Kredyty konsolidacyjne 6 min. czytania

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - analiza aktualnej oferty

Zaktualizowano: 2021-07-06 11:39
Opublikowano: 2021-04-23 08:41
Średnia ocena: 5,90/6 Głosów: 10
BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - analiza aktualnej oferty

BNP Paribas przygotował dla stałych oraz nowych klientów kredyt konsolidacyjny, który pozwala na restrukturyzację dotychczasowych zobowiązań. Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, bank natychmiast spłaci wskazane we wniosku kredyty lub pożyczki. Ponadto w ramach oferty możesz wnioskować o dodatkową gotówkę. Sprawdź, czy BNP Paribas kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłaca!

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - na czym polega to zobowiązanie? 

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas to rodzaj kredytu gotówkowego, który zaciąga się, aby spłacić dotychczasowo posiadane zobowiązania. Pozwala to na restrukturyzację aktualnie spłacanych kredytów oraz daje szansę na wynegocjowanie korzystniejszych warunków umowy. 

W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz ustalić nowe terminy spłaty oraz wysokość poszczególnych rat. W ten sposób będziesz mieć szansę na poprawę sposobu zarządzania budżetem domowym.  

Jakie kredyty podlegają konsolidacji w banku BNP Paribas? 

Konsolidacja w BNP Paribas może obejmować: 

Paribas konsolidacja nie zostanie udzielona na spłatę zadłużenia zabezpieczonego wpisem na hipotece oraz na uregulowanie zobowiązań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.   

Kredyt konsolidacyjny w banku BNP Paribas - warunki 

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas udzielany jest na kwotę od 1 do 200 tys. złotych. Maksymalny okres kredytowania zobowiązania wynosi 10 lat. Żeby jednak móc zaciągnąć zobowiązanie na dłużej nić 85 rat, powinieneś pożyczyć co najmniej 10 tys. zł. 

Aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową w BNP Parbias, musisz spłacić przynajmniej jedno dotychczas zaciągnięte poza bankiem zobowiązaniem. Wymogiem jest też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na życie, które będzie obowiązywać przez cały okres spłaty zobowiązania.  

W BNP Parbias w ramach konsolidacji w możesz również wnioskować o dodatkową gotówkę na dowolny cel.  

Ostateczne warunki umowy ustalane są indywidualnie z bankiem. Uzależnione są od Twojej sytuacji finansowej, historii kredytowej oraz oceny zdolności kredytowej.  

Sprawdź: Kredyt na dowód bez umowy o pracę

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - koszty kredytu 

 

Kredyt konsolidacyjny BNP Parbias  

RRSO 

10,99% 

Oprocentowanie stałe w skali roku 

6,99% 

Prowizja za udzielenie kredytu 

0 zł 

Składka ubezpieczenia na życie  

wysokość ustalana indywidualnie z bankiem 

Minimalna kwota kredytu 

1 000 zł 

Maksymalna kwota kredytu 

200 000 zł 

Minimalny okres kredytowania 

6 miesięcy 

Maksymalny okres kredytowania 

120 miesięcy 

Jakie dokumenty będą potrzebne przy staraniu się o kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas? 

Aby bank rozpatrzył Twój wniosek o udzielenie kredytu, musisz do niego dołączyć komplet dokumentacji. Potrzebne będą na pewno: 

 • ważny dowód osobisty,  

 • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia wraz z informacją o źródle dochodu,  

 • kopia umów kredytowych.  

Poza tymi podstawowymi dokumentami bank może poprosić Cię jeszcze o dodatkowe informacje. Dokładny zakres dokumentacji niezbędnej w Twojej sytuacji będzie określony przez bank. 

Kliknij i zobacz: Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - jaki dochód akceptuje bank? 

BNP Paribas do konsolidacji potrzebuje zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Mogą to być zarobki uzyskiwane na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia lub umowy o pracę. Wysokość wymaganego dochodu zależy od konkretnej sytuacji klienta, jednak możesz go policzyć, wykorzystując kalkulator kredytowy dostępny na naszej stronie.  

Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej!

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas krok po kroku? 

Wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny jest niezwykle proste i trwa zaledwie kilkanaście minut. Najwygodniej jest zrobić to za pomocą dedykowanej aplikacji bankowej, jednak z takiej opcji mogą skorzystać wyłącznie klienci z kontem osobistym w BNP Parbias. Nowi klienci mają trzy inne formy do wyboru.  

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny BNP Paribas? 

Wniosek kredytowy możesz złożyć na kilka sposobów.  

 • Wypełnij formularz na stronie banku  

Wpisz w nim imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz godzinę, w której ma się z Tobą skontaktować konsultant z banku. Podczas rozmowy telefonicznej pomoże Ci on wypełnić wniosek oraz poinformuje Cię o wstępnej decyzji kredytowej.  

 • Zadzwoń na infolinię 

Możesz też od razu zadzwonić na infolinię, aby wypełnić wniosek z pomocą konsultanta. Jest ona czynna w dni robocze od 8:00 do 19:00. Pod koniec rozmowy dowiesz się, jaka jest wstępna decyzja kredytowa.  

 • Odwiedź jeden z oddziałów BNP Paribas  

Jeśli wolisz załatwić sprawę osobiście, zgłoś się do jednego z oddziałów banku. Doradca na spotkaniu podpowie Ci jak wypełnić wniosek oraz odpowie na nurtujące Cię pytania. 

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - czy warto? 

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny BNP Paribas? Opinie klientów, którzy skorzystali z oferty do tej pory, zachęcaj do bliższego przyjrzenia się konsolidacji.  

Pożyczka konsolidacyjna w BNP Parbias może zostać uznana za dobry produkt finansowy. Warunki finansowania są bardzo konkurencyjne, a Ty wraz z restrukturyzacją kredytu możesz otrzymać dodatkową gotówkę. Niestety statystyki wskazują na niski poziom przyznawalności tego kredytu.  

Jak prezentuje się oferta kredytu konsolidacyjnego BNP Paribas na tle innych banków? 

Aby porównać, jak kształtuje się oferta BNP Paribas na tle innych banków, najlepiej będzie jeśli skorzystasz z kalkulatora kredytów. W ten sposób dowiesz się, czy kredyt konsolidacyjny BNP Paribas jest rzeczywiście bardziej atrakcyjny niż inny, biorąc pod uwagę interesującą Cię wysokość zobowiązania oraz czas spłaty kredytu.  

Dowiedź się również czym jest spirala zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny w banku BNP Paribas - wady i zalety 

Zalety konsolidacji w BNP Paribas 

Wady konsolidacji w BNP Paribas  

 • wysoka kwota maksymalna  

 • długi okres kredytowania (do 10 lat) 

 • kredyt nie zawiera prowizji 

 • nie musisz zakładać konta osobistego w banku 

 • atrakcyjne oprocentowanie (6,99%) 

 • możliwość wnioskowania o dodatkowe środki  

 • bank akceptuje różnorodne źródła dochodu 

 • konieczność wykupienia ubezpieczenia podnosi miesięczną ratę kredytową  

 • niektóre zobowiązania nie mogą być objęte konsolidacją  

Co zrobić, gdy BNP Paribas odrzuciło Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny? 

Jeśli złożyłeś wniosek kredytowy, ale odpowiedź z banku jest negatywna, to niestety nie może od razu wnioskować ponownie. Zwykle powodem negatywnej decyzji kredytowej jest brak zdolności kredytowej lub zbyt duża liczba zaciągniętych zobowiązań.  

Sprawdź: Kredyt oddłużeniowy.

Bank może jednak odrzucić Twój wniosek z zupełnie innego powodu. Decyzja negatywna zostanie wydana, jeśli bank zobaczy, że wcześniej starałeś się o kredyt zbyt wiele razy. Przy każdym, nawet telefonicznym zapytaniu o kredyt banki odnotowują ten fakt w BIK, dlatego przemyśl dokładnie, w którym banku chcesz wnioskować o środki.  

Powodem odrzucenia wniosku mogą być również względy formalne. W takiej sytuacji bank może poprosić Cię o korektę dokumentów. W innym przypadku musisz poczekać od 3 do 6 miesięcy, aby móc ponownie ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w BNP Parbibas.  

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest oddłużanie? Kto może skorzystać z oddłużania?

Czym jest oddłużanie? Kto może skorzystać z oddłużania?

...do ZUS-u. To może Cię zainteresować: Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny? Oddłużanie firmy jest jak najbardziej możliwe, ale zazwyczaj...

...nie jest łatwo go uzyskać, jednak warto o to walczyć – kredyty konsolidacyjne mają niższe oprocentowanie niż podobne produkty oferowane przez...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Kredyt konsolidacyjny dla firm

Jak skorzystać z kredytu konsolidacyjnego dla firm?

...kredytowe i kredyty w rachunku bieżącym. Co ciekawe, przedsiębiorca może również skonsolidować kredyt gotówkowy, jeśli przeznaczył go na cele firmowe. Czy każdy dostanie kredyt konsolidacyjny? Banki dokładnie sprawdzają potencjalnych klientów – weryfikują zdolność kredytową, sprawdzają firmowe przychody, aktualne zadłużenia oraz inne czynniki, które mogą...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Ile kosztuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny?

Ile kosztuje kredyt hipoteczny konsolidacyjny? Czy warto się na niego zdecydować?

...te ostatnie wymagają jednak tego, by zaciągnięty był kredyt konsolidacyjny hipoteczny.Co to jest? To kredyt konsolidacyjny z hipotecznym...

...czym się różnią i co wybrać? Czy banki w Polsce oferują kredyty konsolidacyjne ze stałym oprocentowaniem?...

Zobacz więcej
9 min. czytania
kredyt konsolidacyjny co to znaczy

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

...z różnymi warunkami i oprocentowaniem. Czym się różni kredyt konsolidacyjny od gotówkowego? Kredyt konsolidacyjny zaciągnięty może być...

...warunki, które różnią się w zależności od banku i rodzaju kredytu konsolidacyjnego. Ten produkt bankowy nie jest dostępny dla każdego. Co będzie...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak obniżyć raty kredytu gotówkowego? Czy to możliwe?

Jak obniżyć raty kredytu gotówkowego? Czy to możliwe?

...rozglądasz się za wsparciem finansowym? Sprawdź więc najtańszy kredyt gotówkowy. Rata kredytu gotówkowego składa się z dwóch części –...

...kredytu gotówkowego przeważnie trwa wiele długich lat. Nie można więc dziwić się...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

...się, które banki zapewniają korzystne warunki. Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie? Kredyt...

...kredyty czy pożyczki. Część instytucji umożliwia zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego na spłatę nie tylko zobowiązań zaciągniętych w banku, lecz...

Zobacz więcej
9 min. czytania