Kredyty hipoteczne 7 min. czytania

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku − warunki, opinie. Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Banku Ochrony Środowiska?

Zaktualizowano: 2023-09-19 12:26
Opublikowano: 2021-11-10 11:05
Średnia ocena: 0,00/6 Głosów: 0
Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku − warunki, opinie.

Planujesz zakup albo remont domu lub mieszkania? BOŚ Bank kredyt hipoteczny Ci to umożliwi. Produkt ten od dłuższego czasu utrzymuje się na wysokich pozycjach w rankingach najatrakcyjniejszych produktów przeznaczonych na zakup nieruchomości. Poznaj wymagania i warunki kredytu hipotecznego od BOŚ Banku, aby przekonać się, czy to oferta dla Ciebie.

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny w BOŚ bank to produkt przygotowany z myślą o tych, którzy chcą sfinansować zakup nieruchomości lub działki budowlanej przy pomocy finansowania o długim okresie i uzyskanego na atrakcyjnych warunkach. Skorzystać z niego mogą także osoby planujące budowę domu lub generalny remont.

Kredyt dostępny jest w kilku wariantach. W zależności od potrzeb i możliwości można zadłużyć się na standardowych warunkach lub skorzystać z preferencyjnej stawki marży dla ekologicznego kredytu hipotecznego. Nie każdy jednak może liczyć na atrakcyjniejsze niż normalnie warunki cenowe, ponieważ chcąc je uzyskać, trzeba spełnić ściśle określone wymogi. Wymagania te dotyczą m.in. wykorzystania własnej instalacji OZE czy zużycia energii. Do ich uzyskania uprawnia także certyfikat proekologicznego domu.

W BOŚ kredyt hipoteczny lepsze warunki zostaną zaproponowane też klientom, którzy zdecydują się skorzystać z dodatkowego produktu oferowanego przez bank, np. karty kredytowej, konta lub ubezpieczenia. Wtedy można liczyć na niższą marżę. Szczegóły na temat warunków dotyczących skorzystania z promocyjnej oferty kredytu hipotecznego w BOŚ Banku znaleźć można na stronie internetowej instytucji.

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – warunki oferty

Czego mogą się spodziewać osoby, które zdecydują się wziąć w BOŚ Bank ekologiczny kredyt hipoteczny? Przede wszystkim preferencyjnych warunków po spełnieniu określonych wymogów. Oprócz tego liczyć mogą na sprawne i szybkie przebrnięcie przez procedurę wnioskowania, ponieważ kredytodawca wymaga minimalną liczbę dokumentów przy ocenie zdolności kredytowej i stosuje uproszczony proces wyceny zakupowanej nieruchomości. Dzięki temu w BOŚ Bank hipoteka ustanawiana jest stosunkowo szybko.

Maksymalna kwota kredytu hipotecznego w BOŚ Banku

BOŚ Bank nie wyznaczył maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego, o jaką zainteresowany takim sposobem finansowania klient może się starać. Ważne jest jedynie, aby nie przekroczyć dopuszczalnej wysokości wskaźnika LTV, który to obrazuje stosunek zadłużenia do wartości nieruchomości. W regulaminie nie ma też słowa na temat minimalnej kwoty kredytu.

Na stronie internetowej BOŚ Banku można przeczytać, że przy pomocy kredytu hipotecznego można sfinansować nawet do 80% wartości lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego lub działki budowlanej albo do 60% wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej. Można więc powiedzieć, że możliwa do pożyczenia kwota jest nieograniczona.

Okres kredytowania w BOŚ Banku a kredyt hipoteczny

Maksymalny okres kredytowania przy kredycie hipotecznym w BOŚ Bank jest dłuższy niż w wielu innych bankach i wynosi aż 35 lat. Spłata może odbywać się zarówno w ratach stałych, jak i malejących. Długość okresu kredytowania zostaje dostosowana do potrzeb klienta i jest ustalana na podstawie oceny zdolności kredytowej.

W grę wchodzi też wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego od BOŚ Banku. Nie wymaga to podpisywania aneksu do umowy. Jedyne co trzeba zrobić to najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem spłaty powiadomić pisemnie bank o zamiarze spłaty, a później dokonać nadpłaty.

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – weryfikacja klientów w BOŚ Banku

Podstawowym warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Ochrony Środowiska jest wiek – kredytobiorca musi mieć skończone 18 lat, przy czym górna granica wieku nie została określona. Ponadto musi potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy dowodu osobistego i posiadać stałe zamieszkanie na terenie kraju.

Warunkiem koniecznym do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest wniesienie wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 proc. wartości kupowanej nieruchomości albo 40 proc. wartości działki rekreacyjnej, domu letniskowego lub nieruchomości rolno-siedliskowej. Dodatkowo trzeba też wykazać się odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

To może Cię zainteresować: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – sprawdź, jak otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego!

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – ocena zdolności kredytowej

BOŚ Bank dokładnie weryfikuje sytuację finansową każdego ubiegającego się o kredyt hipoteczny klienta pod kątem zdolności do spłaty zobowiązania zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Z tego powodu wymaga przedłożenia dokumentów, które pozwolą mu ustalić, czy wnioskodawca ma stabilne zatrudnienie i stały dochód.

Akceptowane są różne źródła dochodu. O kredyt wnioskować można, pracując na podstawie umowy o pracę (w tym na czas określony), jak i umowy zlecenie czy o dzieło, a także prowadząc działalność gospodarcza, działalność rolnicza lub mając inne legalne i stałe źródło dochodów.

BOŚ Bank weryfikuje jeszcze historię kredytową klienta, przede wszystkim sprawdzając bazę BIK. Negatywne wpisy dotyczące opóźnień w spłacie mogą więc zmniejszyć lub nawet całkowicie przekreślić szanse na kredyt.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w BOŚ Banku? Oprocentowanie, marża kredytu

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w BOŚ Bank jest zmienne i składa się ze stawki referencyjnej WIBOR(R) 6M oraz marży banku. Marża banku zależy od dwóch czynników: wysokości wkładu własnego oraz kwoty kredytu i wynosi od 1,29% wzwyż. Kredytobiorca może zdecydować się na stałe oprocentowanie, wtedy przez 5 lat kredytowania obowiązuje go stała stopa procentowa.

Chcąc wziąć kredyt, trzeba wykupić ubezpieczenie nieruchomości, za które opłata wlicza się do kosztów kredytu. Aktualne na dzień 8.11.2021 r. RRSO kredytu hipotecznego od BOŚ Banku wynosi 2,95%.

BOŚ Bank Kredyt hipoteczny – kalkulator

Omówimy teraz koszt finansowania na przykładzie. Załóżmy, że pożyczamy od banku 252 tys. zł, na okres 300 m-cy. Spłata będzie odbywać się w formie równych rat miesięcznych. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 2,72% w skali roku. Całkowity koszt kredytu do zapłaty przez kredytobiorcę wyniesie 363 548,32 zł. Aby poznać dokładny koszt kredytu hipotecznego od BOŚ Banku przy konkretnych parametrach, warto skorzystać z darmowego kalkulatora kredytów hipotecznych.

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – jak złożyć wniosek o kredyt?

Zacznijmy od tego, że w BOŚ Bank nie da się wnioskować o kredyt hipoteczny przez internet. Bez wychodzenia z domu można jedynie wypełnić i wysłać formularz kontaktowy. Na tej podstawie bank przygotuje indywidualną ofertę, która zostanie przekazana podczas rozmowy telefonicznej.

To dość wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala zaoszczędzić czas. Jeśli przygotowana oferta nie sprosta naszym oczekiwaniom, przerwiemy proces wnioskowania na tym etapie. W przeciwnym razie udamy się do banku, gdzie doradca kredytowy przeprowadzi nas przez cały proces wnioskowania.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w BOŚ Banku? Oto poradnik krok po kroku:

Krok 1 – Udaj się do najbliższego oddziału i ustal szczegóły dotyczące warunków umowy.

Krok 2 – Wypełnij wniosek kredytowy i złóż go razem z wymaganymi przez bank dokumentami.

Krok 3 – Poczekaj na decyzję kredytową.

Krok 4 – Po otrzymaniu pozytywnej decyzji ponownie udaj się do banku i podpisz umowę o kredyt hipoteczny.

Krok 5 – Poczekaj na pieniądze, które trafią na Twoje konto niezwłocznie po podpisaniu umowy kredytowej.

Jakie dokumenty trzeba złożyć w BOŚ Bank, starając się o kredyt hipoteczny? Potrzebny będzie przede wszystkim dokument tożsamości, zaświadczenie o zatrudnieniu i wypis z Księgi Wieczystej. Pełną listę dokumentów przekaże nam doradca kredytowy podczas ustalania szczegółów kredytowania.

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – czy warto złożyć wniosek? Opinie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego w BOŚ Banku sprawdź jeszcze opinie o nim. Znajdziesz je na ogólnodostępnych forach internetowych. Ogólnie finansowanie to jest oceniane bardzo pozytywnie przez osoby, które zdecydowały się je zaciągnąć. Klienci doceniają przede wszystkim różnorodność dostępnych ofert i możliwość dostosowania warunków finansowania do potrzeb. Na plus zaliczają też dwa rodzaje oprocentowania do wyboru i długi okres spłaty.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata. Dlatego oprócz weryfikacji opinii o ofercie, porównaj ją jeszcze z innymi produktami tego typu i dopiero zdecyduj, czy to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w 2023 roku?

Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w 2023 roku?

...w niższej skali – o 0,25 pp. Decyzja RPP wpłynie nie tylko na kredyty hipoteczne. Oznacza ona również niższe raty kredytów gotówkowych...

...spadek oprocentowania kredytów, co przełoży się na niższy koszt kredytu hipotecznego. Wprowadzono również nowy program rządowy Bezpieczny Kredyt 2%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

...udzielony kredyt 90 tys. zł. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w tej kwocie? Kredyty hipoteczne mają ściśle określony cel – z...

...gospodarczą i zamierzasz ubiegać się w wybranym banku o uzyskanie kredytu gotówkowego na kwotę 90 tys. zł, powinieneś przygotować dokumenty...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kredyt 300 tys. złotych

Kredyt 300 tys. złotych. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...pożyczone od banku środki. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Jeśli planujesz...

...hipotecznych lub zaświadczeń o dochodach w takim stopniu, jak kredyty hipoteczne. Jednak, jak zauważyłeś, maksymalna kwota takich pożyczek jest...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

...z książeczki mieszkaniowej, oszczędzając na zakup mieszkania. Często zakładano je dla dzieci, myśląc o ich przyszłości, aby w późniejszym czasie nie musiały one sięgać po kredyt hipoteczny lub by zredukować kwotę takiego kredytu. Czym jest książeczka mieszkaniowa? Czy w roku 2023 również można otrzymać premię gwarancyjną? Co zrobić ze starą książeczka mieszkaniowa?...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Koszty zakupu nieruchomości
Porady
18.09.2023

Poznaj wszystkie dodatkowe koszty przy zakupie nieruchomości

Koszt zakupu nieruchomości to nie tylko kwota, jaką uiszczasz jej dotychczasowemu właścicielowi. Należy do niej doliczyć również taksę notarialną, koszt odpisu z aktu notarialnego, podatek PCC lub VAT. Musisz liczyć się również z dodatkowymi kosztami zakupu mieszkania na kredyt, jeśli nie możesz sfinansować go za gotówkę.
Zobacz więcej
11 min. czytania