Oszczędzanie bez ryzyka - to jest możliwe

Zaktualizowano: 2020-12-30 15:24
Opublikowano: 2017-03-20 11:06
Średnia ocena: 5,96/6 Głosów: 23

Złoto, antyki, giełda papierów wartościowych, lokowanie pieniędzy w nieruchomości czy grunt, wszystko to inwestycje, które mogą przynieść Ci zyski wyższe niż te gwarantowane przez bank dla Klientów szukających usług związanych z oszczędzaniem. Musisz jednak liczyć się z ryzykiem, które obejmuje wszystkie inwestycje alternatywne. Nikt nie zapewni Ci zysku, a w wielu przypadkach nie możesz mieć pewności, że na przestrzeni lat nie stracisz części kapitału wpłaconego na rzecz inwestycji. Dlatego jeżeli chcesz bezpiecznie ulokować swoje oszczędności, które dla wielu osób są wynikiem wielu lat pracy, zastanów się czy to właśnie lokata bankowa nie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Pewny zysk

Lokata terminowa daje gwarancję Twojego zysku. Wpłacając oszczędności do banku, po podpisaniu umowy na konkretny okres, wybierając oprocentowanie stałe masz pewność, że po zakończeniu lokaty na Twój rachunek wpłynie poza kapitałem konkretna suma pieniędzy stanowiąca odsetki. Nawet w przypadku zakończenia umowy przed wyznaczonym terminem, wiele banków wypłaca przynajmniej część wypracowanych odsetek. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mogą potrzebować swoich oszczędności i nie chcą utracić możliwości skorzystania z nich gdy faktycznie będzie to konieczne.

Warto pamiętać, że pieniądze wpłacone do banku w kwocie nie wyższej niż 100 000,00 euro są zabezpieczone dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Nawet jeżeli bank w jakim zamrożone będą Twoje oszczędności zostanie zamknięty, otrzymasz swoje oszczędności.

Elastyczne warunki

Interesuje Cię zamrożenie oszczędności na miesiąc, a może na rok? Ilość ofert pozwoli Ci dowolnie wybrać usługę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego jak długo chcesz korzystać z lokaty, wśród depozytów oferowane są produkty, które zakładane są od 1 dnia aż do 38 miesięcy, czyli 3 lat. Możesz wybrać także między oprocentowaniem stałym oraz zmiennym. Ponadto wiele banków oferuje lokaty strukturyzowane, połączone z inwestycją w fundusze inwestycyjne, które dają możliwość zdobycia wyższych odsetek.

Bez zbędnych formalności i opłat

Lokatę założysz nawet w ciągu kilku minut. To znacznie łatwiejsze niż może Ci się wydawać. Nie musisz udawać się do oddziału banku, zdecydowana większość lokat pojawiła się w ofercie internetowej, a podpisanie umowy można zlecić poprzez usługę kurierską. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a weryfikację danych dokonasz poprzez przelew pieniędzy na utworzony depozyt.

Lokata założona w ten sposób jest całkowicie bezpieczna, nie musisz obawiać się o swoje dane czy oszczędności. Wypełniając formularz musisz wyłącznie podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, dzięki czemu bank będzie miał możliwość szybkiego kontaktu w razie takiej potrzeby. Konieczne jest także zaznaczenie okresu na jaki chcesz utworzyć lokatę oraz kwotę jaką zamrozisz na lokacie terminowej.

Powiązane artykuły

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
Lokaty bankowe 06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Oferta depozytowa w polskich bankach pozostawia wiele do życzenia. Bywa, że oprocentowanie lokat terminowych jest symboliczne i wynosi zaledwie 0,01 proc. w skali roku. Czy z takim samym, skrajnie niskim zyskiem związane jest lokowanie posiadanych środków na lokatach walutowych? To produkty prowadzone w walutach obcych, głównie euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. Słowem, czy na lokatach walutowych można dobrze zarobić?
Zobacz więcej
Jak obliczyć zysk z lokaty?
Lokaty bankowe 22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

Pomożemy ci zdobyć więcej wiadomości na temat odsetek, a także tego, w jaki sposób możesz samodzielnie je obliczyć. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko i bez wychodzenia z domu przekonasz się, z czym wiąże się założenie lokaty.
Zobacz więcej
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
Lokaty bankowe 17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

Jeśli zależy ci na najkorzystniejszej ofercie oszczędnościowej, koniecznie sprawdź, jakie oferty aktualnie są najwyżej oprocentowane, a także, gdzie możesz liczyć na preferencyjne warunki związane z licznymi promocjami.
Zobacz więcej
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
Lokaty bankowe 05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
Jak obliczyć odsetki od lokaty?
Lokaty bankowe 04.02.2020

Jak obliczyć odsetki od lokaty?

Zamrażając środki na lokacie bankowej, liczymy na bezpieczeństwo swoich oszczędności, a także zysk, który pozwoli powiększyć kapitał. Co ma realny wpływ na wysokość odsetek lokaty bankowej?
Zobacz więcej
Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?
Konta bankowe 03.01.2020

Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?

Będąc klientem banku, konto oszczędnościowe założysz bez wychodzenia z domu. Bardzo dużym atutem usługi są także natychmiastowe wewnętrzne przelewy, które oczywiście nie wiążą się z żadnymi opłatami.
Zobacz więcej