Jak obliczyć koszt kredytu?

Opublikowano: 2020-01-20 08:00

Zanim zdecydujesz się na kredyt, musisz wziąć pod uwagę całkowity koszt zadłużenia i przekonać się, czy będziesz w stanie regulować raty, które przewidują nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także szereg dodatkowych opłat.

Jak obliczyć koszt kredytu?

Rozważasz zaciągnięcie kredytu, ale chcesz dokładnie obliczyć koszt zadłużenia? Znając dokładny koszt pożyczki, będziesz mieć szansę, by dowiedzieć się, czy będzie cię stać na spłatę zobowiązania, na którym ci zależy. Jak sprawdzić całkowity koszt kredytu gotówkowego lub innego zobowiązania finansowego? Podpowiemy ci, co możesz zrobić, by mieć pewność, ile kosztować będzie taka oferta finansowa. Z naszą pomocą szybko zweryfikujesz, które usługi będą dla ciebie interesujące pod względem całkowitych kosztów.

Kredyty gotówkowe - TOP5

9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
3,50%
Prowizja
497,51 PLN
Rata miesięczna
9,63%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
4,00%
Prowizja
499,92 PLN
Rata miesięczna
13,86%
RRSO
8,00%
Oprocentowanie
10,00%
Prowizja
537,08 PLN
Rata miesięczna
10,58%
RRSO
7,76%
Oprocentowanie
4,57%
Prowizja
508,22 PLN
Rata miesięczna
12,01%
RRSO
8,31%
Oprocentowanie
6,03%
Prowizja
520,79 PLN
Rata miesięczna

Wielu kredytobiorców zwraca uwagę wyłącznie na oprocentowanie, z czasem może jednak okazać się, że taka weryfikacja usługi przyniesie rozczarowanie, a przede wszystkim opłaty, które skutecznie zwiększą twoją miesięczną ratę. Zanim zdecydujesz się na kredyt, musisz wziąć pod uwagę całkowity koszt zadłużenia i przekonać się, czy będziesz w stanie regulować raty, które przewidują nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także szereg dodatkowych opłat.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne z definicji oznacza stopę procentową, która określa odsetki, jakie kredytobiorca będzie musiał spłacić w ramach zobowiązania. Oprocentowanie nominalne, zgodnie z obowiązującym prawem, nie może przekroczyć wartości czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego.

Każdy kredytobiorca, niezależnie od wybranej przez siebie oferty, powinien jednak zwrócić uwagę na to, że oprocentowanie nominalne nie stanowi wszystkich kosztów związanych z ofertą banku. Choć banki często wykorzystują niskie oprocentowanie, jako doskonałą promocję swoich usług. Klienci, którzy nie zwracają uwagi na dodatkowe koszty, mogą oczekiwać bardzo atrakcyjnych opłat, choć banki często rekompensują niskie oprocentowanie nominalne, podwyższając koszt innych opłat.

Dodatkowy koszt kredytu

Poza oprocentowaniem nominalnym, na koszt kredytu wpływ mają także inne czynniki, m.in. prowizja, jaką pobierze bank za udzielenie zadłużenia, opłata przygotowawcza, a także koszt ubezpieczenia, jeśli taka oferta jest wymagana w trakcie zawierania umowy kredytowej. Każdy kredytobiorca powinien poznać faktyczny koszt kredytu, by móc określić, czy wybrany kredyt gotówkowy, kredyt na samochód lub inne zadłużenie, faktycznie zapewniało najniższe opłaty. To dla usługobiorcy jedna z najważniejszych cech zobowiązania, w szczególności, jeśli klient banku szuka możliwości, by maksymalnie obniżyć koszt oferty, nie musząc martwić się spłatą zadłużenia.

Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania odpowiedniego zobowiązania, koniecznie zwróć uwagę na całkowity koszt, dzięki czemu będziesz mieć rzeczywistą szansę na porównanie dostępnych ofert.

Pomoże ci w tym rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

RRSO - co warto o nim wiedzieć

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, które uwzględnia zarówno oprocentowanie nominalne, jak i dodatkowe opłaty, naliczane przez bank, udzielający zobowiązania. RRSO pozwala szybko i co ważniejsze skutecznie zweryfikować, ile zapłacisz za zaciągnięte zadłużenie.

Jeśli szukasz najlepszego zobowiązania, szczególnie pod względem opłat, to właśnie na podstawie RRSO możesz porównywać oferty kredytów. Banki mają obowiązek informować o RRSO swoich ofert, choć bardzo często jest to informacja, która znajduje się pod opisem oferty, co nie zawsze jest czytelne dla każdego potencjalnego kredytobiorcy.

Nie musisz jednak samodzielnie szukać informacji o RRSO każdego kredytu, który wzbudził twoje zainteresowanie. Na naszej stronie znajdziesz pomocne rankingi, które pomogą ci szybko sprawdzić, gdzie możesz wnioskować o najlepszy kredyt gotówkowy, a nawet kredyt na mieszkanie. Ranking może wyświetlić oferty zgodnie z twoimi preferencjami, od największej popularności oferty, najniższego oprocentowania, ale przede wszystkim według najkorzystniejszego RRSO, które aktualizujemy zgodnie z ofertami dostępnymi na rynku. Korzystając z naszej pomocy, już nigdy nie będziesz mieć wątpliwości, która oferta posiada najlepsze warunki. Szybko sprawdzisz, gdzie zaciągnięcie kredytu będzie dla ciebie najkorzystniejsze.

Jak obliczyć koszt kredytu?

Nie musisz śledzić ofert banków osobiście, dodatkowo, wcale nie musisz tracić swojego cennego czasu na to, by bez problemu zapoznać się z kosztem zobowiązania, które byłoby dla ciebie odpowiednie.

By obliczyć koszt kredytu, wystarczy skorzystać z narzędzie finansowych, które znajdziesz bez wychodzenia z domu, na naszej stronie. Oferujemy darmowe wsparcie, dla wszystkich, którzy szukają dowolnego kredytu. Poza rankingami zadłużeń możesz skorzystać także z innych narzędzi, które mogą okazać się bardzo pomocne w wyborze usługi, sprawdź np. kalkulator kredytowy.

Weryfikując wszystkie warunki oferty, a także RRSO zadłużenia bez problemu obliczysz całkowity koszt kredytu, dzięki czemu unikniesz haczyków i ukrytych opłat, których tak bardzo boi się wielu przyszłych usługobiorców. Sprawdzając oferty przed podpisaniem umowy, możesz dużo lepiej zapoznać się z ofertami na rynku, a także ustrzec się przed usługami, które tylko pozornie są atrakcyjne dla klientów.

Promocyjny kredyt - uważaj na warunki zadłużenia

Wielu kredytobiorców szukając możliwości obniżenia kosztów potencjalnej umowy, chętnie sięga po umowy promocyjne, które mają zachęcić większą ilość klientów do skorzystania z produktu, w konkretnym czasie, gdy obowiązywać będą korzystniejsze warunki. Czy kredyt promocyjny zawsze jest opłacalny? Okazuje się, że nie. Zapewnienie niższego oprocentowania nominalnego lub obniżenia prowizji, często wiąże się z podwyższeniem innych opłat, które mogą sprawić, że oferta wcale nie będzie prezentować się konkurencyjnie, na tle innych dostępnych zobowiązań.

Zanim zdecydujesz się na kredyt promocyjny, koniecznie porównaj warunki tej oferty z pozostałymi usługami. Szczególnie pod względem całkowitego kosztu, może się bowiem okazać, że promocja jest tylko pozorna, a ty możesz skorzystać z dużo atrakcyjniejszej usługi, która jest w stałej ofercie banku.

Co więcej, nawet jeśli promocyjny kredyt gwarantuje niższe oprocentowanie, koniecznie zwróć uwagę na to, czy umowa z bankiem nie będzie w jakiś sposób ograniczona. Promocja może obowiązywać tylko nowych klientów, maksymalna kwota kredytu może być obniżona, bank będzie wymagać od ciebie założenia konta bankowego, a także skorzystania z ubezpieczenia kredytu. Każda dodatkowa usługa będzie dla ciebie dodatkowym zobowiązaniem, co może oznaczać, że w ostateczności zdecydujesz się na ofertę o wyższym oprocentowaniu, ale niższych wymaganiach, w dodatku bez ukrytych ograniczeń i kosztów.

Różnice między ofertami

Zastanawiasz się, dlaczego kredyt gotówkowy kosztuje więcej niż kredyt hipoteczny lub kredyt na samochód? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Zobowiązanie na dowolny cel gwarantuje pieniądze bez konieczności zabezpieczenia pożyczki, a bank maksymalnie obniża wszystkie formalności związane z zadłużeniem.

Kredyty hipoteczne - TOP5

2,14%
RRSO
2,11%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
859,15 PLN
Rata miesięczna
2,08%
RRSO
2,06%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
853,56 PLN
Rata miesięczna
2,17%
RRSO
2,15%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
862,39 PLN
Rata miesięczna
2,18%
RRSO
2,16%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
863,37 PLN
Rata miesięczna
2,38%
RRSO
2,35%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
882,20 PLN
Rata miesięczna

Kredyt celowy pozwala na dużo dogłębniejszą weryfikację pożyczkobiorcy, nie tylko pod względem zdolności kredytowej oraz historii jego wcześniejszych zobowiązań. Dodatkowo bank w takich przypadkach ma zabezpieczenie, w postaci nieruchomości lub pojazdu, który nabywany jest z pomocą. Te warunki pozwalają nawet znacznie obniżyć koszt całego zobowiązania, co owocuje tym, że wybierając kredyt celowy, kredytobiorca może oczekiwać nie tylko korzystnego oprocentowania, ale także niskich opłat okołokredytowych.

Choć kredyt gotówkowy jest mniej korzystny pod względem opłat, pozostałe warunki oferty są na tyle atrakcyjne, że dotąd to jedna z najpopularniejszych usług finansowych na rynku.

Podsumowanie

Znając całkowity koszt kredytu, możesz błyskawicznie wybrać ofertę, która będzie dla ciebie atrakcyjna, również pod względem finansowym. Zanim postanowisz skorzystać z kredytu, koniecznie zastanów się, jakie warunki pozwolą ci na spłatę kredytu bez obawy o zbyt wysokie raty. Nie tracąc czasu i pieniędzy możesz, bez żadnych przeszkód skorzystać z pomocy, jaką oferujemy naszym czytelnikom. Szybko i skutecznie wybierzesz ofertę, dzięki której zdobędziesz pieniądze, których aktualnie potrzebujesz.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!