Kredyt gotówkowy - jakie dokumenty będziesz potrzebować? Dokumenty kredytowe

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:04
Opublikowano: 18.11.2019 12:41
Średnia ocena: 5,79/6 Głosów: 24

Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni.

Zdobycie kredytu gotówkowego wydaje ci się proste, a dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki? Kredyt na dowolny cel przyciąga dużą uwagę osób, które zainteresowane są usługami, które nie wymagają wielu formalności. Nie musisz martwić się wypełnianiem wielu formularzy, czy koniecznością oczekiwania na decyzję banku nawet przez kilka dni. Aktualnie wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy są w stanie wydać wstępną decyzję kredytową nawet w ciągu kilkunastu minut, a ty możesz wypełnić większość formalności bez wychodzenia z domu.

Z naszą pomocą możesz sprawdzić, jakie dokumenty będą ci potrzebne w trakcie wnioskowania o kredyt gotówkowy. To cenne informacje, dzięki którym jeszcze szybciej uzyskasz dostęp do pieniędzy, których potrzebujesz.

Bez tego dokumentu nie otrzymasz kredytu gotówkowego

Najważniejszym dokumentem, który obligatoryjnie wymagany jest przez wszystkie banki, przed udzieleniem zadłużenia jest oczywiście dowód osobisty, który pozwala potwierdzić tożsamość potencjalnego kredytobiorcy. Bank na podstawie dowodu nie tylko może określić dane kredytobiorcy takie jak imię, nazwisko czy adres zamieszkania, ale także datę urodzenia, co w wielu przypadkach może okazać się pomocne. Pamiętaj, że każdy bank ma inne warunki towarzyszące wydaniu decyzji kredytowej. Instytucja może ograniczyć dostęp do swoich ofert np. względem minimalnego i maksymalnego wieku kredytobiorcy.

Dowód osobisty przydaje się już na początku drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Wypełniając wniosek o kredyt, musisz podać podstawowe dane, w tym m.in. numer PESEL, który konieczny jest w wielu przypadkach, by móc przygotować wstępną ofertę dla kredytobiorcy, zgodną z jego możliwościami finansowymi.

Zaświadczenie o zarobkach

Jeszcze do niedawna starając się o kredyt gotówkowy, a także każde inne zadłużenie w banku, konieczne było dostarczenie do instytucji dokumentu, który mógłby zaświadczyć o stałym zatrudnieniu oraz wysokości miesięcznych przychodów przyszłego kredytobiorcy. Dla wielu klientów było to jednak bardzo problematyczne, a większym zainteresowaniem cieszyły się usługi parabanków, które pozwalały uniknąć dodatkowych formalności.

Aktualnie coraz więcej banków oferuje swoim klientom dostęp do kredytów gotówkowych na podstawie osobistego oświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta osobistego. Dużym ułatwieniem może być także kredyt na PIT, który nie wymaga dodatkowego zaświadczenia od pracodawcy, podczas gdy bank otrzymuje wszystkie informacje potrzebne do sprawdzenia zdolności kredytowej usługobiorcy.

Mimo licznych udogodnień, zaświadczenie o zarobkach nadal jest jednym z najważniejszych dokumentów, wymaganych w trakcie starania się o kredyt gotówkowy. Muszą o tym pamiętać szczególnie osoby, które liczą na kredyt o wyższej wartości, który wymaga dokładnej weryfikacji kredytobiorcy.

Zaświadczenie o stałych dochodach pozwala obliczyć zdolność kredytową kredytobiorcy. Na tej podstawie bank może sprawdzić, czy wybrana kwota kredytu nie jest zbyt wysoka, a kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać kredyt, o który się ubiega.

Możesz samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli ci szybko przekonać się, czy składając wniosek o kredyt, możesz bez przeszkód liczyć na pozytywną decyzję banku.To proste narzędzie, które w ciągu kilku minut pozwoli ci dokładnie obliczyć, czy twoje dochody pozwolą uregulować zadłużenie, którego potrzebujesz, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy również możemy potraktować jako dokument, który wymagany jest przez bank przed udzieleniem zobowiązania finansowego. Każda osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki w banku musi wypełnić wniosek, który pozwoli na sprawdzenie danych klienta, a także weryfikację jego historii kredytowej oraz zdolności finansowej. Bank będzie miał możliwość po otrzymaniu wniosku przygotować wstępną ofertę i przedstawić ją osobiście lub poprzez rozmowę telefoniczną z wnioskodawcą.

Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje jednak do zwarcia umowy z bankiem. Pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku, który ułatwi ci wypełnić wszystkie formalności, jeśli faktycznie uznasz, że oferta jest tak atrakcyjna, że chcesz z niej skorzystać.

Czego będziesz potrzebować, by prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt? Wniosek wymaga tylko kilku wiadomości, które pomogą szybko zweryfikować twoją tożsamość, dlatego też jedynym dokumentem, który okaże się pomocny, w trakcie wypełniania wniosku jest dowód osobisty, który przyda się, podczas wypełniania pola dotyczącego twojego numeru PESEL.

Dzięki temu wypełnienie i wysłanie formularza jest bardzo proste i nie wymaga ani większego zaangażowania, ani poświęcenia dużej ilości czasu, wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, w ciągu zaledwie kilku minut.

Kredyt gotówkowy - czy faktycznie możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki?

Osoby, które szybko decydują się na kredyt gotówkowy bardzo często zainteresowane są otrzymaniem środków na konto w odpowiednio krótkim czasie. Kredyt gotówkowy z pewnością zapewnia dużo mniej formalności niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód. Bank może zatem zapewnić ofertę, która może konkurować nawet z usługami parabanków, które zapewniają chwilówki wypłacane praktycznie od ręki.

Banki, choć nie mają możliwości, by wypłacić środki na konto kredytobiorcy od razu po przyznaniu kredytu, zapewniają, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane usługobiorcy maksymalnie w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy między stronami. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które mają doświadczenie z usługami banków, które wymagają dużo większej ilości czasu i szeregu skomplikowanych formalności, które wymagane są od ubiegającego się o kredyt.

Uproszczenie formularza kredytu gotówkowego, a także zmniejszenie wymagań stawianych przed kredytobiorcą, powoduje, że kredyt gotówkowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Sprawdź swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt

Bank poza weryfikacją tożsamości i obliczeniem zdolności kredytowej zainteresuje się także twoją historią kredytową. Jako klient nie musisz samodzielnie dostarczać żadnych dokumentów związanych ze swoimi wcześniejszymi zobowiązaniami. Instytucja skorzysta z raportu, prowadzonego przez Biuro Informacji Kredytowej. Raport zapewnia bardzo szczegółowe informacje, które są aktualizowane regularnie, co miesiąc. Bank może dzięki temu szybko sprawdzić, czy posiadasz jakieś zobowiązania finansowe, jak przebiega ich spłata, a także czy masz jakieś problemy z trzymaniem się harmonogramu spłat. BIK gromadzi informacje, również sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, co oznacza, że bank faktycznie dokładnie pozna całą twoją historię kredytową.

Chcesz mieć pewność, że raport pozwoli ci cieszyć się dostępem do pieniędzy, których tak bardzo potrzebujesz? Sprawdź za darmo swój raport BIK. Zyskasz pewność, czy wszystkie informacje przechowywane przez BIK są prawdziwe i szybko będziesz w stanie określić, czy twoja historia nie jest obciążona negatywnymi wpisami, co mogłoby doprowadzić do tego, że bank nie będzie chętny udzielić ci zobowiązania.

Wybierz najlepszą ofertę kredytową

Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym będzie dużo łatwiejsze, a zarazem atrakcyjniejsze, jeśli poświęcisz trochę czasu na dokładne porównanie przynajmniej kilku najciekawszych ofert. Ranking kredytów gotówkowych pozwoli ci szybko przejrzeć najistotniejsze warunki ofert, w tym RRSO kredytów, a także przykładowe raty dla oferty o wartościach, które cię interesują. Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking, który pozwoli ci szybko zapoznać się z zadłużeniami, a także w razie wątpliwości zdecydować, czy chcesz skorzystać z pożyczki, czy kredytu gotówkowego.

Wśród porad opublikowanych na naszej stronie znajdziesz także poradnik, jak zwiększyć swoje szanse na kredyt, co na pewno okaże się pomocne, jeśli zamierzasz skorzystać z usług banku pierwszy raz i jeszcze nie masz pewności, czego możesz oczekiwać od zadłużenia i na co zwrócić uwagę przed zawarciem takiej umowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Sprawdź, jaki bank wybrać!
Kredyty gotówkowe 02.08.2021

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Sprawdź, jaki bank wybrać!

Zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt? Na pewno zależy Ci, by uniknąć skomplikowanych formalności i bez problemu otrzymać potrzebną sumę pieniędzy. Odpowiedź na pytanie, w którym banku można na to liczyć, nie jest jednak prosta. Poniżej dowiesz się, od czego zależy decyzja banku i gdzie faktycznie można najłatwiej otrzymać kredyt.

Zobacz więcej
Oprocentowanie zmienne – czym jest zmienne oprocentowanie przy kredytach i jak je obliczyć?
Kredyty gotówkowe 30.07.2021

Oprocentowanie zmienne – czym jest zmienne oprocentowanie przy kredytach i jak je obliczyć?

Oprocentowanie zmienne to jeden z dwóch sposobów naliczania odsetek, które stanowią główny koszt kredytu. Ten typ oprocentowania uzależniony jest w dużej mierze od zmian stóp procentowych. Powoduje więc zwiększenie ryzyka kredytowego. W bankach zdecydowanie łatwiej znajdziesz jednak kredyt z oprocentowaniem zmiennym niż stałym. Sprawdź, z czym wiąże się kredyt oprocentowany zmiennie i jakie mogą być skutki jego zaciągnięcia!

Zobacz więcej
Kredyt bez odsetek – czy banki mają w swojej ofercie kredyty bez odestek?
Kredyty gotówkowe 26.07.2021

Kredyt bez odsetek – czy banki mają w swojej ofercie kredyty bez odestek?

Kredyt bez odsetek to atrakcyjna oferta, którą banki przygotowały dla nowych klientów. W ramach niej masz możliwość skorzystać z kredytowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Niekiedy jednak pod hasłem pożyczka zero procent kryją się dodatkowe koszty, które powodują, że propozycja banku wcale nie jest tak kusząca, jak mogło się wydawać. Na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się nabrać? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?
Kredyty gotówkowe 14.07.2021

Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki to przestępstwo kwalifikowane jako oszustwo, za które grozi surowa kara pozbawienia wolności. Niestety jego skutki mogą dotknąć także niewinnej osoby, jeśli oszust w celu zaciągnięcia zobowiązania posłuży się jej danymi. Sprawdź, na czym dokładnie polega wyłudzenie kredytu i jak się przed nim chronić, a także kiedy sami możemy być o takie oszustwo posądzeni.

Zobacz więcej
Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta
Kredyty gotówkowe 28.06.2021

Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta

Żyrant to potoczne określenie, którym mianuje się poręczyciela. W wielu przypadkach jest on ostatnią deską ratunku dla tych, którzy ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mogą liczyć jedynie na kredyt z poręczeniem. Jakie obowiązki ma żyrant i na czym polega poręczenie kredytu? Sprawdźmy.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj