× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Zaktualizowano: 11.12.2020 15:20
Opublikowano: 11.12.2020 15:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej są dużo wyższe.

To na podstawie jakiej umowy pracujesz, będzie miało realny wpływ na dostępność zadłużenia. Podczas gry klienci wnioskujący o kredyt gotówkowy, mogą pod tym względem liczyć na większą elastyczność i cieszyć się kredytem bez zaświadczenia o zarobkach, tak kredyt hipoteczny jest ofertą, która z całą pewnością będzie wymagać od ciebie dokładnych i potwierdzonych danych o twoim zatrudnieniu. Banki preferują klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, co jednak z klientami, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas określony? Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, a zależy ci na kredycie na mieszkanie, koniecznie poświęć kilka minut i sprawdź, czego z naszą pomocą dowiesz się o kredycie hipotecznym.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10960 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 108
2
2,23%
RRSO
868,30 PLN
Rata miesięczna
868,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
1277 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 16
3
2,40%
RRSO
884,23 PLN
Rata miesięczna
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
968 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,54%
RRSO
898,28 PLN
Rata miesięczna
898,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
726 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 8
Nowość
5
2,64%
RRSO
908,35 PLN
Rata miesięczna
908,35 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
191 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Kredyt hipoteczny jako oferta długoterminowa

Kredyt hipoteczny ze względu na celowy charakter usługi wymaga wypełnienia wielu formalności. Trzeba jednak pamiętać, że oferta zawsze wiąże się z bardzo wysoką kwotą zadłużenia, a także długim okresem kredytowania. Klienci decydujący się na kredyt gotówkowy mają do wyboru elastyczny okres spłaty, dzięki czemu oferta może być krótkoterminowa lub długoterminowa. Kredyt hipoteczny praktycznie zawsze udzielany jest długoterminowo, a maksymalny okres spłaty to nawet 35 lat.

Wydłużony okres spłaty pozwala dostosować miesięczne raty kredytu, dzięki czemu, mimo wysokiej kwocie zobowiązania, raty nie staną się dla kredytobiorcy zbyt uciążliwe.

Długoterminowy kredyt wymaga jednak tego, by klient banku wykazał stabilne źródło dochodów, które zapewni środki do spłaty zobowiązania finansowego. Dlatego też banki preferują, by klienci wnioskujący o kredyt hipoteczny okazywali zaświadczenie o zarobkach oraz zatrudnieniu, potwierdzając jednocześnie zawarcie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dla banku ważną informacją będzie także to, jak długo kredytobiorca pracuje w danym zawodzie. Wszystkie te informacje pozwolą szybko ocenić, czy sytuacja finansowa klienta pozwala na spłatę zadłużenia.

Ocena zdolności kredytowej po złożeniu wniosku o kredyt

Wysoka zdolność kredytowa jest kluczowym warunkiem otrzymania zgody na udzielenie kredytu. Ocena zdolności kredytowej gwarantuje zweryfikowanie tego, czy klienta wnioskującego o kredyt stać na spłatę zobowiązania. Im wyższa zdolność kredytowa klienta banku, tym mniejsze ryzyko kredytowe związane z udzieleniem przez bank kredytu, a także większe szanse na zdobycie zgody kredytowej i finalizację kupna nieruchomości z pomocą banku.

By skutecznie ocenić zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, bank potrzebuje podstawowych informacji, które pozwolą ocenić sytuację finansową klienta. Co dokładnie będzie miało wpływ na twoją zdolność kredytową?

  • Wysokość twoich miesięcznych zarobków;

  • Warunki twojego zatrudnienia;

  • Staż pracy;

  • Koszt utrzymania;

  • Liczba osób na utrzymaniu gospodarstwa domowego;

  • Inne zobowiązania finansowe;

  • Wpłacony wkład własny.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej i przekonaj się w ciągu zaledwie kilku minut, jakie masz szanse na zawarcie umowy na podstawie naszej oceny twojej zdolności kredytowej.

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej są dużo wyższe niż jeszcze rok temu.

Pracujesz na podstawie umowy na czas określony? Uważasz, że to odpowiedni moment na zawarcie umowy kredytowej i nie chcesz z tym dłużej zwlekać? Choć dla banku fakt zatrudnienia z określonym terminem wygaśnięcia umowy jest dużym problemem, możesz sobie z tym poradzić i zagwarantować pozytywne rozpatrzenie wniosku. Co musisz zrobić, by bank uznał, że podpisanie umowy nie będzie ryzykowne? W takim przypadku pomocna okaże się promesa zatrudnienia.

To dokument, który może wystawić twój pracodawca, zapewniając, że w momencie wygaśnięcia aktualnej umowy będzie gotowy podpisać z tobą kolejną umowę, gwarantując ciągłość zatrudnienia. Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat promesy, zachęcamy do sprawdzenia artykułu na ten temat, który został opublikowany na naszej stronie.

Warunki związane z kredytem hipotecznym

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, musisz pamiętać o warunkach, które towarzyszą ofercie. Usługa zdecydowanie różni się na tle innych produktów finansowych, co można z łatwością zauważyć, przeglądając dostępne oferty. Po złożeniu wniosku w banku, a także dostarczeniu wszystkich dokumentów, konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, bank będzie bowiem potrzebować nawet kilku tygodni na dokładną weryfikację wszystkich formalności, a także przeanalizowanie zdolności kredytowej oraz historii kredytowej potencjalnego klienta.

Już wiesz, czym jest zdolność kredytowa, jaki ma wpływ na otrzymanie zgody kredytowej, a także co brane jest pod uwagę w momencie oceny zdolności. Co jednak musisz wiedzieć o weryfikacji historii kredytowej? Scoring BIK pozwala łatwo sprawdzić, czy klient wnioskujący o kredyt jest wiarygodny. Ocena punktowa świetnie sprawdza się, jako narzędzie weryfikacji w przypadku kredytobiorców, którzy mają przynajmniej półroczną historię kredytową. Z pomocą BIK bank będzie w stanie sprawdzić, czy dany klient spłacał inne zadłużenia zgodnie z warunkami umowy.

Warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego jest także wpłacenie wkładu własnego. Trzeba pamiętać, że w tym roku banki oczekują wyższego wkładu własnego, niemożliwe jest także ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i skorzystanie z kredytu o wyższej wartości. Czy wkładem własnym może być zaliczka lub zadatek? Przekonaj się o tym, śledząc poradniki na naszej stronie.

Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Umowa na czas określony jest problemem dla klientów, którzy liczą na kredyt hipoteczny, jak jednak ta sytuacja wygląda w przypadku zadłużenia na dowolny cel? Czy klient posiadający umowę na czas określony może z podowdzeniem ubiegać się o kredyt gotówkowy? Wszystko będzie zależało od kwoty zadłużenia, a także przewidzianego terminu spłaty kredytu. Jeśli liczysz na niewielki kredyt do 20 tysięcy złotych i wiesz, że dasz radę zwrócić go w ciągu 12 miesięcy, bank z pewnością będzie skłonny udzielić co zobowiązania.

Inaczej będzie prezentowała się sytuacja, jeśli zechcesz skorzystać z kredytu na dowolny cel o wartości aż 100 tysięcy złotych, z ratami rozłożonymi nawet na 120 miesięcy. W takiej sytuacji podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, konieczna może okazać się promesa zatrudnienia.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7578 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
164 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3786 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32297 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8300 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony - podsumowanie

Kredyt hipoteczny jest niezwykle popularną ofertą finansową w Polsce, nawet podczas pandemii koronawirusa, klienci banków wciąż starają się o zadłużenia tego typu, choć odnotowano znaczny spadek zainteresowania kredytami konsumpcyjnymi. Kredyt hipoteczny z pewnością wyróżnia się na tle innych zadłużeń. Jest to oferta, która pozwala zrealizować cel o kupnie własnej nieruchomości, a często przyczynia się do inwestycji pieniędzy, dzięki temu, że cena mieszkań, czy domów nie spada, nawet w kryzysowych sytuacjach.

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony może okazać się niemożliwy do zdobycia. Dla banku informacja o zakończeniu twojej umowy w ciągu kilku miesięcy i brak deklaracji o ciągłości zatrudnienia będzie bardzo obniżać twoją zdolność kredytową. Jeśli jednak możesz liczyć na wsparcie pracodawcy i będziesz w stanie przekazać promesę zatrudnienia, zawarcie umowy kredytowej okaże się możliwe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?
Kredyty hipoteczne 20.01.2021

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

Kupno nieruchomości jako sposób, przed zabezpieczeniem oszczędności przed inflacją? Czy kupno mieszkania na kredyt może być inwestycją? Czy mieszkanie kupione z pomocą banku możesz wynająć? Na jakie opłaty uważać wybierając...

Zobacz więcej
Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 18.01.2021

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?

Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?
Kredyty hipoteczne 07.01.2021

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?

Obcokrajowiec, chcąc kupić mieszkanie na terenie Polski, nie musi ubiegać się o żadne dodatkowe pozwolenia, wystarczy, że spełni warunki banku i dostarczy wszystkie dokumenty, a bez problemu będzie w stanie sfinansować kupno własnego mieszkania.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?
Kredyty hipoteczne 22.12.2020

Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?

Rząd mając na uwadze aktualną sytuację kredytobiorców, chce z pomocą dopłat zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych i wspomóc młode osoby, które z powodu koronawirusa nie mają szans na kupno mieszkania bez...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego
Kredyty hipoteczne 07.12.2020

Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do...

Zobacz więcej
Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej