Lokaty bankowe 2 min. czytania

Oszczędzanie bez ryzyka - to jest możliwe

Zaktualizowano: 2020-12-30 15:24
Opublikowano: 2017-03-20 11:06
Średnia ocena: 5,96/6 Głosów: 23
Oszczędzanie bez ryzyka - to jest możliwe

Złoto, antyki, giełda papierów wartościowych, lokowanie pieniędzy w nieruchomości czy grunt, wszystko to inwestycje, które mogą przynieść Ci zyski wyższe niż te gwarantowane przez bank dla Klientów szukających usług związanych z oszczędzaniem. Musisz jednak liczyć się z ryzykiem, które obejmuje wszystkie inwestycje alternatywne. Nikt nie zapewni Ci zysku, a w wielu przypadkach nie możesz mieć pewności, że na przestrzeni lat nie stracisz części kapitału wpłaconego na rzecz inwestycji. Dlatego jeżeli chcesz bezpiecznie ulokować swoje oszczędności, które dla wielu osób są wynikiem wielu lat pracy, zastanów się czy to właśnie lokata bankowa nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Pewny zysk

Lokata terminowa daje gwarancję Twojego zysku. Wpłacając oszczędności do banku, po podpisaniu umowy na konkretny okres, wybierając oprocentowanie stałe masz pewność, że po zakończeniu lokaty na Twój rachunek wpłynie poza kapitałem konkretna suma pieniędzy stanowiąca odsetki. Nawet w przypadku zakończenia umowy przed wyznaczonym terminem, wiele banków wypłaca przynajmniej część wypracowanych odsetek. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mogą potrzebować swoich oszczędności i nie chcą utracić możliwości skorzystania z nich gdy faktycznie będzie to konieczne.

Warto pamiętać, że pieniądze wpłacone do banku w kwocie nie wyższej niż 100 000,00 euro są zabezpieczone dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Nawet jeżeli bank w jakim zamrożone będą Twoje oszczędności zostanie zamknięty, otrzymasz swoje oszczędności.

Elastyczne warunki

Interesuje Cię zamrożenie oszczędności na miesiąc, a może na rok? Ilość ofert pozwoli Ci dowolnie wybrać usługę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego jak długo chcesz korzystać z lokaty, wśród depozytów oferowane są produkty, które zakładane są od 1 dnia aż do 38 miesięcy, czyli 3 lat. Możesz wybrać także między oprocentowaniem stałym oraz zmiennym. Ponadto wiele banków oferuje lokaty strukturyzowane, połączone z inwestycją w fundusze inwestycyjne, które dają możliwość zdobycia wyższych odsetek.

Bez zbędnych formalności i opłat

Lokatę założysz nawet w ciągu kilku minut. To znacznie łatwiejsze niż może Ci się wydawać. Nie musisz udawać się do oddziału banku, zdecydowana większość lokat pojawiła się w ofercie internetowej, a podpisanie umowy można zlecić poprzez usługę kurierską. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a weryfikację danych dokonasz poprzez przelew pieniędzy na utworzony depozyt.

Lokata założona w ten sposób jest całkowicie bezpieczna, nie musisz obawiać się o swoje dane czy oszczędności. Wypełniając formularz musisz wyłącznie podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, dzięki czemu bank będzie miał możliwość szybkiego kontaktu w razie takiej potrzeby. Konieczne jest także zaznaczenie okresu na jaki chcesz utworzyć lokatę oraz kwotę jaką zamrozisz na lokacie terminowej.

Komentarze

Powiązane artykuły

Obligacje zerokuponowe – wzór
29.10.2021

Obligacje zerokuponowe – wzór. Sprawdź jak obliczyć zysk z obligacji zerokuponowych

...inflacji i niskich stóp procentowych nie wszystkie jednak są opłacalne. Przez rosnące ceny pieniądz ekspresowo traci na wartości, przez co np. lokaty bankowe nie są zbyt trafnym wyborem, jeśli chodzi o zabezpieczenie i pomnożenie oszczędności. Dla tych, którzy szukają pewnych i stabilnych zysków...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?
27.10.2021

Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?

Dywidenda to jedno z tych pojęć, które powinna znać każda osoba związana z inwestycjami finansowymi. W końcu to ona daje realne korzyści, pozwalając czerpać zyski akcjonariuszom i wspólnikom spółek. Planujesz rozpocząć inwestowanie w akcje danej spółki, musisz poznać zasady ustalania dywidendy i dowiedzieć się, kiedy można spodziewać się jej wypłaty.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

...wyniku wielokrotnego obniżania głównych stóp procentowych w Polsce przez Radę Polityki Pieniężnej działającej przy Narodowym Banku Polskim lokaty bankowe stały się w krótkim czasie nieopłacalne dla klientów. Zwolennicy bezpiecznego oszczędzania na depozytach terminowych poszukują więc innych sposobów lokowania posiadanego...

Zobacz więcej
23 min. czytania
Jak obliczyć zysk z lokaty?
22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

...zysk z lokaty będzie dużo wyższy, jednocześnie gwarantując całkowite bezpieczeństwo twoich pieniędzy. Czy warto skorzystać z lokaty bankowej? Okazuje się, że wiele osób, które gromadzą swoje oszczędności, nie korzysta z żadnych usług dla oszczędzających. Tym...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

...martwić się o brak gotówki w domowym budżecie. Pamiętaj, by dobrze zarządzać swoimi finansami, to klucz do tego, by dodatkowe środki pomogły ci nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wypłacić środki z lokaty bankowej czy konta oszczędnościowego? Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wypłacenie pieniędzy z konta oszczędnościowego, dzięki czemu nie utracisz swoich wypracowanych odsetek, zamykając przed...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
8 min. czytania