Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy w BOŚ Banku − warunki, opinie, kalkulator

Zaktualizowano: 2021-11-17 09:41
Opublikowano: 2021-11-17 08:45
Średnia ocena: 0,00/6 Głosów: 0
Kredyt gotówkowy w BOŚ Banku − warunki, opinie, kalkulator

BOŚ Bank od lat cieszy się uznaniem klientów, którzy korzystając z jego usług, dokładają swoją małą cegiełkę do ochrony środowiska. Rozbudowana oferta banku skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Klient indywidualny może skorzystać przede wszystkim z atrakcyjnego finansowania na dowolny cel. BOŚ Bank kredyt gotówkowy – na jakich warunkach jest udzielany? Sprawdź!

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − najważniejsze informacje

Flagowy produkt BOŚ Banku, czyli kredyt gotówkowy, udzielany jest w formie pożyczki w koncie. Już na początku należy zwrócić uwagę na fakt, że jest on w pewnym stopniu powiązany z ekologią. Klient wykazujący troskę o środowisko może liczyć na nieco lepsze warunki kredytowania. Pieniądze tak jak przy standardowej ofercie kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel.

Bank BOŚ proponuje też kredyty gotówkowe przeznaczone na ściśle określone inwestycje, takie jak EKOkredyt na fotowoltaikę czy EKOpożyczka „Nasza woda”. Najwięcej możliwości w zakresie spożytkowania środków daje jednak zwykła pożyczka w koncie. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak wysoki może być kredyt gotówkowy od BOŚ Banku i ile czasu można dostać na jego spłatę.

Sprawdź koniecznie: Kredyt na fotowoltaikę − gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − kto może starać się o kredyt gotówkowy w BOŚ Banku?

W BOŚ bank kredyt może wziąć jedynie osoba, która ma w nim założone konto. Ktoś, kto nie jest klientem tej instytucji i nigdy wcześniej nie korzystał z jej usług, a chce się w niej zadłużyć, w pierwszej kolejności musi otworzyć rachunek bankowy, a dopiero potem może rozpocząć starania o kredyt. Haczyk jest taki, że wniosek kredytowy można złożyć dopiero po 3 miesiącach od otwarcia konta.

Klient starający się o kredyt w BOŚ Banku musi być w przedziale wiekowym 18-75 lat, być zameldowanym w Polsce na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto powinien móc potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy dowodu osobistego i udokumentować źródło swoich dochodów w taki sposób, by zostało ono akceptowane przez bank.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − weryfikacja zdolności kredytowej

Bank Ochrony Środowiska SA weryfikuje zdolność kredytową każdego klienta, który chce od niego pożyczyć pieniądze, bez względu na kwotę finansowania. Dobra informacja jest taka, że w instytucji akceptowane są różne źródła dochodu, dlatego szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej są spore bez względu na sposób zatrudnienia.

Podstawą wyliczenia zdolności kredytowej są dokumenty poświadczające zarobki dostarczone wraz z wnioskiem o kredyt. Kwota pożyczki w dużej mierze zależy od wysokości miesięcznych dochodów. Warto jeszcze dodać, że praktycznie tak samo ważna, jak odpowiednia zdolność kredytowa jest dobra historia kredytowania.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − warunki zobowiązania

Najbardziej przypominającą zwykły kredyt gotówkowy propozycją jest wspomniana wyżej pożyczka w koncie. Oprócz tego w BOŚ bank jest też Przejrzysta pożyczka w ramach programu Czyste Powietrze, czy EKOpożyczka. Dostać też można EKOkredyt na fotowoltaikę czy EKOpożyczkę „Nasza woda”. Oferta kredytowa Banku Ochrony Środowiska jest bardzo zróżnicowana, a warunki finansowania dla każdego z produktów zostały ustalone indywidualnie.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy a maksymalna kwota kredytu

Maksymalna kwota w zależności od rodzaju kredytu w BOŚ Banku wynosi:

 • Pożyczka w koncie – do 100 tys. zł na dowolny cel,
 • Przejrzysta pożyczka – do 80 tys. zł na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynków,
 • EKOkredyt na fotowoltaikę – do 75 tys. zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
 • EKOpożyczka „Nasza woda” – do 80 tys. zł na zapobieganie i niwelowanie skutków suszy,
 • Pożyczka Pełnym oddechem – do 80 tys. zł na działania prowadzące do obniżenia kosztów ogrzewania domu.

Bank ustala maksymalną kwotę kredytu na podstawie indywidualnego wyliczenia zdolności kredytowej.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy a okres kredytowania

Okres kredytowania, podobnie jak i maksymalna kwota, jest różny dla każdego z kredytów i wynosi:

 • Pożyczka w koncie – do 12 miesięcy na spłatę,
 • Przejrzysta pożyczka – do 10 lat na spłatę,
 • EKOkredyt na fotowoltaikę – do 10 lat na spłatę,
 • EKOpożyczka „Nasza woda” – do 10 lat na spłatę,
 • Pożyczka Pełnym oddechem – do 10 lat na spłatę.

Dowiedz się więcej: Program czyste powietrze – dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − wymagane dokumenty

Sam wniosek o kredyt nie wystarczy, aby starać się o kredyt gotówkowy w BOŚ Banku. Lista wymaganych dokumentów jednak nie jest długa. Warto jednak przygotować je sobie wcześniej, ponieważ znacznie przyspieszy to cały proces.

Podstawą uruchomienia procedury kredytowej jest złożenie lub okazanie takich dokumentów jak:

 • dowód osobisty, paszport lub karta pobytu z numerem PESEL,
 • wniosek o udzielenie kredytu,
 • zaświadczenie o zarobkach lub inny dokument potwierdzający wysokość otrzymywanego wynagrodzenia.

Kliknij i sprawdź: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach − gdzie szukać, ile kosztuje?

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − ile kosztuje?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego zaciągniętego w Banku Ochrony Środowiska zależy przede wszystkim od kwoty pożyczki oraz długości okresu kredytowania. Załóżmy, że bierzemy pożyczkę w koncie w kwocie 8 200 zł z okresem kredytowania 12 miesięcy. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 7,2% w skali roku, prowizja przygotowawcza kredytowana to 164 zł, a odsetki wynoszą 319,8 zł. Przez cały okres kredytowania wykorzystujemy cały limit. Całkowita kwota do zapłaty w takim przypadku wyniesie 8.519,8 zł.

Pamiętajmy, że ostateczne warunki dla każdego są inne i zależą od indywidualnej sytuacji finansowej. Chcąc poznać dokładny koszt kredytu, można skorzystać z dostępne za darmo kalkulatora kredytu gotówkowego.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − kalkulator

Koszty kredytu w BOŚ Banku rosną stosownie do długości okresu kredytowania. Sprawdziliśmy, jak zmieniają się dla pożyczki Czyste powietrze i Eko kredytu dla 5 różnych okresów spłaty. Założyliśmy, że kwota kredytu wynosi 20 000 zł. Koszty finansowania dla poszczególnych okresów kredytowania znajdują się w poniższej tabeli.

Kalkulator kredytu gotówkowego – całkowita kwota do spłaty

1 rok

2 lata

5 lat

7 lat

10 lat

Przejrzysta pożyczka BOŚ Bank

21 211,94 zł

21 883,42 zł

24 822,4 zł

26 668,2 zł

29 587,25 zł

Eko kredyt BOŚ Bank

20 946,12 zł

21 650,88 zł

23 856,6 zł

25 402,44 zł

27 832,8 zł

Podobne obliczenia można wykonać np. dla produktu Pożyczka Czyste Powietrze.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − jak wypełnić wniosek?

W BOŚ Bank o kredyt można wnioskować online. Wystarczy wejść na stronę internetową instytucji, wybrać interesujący nas produkt i w zależności od oferty kliknąć przycisk, który przekieruje nas do karty z wnioskiem. W przypadku pożyczki w koncie tak jak zostało wspomniane, możliwość starania się o kredyt przysługuje jedynie właścicielom rachunków w BOŚ Banku, dlatego by móc wnioskować najpierw trzeba się zalogować do swojego konta.

Wniosek o kredyt w BOŚ Banku jest prosty do wypełnienia. Należy w nim wpisać przede wszystkim dane osobowe, a oprócz tego podać kwotę pożyczki i okres spłaty. Do wniosku musimy dołączyć dokumenty poświadczające wysokość dochodów. To na ich podstawie wyliczona zostanie zdolność kredytowa.

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − opinie

BOŚ Bank w Polsce funkcjonuje od 1991 roku. Od początku działania angażuje się w przedsięwzięcia promujące postawę proekologiczną. W ciągu 30 lat działalności zdążył zgromadzić szerokie grono zadowolonych klientów. W internecie można przeczytać mnóstwo opinii o BOŚ Banku. Dobrze jest zapoznać się z nimi, przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług instytucji.

W większości jednak można spotkać się z ocenami o pozytywnym wydźwięku. Klienci szczególnie doceniają zróżnicowaną ofertę i atrakcyjne warunki kredytowania. Biorąc w BOŚ Banku kredyt gotówkowy na cel związany z ochroną środowiska, można bowiem liczyć na nieco niższy koszt.

To może Cię zainteresować: Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku − warunki, opinie. Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Banku Ochrony Środowiska?

BOŚ Bank kredyt gotówkowy − na co uważać?

Oferta pożyczki w koncie, czyli zwykłego kredytu gotówkowego w BOŚ Banku z pewnością nie jest dla tych, którzy potrzebują pieniędzy „na już”. O ile nie jest problemem założenie rachunku, bo można to zrobić to w jedną krótką chwilę, to trzeba pamiętać, że nowi klienci nie mogą ubiegać się o finansowanie od razu, a dopiero po 3 miesiącach licząc od momentu otwarcia konta w banku. Ponadto na to konto musi zostać dokonany co najmniej jeden wpływ bezpośrednio ze źródła dochodu.

Na szczególną uwagę zasługuje także długość okresu kredytowania. Przy pożyczce w koncie ten maksymalny wynosi zaledwie 12 miesięcy, zatem pożyczając 100 tys. zł, całą kwotę trzeba będzie zwrócić w ciągu roku. Dla niektórych czas ten może okazać się stanowczo za krótki.

Komentarze

Powiązane artykuły

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Na czym polega i kto może się o nią starać?

...nieruchomości przez bank w przypadku braku spłaty. Z kolei kredyt gotówkowy przeznaczony jest na finansowanie dóbr konsumpcyjnych, jak...

...wymaga udokumentowania dochodów i zdolności kredytowej. Zaletą kredytu gotówkowego jest szybka decyzja kredytowa i wypłata środków. Wadą natomiast...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Czym jest ulga termomodernizacyjna i kto może z niej skorzystać?

...w takie zmiany, nawet jeśli na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że...

...na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że wiele wydatków można odliczyć...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?
23.11.2023

Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

...atrakcyjnej marży czy zerowej prowizji. Kiedy ranking kredytów gotówkowych nie przynosi spodziewanych przez nas rezultatów, warto poszukać...

...preferencyjne. W końcu oferty tego typu nie są tak powszechne, jak kredyty gotówkowe, przez co rzadziej się o nich mówi. Dlatego zobaczmy, jak brzmi...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?

Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

...formie dofinansowania lub dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu gotówkowego. Warunkiem wypłaty dotacji jest jednak wcześniejsze otrzymanie z...

...dodatkowej gotówki na dowolny cel? Koniecznie sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych. Właściwą instytucją, do której składane są wnioski i która...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Oferta i warunki kredytu gotówkowego dla osób pracujących na podstawie umowy na czas określony

...i dowiedz się, która oferta jest najbardziej atrakcyjna. Choć kredyt gotówkowy osobie pracującej na umowę na czas określony zwykle jest...

...wydał pozytywną decyzję? Jakie dokładnie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego? Umowa na czas określony to specyficzna forma stosunku pracy, w...

Zobacz więcej
10 min. czytania