Kredyt gotówkowy dla klientów bez historii kredytowej

Zaktualizowano: 21.05.2021 15:21
Opublikowano: 07.08.2020 14:50
Średnia ocena: 5,94/6 Głosów: 18

Czy nie mając żadnej historii kredytowej, możesz liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy? Okazuje się, że tak. Sprawdź, jak bank sprawdzi twoją wiarygodność, nie mogąc skorzystać z raportu BIK. 

Kredyt gotówkowy jest usługą, która cieszy się największym powodzeniem wśród osób, które liczą na szybką wypłatę pieniędzy, ale nie są przekonane do osób parabanków. To także doskonała oferta dla kredytobiorców, którzy chcą cieszyć się elastycznością usługi, w tym jej minimalnymi formalnościami, jednocześnie ciesząc się wysoką kwotą zobowiązania i długim okresem spłaty, który pozwala dostosować spłatę zobowiązania do możliwości klienta banku.

To twój pierwszy kredyt gotówkowy i obawiasz się, że z tego powodu otrzymanie zgody na kredyt może być trudniejsze? Jeśli wcześniej nie korzystałeś z żadnych usług finansowych, bank będzie miał trudność, by zweryfikować twoją wiarygodność na podstawie historii kredytowej, nie oznacza to jednak, że musisz szukać pożyczki bez BIK.

Zanim jednak złożysz wniosek o kredyt, przekonaj się, czy spełniasz inne warunki stawiane klientom banków i zastanów się, jak wybrać odpowiednie zadłużenie, by móc budować swoją pozytywną historię kredytową w trakcie spłaty zadłużenia.

Brak historii kredytowej nie wyklucza zgody na zadłużenie

Musisz pamiętać, że banki oceniając klienta, korzystają z raportu BIK, tym sposobem możliwa jest szybka ocena wiarygodności kredytobiorcy. Biuro Informacji Kredytowej pozwala na ocenę punktową potencjalnego kredytobiorcy, w porównaniu do innych osób, które posiadają swoje profile w BIK. Scoring BIK pozwala instytucji szybko podjąć decyzję, czy osoba, która złożyła wniosek o kredyt, będzie skłonna do regulatnej spłaty swojego zobowiązania.

Scoring BIK obliczany jest od momentu, gdy kredytobiorca od 6 miesięcy spłaca swoje zobowiązanie. Możliwa jest wtedy ocena regularności jego spłat, a w przypadku zadłużeń o krótkim terminie spłaty, weryfikacja, czy przebiegła ona prawidłowo bez żadnych opóźnień.

Jeśli jednak nie masz żadnych zobowiązań finansowych i nigdy wcześniej nie korzystałeś z nich, nie posiadasz swojego profilu w BIK. Dla banku może być to przeszkodą, szczególnie jeśli złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, jednak ubiegając się kredyt gotówkowy, możesz liczyć na korzystną decyzję banku i dostęp do dodatkowych pieniędzy na dowolny cel.

Jakie warunki musisz spełnić jako kredytobiorca?

Aby móc skorzystać z kredytu gotówkowego, musisz spełnić dwa podstawowe warunki, które stawiane są wszystkim klientom banków, którzy zainteresowani są zaciągnięciem kredytu, niezależnie od rodzaju zobowiązania. Co dzieli cię przed otrzymaniem pieniędzy w ramach zadłużenia? Bank musi zweryfikować twoją tożsamość, dlatego też musisz posiadać ważny dowód osobisty, ale równie istotne będzie zweryfikowanie tego, czy nie jesteś osobą zadłużoną, a także czy twoja zdolność kredytowa pozwoli na spłatę kredytu.

To, że nie posiadasz żadnej historii kredytowej, nie jest dużą przeszkodą, musisz jednak pamiętać, że decydując się na kredyt, warto regularnie spłacać swoje zobowiązanie i dbać o to, by twoja historia kredytowa prezentowała się korzystnie. Kredytobiorca, który opóźnia się ze spłatą zadłużenia, lub zaprzestaje tego, nie może liczyć w przyszłości na korzystną ocenę zarówno w raporcie BIK, jak i przez pracowników banków.

Zdolność kredytowa jest wartością, dzięki której bank będzie mógł ocenić, czy twoje miesięczne dochody pozwolą ci pokryć wydatki związane ze spłatą zobowiązania, mając na uwadze także twoje codzienne wydatki np. na opłacenie rachunków, czy kupno żywności. Chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową i przekonać się, czy stać cię na konkretne zadłużenie? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie.

Jak twoje zatrudnienie wpłynie na decyzję banku?

Czy zatrudnienie ma wpływ na decyzję banku? Okazuje się, że tak. Największym zaufaniem instytucji, cieszą się osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Na naszej stronie znajdziesz także informacje na temat warunków umowy, które kierowane są do osób, które chcą skorzystać z kredytu gotówkowego, a pracują na podstawie umowy na czas określony.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że zdolność kredytowa wielu osób została obniżona, na problemy z pozytywną oceną banku muszą uważać klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych, a nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje

Jeśli zamierzasz pierwszy raz skorzystać z kredytu gotówkowego, możesz liczyć na szereg udogodnień oraz atrakcyjne warunki finansowe, które coraz częściej dedykowane są nowym klientom. Banki, podobnie jak firmy pożyczkowe, gwarantujące chwilówki z ratami 0%, chcą pozyskać nowych klientów, dlatego też nowi klienci banków mają duże możliwości, by maksymalnie obniżyć koszt swojego zobowiązania. Choć w bankach ciężko szukać darmowych kredytów, korzystając z promocji, możesz spodziewać się niższego oprocentowania nominalnego, braku prowizji, czy opłaty przygotowawczej. Zanim jednak wybierzesz odpowiednią ofertę, sprawdź, czy pozostałe warunki zobowiązania będą dla ciebie zadowalające. Banki często obniżając jedną z opłat, rekompensują sobie to, naliczając podwyższone opłaty pozaodsetkowe.

Na co musisz uważać wybierając zadłużenie?

Szukając kredytu gotówkowego, musisz dokładnie przeanalizować ofertę, która cię zainteresuje. Tym sposobem przekonasz się, czy usługa przewiduje jakieś dodatkowe opłaty, a także nie przeoczysz warunków, które wyróżniają ofertę na tle innych zadłużeń. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferta dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych, czy tylko dla wybranej grupy klientów. Ograniczenia mogą wiązać się z koniecznością założenia konta bankowego, a także mieć wpływ na to, czy usługa zapewnia tak długi okres kredytowania i maksymalną kwotę zadłużenia, jak konkurencyjne oferty. Weryfikując wszystkie swoje wątpliwości, będziesz mieć szansę podpisać umowę, która faktycznie będzie odpowiadała twoim potrzebom i zagwarantuje, że nie tylko zdobycie dodatkowych pieniędzy będzie proste, ale także spłata całego zobowiązania nie będzie stanowiła dla ciebie żadnych przeszkód, czy problemów, które sprawią, że twoja historia kredytowa na tym ucierpi.

Ranking kredytów gotówkowych

Jak wybrać odpowiedni kredyt? Choć na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, gdyż sytuacja każdego klienta banku prezentuje się inaczej, z całą pewnością jesteśmy w stanie realnie pomóc ci wybrać najlepszy kredyt.

Jeśli szukasz zadłużenia, możesz bezpłatnie skorzystać z szeregu pomocnych narzędzi finansowych. Jednym z nich jest bardzo popularny ranking kredytów, który pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu, a także pieniędzy. Ranking pozwala szybko zweryfikować, w którym banku możesz liczyć na usługę o najkorzystniejszym RRSO, co pozwala ocenić całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Korzystając z rankingu, koniecznie ustal kwotę kredytu, która jest dla ciebie interesująca, a także czas, w jakim planujesz uregulować zobowiązanie, jakiego się podejmiesz. Dzięki temu, oferty w rankingu okażą się dużo lepiej dostosowane do twoich potrzeb, a co ważniejsze, faktycznie będziesz mieć okazję porównać nawet kilkanaście ofert.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj