Chwilówki 6 min. czytania

Jakie dochody akceptowane są przez firmy pożyczkowe

Zaktualizowano: 2021-09-16 11:45
Opublikowano: 2018-05-30 12:17
Średnia ocena: 5,90/6 Głosów: 31
Jakie dochody akceptowane są przez firmy pożyczkowe

Pożyczki gotówkowe, udzielane w parabankach, wyróżniają się dużą elastycznością pod względem zaświadczenia dochodów pożyczkobiorcy. W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, oferowanych przez tradycyjne banki, pożyczki umożliwiają otrzymanie pieniędzy bez konieczności dostarczenia dokumentów, wydanych przez pracodawcę. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie oferty są dostępne bez spełnienia formalności, związanych z potwierdzeniem dochodów.

Jeżeli chcesz przekonać się jakie warunki są stawiane pożyczkobiorcom, koniecznie poświęć kilka minut i sprawdź jakie dochody akceptowane są przez firmy udzielające pożyczek i czego możesz się spodziewać jako usługobiorca.

Różnice w polityce potwierdzania dochodów

Firmy pożyczkowe możemy podzielić na takie, które oczekują zaświadczenia stałych dochodów przez swoich Klientów, a także firmy, które tego nie oczekują (m.in. wonga, vivus.pl). W wielu przypadkach pożyczkodawca oczekuje od pożyczkobiorcy zaświadczenia o dochodach wyłącznie w szczególnych przypadkach. Powodem może być ubieganie się o zadłużenie o wysokiej wartości lub niska zdolność kredytowa.

Najczęściej wykorzystywanym źródłem danych, na temat Klientów parabanków, jest Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej. Zdecydowana większość pożyczek udzielana jest na podstawie osobistego oświadczenia o miesięcznych dochodach.

Co zostanie uznane przez parabank jako źródło Twoich dochodów?

Banki udzielając kredytów, wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu, najkorzystniejszą sytuacją jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach, które wiążą się z umową o pracę na czas nieokreślony. Instytucje chętnie udzielają zadłużeń Klientom, którzy zapewniają najmniejsze ryzyko finansowe dla kredytodawcy. Parabanki umożliwiają otrzymanie gotówki także w szczególnych przypadkach, Klientom, którzy mogą mieć problemy z uzyskaniem zgody kredytowej w banku, mimo stałych dochodów.

Firmy pożyczkowe honorują standardowo umowę o pracę, umowę o dzieło, umowę zlecenie, własną działalność gospodarczą, a także emeryturę, rentę pracę dorywczą, dochód z wynajmu mieszkania lub alimenty.

Dochody, które regularnie zasilają Twoje konto, mogą zostać potwierdzone, dzięki okazaniu firmie pożyczkowej wyciągu z rachunku osobistego. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają wyłącznie osobistej deklaracji źródła i wysokości dochodów, co pozwala na przeprowadzenie procedury związanej z udzielenie zobowiązania na dowolny cel.

Kiedy możesz liczyć na pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?

W przypadku pożyczek warto ponownie korzystać z usług tej samej firmy. Mimo licznych promocji dla nowych pożyczkobiorców, Klienci, którzy wracają do firm, by ponownie skorzystać z ich usług finansowych, mogą liczyć na dużo szybsze wydanie decyzji o przyznaniu pożyczki. Usługobiorca, który wcześniej podpisał podobną umowę i wywiązał się z niej w wyznaczonym terminie, jest dla parabanku wiarygodnym Klientem. Dzięki temu złożenie kolejnego wniosku o pożyczkę odbywa się najczęściej bez konieczności potwierdzania dochodów. Powodem jest ilość informacji, które o Kliencie już posiada firma pożyczkowa, a także dobra historia kredytowa, bez opóźnień w spłacie, czy jakichkolwiek wpisów, w rejestrze kredytobiorców, budzących wątpliwości.

Stali pożyczkobiorcy mogą zatem cieszyć się atrakcyjnymi warunkami, pod względem procesu przyznania gotówki, a także licząc na wyższą kwotę zadłużenia, czy dłuższy okres spłaty. Firmy pożyczkowe dbają o to, by Klienci potrzebujący wsparcia finansowego, decydowali się na wybór znanego parabanku.

Kiedy konieczne będzie okazanie zaśwadczenia o dochodach?

W wyjątkowej sytuacji firma pożyczkowa może poprosić Klienta, który ubiega się o zadłużenie, by okazał dokumenty, które pozwolą stwierdzić, czy jego miesięczne przychody pozwolą na spłatę zobowiązania. Jest to jednak spowodowane dużym ryzykiem pożyczkodawcy.

Najczęściej ma to miejsce, gdy Klient wnioskuje o pożyczkę, która przekracza zgłoszoną zdolność finansową. Parabank poprosi o złożenie dokumentów, które potwierdzą stałe zatrudnienie lub inne udokumentowane źródła dochodu.

Elastyczne warunki pożyczek - co na nie wpływa?

Co powoduje, że pożyczki pozabankowe są tak elastyczne pod względem potwierdzenia dochodów i możliwe jest uzyskanie pieniędzy bez zbędnych formalności?

Kredyt gotówkowy, który dostępny jest w ofercie banków, wymaga większego zabezpieczenia dla kredytodawcy. Zadłużenie udzielane jest na warunkach, które pozwalają skorzystać z wysokiej kwoty zobowiązania oraz długiego okresu spłaty. Dlatego też sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta, potwierdzenie źródła i wysokości jego dochodów jest istotnym elementem udzielenia zgody kredytowej.

Pożyczka w parabanku zazwyczaj oferuje krótki okres spłaty, trwający maksymalnie kilka tygodni, a także niską maksymalną kwotę zobowiązania. Daje to szansę na łatwiejsze uregulowanie zadłużenia i znacznie niższe ryzyko, jakiego podejmuje się pożyczkodawca.

Ponadto, firmy pożyczkowe zapełniają lukę, która dotyczy ogromnego grona konsumentów, którzy nie mogą liczyć na pozytywną decyzję banków ze względu na dochody, których źródła nie są akceptowane w przypadku ubiegania się o kredyt.

Podsumowanie

Większość pożyczek udzielana jest na podstawie osobistego oświadczenia o przychodach. To pozwala na ograniczenie formalności i szybką wypłatę gotówki. Polityka parabanków na temat potwierdzenia źródła dochodów jest na tyle zróżnicowana, że niemal każdy zainteresowany konkretną formą umowy znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom.

Warto pamiętać, że oświadczenie o dochodach, znacznie skraca finalizację umowy i dostęp do pieniędzy. Dzięki temu firmy pożyczkowe mogą zapewnić wypłatę środków nawet od ręki.

Pożyczka bez zaświadczeń jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, a mimo to posiadają stałe źródło dochodów, które pozwoli na terminową spłatę zadłużenia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?
26.11.2021

Kredyt dla bezrobotnych – czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?

...z oferty, jaką jest kredyt dla bezrobotnych? W jakim banku powinieneś szukać kredytowania? W Alior Banku możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wszelkie formalności załatwisz online na oświadczenie. Dotyczy to zobowiązań do 5000 zł. Alternatywą dla...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile musisz zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
15.11.2021

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu

...co miesiąc dochodów. Sprawdź, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy. Jeśli nie spełniasz wymagań z zakresu wystarczająco wysokiej...

...do domu? Wszystkie te cele możesz zrealizować z wykorzystaniem kredytu gotówkowego. Jak wziąć kredyt? Bank udzieli Ci go, jeśli masz wystarczająco...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Czy w ofercie banków znajduje się kredyt gotówkowy dla zadłużonych?
03.11.2021

Kredyt gotówkowy bez BIK − czy w ofercie banków znajduje się kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Potrzebny Ci kredyt gotówkowy bez BIK-u? Możesz go otrzymać wyłącznie z wykorzystaniem oferty instytucji działających na rynku pozabankowym. W bankach nieosiągalny jest kredyt gotówkowy dla zadłużonych, ponieważ bank zawsze sprawdza bazy BIK-u i zdolność kredytową klienta. Jeśli cokolwiek rzutuje na...
Zobacz więcej
10 min. czytania
Ile kosztuje kredyt na oświadczenie online?
18.10.2021

Kredyt na oświadczenie – na czym polega i ile kosztuje kredyt na oświadczenie online?

...tym do zobowiązań, jest coraz łatwiejszy. Kiedyś chcąc wziąć kredyt gotówkowy, trzeba było osobiście przyjść do placówki banku, wypełnić...

...główna różnica między kredytem na oświadczenie a zwykłym kredytem gotówkowym dotyczy sposobu wnioskowania. W normalnych okolicznościach trzeba...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?
14.10.2021

Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?

...na dowód bez zaświadczeń? Bardzo popularną ofertą jest kredyt gotówkowy od ręki na dowód. Słowo dowód widniejące w nazwie finansowania...

...go w swojej ofercie. Najlepiej więc na bieżąco śledzić rankingi kredytów gotówkowych i natychmiast wyłapywać ciekawe oferty. Choć założenie jest...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?
13.10.2021

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?

...określonych warunków. Najczęściej natrafić można na kredyt gotówkowy online bez prowizji, przy czym zwykle mogą skorzystać z niego...

...kredyt? Czy jest na to jakiś gotowy wzór? Obliczanie kosztu kredytu gotówkowego jest prostsze, niż się może wydawać. Wystarczy dodać do siebie...

Zobacz więcej
10 min. czytania