Kredyty hipoteczne 0 min. czytania

Іпотечний кредит для громадян України - умови, пропозиції банків у Польщі

Zaktualizowano: 2022-04-08 09:08
Opublikowano: 2022-04-08 08:07
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1
Іпотечний кредит для громадян України

Кредит на квартиру для українців - чи може іноземець купити нерухомість в іпотеку в Польщі? Політична ситуація, пов’язана з агресією Росії проти України, динамічно змінюється і в Польщі вже проживає понад 2 мільйони біженців із-за східного кордону. Представляємо вимоги банків, умови кредитування, необхідні документи та іншу інформацію, яка допоможе Вам оформити іпотеку для українців.

Іноземець може взяти іпотеку в Польщі та профінансувати купівлю нерухомості. Процес оформлення мало чим відрізняється від формальностей, які повинні пройти громадяни Польщі. Які банки пропонують кредити на житло для українців? Що потрібно пам’ятати, беручи зобов’язання?

Чи можна в пропозиції банків знайти кредит на квартиру для громадян України?

До спалаху пандемії COVID-19 у Польщі проживало майже 1,4 мільйона громадян України. Пізніше ця кількість скоротилася приблизно на 10%, але ніхто не був готовий до хвилі міграції, яка виникла після російського вторгнення в Україну – лише за місяць до Польщі прибуло близько 2,34 млн біженців (дані станом на 29 березня 2022 року). Банки, що працюють у Польщі, пропонують кредити готівкою для громадян України, особистий рахунок, а також іпотечні кредити. Купівля громадянином України квартири в кредит можлива – потрібно лише відповідати вимогам банку. Як можна взяти кредит для українців у Польщі?

Умови кредиту на квартиру для українців

Іпотечний кредит для іноземця можна взяти лише на житло, а отримані кошти можна використати як на покупку квартири, будинку чи ділянки під забудову. Гроші також можна використати на будівництво будинку. Банки наразі не фінансують 100% вартості нерухомості – незалежно від того, чи це кредит для громадянина Польщі чи іпотека для українців. Як правило, необхідний власний внесок у розмірі 10-20%. Як і у випадку пропозицій для поляків, іпотечний кредит для іноземця у 2022 році забезпечується записом у розділі IV земельного та іпотечного реєстру даного майна. Кредит надається у валюті, в якій клієнт отримує заробітну плату.

Іпотечний кредит для українця - вимоги банку

Громадяни України, які хочуть оформити іпотеку в Польщі, повинні мати:

 • номер PESEL - іноземці, які реєструються в Польщі для перебування більше 30 днів, отримають номер PESEL. Заяву на присвоєння номера також можна подати в будь-якому відділенні міської ради,
 • прописку в Польщі,
 • картку тимчасового або постійного проживання або статус резидента Європейського Союзу - банки мають різні вимоги, деякі установи очікують, що громадяни мають карту проживання терміном не менше 12 місяців, інші приймають документи, дійсні навіть 1 день,
 • постійний заробіток - найкраща форма працевлаштування - це трудовий договір на невизначений термін (umowa o pracę na czas nieokreślony), але багато українців працюють за цивільно-правовими договорами. Це може стати великою проблемою при оформленні іпотеки. Банки вимагають стабільного працевлаштування,
 • кредитоспроможність – банки перевіряють суму заробітку, фіксовані щомісячні витрати, пов’язані з утриманням, інші зобов’язання, наприклад, виплати по кредиту, кількість утриманців, сімейний стан та вік. При перевірці кредитоспроможності також перевіряються реєстри БІК та бази даних боржників,
 • позитивна кредитна історія - відсутність заборгованості з погашення зобов'язань або несплачених штрафів. Прострочені борги можуть знищити шанси українців на отримання іпотеки.

Іпотечний кредит для українців - необхідні документи

Як ми вже згадували, процедура отримання іпотеки іноземцями мало чим відрізняється від кредиту для громадян Польщі. Відмінності проявляються, наприклад, у документах, які необхідно надати разом із заявкою на кредит. Банки вимагають від іноземців:

 • карти побиту,
 • закордонний паспорт,
 • підтвердження поточного місця проживання (прописка).

Іпотечний кредит для іноземця без карти побиту практично неможливий – при видачі кредиту банки хочуть бути впевненими, що клієнт погасить зобов’язання, а в разі проблем з оплатою можна буде визначити його місце проживання. Серед іншого пропонується кредит для іноземця з картою тимчасового проживання від ING Bank Śląski, Bank Pekao або mBank.

Для купівлі українцем квартири чи будинку необхідний спеціальний дозвіл на купівлю нерухомості іноземцем. Скільки часу займає процедура? Це особливо складна процедура, яка вимагає залучення багатьох органів – наприклад, Міноборони чи Агентства внутрішньої безпеки, а тому може затягнутися в часі. Зазвичай це займає від 2 до 4 місяців.

Для отримання дозволу необхідно виконати дві умови:

 • придбання іноземцем нерухомого майна не може становити загрозу обороні, державній безпеці чи громадському порядку, а також не протистоїть соціальній політиці,
 • іноземець повинен мати зв'язки з Польщею, в т.ч. мати польське громадянство або походження, одружитися з громадянином Польщі, мати дозвіл на тимчасове або постійне проживання або бути резидентом ЄС.

Крім того, необхідно надати стандартні документи, наприклад:

 • довідка з роботи,
 • довідка про прибутки,
 • розрахунок ПДФО за попередній рік,
 • виписка з банківського рахунку.

Деякі банки також вимагають від Вас подати кредитний звіт з країни заявника. Варто додати, що всі документи, необхідні для оформлення кредиту, мають бути перекладені польською мовою.

Що краще: Будинок чи квартира? Витрати на утримання будинку та квартири в багатоквартирному будинку

Іпотечний кредит для українців - як його взяти? Подали крок по кроку

Процес оформлення іпотеки також досить складний для поляків, не кажучи вже про іноземців, яким доводиться долати мовний бар’єр чи багато формальних проблем. Як пройти всю процедуру крок за кроком?

 1. Оцінка кредитоспроможності – найкраще звернутися до професійного кредитного консультанта, який проведе безкоштовний аналіз кредитоспроможності на основі фінансового стану клієнта.
 2. Порівняйте пропозиції та виберіть банк – перевірте, які умови необхідно виконати, щоб отримати кредит. Перш за все, важливий розмір власного внеску – деякі банки вимагають 10-20% і більше.
 3. Вибираєте нерухомість – будинок, квартиру чи ділянку під забудову? Вибір є ключовим, адже в заявку на кредит потрібно буде вказати параметри нерухомості.
 4. Оформити документи та подбати про формальності – зібрати документи варто раніше. Заяву на отримання дозволу на придбання нерухомості іноземцем необхідно подавати навіть за півроку до початку процедури кредитування.
 5. Подача заявки на кредит.
 6. Очікування рішення – банки мають 21 день, щоб прийняти рішення про кредит, але час очікування часто продовжується, коли потрібно більше документів або виникають додаткові формальні вимоги.
 7. Підписання кредитного договору.
 8. Активація кредиту.

Кредит на квартиру для громадянина України - пропозиція банків

Вас цікавить іпотека для іноземця? Який банк має найкращу пропозицію? Громадяни України можуть звернутися за фінансуванням для купівлі нерухомості в кілька банків. Як ми вже згадували, банки вимагають від іноземців карту побиту – постійну чи тимчасову. Однак вони відрізняються вимогою щодо дійсності документа.

Банк

Термін дії документа

Alior Bank

Карта проживання (побиту) дійсна на день подання заяви

BNP Paribas

Картка проживання (побиту) дійсна 12 місяців

Millennium Bank

Картка проживання (побиту) дійсна 12 місяців

ING Bank Śląski

Картка проживання (побиту) дійсна 12 місяців

Santander Bank Polska

Карта проживання (побиту) дійсна на день подання заяви

PKO BP

Картка постійного проживання (побиту)

Pekao S.A.

Картка проживання (побиту) дійсна 12 місяців

mBank

Картка проживання (побиту) дійсна 12 місяців

Як бачимо, у Santander та Alior Bank є найменш обмежувальні вимоги – іноземець повинен мати карту проживання, діючу на день подання заявки на кредит.

Кредит на квартиру для українців - про що варто пам'ятати?

Іпотечний кредит для іноземця передбачає додаткові витрати, які пов’язані, наприклад, з необхідністю перекладу документів або видачі дозволу на купівлю нерухомості. Крім того, слід пам’ятати про стандартні комісійні, пов’язані з кредитами, наприклад:

 • початкові витрати, наприклад, комісія банку,
 • нотаріус,
 • збір за внесення іпотеки до земельного та іпотечного реєстру,
 • податок PCC,
 • вартість оцінки нерухомості,
 • страхування низьких власних внесків.

Не пропустіть:

Пропозиція банків для громадян України. Найкращий банківський рахунок для українців

А як щодо кредиту на випадок війни? Чи потрібно повертати кредит у разі війни?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w 2023 roku?

Kiedy i o ile spadnie rata kredytów hipotecznych w 2023 roku?

...w niższej skali – o 0,25 pp. Decyzja RPP wpłynie nie tylko na kredyty hipoteczne. Oznacza ona również niższe raty kredytów gotówkowych...

...spadek oprocentowania kredytów, co przełoży się na niższy koszt kredytu hipotecznego. Wprowadzono również nowy program rządowy Bezpieczny Kredyt 2%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

Kredyt 90 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta

...udzielony kredyt 90 tys. zł. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w tej kwocie? Kredyty hipoteczne mają ściśle określony cel – z...

...gospodarczą i zamierzasz ubiegać się w wybranym banku o uzyskanie kredytu gotówkowego na kwotę 90 tys. zł, powinieneś przygotować dokumenty...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Kredyt 300 tys. złotych

Kredyt 300 tys. złotych. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

...pożyczone od banku środki. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Jeśli planujesz...

...hipotecznych lub zaświadczeń o dochodach w takim stopniu, jak kredyty hipoteczne. Jednak, jak zauważyłeś, maksymalna kwota takich pożyczek jest...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

Ile wynosi premia gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej? Kalkulator

...z książeczki mieszkaniowej, oszczędzając na zakup mieszkania. Często zakładano je dla dzieci, myśląc o ich przyszłości, aby w późniejszym czasie nie musiały one sięgać po kredyt hipoteczny lub by zredukować kwotę takiego kredytu. Czym jest książeczka mieszkaniowa? Czy w roku 2023 również można otrzymać premię gwarancyjną? Co zrobić ze starą książeczka mieszkaniowa?...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Koszty zakupu nieruchomości
Porady
18.09.2023

Poznaj wszystkie dodatkowe koszty przy zakupie nieruchomości

Koszt zakupu nieruchomości to nie tylko kwota, jaką uiszczasz jej dotychczasowemu właścicielowi. Należy do niej doliczyć również taksę notarialną, koszt odpisu z aktu notarialnego, podatek PCC lub VAT. Musisz liczyć się również z dodatkowymi kosztami zakupu mieszkania na kredyt, jeśli nie możesz sfinansować go za gotówkę.
Zobacz więcej
11 min. czytania