× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim - sprawdź, jak przebiega proces wnioskowania o zadłużenie

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:57
Opublikowano: 21.02.2020 14:13
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 8

W tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy  w PKO Banku Polskim, czyli Mini ratka,  jest niewątpliwie jedną z ofert, która na rynku finansowym cieszy się dużym zainteresowaniem. Masz pewność, że to właśnie w tym banku chcesz skorzystać z zadłużenia na dowolny cel, ale nie wiesz, co czeka cię po wysłaniu wniosku, który znajdziesz na naszej stronie? Przychodzimy z pomocą, w tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy jest usługą, która zapewnia dużą elastyczność. Warto zatem przynajmniej sprawdzić co możesz zyskać, decydując się na taką ofertę. Przekonaj się także, czy oferta, która zachęciła cię do wysłania zgłoszenia do banku, faktycznie jest atrakcyjna. Zachęcamy do tego, by poświęcić kilka dodatkowych minut na weryfikację rankingu kredytów gotówkowych.

Wyślij formularz do PKO Banku Polskiego

Pierwszym krokiem, który pomoże ci skontaktować się z pracownikiem banku, jest wypełnienie formularza, który możesz znaleźć bezpośrednio na naszej stronie, np. wchodząc na opis konkretnej oferty, czy nawet bezpośrednio z rankingu kredytów gotówkowych. Wypełnienie tego zgłoszenia zajmie ci zaledwie kilka minut. Jakie informacje musisz podać, by konsultant banku mógł się z tobą bez problemu skontaktować? Wystarczy twoje imię, nazwisko, prawidłowy numer telefonu, a także zaznaczenie, że zgadzasz się z warunkami dotyczącymi przesłania twoich danych do instytucji finansowej. Możesz także ustalić przedział czasowy, w jakim będziesz mieć możliwość, by swobodnie porozmawiać z pracownikiem banku. Pamiętaj, że wypełnić ten wstępny wniosek możesz w dowolnym dla siebie momencie i czasie, nawet podczas przerwy w pracy, ale warto zarezerwować sobie kilka minut na rozmowę z konsultantem instytucji.

Rozmowa z konsultantem banku

Doradca PKO Banku Polskiego skontaktuje się z tobą na podany wcześniej numer telefonu. Rozmowy możesz spodziewać się nawet w ciągu kilkunastu minut, chyba że wcześniej zaznaczysz, w jakich godzinach będziesz mieć możliwość rozmawiać.

Konsultant PKO BP zada ci kilka pytań, które pozwolą zweryfikować zarówno twoją tożsamość, jak i przygotować ofertę pod względem twoich możliwości finansowych, warto zatem wcześniej przygotować swój dowód osobisty, a także informacje, które pomogą ustalić kilka ważnych dla banku szczegółów twojej zdolności kredytowej, np. czy posiadasz stałe dochody, czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy cywilno-prawnej, umowy o pracę, a może prowadzisz własną działalność gospodarczą. Ważny będzie NIP firmy, w jakiej pracujesz oraz wysokość twoich miesięcznych zarobków. Pracownik banku z pewnością zapyta cię także o kwestie związane z twoimi miesięcznymi wydatkami. Podlicz orientacyjnie, ile wynoszą cię wszystkie opłaty, w tym czynsz, rachunki za media, czy nawet koszt żywności. To pomoże ustalić, jaką kwotę będziesz mógł realnie przeznaczyć na spłatę zobowiązania.

Konsultant PKO BP będzie także zainteresowany tym, czy korzystasz z innych usług banku. Jeśli tak, możliwe będzie zawarcie umowy bez konieczności odwiedzin w placówce banku.

Wstępna ocena klienta wnioskującego o kredyt

Na podstawie informacji, które uzyska podczas rozmowy konsultant banku, możliwe będzie ocenienie, czy klient ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy, którym jest zainteresowany. Po weryfikacji stałych dochodów i weryfikacji zdolności kredytowej konsultant banku będzie mógł przedstawić wstępną ofertę kredytu gotówkowego, w tym określić maksymalną wartość zadłużenia, a także zaproponować atrakcyjny okres spłaty. Na tym etapie możliwe jest podjęcie decyzji, czy oferta banku faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjna i chcesz złożyć wniosek, który doprowadzi do zwarcia umowy z bankiem.

Wypełnij wniosek banku PKO BP

Jeśli warunki oferty są dla ciebie korzystne, pracownik banku poprosi cię o wypełnienie wniosku, na wszystkie pytania możesz odpowiedzieć podczas rozmowy telefonicznej, bez wychodzenia z domu. Jakich pytań możesz się spodziewać? Poniżej pełna lista informacji, które będą konieczne do wnioskowania o kredyt w PKO Banku Polskim:

Dane osobowe:

 • Imię i nazwisko

 • Numer PESEL

 • Twoje nazwisko rodowe

 • Imię i nazwisko twojej mamy

 • Twój stan cywilny

 • Miejsce urodzenia

 • Miejsce zamieszkania

 • Obywatelstwo

 • Seria, numer i data ważności dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu)

Dane kontaktowe:

 • Adres e-mail

 • Numer telefonu

Dane związane z warunkami kredytu:

 • Kwota kredytu, o jaki się starasz

 • Termin spłaty zobowiązania

 • Czy chcesz skorzystać z ubezpieczenia kredytu

Dane związane z twoją zdolnością kredytową:

 • Jaka jest forma twojego zatrudnienia

 • Dane twojego pracodawcy

 • Wykształcenie

 • Miesięczne koszty utrzymania

 • Liczba osób w gospodarstwie domowym na twoim utrzymaniu

 • Czy posiadasz inne produkty finansowe lub zadłużenia, które zostały już spłacone

 • Czy płacisz alimenty lub rentę

 • Czy nie posiadasz żadnych zajęć komorniczych

Weryfikacja historii kredytowej

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, które potrzebne są do wypełnienia wniosku o kredyt w PKO Banku Polskim, konsultant banku zada ci jeszcze pytanie dotyczące twojej zgody, na weryfikację twojej historii kredytowej. Jest to konieczne, by bank mógł zmniejszyć ryzyko kredytowe. Jeśli wyrazisz zgodę na weryfikację, bank skorzysta z baz kredytowych, w tym:

 1. Biura Informacji Kredytowej

 2. Krajowego Rejestru Dłużników

 3. BIG Info Monitor

 4. Rejestru Dłużników ERIF

 5. Bankowego Rejestru

Jeśli uzyskane przez bank raporty nie wykażą negatywnych wpisów dotyczących twojej historii kredytowej, możliwe będzie podpisanie umowy.

Podpisanie umowy kredytowej

Stali klienci PKO Banku Polskiego mogą sfinalizować umowę kredytową bez konieczności udania się do banku. Wszystkie dokumenty potwierdzające rozmowę telefoniczną oraz warunki umowy zostaną wysłane w takim przypadku na adres e-mail podany w trakcie wypełniania wniosku o kredyt.

Nowi klienci banku muszą udać się do dowolnego oddziału PKO Banku Polskiego i zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zaświadczenie o stałych zarobkach. Konsultant prowadzący rozmowę telefoniczną może umówić cię na takie spotkanie, na konkretny dzień oraz godzinę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Podczas wizyty w banku podpiszesz umowę i możliwa będzie wypłata pieniędzy, zależnie od twoich preferencji, na konto bankowe lub w kasie banku, w gotówce.

Wypłata pieniędzy

Jeśli umowę kredytową udało ci się zawrzeć bez wychodzenia z domu, pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Jednak podpisując umowę w banku, możesz wybrać, w jaki sposób trafią do twoich rąk. Jeśli zależy ci na przelewie, środki zostaną przelane na wskazany przez ciebie numer konta w ciągu kilku minut od podpisania dokumentów. Możesz także skorzystać z wypłaty środków bezpośrednio w placówce banku. To, w jaki sposób chcesz otrzymać pieniądze, musisz zaznaczyć jeszcze przed zawarciem umowy, podczas spotkania z doradcą banku.

Podsumowanie

Proces związany z otrzymaniem kredytu gotówkowego nie jest skomplikowany, wystarczy kilkanaście minut, by móc cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie. PKO Bank Polski nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia zobowiązania. Warunkiem otrzymania kredytu jest tylko stały dochód oraz dobra historia kredytowa. Pamiętaj także, że oferta pozwala na długi okres spłaty, dzięki czemu miesięczne raty nie będą dla ciebie uciążliwe. Chcesz porównać inne zobowiązania finansowe na dowolny cel? Sprawdź, które oferty wyróżniają się w aktualnym rankingu kredytów gotówkowych.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7566 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
163 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3781 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32296 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8298 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 18.01.2021

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?

Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...

Zobacz więcej
Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?
Kredyty gotówkowe 11.01.2021

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 21.12.2020

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Zobacz więcej
Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni
Chwilówki 17.12.2020

Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni

Martwisz się, że 30-dniowy termin spłaty chwilówki nie jest dla ciebie? Firmy pożyczkowe są w stanie zaoferować ci także nieco dłuższy termin spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty do 50 dni pozwoli ci uregulować...

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia
Kredyty gotówkowe 15.12.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia? Koniecznie sprawdź, jakie oferty możemy polecić, a także przekonaj się, czego możesz się spodziewać po ofertach banków,...

Zobacz więcej