Jak obliczyć zysk z lokaty?

Opublikowano: 2020-07-22 14:32

Pomożemy ci zdobyć więcej wiadomości na temat odsetek, a także tego, w jaki sposób możesz samodzielnie je obliczyć. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko i bez wychodzenia z domu przekonasz się, z czym wiąże się założenie lokaty.

Jak obliczyć zysk z lokaty?

Oszczędzając pieniądze, z pewnością w pewnym momencie zechcesz zabezpieczyć uzbierany kapitał. To świetny moment, by zastanowić się nad założeniem lokaty i czerpaniem z korzyści, jakie wiążą się z tą popularną usługą. Wahasz się nad tym, czy lokata jest dobrym rozwiązaniem? A może chcesz lepiej poznać usługi dla oszczędzających, zanim wpłacisz pieniądze na lokatę terminową? To bardzo korzystne podejście, gromadząc więcej informacji o usłudze, będziesz w stanie szybko wskazać, która z ofert lepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Zależy ci przede wszystkim na tym, by móc obliczyć zysk z lokaty? Pomożemy ci zdobyć więcej wiadomości na temat odsetek, a także tego, w jaki sposób możesz samodzielnie je obliczyć. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko i bez wychodzenia z domu przekonasz się, z czym wiąże się założenie lokaty, a także gdzie warto taki depozyt założyć, mając nadzieję na jak najkorzystniejsze warunki.

Odsetki - czyli twój zysk z lokaty

Wpłacając swoje oszczędności na lokatę, z pewnością będziesz liczyć na atrakcyjne odsetki, które będą twoim realnym zyskiem z zamrożenia pieniędzy na depozycie. Odsetki można obliczyć na podstawie wartości kwoty, jaka zostanie wpłacona na lokatę, a także odsetek, jakie przewidziane są dla danej oferty. Warto jednak pamiętać, że odsetki zostaną pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych, a uzyskana w ten sposób kwota będzie faktycznym zyskiem klienta, który podpisze umowę z bankiem i zdecyduje się skorzystać z dowolnie wybranej lokaty.

Rynek lokat terminowych jest bardzo duży. Polacy bardzo chętnie korzystają z usług tego typu, ze względu na duże bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Choć zysk z lokaty nie jest duży gwarantuje stały wzrost kapitału, a co ważniejsze nie przewiduje żadnego ryzyka. Klient może cieszyć się gwarancją wypłacalności banku i zapewnieniem, że w żaden sposób nie ponosi ryzyka, wybierając tradycyjną lokatę. Inne produkty inwestycyjne, mogą wiązać się z ryzykiem utraty części kapitału, choć oczywiście inwestor może także oczekiwać wyższych zysków.

Co ma wpływ na odsetki z lokaty?

Chcesz dowiedzieć się co dokładnie wpływa na odsetki związane z lokatą? Okazuje się, że jest przynajmniej kilka czynników, które warto brać pod uwagę. Oto one:

  • kwota kapitału, który wpłacisz na lokatę (często oferty promocyjne obniżają kwotę, jaką klient może wpłacić na lokatę objętą promocyjnym oprocentowaniem);

  • czas trwania lokaty;

  • sposób kapitalizacji odsetek (najkorzystniejsze jest częste kapitalizowanie odsetek i powiększanie w ten sposób kapitału wpłaconego na depozyt);

Pamiętaj także o podatku Belki, który naliczany jest jednorazowo po kapitalizacji wszystkich odsetek. Podatek wynosi 19% od naliczonych przez bank odsetek. Dopiero po odjęciu podatku klient banku otrzyma wynik, który stanowić będzie jego zysk z lokaty.

Chcesz obliczyć, ile czasu potrzebne ci będzie, aby zebrać konkretną sumę pieniędzy z pomocą lokaty? Skorzystaj z naszego kalkulatora odsetkowego, a szybko przekonasz się, czy lokata pomoże ci osiągnąć upragniony wynik w wyznaczonym przez ciebie czasie.

Jak poprawnie obliczyć zysk z lokaty?

Najprostszym sposobem na obliczenie zysku z lokaty, jest skorzystanie z darmowego kalkulatora lokat, który znajdziesz na naszej stronie. To szybkie narzędzie finansowe, które po wypełnieniu zaledwie kilku pól, pozwoli ci błyskawicznie sprawdzić, ile pieniędzy otrzymasz, wybierając konkretną lokatę w banku. Pamiętaj także, że możesz skorzystać z naszego rankingu lokat, dzięki czemu wybór oferty będzie dużo łatwiejszy, mając na uwadze, jak wiele jest ofert, które mogą spełnić twoje wymagania. Chcesz ustalić, w którym banku najkorzystniej będzie założyć lokatę? Zmień parametry (kwotę, jaką chcesz wpłacić na lokatę, a także okres, na jaki lokata ma zostać otworzona) w rankingu lokat bankowych i sprawdź, która z usług oszczędnościowych będzie dla ciebie najlepsza.

Zależy ci na tym, by samodzielnie obliczyć odsetki? Oczywiście możesz to zrobić, korzystając ze wzoru:

kwota wpłacona na lokatę x czas trwania lokaty x oprocentowanie nominalne/365 – 19% (podatek Belki) = całkowity zysk klienta banku

Skorzystaj z rankingu najkorzystniejszych lokat i wybierz najlepszą ofertę

Obawiasz się, że samodzielny wybór lokaty nie będzie prosty? Mając na uwadze, jak wiele jest dostępnych lokat, a także ich różnorodność, faktycznie, podjęcie decyzji wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Chcesz mieć pewność, że lokata zaoferuje ci najwięcej korzyści? W takim razie nie korzystaj z ofert, tylko tego banku, który już dobrze znasz. Choć założenie lokaty w banku, który prowadzi twoje konto osobiste, ma zalety, nie zawsze zagwarantuje ci najlepsze oprocentowanie, czy najkorzystniejszą kapitalizację odsetek. Pod tym względem, warto skorzystać z rankingu lokat i mieć okazje, by w krótkim czasie porównać nawet kilkanaście ofert i mieć realną szansę ocenić, gdzie warto zdeponować swoje oszczędności. Kilka minut może cię dzielić od atrakcyjnej decyzji, dzięki której twój zysk z lokaty będzie dużo wyższy, jednocześnie gwarantując całkowite bezpieczeństwo twoich pieniędzy.

Zalety lokaty terminowej

Czy warto skorzystać z lokaty bankowej? Okazuje się, że wiele osób, które gromadzą swoje oszczędności, nie korzysta z żadnych usług dla oszczędzających. Tym sposobem, wraz z upływającym czasem gromadzone środki będą poddawane inflacji, co oznacza, że ich wartość będzie malała. Równie ważne będzie to, że lokata jest całkowicie bezpieczna, a pieniądze zdeponowane w banku są objęte gwarancją do kwoty 100 tysięcy euro. Jakie zalety wiążą się z założeniem lokaty terminowej, oto lista plusów, które mogą cię przekonać do skorzystania z tej oferty banku:

  • możliwość założenia lokaty online, bez konieczności udania się do placówki banku;

  • gwarancja otrzymania odsetek;

  • całkowite bezpieczeństwo twojego kapitału;

  • brak ryzyka;

  • szeroki wybór wśród ofert krótkoterminowych, średnioterminowych oraz długoterminowych;

  • możliwość założenia lokaty bez konieczności skorzystania z innych usług danego banku;

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Zastanawiasz się między założeniem lokaty bankowej, a konta oszczędnościowego? To zdecydowanie najpopularniejsze oferty banków w ramach produktów skierowanych do osób oszczędzających. Warto zdawać sobie sprawę z różnic w usługach i mieć świadomość, która z tych ofert będzie dla ciebie dużo korzystniejsza, mając na uwadze twoje preferencje i możliwości. Zalety lokaty zostały już przedstawione, warto jednak pamiętać, że to usługa, która ma także wady. Główną wadą lokaty jest sam fakt zamrożenia pieniędzy. Jeśli w tracie trwania lokaty zdecydujesz, że chcesz wypłacić swoje oszczędności, np. w wyniku nieprzewidzianych wydatków, musisz liczyć się z tym, że zrywając umowę, nie otrzymasz wypracowanych odsetek. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być konto oszczędnościowe, które przewiduje dużą elastyczność i stały dostęp do zdeponowanych w banku pieniędzy. Konto oszczędnościowe sprawdzi się świetnie u osób, które cały czas budują swój kapitał i starają się regularnie odkładać pieniądze. Wadą konta oszczędnościowego jest jednak niższe oprocentowanie. Pamiętaj, że na naszej stronie masz szansę porównać zarówno lokaty, jak i konta oszczędnościowe, dzięki czemu szybko sprawdzisz, która oferta będzie dla ciebie najlepsza.

Kategoria:Lokaty bankowe

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!