskowania o kredyt gotówkowy. To cenne informacje, dzięki którym jeszcze szybciej uzyskasz dostęp do pieniędzy, których potrzebujesz.

Bez tego dokumentu nie otrzymasz kredytu gotówkowego

Najważniejszym dokumentem, który obligatoryjnie wymagany jest przez wszystkie banki, przed udzieleniem zadłużenia jest oczywiście dowód osobisty, który pozwala potwierdzić tożsamość potencjalnego kredytobiorcy. Bank na podstawie dowodu nie tylko może określić dane kredytobiorcy takie jak imię, nazwisko czy adres zamieszkania, ale także datę urodzenia, co w wielu przypadkach może okazać się pomocne. Pamiętaj, że każdy bank ma inne warunki towarzyszące wydaniu decyzji kredytowej. Instytucja może ograniczyć dostęp do swoich ofert np. względem minimalnego i maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w tym m.in. numer PESEL, który konieczny jest w wielu przypadkach, by móc przygotować wstępną ofertę dla kredytobiorcy, zgodną z jego możliwościami finansowymi.

Zaświadczenie o zarobkach

Jeszcze do niedawna starając się o kredyt gotówkowy, a także każde inne zadłużenie w banku, konieczne było dostarczenie do instytucji dokumentu, który mógłby zaświadczyć o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych przychodów przyszłego kredytobiorcy. Dla wielu klientów było to jednak bardzo problematyczne, a większym zainteresowaniem cieszyły się usługi parabanków, które pozwalały uniknąć dodatkowych formalności.

Aktualnie coraz więcej banków oferuje swoim klientom dostęp do kredytów gotówkowych na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta osobistego. Dużym ułatwieniem może być także kredyt na PIT, który nie wymaga dodatkowego zaświadczenia od pracodawcy, podczas gdy bank otrzymuje wszystkie informacje potrzebne do sprawdzenia zdolności kredytowej usługobiorcy.

Mimo licznych udogodnień, zaświadczenie o zarobkach nadal jest jednym z najważniejszych dokumentów, wymaganych w trakcie starania się o kredyt gotówkowy. Muszą o tym pamiętać szczególnie osoby, które liczą na kredyt o wyższej wartości, który wymaga dokładnej weryfikacji kredytobiorcy.

Zaświadczenie o stałych dochodach pozwala obliczyć zdolność kredytową kredytobiorcy. Na tej podstawie bank może sprawdzić, czy wybrana kwota kredytu nie jest zbyt wysoka, a kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać kredyt, o który się ubiega.

Możesz samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci szybko przekonać się, czy składając wniosek o kredyt, możesz bez przeszkód liczyć na pozytywną decyzję banku.To proste narzędzie, które w ciągu kilku minut pozwoli ci dokładnie obliczyć, czy twoje dochody pozwolą uregulować zadłużenie, którego potrzebujesz, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy również możemy potraktować jako dokument, który wymagany jest przez bank przed udzieleniem zobowiązania finansowego. Każda osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki w banku musi wypełnić wniosek, który pozwoli na sprawdzenie danych klienta, a także weryfikację jego historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Bank będzie miał możliwość po otrzymaniu wniosku przygotować wstępną ofertę i przedstawić ją osobiście lub poprzez rozmowę telefoniczną z wnioskodawcą.

Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje jednak do zwarcia umowy z bankiem. Pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku, który ułatwi ci wypełnić wszystkie formalności, jeśli faktycznie uznasz, że oferta jest tak atrakcyjna, że chcesz z niej skorzystać.

Czego będziesz potrzebować, by prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt? Wniosek wymaga tylko kilku wiadomości, które pomogą szybko zweryfikować twoją tożsamość, dlatego też jedynym dokumentem, który okaże się pomocny, w trakcie wypełniania wniosku jest dowód osobisty, który przyda się, podczas wypełniania pola dotyczącego twojego numeru PESEL.

Dzięki temu wypełnienie i wysłanie formularza jest bardzo proste i nie wymaga ani większego zaangażowania, ani poświęcenia dużej ilości czasu, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, w ciągu zaledwie kilku minut.

Kredyt gotówkowy - czy faktycznie możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki?

Osoby, które szybko decydują się na kredyt gotówkowy bardzo często zainteresowane są otrzymaniem środków na konto w odpowiednio krótkim czasie. Kredyt gotówkowy z pewnością zapewnia dużo mniej formalności niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód. Bank może zatem zapewnić ofertę, która może konkurować nawet z usługami parabanków, które zapewniają chwilówki wypłacane praktycznie od ręki.

Banki, choć nie mają możliwości, by wypłacić środki na konto kredytobiorcy od razu po przyznaniu kredytu, zapewniają, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które mają doświadczenie z usługami banków, które wymagają dużo większej ilości czasu i szeregu skomplikowanych formalności, które wymagane są od ubiegającego się o kredyt.

Uproszczenie formularza kredytu gotówkowego, a także zmniejszenie wymagań stawianych przed kredytobiorcą, powoduje, że kredyt gotówkowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Sprawdź swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt

Bank poza weryfikacją tożsamości i obliczeniem zdolności kredytowej zainteresuje się także twoją historią kredytową. Jako klient nie musisz samodzielnie dostarczać żadnych dokumentów związanych ze swoimi wcześniejszymi zobowiązaniami. Instytucja skorzysta z raportu, prowadzonego przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport zapewnia bardzo szczegółowe informacje, które są aktualizowane regularnie, co miesiąc. Bank może dzięki temu szybko sprawdzić, czy posiadasz jakieś zobowiązania finansowe, jak przebiega ich spłata, a także czy masz jakieś problemy z trzymaniem się harmonogramu spłat. BIK gromadzi informacje, również sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, co oznacza, że bank faktycznie dokładnie pozna całą twoją historię kredytową.

Chcesz mieć pewność, że raport pozwoli ci cieszyć się dostępem do pieniędzy, których tak bardzo potrzebujesz? Sprawdź za darmo swój raport BIK. Zyskasz pewność, czy wszystkie informacje przechowywane przez BIK są prawdziwe i szybko będziesz w stanie określić, czy twoja historia nie jest obciążona negatywnymi wpisami, co mogłoby doprowadzić do tego, że bank nie będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Wybierz najlepszą ofertę kredytową

Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym będzie dużo łatwiejsze, a zarazem atrakcyjniejsze, jeśli poświęcisz trochę czasu na dokładne porównanie przynajmniej kilku najciekawszych ofert. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli ci szybko przejrzeć najistotniejsze warunki ofert, w tym RRSO kredytów, a także przykładowe raty dla oferty o wartościach, które cię interesują. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking, który pozwoli ci szybko zapoznać się z zadłużeniami, a także w razie wątpliwości zdecydować, czy chcesz skorzystać z pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

Wśród porad opublikowanych na naszej stronie znajdziesz także poradnik, jak zwiększyć swoje szanse na kredyt, co na pewno okaże się pomocne, jeśli zamierzasz skorzystać z usług banku pierwszy raz i jeszcze nie masz pewności, czego możesz oczekiwać od zadłużenia i na co zwrócić uwagę przed zawarciem takiej umowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj