× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy - jakie dokumenty będziesz potrzebować? Dokumenty kredytowe

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:04
Opublikowano: 18.11.2019 12:41
Średnia ocena: 5,38/6 Głosów: 8

Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni.

Zdobycie kredytu gotówkowego wydaje ci się proste, a dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki? Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni. Aktualnie wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy są w stanie wydać wstępną decyzję kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty możesz wypełnić większość formalności bez wychodzenia z domu.

Z naszą pomocą możesz sprawdzić, jakie dokumenty będą ci potrzebne w trakcie wnioskowania o kredyt gotówkowy. To cenne informacje, dzięki którym jeszcze szybciej uzyskasz dostęp do pieniędzy, których potrzebujesz.

Bez tego dokumentu nie otrzymasz kredytu gotówkowego

Najważniejszym dokumentem, który obligatoryjnie wymagany jest przez wszystkie banki, przed udzieleniem zadłużenia jest oczywiście dowód osobisty, który pozwala potwierdzić tożsamość potencjalnego kredytobiorcy. Bank na podstawie dowodu nie tylko może określić dane kredytobiorcy takie jak imię, nazwisko czy adres zamieszkania, ale także datę urodzenia, co w wielu przypadkach może okazać się pomocne. Pamiętaj, że każdy bank ma inne warunki towarzyszące wydaniu decyzji kredytowej. Instytucja może ograniczyć dostęp do swoich ofert np. względem minimalnego i maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w tym m.in. numer PESEL, który konieczny jest w wielu przypadkach, by móc przygotować wstępną ofertę dla kredytobiorcy, zgodną z jego możliwościami finansowymi.

Zaświadczenie o zarobkach

Jeszcze do niedawna starając się o kredyt gotówkowy, a także każde inne zadłużenie w banku, konieczne było dostarczenie do instytucji dokumentu, który mógłby zaświadczyć o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych przychodów przyszłego kredytobiorcy. Dla wielu klientów było to jednak bardzo problematyczne, a większym zainteresowaniem cieszyły się usługi parabanków, które pozwalały uniknąć dodatkowych formalności.

Aktualnie coraz więcej banków oferuje swoim klientom dostęp do kredytów gotówkowych na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta osobistego. Dużym ułatwieniem może być także kredyt na PIT, który nie wymaga dodatkowego zaświadczenia od pracodawcy, podczas gdy bank otrzymuje wszystkie informacje potrzebne do sprawdzenia zdolności kredytowej usługobiorcy.

Mimo licznych udogodnień, zaświadczenie o zarobkach nadal jest jednym z najważniejszych dokumentów, wymaganych w trakcie starania się o kredyt gotówkowy. Muszą o tym pamiętać szczególnie osoby, które liczą na kredyt o wyższej wartości, który wymaga dokładnej weryfikacji kredytobiorcy.

Zaświadczenie o stałych dochodach pozwala obliczyć zdolność kredytową kredytobiorcy. Na tej podstawie bank może sprawdzić, czy wybrana kwota kredytu nie jest zbyt wysoka, a kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać kredyt, o który się ubiega.

Możesz samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci szybko przekonać się, czy składając wniosek o kredyt, możesz bez przeszkód liczyć na pozytywną decyzję banku.To proste narzędzie, które w ciągu kilku minut pozwoli ci dokładnie obliczyć, czy twoje dochody pozwolą uregulować zadłużenie, którego potrzebujesz, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy również możemy potraktować jako dokument, który wymagany jest przez bank przed udzieleniem zobowiązania finansowego. Każda osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki w banku musi wypełnić wniosek, który pozwoli na sprawdzenie danych klienta, a także weryfikację jego historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Bank będzie miał możliwość po otrzymaniu wniosku przygotować wstępną ofertę i przedstawić ją osobiście lub poprzez rozmowę telefoniczną z wnioskodawcą.

Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje jednak do zwarcia umowy z bankiem. Pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku, który ułatwi ci wypełnić wszystkie formalności, jeśli faktycznie uznasz, że oferta jest tak atrakcyjna, że chcesz z niej skorzystać.

Czego będziesz potrzebować, by prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt? Wniosek wymaga tylko kilku wiadomości, które pomogą szybko zweryfikować twoją tożsamość, dlatego też jedynym dokumentem, który okaże się pomocny, w trakcie wypełniania wniosku jest dowód osobisty, który przyda się, podczas wypełniania pola dotyczącego twojego numeru PESEL.

Dzięki temu wypełnienie i wysłanie formularza jest bardzo proste i nie wymaga ani większego zaangażowania, ani poświęcenia dużej ilości czasu, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, w ciągu zaledwie kilku minut.

Kredyt gotówkowy - czy faktycznie możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki?

Osoby, które szybko decydują się na kredyt gotówkowy bardzo często zainteresowane są otrzymaniem środków na konto w odpowiednio krótkim czasie. Kredyt gotówkowy z pewnością zapewnia dużo mniej formalności niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód. Bank może zatem zapewnić ofertę, która może konkurować nawet z usługami parabanków, które zapewniają chwilówki wypłacane praktycznie od ręki.

Banki, choć nie mają możliwości, by wypłacić środki na konto kredytobiorcy od razu po przyznaniu kredytu, zapewniają, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które mają doświadczenie z usługami banków, które wymagają dużo większej ilości czasu i szeregu skomplikowanych formalności, które wymagane są od ubiegającego się o kredyt.

Uproszczenie formularza kredytu gotówkowego, a także zmniejszenie wymagań stawianych przed kredytobiorcą, powoduje, że kredyt gotówkowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Sprawdź swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt

Bank poza weryfikacją tożsamości i obliczeniem zdolności kredytowej zainteresuje się także twoją historią kredytową. Jako klient nie musisz samodzielnie dostarczać żadnych dokumentów związanych ze swoimi wcześniejszymi zobowiązaniami. Instytucja skorzysta z raportu, prowadzonego przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport zapewnia bardzo szczegółowe informacje, które są aktualizowane regularnie, co miesiąc. Bank może dzięki temu szybko sprawdzić, czy posiadasz jakieś zobowiązania finansowe, jak przebiega ich spłata, a także czy masz jakieś problemy z trzymaniem się harmonogramu spłat. BIK gromadzi informacje, również sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, co oznacza, że bank faktycznie dokładnie pozna całą twoją historię kredytową.

Chcesz mieć pewność, że raport pozwoli ci cieszyć się dostępem do pieniędzy, których tak bardzo potrzebujesz? Sprawdź za darmo swój raport BIK. Zyskasz pewność, czy wszystkie informacje przechowywane przez BIK są prawdziwe i szybko będziesz w stanie określić, czy twoja historia nie jest obciążona negatywnymi wpisami, co mogłoby doprowadzić do tego, że bank nie będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Wybierz najlepszą ofertę kredytową

Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym będzie dużo łatwiejsze, a zarazem atrakcyjniejsze, jeśli poświęcisz trochę czasu na dokładne porównanie przynajmniej kilku najciekawszych ofert. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli ci szybko przejrzeć najistotniejsze warunki ofert, w tym RRSO kredytów, a także przykładowe raty dla oferty o wartościach, które cię interesują. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking, który pozwoli ci szybko zapoznać się z zadłużeniami, a także w razie wątpliwości zdecydować, czy chcesz skorzystać z pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7141 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
3035 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
3
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
55 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3678 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32231 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Wśród porad opublikowanych na naszej stronie znajdziesz także poradnik, jak zwiększyć swoje szanse na kredyt, co na pewno okaże się pomocne, jeśli zamierzasz skorzystać z usług banku pierwszy raz i jeszcze nie masz pewności, czego możesz oczekiwać od zadłużenia i na co zwrócić uwagę przed zawarciem takiej umowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej