Oszczędzanie bez ryzyka - to jest możliwe

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:39opublikowano: 2017-03-20 11:06

Złoto, antyki, giełda papierów wartościowych, lokowanie pieniędzy w nieruchomości czy grunt, wszystko to inwestycje, które mogą przynieść Ci zyski wyższe niż te gwarantowane przez bank dla Klientów szukających usług związanych z oszczędzaniem. Musisz jednak liczyć się z ryzykiem, które obejmuje wszystkie inwestycje alternatywne. Nikt nie zapewni Ci zysku, a w wielu przypadkach nie możesz mieć pewności, że na przestrzeni lat nie stracisz części kapitału wpłaconego na rzecz inwestycji. Dlatego jeżeli chcesz bezpiecznie ulokować swoje oszczędności, które dla wielu osób są wynikiem wielu lat pracy, zastanów się czy to właśnie lokata bankowa nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Oszczędzanie bez ryzyka - to jest możliwe

Pewny zysk

Lokata terminowa daje gwarancję Twojego zysku. Wpłacając oszczędności do banku, po podpisaniu umowy na konkretny okres, wybierając oprocentowanie stałe masz pewność, że po zakończeniu lokaty na Twój rachunek wpłynie poza kapitałem konkretna suma pieniędzy stanowiąca odsetki. Nawet w przypadku zakończenia umowy przed wyznaczonym terminem, wiele banków wypłaca przynajmniej część wypracowanych odsetek. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mogą potrzebować swoich oszczędności i nie chcą utracić możliwości skorzystania z nich gdy faktycznie będzie to konieczne.

Warto pamiętać, że pieniądze wpłacone do banku w kwocie nie wyższej niż 100 000,00 euro są zabezpieczone dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Nawet jeżeli bank w jakim zamrożone będą Twoje oszczędności zostanie zamknięty, otrzymasz swoje oszczędności.

Elastyczne warunki

Interesuje Cię zamrożenie oszczędności na miesiąc, a może na rok? Ilość ofert pozwoli Ci dowolnie wybrać usługę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego jak długo chcesz korzystać z lokaty, wśród depozytów oferowane są produkty, które zakładane są od 1 dnia aż do 38 miesięcy, czyli 3 lat. Możesz wybrać także między oprocentowaniem stałym oraz zmiennym. Ponadto wiele banków oferuje lokaty strukturyzowane, połączone z inwestycją w fundusze inwestycyjne, które dają możliwość zdobycia wyższych odsetek.

Bez zbędnych formalności i opłat

Lokatę założysz nawet w ciągu kilku minut. To znacznie łatwiejsze niż może Ci się wydawać. Nie musisz udawać się do oddziału banku, zdecydowana większość lokat pojawiła się w ofercie internetowej, a podpisanie umowy można zlecić poprzez usługę kurierską. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a weryfikację danych dokonasz poprzez przelew pieniędzy na utworzony depozyt.

Lokata założona w ten sposób jest całkowicie bezpieczna, nie musisz obawiać się o swoje dane czy oszczędności. Wypełniając formularz musisz wyłącznie podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, dzięki czemu bank będzie miał możliwość szybkiego kontaktu w razie takiej potrzeby. Konieczne jest także zaznaczenie okresu na jaki chcesz utworzyć lokatę oraz kwotę jaką zamrozisz na lokacie terminowej.

Kategoria:Lokaty bankowe

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!