Jak zaplanować spłatę kredytu gotówkowego?

Zaktualizowano: 2021-02-02 10:19
Opublikowano: 2019-09-26 12:10
Średnia ocena: 5,92/6 Głosów: 26

Jeśli chcesz w najbliższym czasie skorzystać z kredytu gotówkowego, z całą pewnością zastanawiasz się nad warunkami, które pomogłyby ci w bezproblemowej spłacie pożyczki. Decydując się na kredyt gotówkowy, musisz podjąć równie ważną decyzję dotyczącą okresu kredytowania, od tego może zależeć nie tylko komfort spłaty, ale także może pomóc ci uzyskać dostęp do oferty, jeśli odpowiednio zaplanujesz harmonogram spłat wyższego zobowiązania finansowego.

Co możesz zrobić, by odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia kredytu? Jak zadbać o odpowiedni okres spłaty? Jakie zalety wiążą się z długim okresem kredytowania? Kto może wybrać krótki termin spłaty i co dzięki temu zyska? To kilka pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Zanim złożysz wniosek o kredyt w banku

Każdy kredytobiorca przed wypełnieniem wniosku o kredyt powinien dobrze przeanalizować swoją osobistą sytuację finansową. Pomoże ci to nie tylko ustalić, jakiej kwoty brakuje w twoim budżecie, ale także zastanowić się nad miesięcznymi dochodami. Zastanów się nad kwotą, jaką będziesz w stanie regularnie przeznaczać na spłatę potencjalnego zadłużenia. Dzięki temu z większą świadomością będziesz analizować dostępne oferty kredytowe. Wybór kredytu stanie się dużo łatwiejszy, szybko przekonasz się, które oferty gwarantują warunki, które są dla ciebie atrakcyjne.

Mniejsze raty miesięczne czy niższy koszt całkowity?

Długi okres kredytowania pozwoli ci nawet w znacznym stopniu zmniejszyć miesięczne raty kredytu. To ogromne ułatwienie dla osób, które boją się, że harmonogram spłat kredytu za bardzo wpłynie na domowy budżet. Dużym plusem długiego okresu kredytowania jest także zwiększenie zdolności kredytowej. Kredytobiorca starający się o wysoką kwotę zadłużenia na dowolny cel powinien rozważyć rozłożenie kredytu na większą ilość rat, szczególnie jeśli ma obawy, czy przy krótszym terminie spłaty otrzyma zgodę kredytową banku.

Krótki okres spłaty zapewnia niższy całkowity koszt kredytu, trzeba jednak pamiętać, że miesięczne raty będą proporcjonalnie wyższe i mogą obciążyć w większym stopniu twoje dochody. Kto zainteresuje się tego typu warunkami umowy? Z całą pewnością, krótki termin spłaty sprawdzi się u osób, które liczą na niewielkie zadłużenie i są w stanie spłacić je nawet przed terminem wyznaczonym w harmonogramie.

Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych

W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz podstawowe informacje o dostępnych usługach. Poza oprocentowaniem, RRSO kredytu, znajdziesz także informację o maksymalnej kwocie produktu oraz terminie, w jakim możesz rozłożyć spłatę zadłużenia. Jeśli szukasz oferty, którą będziesz w stanie rozłożyć na dłuższy okres, możesz od razu zaznaczyć, w ciągu ilu miesięcy chcesz uregulować pożyczkę. Tym samym w rankingu wyświetlą się wyłącznie oferty spełniające ten warunek, ułatwiając ci wybór najlepszego produktu.

Powiązane artykuły

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?
Kredyty gotówkowe 20.09.2021

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto chce w ten sposób zarządzać swoimi finansami. Chociaż poziom zabezpieczeń stosowany przez banki znajduje się na wysokim poziomie, to czasami warto dmuchać na zimne. Sprawdź, jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Zobacz więcej
Na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?
Kredyty gotówkowe 16.09.2021

Kredyt pomostowy - na czym polega pożyczka pomostowa i kto może z niej skorzystać?

Kredyt pomostowy to sposób na sfinansowanie przedsięwzięcia związanego z dotacją unijną. Taka pożyczka pomostowa dostępna jest w kilku bankach. Dostępna jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale nie tylko. Co zrobić, żeby mieć szanse na kredyt? Na jakich warunkach jest on udzielany? Odpowiadamy na te oraz inne pytania o kredyt pomostowy!
Zobacz więcej
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?
Kredyty gotówkowe 15.09.2021

Program czyste powietrze - dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

Program „Czyste Powietrze” pozwala na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie starych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych na nowe, bardziej ekologiczne. Ponadto możesz otrzymać pożyczkę „Czyste Powietrze” z gwarancją w wybranych bankach, które mają zawarte porozumienie z NFOŚiGW.
Zobacz więcej
Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki
Chwilówki 14.09.2021

Kredyt a pożyczka - sprawdź czym się różni kredyt od pożyczki w parabanku

Czym się różni kredyt od pożyczki? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na dowolny cel. Choć oba pojęcia są używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają dwa zupełnie różne produkty. Zatem czym różni się pożyczka od kredytu i z której oferty bardziej opłaca się skorzystać? Odpowiadamy!
Zobacz więcej
Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Wcześniejsza spłata kredytu - hipotecznego, gotówkowego. Kalkulator

Wcześniejsza spłata kredytu to szansa na zmniejszenie całkowitych kosztów zobowiązania. Warunki spłaty nie zawsze są jednak oczywiste, a przez to niekiedy spłacenie kredytu przed terminem może się nie opłacać. Sprawdź, kiedy wcześniejsza spłata kredytu to dobre rozwiązanie i co musisz zrobić, żeby była możliwa!
Zobacz więcej
Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy?
Kredyty gotówkowe 10.09.2021

Kredyt rewolwingowy - na czym polega kredyt rewolwingowy i kto może z niego korzystać?

Kredyt rewolwingowy, udzielany najczęściej w ramach rachunku kredytowego czy bieżącego, pozwala na uzyskanie dodatkowych środków przy bieżącym prowadzeniu działalności. Może on jednak posłużyć do wielu innych celów.
Zobacz więcej