× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Zaktualizowano: 01.02.2021 14:48
Opublikowano: 13.01.2021 15:40
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Z roku na rok rośnie liczba zadłużonych Polaków. Niestety ostatni rok przyniósł wiele problemów finansowych nawet tym osobom, które do tej pory bez trudu radziły sobie ze spłatą swoich zadłużeń. Wakacje kredytowe, gwarantowane dzięki tarczy antykryzysowej, choć były w stanie zawiesić spłatę kredytów na kilka miesięcy, nie dały ulgi kredytobiorcom, którzy już od kilku miesięcy muszą liczyć się z niższymi dochodami, a wielokrotnie nawet utratą zatrudnienia i stałego źródła pieniędzy.

Jak w takiej sytuacji odnajdują się osoby, które już dużo wcześniej skonsolidowały swoje zobowiązania, a ich aktualna rata kredytu stała się nagle zbyt kosztowna, co może doprowadzić do zadłużenia? Choć konsolidacja kredytu konsolidacyjnego nie jest popularnym zjawiskiem, być może to właśnie najlepszy moment, by zastanowić się nad tym, czy taka usługa jest możliwa, a także co może zagwarantować klientowi banku. W tym artykule przekonasz się, czy banki chętnie udzielają takich zadłużeń, a także jakich wad i jakich zalet możesz się spodziewać po podpisaniu kolejnej umowy związanej z kredytem konsolidacyjnym.

Kto powinien skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Nie masz pewności, czym jest kredyt konsolidacyjny? To oferta, która nie jest tak szumnie reklamowana, jak kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny na kupno własnego mieszkania. Kredyt konsolidacyjny skierowany jest do dużo węższego grona odbiorców, co jednak nie oznacza, że nie jest wart zainteresowania. To kredyt, który pozwala wielu klientom banków uporać się ze spłatą zadłużeń, które zostały zaciągnięte wcześniej i zaczęły sprawiać zauważalne problemy w spłacie. Jeszcze do niedawna klienci banków bardzo chętnie korzystali nawet z kilku zadłużeń jednocześnie, w takiej sytuacji łatwo o problemy finansowe, nawet przy niewielkiej zmianie w domowych wydatkach, podczas choroby, czy po zmianach warunków pracy. Zdolność kredytowa kredytobiorcy nie jest stała, a umowy kredytowe często podpisywane są na kilka lat, co oznacza długoterminową spłatę zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny pomoże ci obniżyć miesięczną ratę kredytu, warto więc rozważyć takie rozwiązanie, jeśli masz pewność, że niższy miesięczny koszt pozwoli ci stale spłacać zadłużenie i uniknąć długów, a nawet zajęcia komorniczego.

Pamiętaj, że dbając o historię kredytową, zwiększasz swoje szanse na to, by w przyszłości móc ponownie skorzystać z usługi banków. Kredyt bez BIK i KRD? Instytucje finansowe bardzo dokładnie sprawdzają swoich klientów, a nawet kilkumiesięczne opóźnienia w spłacie zobowiązań finansowych mogą doprowadzić do tego, że żaden bank nie będzie skłonny udzielić ci ponownie zgody kredytowej.

Czego możesz się spodziewać po zawarciu umowy i konsolidacji kredytów

Kredyt konsolidacyjny pozwala szybko zredukować wydatki, jakie kredytobiorca musi ponieść w ramach swoich zobowiązań. Rata niższa nawet o kilkaset złotych to fakt, a nie tylko hasło reklamowe. Jeśli chcesz się przekonać, ile rzeczywiście możesz zaoszczędzić na miesięcznej racie, koniecznie porównaj dostępne oferty w rankingu kredytów konsolidacyjnych. Wystarczy, że podasz kwotę kredytu, która pomoże ci skonsolidować inne zobowiązania, a także wybierzesz odpowiedni dla siebie okres spłaty. Pamiętaj, że im dłuższy okres kredytowania, tym wyższa zdolność kredytowa i niższa miesięczna rata kredytu.

Chcesz mieć pewność, że oferta konsolidacji będzie dla ciebie maksymalnie korzystna? W takim razie musisz mieć na uwadze m.in. RRSO usługi, a także maksymalny okres kredytowania. Długi termin spłaty zapewni ci większą swobodę spłaty i niższe opłaty, a atrakcyjne RRSO pozwoli pozbyć się obaw o zbyt wysokie opłaty pozaodsetkowe.

Uważasz, że konsolidacja pomoże ci w spłacie pożyczek pozabankowych? To niemożliwe, oferta przewiduje wyłącznie spłatę usług bankowych, co oznacza, że konsolidacja chwilówek nie dojdzie do skutku.

Zła sytuacja finansowa Polaków

Obostrzenia wywołane pandemią koronawirusa bardzo niekorzystnie wpływają na całą gospodarkę kraju. Coraz więcej osób ma poważne problemy finansowe, które wynikają z utraty części dochodów, a także licznych zwolnień. Banki coraz ostrożniej podchodzą do udzielania zadłużeń finansowych, co objawia się bardzo szczegółową weryfikacją wszystkich klientów. Zdobycie kredytu okazuje się trudniejsze niż jeszcze rok temu.

Bank oceniając kredytobiorcę, będzie brał pod uwagę nie tylko wysokość jego dochodów oraz historię kredytową, ale także warunki zatrudnienia. Zdecydowane większe szanse na kredyt mają osoby pracujące na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Zła sytuacja finansowa Polaków z pewnością będzie miała wpływ na wzrost zainteresowania kredytami konsolidacyjnymi. Warto jednak mieć na uwadze to, że klienci, którzy już zdołali skonsolidować swoje kredyty, mogą znaleść się w rownie niekorzystnej sytuacji. Co z osobami, które skonsolidowały zadłużenia, a obniżona rata kredytu ponownie stała się dużym wyzwaniem finansowym?

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny zgodnie z ustaleniami banków pozwala na spłatę innych zadłużeń zaciągniętych w bankach. Szukając informacji na ten temat, z pewnością trafisz na wiadomości, które potwierdzą, że kredyt konsolidacyjny pomoże ci w spłacie karty kredytowej, kredytu gotówkowego, kredytu na samochód, a także kredytu hipotecznego, rzadko jednak pojawia się wzmianka na temat innego kredytu konsolidacyjnego. Choć takie rozwiązanie nie jest promowane, nie ma żadnych przeciwwskazań, które uniemożliwiłyby konsolidację kredytu konsolidacyjnego. Jeśli bardzo zależy ci na obniżeniu raty, a jedynym rozwiązaniem jest wydłużenie terminu spłaty, bardzo możliwe, że kolejny kredyt konsolidacyjny będzie w stanie pomóc ci zachować ciągłość w spłacie zadłużenia.

Zachęcamy także do skorzystania z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, pomoże ci on ocenić, ile będziesz w stanie zaoszczędzić, decydując się na kredyt konsolidacyjny.

Wady i zalety ponownej konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny, jak każde zobowiązanie finansowe wiąże się z licznymi zaletami oraz wadami. Chcesz móc świadomie podjąć decyzję o ewentualnym zawarciu ponownej umowy kredytowej i skorzystaniu z kredytu konsolidacyjnego? W takim razie przekonaj się, co możesz zyskać, a co powinno budzić twoją wątpliwość.

Ponowne skorzystanie z konsolidacji pomoże ci obniżyć miesięczną ratę kredytu. Co więcej, śledząc ofertę banków, możesz trafić na usługi, które w ramach kredytu konsolidacyjnego oferują dodatkowe pieniądze, z których można skorzystać na dowolny cel. Tego typu zadłużenie świetnie sprawdzi się, jeśli nie tylko liczysz na niższe opłaty miesięczne, ale także szukasz sposobu, by w krótkim czasie podreperować budżet i pokryć bieżące wydatki. Warto także do plusów zaliczyć możliwość szybkiego kontaktu z bankiem i udostępnienie wniosków online, które wypełnisz w ciągu zaledwie kilku minut, bez wychodzenia z domu.

Minusem ponownej konsolidacji jest jednak całkowity koszt zadłużenia. Im dłużej spłacasz swój kredyt, tym więcej pieniędzy trafia do banku w ramach odsetek i prowizji za udzielenie zadłużenia.

Oblicz swoją zdolność kredytową

Do uzyskania zgody kredytowej wymagane jest spełnienie warunków, jakie czekają na klienta banku. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że konieczne będzie ocenienie tego, czy jesteś wiarygodnym klientem banku i masz warunki, by móc spłacić kolejne zobowiązanie. Szczególnie ważna będzie twoja zdolność kredytowa, nie musisz jednak się tym martwić. Na naszej stronie bardzo szybko obliczysz, czy twoje dochody pozwolą na zawarcie umowy kredytowej, nawet jeśli chwilowo masz problemy finansowe. Kalkulator zdolności kredytowej jest prostym narzędziem, które wymaga zaledwie kilku informacji o twoich dochodach, miesięcznych wydatkach oraz warunków związanych z kredytem, który jest dla ciebie interesujący. Weryfikując swoją zdolność kredytową, będziesz mieć większą pewność, że złożony wniosek zostanie przyjęty przez bank pozytywnie, a ty faktycznie skorzystasz z usługi, która pomoże ci uregulować dawne zobowiązania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Zobacz więcej