× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy - jakie dokumenty będziesz potrzebować? Dokumenty kredytowe

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:04
Opublikowano: 18.11.2019 12:41
Średnia ocena: 5,64/6 Głosów: 14

Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni.

Zdobycie kredytu gotówkowego wydaje ci się proste, a dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki? Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni. Aktualnie wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy są w stanie wydać wstępną decyzję kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty możesz wypełnić większość formalności bez wychodzenia z domu.

Z naszą pomocą możesz sprawdzić, jakie dokumenty będą ci potrzebne w trakcie wnioskowania o kredyt gotówkowy. To cenne informacje, dzięki którym jeszcze szybciej uzyskasz dostęp do pieniędzy, których potrzebujesz.

Bez tego dokumentu nie otrzymasz kredytu gotówkowego

Najważniejszym dokumentem, który obligatoryjnie wymagany jest przez wszystkie banki, przed udzieleniem zadłużenia jest oczywiście dowód osobisty, który pozwala potwierdzić tożsamość potencjalnego kredytobiorcy. Bank na podstawie dowodu nie tylko może określić dane kredytobiorcy takie jak imię, nazwisko czy adres zamieszkania, ale także datę urodzenia, co w wielu przypadkach może okazać się pomocne. Pamiętaj, że każdy bank ma inne warunki towarzyszące wydaniu decyzji kredytowej. Instytucja może ograniczyć dostęp do swoich ofert np. względem minimalnego i maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w tym m.in. numer PESEL, który konieczny jest w wielu przypadkach, by móc przygotować wstępną ofertę dla kredytobiorcy, zgodną z jego możliwościami finansowymi.

Zaświadczenie o zarobkach

Jeszcze do niedawna starając się o kredyt gotówkowy, a także każde inne zadłużenie w banku, konieczne było dostarczenie do instytucji dokumentu, który mógłby zaświadczyć o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych przychodów przyszłego kredytobiorcy. Dla wielu klientów było to jednak bardzo problematyczne, a większym zainteresowaniem cieszyły się usługi parabanków, które pozwalały uniknąć dodatkowych formalności.

Aktualnie coraz więcej banków oferuje swoim klientom dostęp do kredytów gotówkowych na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta osobistego. Dużym ułatwieniem może być także kredyt na PIT, który nie wymaga dodatkowego zaświadczenia od pracodawcy, podczas gdy bank otrzymuje wszystkie informacje potrzebne do sprawdzenia zdolności kredytowej usługobiorcy.

Mimo licznych udogodnień, zaświadczenie o zarobkach nadal jest jednym z najważniejszych dokumentów, wymaganych w trakcie starania się o kredyt gotówkowy. Muszą o tym pamiętać szczególnie osoby, które liczą na kredyt o wyższej wartości, który wymaga dokładnej weryfikacji kredytobiorcy.

Zaświadczenie o stałych dochodach pozwala obliczyć zdolność kredytową kredytobiorcy. Na tej podstawie bank może sprawdzić, czy wybrana kwota kredytu nie jest zbyt wysoka, a kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać kredyt, o który się ubiega.

Możesz samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci szybko przekonać się, czy składając wniosek o kredyt, możesz bez przeszkód liczyć na pozytywną decyzję banku.To proste narzędzie, które w ciągu kilku minut pozwoli ci dokładnie obliczyć, czy twoje dochody pozwolą uregulować zadłużenie, którego potrzebujesz, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy również możemy potraktować jako dokument, który wymagany jest przez bank przed udzieleniem zobowiązania finansowego. Każda osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki w banku musi wypełnić wniosek, który pozwoli na sprawdzenie danych klienta, a także weryfikację jego historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Bank będzie miał możliwość po otrzymaniu wniosku przygotować wstępną ofertę i przedstawić ją osobiście lub poprzez rozmowę telefoniczną z wnioskodawcą.

Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje jednak do zwarcia umowy z bankiem. Pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku, który ułatwi ci wypełnić wszystkie formalności, jeśli faktycznie uznasz, że oferta jest tak atrakcyjna, że chcesz z niej skorzystać.

Czego będziesz potrzebować, by prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt? Wniosek wymaga tylko kilku wiadomości, które pomogą szybko zweryfikować twoją tożsamość, dlatego też jedynym dokumentem, który okaże się pomocny, w trakcie wypełniania wniosku jest dowód osobisty, który przyda się, podczas wypełniania pola dotyczącego twojego numeru PESEL.

Dzięki temu wypełnienie i wysłanie formularza jest bardzo proste i nie wymaga ani większego zaangażowania, ani poświęcenia dużej ilości czasu, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, w ciągu zaledwie kilku minut.

Kredyt gotówkowy - czy faktycznie możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki?

Osoby, które szybko decydują się na kredyt gotówkowy bardzo często zainteresowane są otrzymaniem środków na konto w odpowiednio krótkim czasie. Kredyt gotówkowy z pewnością zapewnia dużo mniej formalności niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód. Bank może zatem zapewnić ofertę, która może konkurować nawet z usługami parabanków, które zapewniają chwilówki wypłacane praktycznie od ręki.

Banki, choć nie mają możliwości, by wypłacić środki na konto kredytobiorcy od razu po przyznaniu kredytu, zapewniają, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które mają doświadczenie z usługami banków, które wymagają dużo większej ilości czasu i szeregu skomplikowanych formalności, które wymagane są od ubiegającego się o kredyt.

Uproszczenie formularza kredytu gotówkowego, a także zmniejszenie wymagań stawianych przed kredytobiorcą, powoduje, że kredyt gotówkowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Sprawdź swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt

Bank poza weryfikacją tożsamości i obliczeniem zdolności kredytowej zainteresuje się także twoją historią kredytową. Jako klient nie musisz samodzielnie dostarczać żadnych dokumentów związanych ze swoimi wcześniejszymi zobowiązaniami. Instytucja skorzysta z raportu, prowadzonego przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport zapewnia bardzo szczegółowe informacje, które są aktualizowane regularnie, co miesiąc. Bank może dzięki temu szybko sprawdzić, czy posiadasz jakieś zobowiązania finansowe, jak przebiega ich spłata, a także czy masz jakieś problemy z trzymaniem się harmonogramu spłat. BIK gromadzi informacje, również sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, co oznacza, że bank faktycznie dokładnie pozna całą twoją historię kredytową.

Chcesz mieć pewność, że raport pozwoli ci cieszyć się dostępem do pieniędzy, których tak bardzo potrzebujesz? Sprawdź za darmo swój raport BIK. Zyskasz pewność, czy wszystkie informacje przechowywane przez BIK są prawdziwe i szybko będziesz w stanie określić, czy twoja historia nie jest obciążona negatywnymi wpisami, co mogłoby doprowadzić do tego, że bank nie będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Wybierz najlepszą ofertę kredytową

Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym będzie dużo łatwiejsze, a zarazem atrakcyjniejsze, jeśli poświęcisz trochę czasu na dokładne porównanie przynajmniej kilku najciekawszych ofert. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli ci szybko przejrzeć najistotniejsze warunki ofert, w tym RRSO kredytów, a także przykładowe raty dla oferty o wartościach, które cię interesują. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking, który pozwoli ci szybko zapoznać się z zadłużeniami, a także w razie wątpliwości zdecydować, czy chcesz skorzystać z pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7933 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9441 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3885 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
252 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1227 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Wśród porad opublikowanych na naszej stronie znajdziesz także poradnik, jak zwiększyć swoje szanse na kredyt, co na pewno okaże się pomocne, jeśli zamierzasz skorzystać z usług banku pierwszy raz i jeszcze nie masz pewności, czego możesz oczekiwać od zadłużenia i na co zwrócić uwagę przed zawarciem takiej umowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej