× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Zaktualizowano: 30.03.2021 12:22
Opublikowano: 11.12.2020 15:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 9

...klienci wnioskujący o kredyt hipoteczny okazywali zaświadczenie o zarobkach oraz zatrudnieniu... ...może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny... ...problemem dla klientów, którzy liczą na kredyt mieszkaniowy, jak jednak ta sytuacja...

To na podstawie jakiej umowy pracujesz, będzie miało realny wpływ na dostępność zadłużenia. Podczas gry klienci wnioskujący o kredyt gotówkowy, mogą pod tym względem liczyć na większą elastyczność i cieszyć się kredytem bez zaświadczenia o zarobkach, tak kredyt hipoteczny jest ofertą, która z całą pewnością będzie wymagać od ciebie dokładnych i potwierdzonych danych o twoim zatrudnieniu. Banki preferują klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, co jednak z klientami, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas określony? Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, a zależy ci na kredycie na mieszkanie, koniecznie poświęć kilka minut i sprawdź, czego z naszą pomocą dowiesz się o kredycie hipotecznym.

Kredyt hipoteczny jako oferta długoterminowa

Kredyt hipoteczny ze względu na celowy charakter usługi wymaga wypełnienia wielu formalności. Trzeba jednak pamiętać, że oferta zawsze wiąże się z bardzo wysoką kwotą zadłużenia, a także długim okresem kredytowania. Klienci decydujący się na kredyt gotówkowy mają do wyboru elastyczny okres spłaty, dzięki czemu oferta może być krótkoterminowa lub długoterminowa. Kredyt hipoteczny praktycznie zawsze udzielany jest długoterminowo, a maksymalny okres spłaty to nawet 35 lat.

Wydłużony okres spłaty pozwala dostosować miesięczne raty kredytu, dzięki czemu, mimo wysokiej kwocie zobowiązania, raty nie staną się dla kredytobiorcy zbyt uciążliwe.

Długoterminowy kredyt wymaga jednak tego, by klient banku wykazał stabilne źródło dochodów, które zapewni środki do spłaty zobowiązania finansowego. Dlatego też banki preferują, by klienci wnioskujący o kredyt hipoteczny okazywali zaświadczenie o zarobkach oraz zatrudnieniu, potwierdzając jednocześnie zawarcie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dla banku ważną informacją będzie także to, jak długo kredytobiorca pracuje w danym zawodzie. Wszystkie te informacje pozwolą szybko ocenić, czy sytuacja finansowa klienta pozwala na spłatę zadłużenia.

Ocena zdolności kredytowej po złożeniu wniosku o kredyt

Wysoka zdolność kredytowa jest kluczowym warunkiem otrzymania zgody na udzielenie kredytu. Ocena zdolności kredytowej gwarantuje zweryfikowanie tego, czy klienta wnioskującego o kredyt stać na spłatę zobowiązania. Im wyższa zdolność kredytowa klienta banku, tym mniejsze ryzyko kredytowe związane z udzieleniem przez bank kredytu, a także większe szanse na zdobycie zgody kredytowej i finalizację kupna nieruchomości z pomocą banku.

By skutecznie ocenić zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, bank potrzebuje podstawowych informacji, które pozwolą ocenić sytuację finansową klienta. Co dokładnie będzie miało wpływ na twoją zdolność kredytową?

  • Wysokość twoich miesięcznych zarobków;

  • Warunki twojego zatrudnienia;

  • Staż pracy;

  • Koszt utrzymania;

  • Liczba osób na utrzymaniu gospodarstwa domowego;

  • Inne zobowiązania finansowe;

  • Wpłacony wkład własny.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i przekonaj się w ciągu zaledwie kilku minut, jakie masz szanse na zawarcie umowy na podstawie naszej oceny twojej zdolności kredytowej.

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej są dużo wyższe niż jeszcze rok temu.

Pracujesz na podstawie umowy na czas określony? Uważasz, że to odpowiedni moment na zawarcie umowy kredytowej i nie chcesz z tym dłużej zwlekać? Choć dla banku fakt zatrudnienia z określonym terminem wygaśnięcia umowy jest dużym problemem, możesz sobie z tym poradzić i zagwarantować pozytywne rozpatrzenie wniosku. Co musisz zrobić, by bank uznał, że podpisanie umowy nie będzie ryzykowne? W takim przypadku pomocna okaże się promesa zatrudnienia.

To dokument, który może wystawić twój pracodawca, zapewniając, że w momencie wygaśnięcia aktualnej umowy będzie gotowy podpisać z tobą kolejną umowę, gwarantując ciągłość zatrudnienia. Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat promesy, zachęcamy do sprawdzenia artykułu na ten temat, który został opublikowany na naszej stronie.

Warunki związane z kredytem hipotecznym

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, musisz pamiętać o warunkach, które towarzyszą ofercie. Usługa zdecydowanie różni się na tle innych produktów finansowych, co można z łatwością zauważyć, przeglądając dostępne oferty. Po złożeniu wniosku w banku, a także dostarczeniu wszystkich dokumentów, konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, bank będzie bowiem potrzebować nawet kilku tygodni na dokładną weryfikację wszystkich formalności, a także przeanalizowanie zdolności kredytowej oraz historii kredytowej potencjalnego klienta.

Już wiesz, czym jest zdolność kredytowa, jaki ma wpływ na otrzymanie zgody kredytowej, a także co brane jest pod uwagę w momencie oceny zdolności. Co jednak musisz wiedzieć o weryfikacji historii kredytowej? Scoring BIK pozwala łatwo sprawdzić, czy klient wnioskujący o kredyt jest wiarygodny. Ocena punktowa świetnie sprawdza się, jako narzędzie weryfikacji w przypadku kredytobiorców, którzy mają przynajmniej półroczną historię kredytową. Z pomocą BIK bank będzie w stanie sprawdzić, czy dany klient spłacał inne zadłużenia zgodnie z warunkami umowy.

Warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego jest także wpłacenie wkładu własnego. Trzeba pamiętać, że w tym roku banki oczekują wyższego wkładu własnego, niemożliwe jest także ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i skorzystanie z kredytu o wyższej wartości. Czy wkładem własnym może być zaliczka lub zadatek? Przekonaj się o tym, śledząc poradniki na naszej stronie.

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Umowa na czas określony jest problemem dla klientów, którzy liczą na kredyt hipoteczny, jak jednak ta sytuacja wygląda w przypadku zadłużenia na dowolny cel? Czy klient posiadający umowę na czas określony może z podowdzeniem ubiegać się o kredyt gotówkowy? Wszystko będzie zależało od kwoty zadłużenia, a także przewidzianego terminu spłaty kredytu. Jeśli liczysz na niewielki kredyt do 20 tysięcy złotych i wiesz, że dasz radę zwrócić go w ciągu 12 miesięcy, bank z pewnością będzie skłonny udzielić co zobowiązania.

Inaczej będzie prezentowała się sytuacja, jeśli zechcesz skorzystać z kredytu na dowolny cel o wartości aż 100 tysięcy złotych, z ratami rozłożonymi nawet na 120 miesięcy. W takiej sytuacji podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, konieczna może okazać się promesa zatrudnienia.

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony - podsumowanie

Kredyt hipoteczny jest niezwykle popularną ofertą finansową w Polsce, nawet podczas pandemii koronawirusa, klienci banków wciąż starają się o zadłużenia tego typu, choć odnotowano znaczny spadek zainteresowania kredytami konsumpcyjnymi. Kredyt hipoteczny z pewnością wyróżnia się na tle innych zadłużeń. Jest to oferta, która pozwala zrealizować cel o kupnie własnej nieruchomości, a często przyczynia się do inwestycji pieniędzy, dzięki temu, że cena mieszkań, czy domów nie spada, nawet w kryzysowych sytuacjach.

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony może okazać się niemożliwy do zdobycia. Dla banku informacja o zakończeniu twojej umowy w ciągu kilku miesięcy i brak deklaracji o ciągłości zatrudnienia będzie bardzo obniżać twoją zdolność kredytową. Jeśli jednak możesz liczyć na wsparcie pracodawcy i będziesz w stanie przekazać promesę zatrudnienia, zawarcie umowy kredytowej okaże się możliwe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty
Kredyty hipoteczne 16.04.2021

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem, czy warto z tej oferty skorzystać? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę
Kredyty hipoteczne 09.04.2021

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie
Kredyty hipoteczne 01.04.2021

Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny często wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług banku lub wykupieniem ubezpieczenia. Czy produkty cross-selling mają negatywny wpływ na ostateczny koszt kredytu hipotecznego? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - porównanie TOP 3 ofert w rankingu
Kredyty hipoteczne 23.03.2021

Kredyt hipoteczny - porównanie TOP 3 ofert w rankingu

Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny, porównując najkorzystniejsze oferty tego miesiąca. Przekonaj się, czy warunki kredytów hipotecznych sprzyjają podjęciu decyzji i zawarciu umowy kredytowej. Poznaj TOP 3 kredyty hipoteczne w marcu 2021.

Zobacz więcej