Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Opublikowano: 12.04.2021 14:38
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel wyróżnia się nie tylko tym, że klient banku może w znacznie krótszym czasie zdobyć pieniądze, ale gwarantuje także bardzo atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania. Kredytobiorca nie musi martwić się o wysokie raty, czy spłatę zadłużenia już po kilku miesiącach od podpisania umowy. Bank zapewni warunki dostosowane do możliwości klienta, oceniając m.in. jego zdolność kredytową. Potrzebujesz pieniędzy, a kredyt gotówkowy spełnia wszystkie twoje oczekiwania? W takim razie zastanów się, jak wybrać odpowiedni okres kredytowania, gdyż od tego może zależeć nie tylko to, ile otrzymasz pieniędzy w ramach kredytu, ale także, ile miesięcznie poświęcisz na spłatę zobowiązania.

Zaledwie kilka minut pomoże ci zdecydować, jak rozłożyć spłatę kredytu gotówkowego, by zyskać na tej decyzji i cieszyć się niską ratą kredytu, ale jednocześnie korzystnym całkowitym kosztem zadłużenia. Okres kredytowania może mieć wpływ na twoją zdolność kredytową, a także na całkowity koszt zobowiązania. Pomożemy ci podjąć najlepszą decyzję i cieszyć się umową, z której w pełni skorzystasz.

Porównanie ofert pod względem okresu spłaty

Trudno ci podjąć decyzję i nie wiesz, jaki okres kredytowania wybrać, by umowa z bankiem, była dla ciebie najlepsza? Wybór kredytu powinien zostać dobrze przeanalizowany, tylko w ten sposób będziesz w stanie ocenić, czy ostateczna wersja umowy będzie dla ciebie atrakcyjna.

Na naszej stronie znajdziesz narzędzia, które pomogą ci ocenić, czy stać cię będzie na spłatę zobowiązania, rozłożonego na konkretną liczbę rat. Kalkulator kredytów gotówkowych, a także ranking kredytów gotówkowych zapewnia wiedzę, jakiej trudno szukać nawet na stronach banków. Z naszą pomocą szybko zdecydujesz, czy korzystniej dla ciebie będzie maksymalnie wydłużyć okres spłaty, czy może lepiej będzie zdecydować się na kredyt krótkoterminowy i zaoszczędzić dzięki temu pieniądze.

Porównując kredyty, skup się na kilku warunkach:

  • poznaj przykładową miesięczną ratę kredytu, mając na uwadze kilka rozwiązań związanych z rozłożeniem spłaty na krótszy i dłuższy okres;

  • oceń RRSO konkurencyjnych ofert;

  • przekonaj się, czy bank nie przewiduje dodatkowych kosztów np. ze względu na wymagane ubezpieczenie kredytu.

Kredyt na dowolny cel a warunki spłaty zadłużenia

Kredyt gotówkowy często porównywany jest do chwilówki, choć usługi więcej dzieli niż łączy. Oferta parabanków przewiduje bardzo krótki okres spłaty, a klient firmy pożyczkowej często musi sobie poradzić z jednorazową spłatą zadłużenia już po 30 dniach od zawarcia umowy. Bank daje dużą swobodę, gdyż kredytobiorca może samodzielnie określić, jak długo chce spłacać zobowiązanie, oczywiście mając na uwadze warunki konkretnej oferty. Najkrótszy okres spłaty kredytu gotówkowego to zaledwie 3 miesiące, ale maksymalny okres spłaty popularnych kredytów gotówkowych to aż 10 lat.

Warunki umowy kredytowej będą zależały nie tylko od oprocentowania kredytu, czy wysokości zobowiązania, ale także od tego, jak zostanie rozplanowana spłata kredytu. Dłuższy okres kredytowania da ci możliwość uzyskania wyższej zdolności kredytowej, dzięki czemu łatwiej będzie zdobyć zgodę kredytową i ostatecznie podpisać umowę między stronami. Dłuższy termin spłaty to gwarancja niższych miesięcznych rat, co oznacza, że wybór maksymalnego okresu spłaty pomoże w regularnej spłacie pożyczki.

Okres kredytowania a zdolność kredytowa klienta banku

Wysoka zdolność kredytowa to warunek, który klient musi spełnić, jeśli poważnie myśli o skorzystaniu z zobowiązania dostępnego w banku. Obawiasz się, że twoje zarobki nie pozwolą na to, by skorzystać z zadłużenia? Przekonaj się, że nawet zarabiając minimalną krajową, możesz skutecznie ubiegać się o kredyt. Ocena zdolności kredytowej klienta wcale nie jest jednoznaczna i nie polega wyłącznie na dostarczeniu informacji o miesięcznych dochodach. Ważne będzie także to, na podstawie jakiej umowy pracujesz, jakie wydatki miesięcznie ci towarzyszą, a także, o jaką kwotę kredytu zabiegasz i kiedy planujesz spłacić zadłużenie.

Jak samodzielnie ocenić zdolność kredytową, przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę w banku? To może być wyjątkowo proste, wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora zdolności kredytowej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj