× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Jak zaplanować spłatę kredytu gotówkowego?

Zaktualizowano: 05.10.2019 10:30
Opublikowano: 26.09.2019 12:10
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 8

Jeśli chcesz w najbliższym czasie skorzystać z kredytu gotówkowego, z całą pewnością zastanawiasz się nad warunkami, które pomogłyby ci w bezproblemowej spłacie pożyczki. Decydując się na kredyt gotówkowy, musisz podjąć równie ważną decyzję dotyczącą okresu kredytowania, od tego może zależeć nie tylko komfort spłaty, ale także może pomóc ci uzyskać dostęp do oferty, jeśli odpowiednio zaplanujesz harmonogram spłat wyższego zobowiązania finansowego.

Co możesz zrobić, by odpowiednio przygotować się do zaciągnięcia kredytu? Jak zadbać o odpowiedni okres spłaty? Jakie zalety wiążą się z długim okresem kredytowania? Kto może wybrać krótki termin spłaty i co dzięki temu zyska? To kilka pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Zanim złożysz wniosek o kredyt w banku

Każdy kredytobiorca przed wypełnieniem wniosku o kredyt powinien dobrze przeanalizować swoją osobistą sytuację finansową. Pomoże ci to nie tylko ustalić, jakiej kwoty brakuje w twoim budżecie, ale także zastanowić się nad miesięcznymi dochodami. Zastanów się nad kwotą, jaką będziesz w stanie regularnie przeznaczać na spłatę potencjalnego zadłużenia. Dzięki temu z większą świadomością będziesz analizować dostępne oferty kredytowe. Wybór kredytu stanie się dużo łatwiejszy, szybko przekonasz się, które oferty gwarantują warunki, które są dla ciebie atrakcyjne.

Mniejsze raty miesięczne czy niższy koszt całkowity?

Długi okres kredytowania pozwoli ci nawet w znacznym stopniu zmniejszyć miesięczne raty kredytu. To ogromne ułatwienie dla osób, które boją się, że harmonogram spłat kredytu za bardzo wpłynie na domowy budżet. Dużym plusem długiego okresu kredytowania jest także zwiększenie zdolności kredytowej. Kredytobiorca starający się o wysoką kwotę zadłużenia na dowolny cel powinien rozważyć rozłożenie kredytu na większą ilość rat, szczególnie jeśli ma obawy, czy przy krótszym terminie spłaty otrzyma zgodę kredytową banku.

Krótki okres spłaty zapewnia niższy całkowity koszt kredytu, trzeba jednak pamiętać, że miesięczne raty będą proporcjonalnie wyższe i mogą obciążyć w większym stopniu twoje dochody. Kto zainteresuje się tego typu warunkami umowy? Z całą pewnością, krótki termin spłaty sprawdzi się u osób, które liczą na niewielkie zadłużenie i są w stanie spłacić je nawet przed terminem wyznaczonym w harmonogramie.

Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych

W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz podstawowe informacje o dostępnych usługach. Poza oprocentowaniem, RRSO kredytu, znajdziesz także informację o maksymalnej kwocie produktu oraz terminie, w jakim możesz rozłożyć spłatę zadłużenia. Jeśli szukasz oferty, którą będziesz w stanie rozłożyć na dłuższy okres, możesz od razu zaznaczyć, w ciągu ilu miesięcy chcesz uregulować pożyczkę. Tym samym w rankingu wyświetlą się wyłącznie oferty spełniające ten warunek, ułatwiając ci wybór najlepszego produktu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej