BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - analiza aktualnej oferty

Zaktualizowano: 2021-07-06 11:39
Opublikowano: 2021-04-23 08:41
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 9

BNP Paribas przygotował dla stałych oraz nowych klientów kredyt konsolidacyjny, który pozwala na restrukturyzację dotychczasowych zobowiązań. Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, bank natychmiast spłaci wskazane we wniosku kredyty lub pożyczki. Ponadto w ramach oferty możesz wnioskować o dodatkową gotówkę. Sprawdź, czy BNP Paribas kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłaca!

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - na czym polega to zobowiązanie? 

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to rodzaj kredytu gotówkowego, który zaciąga się, aby spłacić dotychczasowo posiadane zobowiązania. Pozwala to na restrukturyzację aktualnie spłacanych kredytów oraz daje szansę na wynegocjowanie korzystniejszych warunków umowy. 

W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz ustalić nowe terminy spłaty oraz wysokość poszczególnych rat. W ten sposób będziesz mieć szansę na poprawę sposobu zarządzania budżetem domowym.  

Jakie kredyty podlegają konsolidacji w banku BNP Paribas? 

Konsolidacja w BNP Paribas może obejmować: 

Paribas konsolidacja nie zostanie udzielona na spłatę zadłużenia zabezpieczonego wpisem na hipotece oraz na uregulowanie zobowiązań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.   

Kredyt konsolidacyjny w banku BNP Paribas - warunki 

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas udzielany jest na kwotę od 1 do 200 tys. złotych. Maksymalny okres kredytowania zobowiązania wynosi 10 lat. Żeby jednak móc zaciągnąć zobowiązanie na dłużej nić 85 rat, powinieneś pożyczyć co najmniej 10 tys. zł. 

Aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową w BNP Parbias, musisz spłacić przynajmniej jedno dotychczas zaciągnięte poza bankiem zobowiązaniem. Wymogiem jest też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na życie, które będzie obowiązywać przez cały okres spłaty zobowiązania.  

W BNP Parbias w ramach konsolidacji w możesz również wnioskować o dodatkową gotówkę na dowolny cel.  

Ostateczne warunki umowy ustalane są indywidualnie z bankiem. Uzależnione są od Twojej sytuacji finansowej, historii kredytowej oraz oceny zdolności kredytowej.  

Sprawdź: Kredyt na dowód bez umowy o pracę

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - koszty kredytu 

 

Kredyt konsolidacyjny BNP Parbias  

RRSO 

10,99% 

Oprocentowanie stałe w skali roku 

6,99% 

Prowizja za udzielenie kredytu 

0 zł 

Składka ubezpieczenia na życie  

wysokość ustalana indywidualnie z bankiem 

Minimalna kwota kredytu 

1 000 zł 

Maksymalna kwota kredytu 

200 000 zł 

Minimalny okres kredytowania 

6 miesięcy 

Maksymalny okres kredytowania 

120 miesięcy 

Jakie dokumenty będą potrzebne przy staraniu się o kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas? 

Aby bank rozpatrzył Twój wniosek o udzielenie kredytu, musisz do niego dołączyć komplet dokumentacji. Potrzebne będą na pewno: 

 • ważny dowód osobisty,  

 • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia wraz z informacją o źródle dochodu,  

 • kopia umów kredytowych.  

Poza tymi podstawowymi dokumentami bank może poprosić Cię jeszcze o dodatkowe informacje. Dokładny zakres dokumentacji niezbędnej w Twojej sytuacji będzie określony przez bank. 

Kliknij i zobacz: Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - jaki dochód akceptuje bank? 

BNP Paribas do konsolidacji potrzebuje zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Mogą to być zarobki uzyskiwane na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia lub umowy o pracę. Wysokość wymaganego dochodu zależy od konkretnej sytuacji klienta, jednak możesz go policzyć, wykorzystując kalkulator kredytowy dostępny na naszej stronie.  

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej!

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas krok po kroku? 

Wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny jest niezwykle proste i trwa zaledwie kilkanaście minut. Najwygodniej jest zrobić to za pomocą dedykowanej aplikacji bankowej, jednak z takiej opcji mogą skorzystać wyłącznie klienci z kontem osobistym w BNP Parbias. Nowi klienci mają trzy inne formy do wyboru.  

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny BNP Paribas? 

Wniosek kredytowy możesz złożyć na kilka sposobów.  

 • Wypełnij formularz na stronie banku  

Wpisz w nim imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz godzinę, w której ma się z Tobą skontaktować konsultant z banku. Podczas rozmowy telefonicznej pomoże Ci on wypełnić wniosek oraz poinformuje Cię o wstępnej decyzji kredytowej.  

 • Zadzwoń na infolinię 

Możesz też od razu zadzwonić na infolinię, aby wypełnić wniosek z pomocą konsultanta. Jest ona czynna w dni robocze od 8:00 do 19:00. Pod koniec rozmowy dowiesz się, jaka jest wstępna decyzja kredytowa.  

 • Odwiedź jeden z oddziałów BNP Paribas  

Jeśli wolisz załatwić sprawę osobiście, zgłoś się do jednego z oddziałów banku. Doradca na spotkaniu podpowie Ci jak wypełnić wniosek oraz odpowie na nurtujące Cię pytania. 

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - czy warto? 

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny BNP Paribas? Opinie klientów, którzy skorzystali z oferty do tej pory, zachęcaj do bliższego przyjrzenia się konsolidacji.  

Pożyczka konsolidacyjna w BNP Parbias może zostać uznana za dobry produkt finansowy. Warunki finansowania są bardzo konkurencyjne, a Ty wraz z restrukturyzacją kredytu możesz otrzymać dodatkową gotówkę. Niestety statystyki wskazują na niski poziom przyznawalności tego kredytu.  

Jak prezentuje się oferta kredytu konsolidacyjnego BNP Paribas na tle innych banków? 

Aby porównać, jak kształtuje się oferta BNP Paribas na tle innych banków, najlepiej będzie jeśli skorzystasz z kalkulatora kredytów. W ten sposób dowiesz się, czy kredyt konsolidacyjny BNP Paribas jest rzeczywiście bardziej atrakcyjny niż inny, biorąc pod uwagę interesującą Cię wysokość zobowiązania oraz czas spłaty kredytu.  

Dowiedź się również czym jest spirala zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny w banku BNP Paribas - wady i zalety 

Zalety konsolidacji w BNP Paribas 

Wady konsolidacji w BNP Paribas  

 • wysoka kwota maksymalna  

 • długi okres kredytowania (do 10 lat) 

 • kredyt nie zawiera prowizji 

 • nie musisz zakładać konta osobistego w banku 

 • atrakcyjne oprocentowanie (6,99%) 

 • możliwość wnioskowania o dodatkowe środki  

 • bank akceptuje różnorodne źródła dochodu 

 • konieczność wykupienia ubezpieczenia podnosi miesięczną ratę kredytową  

 • niektóre zobowiązania nie mogą być objęte konsolidacją  

Co zrobić, gdy BNP Paribas odrzuciło Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny? 

Jeśli złożyłeś wniosek kredytowy, ale odpowiedź z banku jest negatywna, to niestety nie może od razu wnioskować ponownie. Zwykle powodem negatywnej decyzji kredytowej jest brak zdolności kredytowej lub zbyt duża liczba zaciągniętych zobowiązań.  

Sprawdź: Kredyt oddłużeniowy.

Bank może jednak odrzucić Twój wniosek z zupełnie innego powodu. Decyzja negatywna zostanie wydana, jeśli bank zobaczy, że wcześniej starałeś się o kredyt zbyt wiele razy. Przy każdym, nawet telefonicznym zapytaniu o kredyt banki odnotowują ten fakt w BIK, dlatego przemyśl dokładnie, w którym banku chcesz wnioskować o środki.  

Powodem odrzucenia wniosku mogą być również względy formalne. W takiej sytuacji bank może poprosić Cię o korektę dokumentów. W innym przypadku musisz poczekać od 3 do 6 miesięcy, aby móc ponownie ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w BNP Parbibas.  

Powiązane artykuły

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Żyjesz od pierwszego do pierwszego i wydajesz więcej, niż zarabiasz, przez co brakuje Ci pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków? W tej chwili w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. To ostatni moment, by zmienić swoje podejście do finansów, aby nie popaść w jeszcze większe problemy finansowe.
Zobacz więcej
Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku - kiedy warto zdecydować się na przeniesienie kredytu konsolidacyjnego?

Przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku - kiedy warto zdecydować się na przeniesienie kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny z założenia ma pomóc nam uporać się ze spłatą zaciągniętych kredytów i pożyczek. Z czasem jednak może okazać się, że decyzja o jego zaciągnięciu była błędną, bo na rynku pojawiły się dużo korzystniejsze oferty. Wtedy rozwiązaniem jest przeniesienie kredytu konsolidacyjnego do innego banku.
Zobacz więcej
Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna - ile kosztuje, kto może z niej skorzystać?

Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna - ile kosztuje, kto może z niej skorzystać?

Po zaciągnięciu kilku kredytów i pożyczek w różnych instytucjach w twoje finanse może wkraść się chaos. Przejściowe problemy finansowe spowodują wówczas, że być może nie będziesz w stanie terminowo spłacić wszystkich rat. Zanim się one pojawią, staraj się uporządkować swoje wydatki. Pomoże w tym konsolidacja. Pytanie tylko, czy jest to opłacalne? Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się klient.
Zobacz więcej
Restrukturyzacja kredytu - co warto o niej wiedzieć?

Restrukturyzacja kredytu - co warto o niej wiedzieć?

Kiedy jesteś w sytuacji, w której wisi nad Tobą ryzyko niewypłacalności, warto zrobić wszystko, aby nie dopuścić do zaległości w spłacie zobowiązań finansowych. Pomóc może w tym restrukturyzacja kredytu. Na czym dokładnie polega i kto może wziąć kredyt restrukturyzowany?
Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach - czy to możliwe?

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach - czy to możliwe?

Kiedy zaciągnięte kredyty i inne zobowiązania zaczynają nas przerastać, a miesięczne raty przekraczają możliwości domowego budżetu, warto skorzystać z oferty kredytów konsolidacyjnych. Na jakich zasadach są dostępne? Czy kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach jest możliwy? Sprawdziliśmy to!
Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to często jedyna deska ratunku, z której można skorzystać. Pozwala uregulować posiadane zadłużenia oraz szybko osiągnąć stabilizację finansową. Warto pamiętać jednak o tym, że przyznawana jest osobom, które mają zdolność kredytową oraz stabilne zatrudnienie. Sprawdź, czym jest konsolidacja dla zadłużonych i czy warto z niej skorzystać.
Zobacz więcej