Kredyt ratalny

Zaktualizowano: 2018-11-28 13:50opublikowano: 2014-03-12 23:00

Zawsze kiedy chcemy wziąć kredyt w banku, zastanawiamy się jaki będzie dla nas najodpowiedniejszy. Wybór jednak kredytu zależeć będzie też od potrzeb naszych. Jeśli naszą potrzebą będzie kupienie mieszkania, to oczywiście zdecydujemy się na kredyt mieszkaniowy. Powinniśmy wiedzieć, że mamy kilka możliwości. Nie ma konieczności zaciągnięcia kredytu w polskich złotówkach. Zdecydować możemy się na inną walutę, i należy przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać tą najlepszą dla nas.

Kredyt ratalny

Możemy zdecydować o tym sami, albo poprosić fachowców. Jednak jeśli będziemy chcieli założyć własną działalność to musimy wybrać jedną z możliwości z grona kredytów gospodarczych. Najkorzystniejszym kredytem wydaje się kredyt obrotowy, który udzielany jest nie tylko firmom już istniejącym na rynku, ale również i tym które dopiero zaczynają swoją przygodę. W sytuacji kiedy nasze potrzeby są znacznie mniejsze, to najlepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Tutaj nie musimy przedstawiać celu przeznaczenia. Możemy pieniądze przeznaczyć na co tylko chcemy: kupno pralki, komputera, czy wycieczka za granicą. Kredyty to produkt, który oferują nie tylko banki, ale również inne instytucje pozabankowe. Różnorodność kredytów umożliwia dokonania podziału przy zastosowaniu różnych kryteriów. Głównie kredyty, dzieli się, ze względu, na okres kredytowania, formy kredytu, przedmiot kredytu, zabezpieczenie jak również i walutę. Cechą charakterystyczną wszystkich kredytów jest jego zwrotność w określonym terminie. Każda osoba, która zaciąga kredyt zobowiązana jest do jej zwrotu z oprocentowaniem jakie zostało określone w umowie. Prawo bankowe jednoznacznie nie określa podziału na okresy kredytowania.

Banki maja własne wewnętrzne przepisy, które wyróżniają: kredyty krótkoterminowe to roku czasu, średnioterminowe do pięciu lat, oraz długoterminowe powyżej pięciu lat. Jeśli chodzi natomiast o formę kredytu, to wyróżnić tutaj możemy pięć rodzajów: kredyty w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, dyskontowy, akceptacyjny oraz kredyt związany ze skupem faktur. Jeśli chodzi o przedmiot kredytu to wyróżniamy kredyty obrotowe i inwestycyjne.

Zanim zdecydujemy się wybrać jeden z rodzajów kredytów najpierw powinniśmy uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą kredytu. Jeśli wyjaśnimy sobie pojęcie kredyt będziemy mieć większą wiedzę, i to pozwoli nam na pełniejsze rozumienie poszczególnych różnic. Jak wiemy kredyty są różne, i każdy z nich posiada swoje cechy charakterystyczne. Różnice między nimi nie tylko zachodzą w wysokości zaciąganej kwoty, ale również jeśli chodzi o oprocentowanie czy prowizję jaka jest pobierana za udzielony kredyt. Jeśli będziemy wiedzieć, że kredyt jest umową jaka zawierana jest pomiędzy bankiem a klientem, to będziemy mieć świadomość, że nie można takiej umowy lekceważyć. Zaciągając kredyt w obojętnie jakiej kwocie mamy obowiązek spłacenia jej wraz z odsetkami. Bank nic nie robi za darmo, i to powinno być sprawą oczywistą dla wszystkich kredytobiorców.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!