Kredyty gotówkowe 7 min. czytania

Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. Warunki, opinie

Zaktualizowano: 2024-02-14 12:46
Opublikowano: 2020-02-21 14:13
Średnia ocena: 5,28/6 Głosów: 36
Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. Warunki, opinie

Pożyczka gotówkowa PKO BP może być wykorzystana na dowolny cel konsumpcyjny. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać środki? Ile kosztuje kredyt i czy warto go zaciągnąć? Sprawdziliśmy aktualną ofertę banku PKO BP – przedstawiamy najważniejsze informacje.

Bank PKO BP to jedna z największych instytucji finansowych w naszym kraju, która od lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem klientów. Świadczy o tym między innymi wysoki wolumen sprzedaży kredytów konsumpcyjnych, który we wrześniu 2022 roku utrzymywał się na poziomie 32,5 mld zł. Zastanawiasz się, jakie warunki oferuje obecnie PKO Bank Polski przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Oferta kredytów gotówkowych w PKO BP

PKO BP ma rozbudowaną ofertę kredytów skierowanych do klientów indywidualnych. Propozycje są skierowane zarówno do osób korzystających już z produktów banku, jak i nowych klientów. Najpopularniejsza jest pożyczka gotówkowa, w ramach której można otrzymać do 300 tys. zł, a okres kredytowania rozłożyć nawet na 24 miesiące.

Na dowolny cel można wykorzystać również Pożyczkę bez konta, która jest skierowana do nowych klientów banku. Kwotę w wysokości do 6700 zł można uzyskać całkowicie online.

Bank PKO BP ma w swojej ofercie również inny, pokrewny produkt – pożyczkę konsolidacyjną. Co ciekawe, oprócz konsolidacji zobowiązań z innych banków, klient może liczyć również na dodatkowe środki, które można wykorzystać na dowolny cel.

Specyficznym rodzajem pożyczki gotówkowej dostępnej w banku jest Ekopożyczka PKO BP, którą można przeznaczyć na cel związany z inwestycją w innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, np. kolektory słoneczne. Szerzej o poszczególnych ofertach w dalszej części artykułu.

Kto może ubiegać się o pożyczkę gotówkową w PKO BP?

Jak dostać kredyt w PKO? Osoby, które chcą złożyć wniosek o pożyczkę, powinny mieć:

 • odpowiednią zdolność kredytową – ustalaną na podstawie dochodów klienta, jego stałych zobowiązań, rat kredytów czy opłat związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, a także liczby osób w rodzinie, wieku czy stanu cywilnego,
 • stałe źródło dochodu – akceptowane są zarówno dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony, jak i świadczeń (np. emerytury lub renty), a także działalności gospodarczej. Klienci mogą również wnioskować o kredyt, jeśli ich dochody wynikają z umów cywilnoprawnych i mogą je udokumentować, np. wyciągiem z konta,
 • ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo,
 • stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
 • indywidualny rachunek bankowy,
 • pozytywną historię kredytową – bank PKO BP w procesie weryfikacyjnym sprawdza dane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Przy wydawaniu decyzji kredytowej bierze pod uwagę scoring, czyli punktową ocenę wiarygodności finansowej, która ustalana jest w oparciu o to, w jaki sposób klient regulował poprzednie zobowiązania,
 • brak zadłużeń – niespłacone zobowiązania, np. kredyty lub mandaty negatywnie wpływają na wiarygodność klienta i mogą przekreślić szansę na otrzymanie pożyczki gotówkowej w PKO BP.

To może Cię zainteresować: Jak sprawdzić, czy jestem w BIK za darmo?

Warunki kredytu gotówkowego w PKO BP

Jak wspomnieliśmy, PKO BP oferuje klientom wiele produktów z możliwością wykorzystania na dowolny cel. Poniżej przedstawiamy zestawienie ofert:

Pożyczka gotówkowa PKO BP:

 • kwota do 300 tys. zł,
 • okres kredytowania do 24 miesięcy,
 • RRSO 9,82% (składa się na nie oprocentowanie kredytu gotówkowego w PKO BP oraz inne koszty),
 • 0 zł prowizji,
 • propozycja skierowana również do nowych klientów,
 • możliwość złożenia wniosku o pożyczkę online przez aplikację IKO lub serwis iPKO,
 • możliwość skorzystania z ubezpieczenia pożyczki.

Pożyczka bez konta PKO BP:

 • kwota do 6700 zł online,
 • dla nowych klientów,
 • RRSO 9,82%,
 • wniosek online.

Oprócz tego w ofercie banku jest dostępna także:

Pożyczka konsolidacyjna PKO BP:

 • środki można przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań przenoszonych do PKO BP,
 • RRSO 12,57%
 • 0% prowizji dla pożyczek online,
 • okres kredytowania do 120 miesięcy,
 • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel w wysokości do 30% wartości przenoszonej kwoty,
 • dodatkowe środki trafiają na konto bankowe klienta, a pieniądze na spłatę zobowiązań są przekazywane na rachunki kredytowe zawarte z innymi bankami.

Ekopożyczka PKO BP:

 • specyficzny rodzaj pożyczki gotówkowej,
 • kwota od 1500 zł do 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup paneli fotowoltaicznych oraz innych urządzeń i pojazdów ekologicznych,
 • okres kredytowania od 2 do 120 miesięcy,
 • możliwość skorzystania z ubezpieczenia pożyczki.

Kliknij i sprawdź koniecznie: Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego i czy warto z niego skorzystać?

Jak wziąć kredyt gotówkowy w PKO krok po kroku?

Osoby zainteresowane ofertą banku mogą zdecydować się na:

 • PKO kredyt gotówkowy online – klienci mogą złożyć wniosek samodzielnie w serwisie internetowym iPKO lub skorzystać z aplikacji mobilnej IKO.
 • pożyczkę w oddziale i agencji PKO BPwniosek o kredyt gotówkowy można złożyć osobiście, wystarczy odwiedzić placówkę banku, a doradca dostosuje ofertę do indywidualnych potrzeb.
 • pożyczkę przez wideo lub telefon – można zamówić wideorozmowę z konsultantem, zadzwonić na infolinię 800 302 302 lub +48 81 535 60 60. Osoba zainteresowana kredytem może też zostawić swój numer telefonu, a doradca skontaktuje się w celu przedstawienia oferty.

Jakie dokumenty przygotować wnioskując o kredyt gotówkowy w PKO?

Jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego PKO BP? W procesie weryfikacyjnym wymagane są m.in.:

 1. dane z dokumentu tożsamości (dowodu osobistego),
 2. zaświadczenie o wysokości dochodów – może to być druk uzyskany od pracodawcy lub oświadczenie klienta,
 3. wyciąg z konta bankowego, np. za ostatnie 3 miesiące,
 4. zaświadczenie o niezaleganiu z US lub ZUS (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą),
 5. decyzja o przyznaniu świadczenia (np. emerytury) lub zaświadczenie o jego wysokości.

Czy kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim można uzyskać wyłącznie na dowód? Z uproszczonych procedur mogą skorzystać osoby posiadające rachunek osobisty w banku – wówczas znika obowiązek przedstawienia zaświadczenia o dochodach czy wyciągu z konta.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w PKO BP?

Chcesz zaciągnąć w PKO kredyt gotówkowy? Kalkulator dostępny na stronie banku pozwala wyliczyć podstawowe parametry zobowiązania.

Poniżej przedstawiamy przykładową symulację kredytu gotówkowego PKO BP przy założeniu, że jest to pierwsza pożyczka klienta w banku i nie skorzysta on z ubezpieczenia kredytu gotówkowego PKO. Jaka rata będzie przy zaciągnięciu zobowiązania na 20 oraz 50 tys. zł z okresem kredytowania 12 i 24 miesiące?

Kwota

20 000 zł

50 000 zł

Okres kredytowania

12 m-cy

24 m-ce

12 m-cy

24 m-ce

Miesięczna rata

1 753 zł

917 zł

4 382 zł

2 293 zł

RRSO

9,82%

9,82%

9,82%

9,82%

Całkowity koszt pożyczki

1 032 zł

2 016 zł

2 582 zł

5 042 zł

Całkowita kwota do zapłaty

21 032 zł

22 016 zł

52 582 zł

55 042 zł

Prowizja od kredytu gotówkowego w PKO BP wynosi aktualnie 0 zł – wystarczy podać kod ZIMA.

Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy w PKO BP?

Chcesz zaciągnąć w banku PKO kredyt gotówkowy? Czy warto się zdecydować? Jak oferta banku wygląda na tle konkurencji? PKO BP jako największa tego typu instytucja finansowa w Polsce jest wiarygodnym podmiotem, który zachowuje wysokie standardy bezpieczeństwa, również w zakresie bankowości internetowej.

Kanały elektroniczne, przez które klienci składają wnioski kredytowe, mają szyfrowane połączenia, w związku z czym przesyłane informacje są poufne. Bank zapewnia klientom konkurencyjne warunki kredytów gotówkowych – obniżoną do 0% prowizję, niskie RRSO (9,82% w przypadku najpopularniejszej w ofercie pożyczki gotówkowej). Również sytuacja finansowa banku jest stabilna, o czym świadczy zysk w wysokości 1 601 mln zł wypracowany w 9 miesięcy 2022 r.

A jak jest z przyznawalnością kredytów w PKO? Czas oczekiwania na decyzję kredytową może się różnić się w zależności od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. W przypadku wysokich dochodów, pozytywnej historii kredytowej oraz braku innych zobowiązań na koncie, pożyczka może być przyznana nawet w kilkanaście minut. Zanim sięgniesz po kredyt gotówkowy w PKO BP, sprawdź opinie innych klientów, przeanalizuj parametry oraz koszty zobowiązania.


Źródła:

Pożyczki dla klientów indywidualnych, www.pkobp.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Warunki kredytu dla obcokrajowca

Warunki kredytu dla obcokrajowca. Kredyt gotówkowy dla obywatela Ukrainy

...niż kredyt w banku. W ofertach instytucji najszybciej znajdziesz kredyt gotówkowy dla Ukraińców, co nie oznacza, że jest on niedostępny dla innych...

...się zaoferować im zobowiązanie.  Jak wygląda oferta kredytu gotówkowego czy pożyczki dla Ukraińców i kto może się o nią ubiegać? Aby...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Kredyt gotówkowy bez prowizji {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?

Kredyt gotówkowy bez prowizji 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...odroczenie zapłaty pierwszej raty nawet o 3 miesiące. Bank oferuje kredyt gotówkowy w wysokości do 2000 tys. zł z okresem spłaty do 120 miesięcy...

...kredytu gotówkowego to jeden z najważniejszych parametrów, jakie sprawdzają klienci...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy z najniższą krajową {{year}}

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową 2024. Gdzie i ile można pożyczyć?

...r. Rosnąca pensja minimalna przekłada się na wyższe szanse na kredyt gotówkowy. Banki, weryfikując zdolność kredytową klientów, analizują...

...najniższa krajowa pozwala na uzyskanie kredytu gotówkowego? Ostatnie podwyżki płacy minimalnej powodują, że rośnie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy? czerwiec 2024

...takie zobowiązanie: Zastanawiasz się, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku? Najlepiej porównaj oferty i na tej podstawie wytypuj...

...najtańszy kredyt gotówkowy, wykorzystaj ranking lub kalkulator kredytu gotówkowego, które zbierają i prezentują oferty wielu banków w jednym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Na czym polega kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie. Czy opłaca się wziąć kredyt medyczny?

...pieniędzy do ręki, tylko kredytodawca uiszcza pełną kwotę za leczenie do kliniki czy prywatnego gabinetu lekarskiego, a Ty spłacasz dług ratalnie. Swobodę pokrycia kosztów leczenia zapewni Ci kredyt gotówkowy. Na rynku finansowym prócz tego dostępne są kredyty ratalne na leczenie. W takich przypadkach bank współpracuje z daną kliniką, a także pożyczki medyczne oferowane przez firmy zaliczane do...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania