Jak zaplanować spłatę kredytu gotówkowego?

Zaktualizowano: 02.02.2021 10:19
Opublikowano: 26.09.2019 12:10
Średnia ocena: 5,91/6 Głosów: 21

Jeśli chcesz w najbliższym czasie skorzystać z kredytu gotówkowego, z całą pewnością zastanawiasz się nad warunkami, które pomogłyby ci w bezproblemowej spłacie pożyczki. Decydując się na kredyt gotówkowy, musisz podjąć równie ważną decyzję dotyczącą okresu kredytowania, od tego może zależeć nie tylko komfort spłaty, ale także może pomóc ci uzyskać dostęp do oferty, jeśli odpowiednio zaplanujesz harmonogram spłat wyższego zobowiązania finansowego.

Co możesz zrobić, by odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia kredytu? Jak zadbać o odpowiedni okres spłaty? Jakie zalety wiążą się z długim okresem kredytowania? Kto może wybrać krótki termin spłaty i co dzięki temu zyska? To kilka pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Zanim złożysz wniosek o kredyt w banku

Każdy kredytobiorca przed wypełnieniem wniosku o kredyt powinien dobrze przeanalizować swoją osobistą sytuację finansową. Pomoże ci to nie tylko ustalić, jakiej kwoty brakuje w twoim budżecie, ale także zastanowić się nad miesięcznymi dochodami. Zastanów się nad kwotą, jaką będziesz w stanie regularnie przeznaczać na spłatę potencjalnego zadłużenia. Dzięki temu z większą świadomością będziesz analizować dostępne oferty kredytowe. Wybór kredytu stanie się dużo łatwiejszy, szybko przekonasz się, które oferty gwarantują warunki, które są dla ciebie atrakcyjne.

Mniejsze raty miesięczne czy niższy koszt całkowity?

Długi okres kredytowania pozwoli ci nawet w znacznym stopniu zmniejszyć miesięczne raty kredytu. To ogromne ułatwienie dla osób, które boją się, że harmonogram spłat kredytu za bardzo wpłynie na domowy budżet. Dużym plusem długiego okresu kredytowania jest także zwiększenie zdolności kredytowej. Kredytobiorca starający się o wysoką kwotę zadłużenia na dowolny cel powinien rozważyć rozłożenie kredytu na większą ilość rat, szczególnie jeśli ma obawy, czy przy krótszym terminie spłaty otrzyma zgodę kredytową banku.

Krótki okres spłaty zapewnia niższy całkowity koszt kredytu, trzeba jednak pamiętać, że miesięczne raty będą proporcjonalnie wyższe i mogą obciążyć w większym stopniu twoje dochody. Kto zainteresuje się tego typu warunkami umowy? Z całą pewnością, krótki termin spłaty sprawdzi się u osób, które liczą na niewielkie zadłużenie i są w stanie spłacić je nawet przed terminem wyznaczonym w harmonogramie.

Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych

W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz podstawowe informacje o dostępnych usługach. Poza oprocentowaniem, RRSO kredytu, znajdziesz także informację o maksymalnej kwocie produktu oraz terminie, w jakim możesz rozłożyć spłatę zadłużenia. Jeśli szukasz oferty, którą będziesz w stanie rozłożyć na dłuższy okres, możesz od razu zaznaczyć, w ciągu ilu miesięcy chcesz uregulować pożyczkę. Tym samym w rankingu wyświetlą się wyłącznie oferty spełniające ten warunek, ułatwiając ci wybór najlepszego produktu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj