Kredyty gotówkowe 13 min. czytania

Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim − opinie, kalkulator, warunki

Zaktualizowano: 2023-01-27 11:26
Opublikowano: 2020-02-21 14:13
Średnia ocena: 5,47/6 Głosów: 32
Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim − opinie, kalkulator, warunki

PKO BP udziela kredytu gotówkowego najczęściej w formie pożyczek, w wysokości do 200 tys. zł, na maksymalnie 10 lat. Możesz nawet nie zapłacić prowizji za przystąpienie do umowy, a przy tym skorzystać w okresie spłaty z wakacji kredytowych. W przypadku pożyczek na kwotę do 4500 zł w ogóle nie musisz dołączać do wniosku składanego online żadnych dokumentów.

PKO BP to największy bank w Polsce pod względem aktywów. Jednocześnie jego oferta kredytowa i depozytowa jest bardzo popularna wśród wielu różnych grup Polaków – młodszych, w średnim wieku czy seniorów. Aby skutecznie konkurować z firmami pożyczkowymi, PKO BP wprowadził jakiś czas temu do swojej gamy produktów kredyt gotówkowy w PKO w formie pożyczki.

Chcesz zaciągnąć w PKO kredyt gotówkowy? Interesuje Cię możliwość skorzystania z oferty na szybką pożyczkę bankową, gotówkową, która nie wymaga dopełnienia wielu formalności i może być udzielona w stosunkowo wysokiej kwocie? Sprawdź, jakie kredyty gotówkowe oferuje obecnie PKO Bank Polski, dla kogo są one przeznaczone i co oprócz wniosku powinieneś złożyć do tego banku, aby liczyć na udzielenie takiego kredytu.

Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim – najważniejsze informacje

W PKO BP pożyczka gotówkowa, inaczej kredyt gotówkowy PKO BP, dostępna jest w wielu różnych ofertach:

 • Pierwsza pożyczka na dobre chwile,
 • Pożyczka gotówkowa,
 • Pożyczka konsolidacyjna,
 • Ekopożyczka PKO,
 • Pożyczka bez konta.

Jeszcze w 2020 roku hitem sprzedażowym w PKO był kredyt Mini Ratka. PKO oferowało taki produkt już od 2014 roku. Wyróżniał się on na tle konkurencji głównie z uwagi na swoją wysoką dostępność. Klient mógł zaciągnąć nawet 200 000 zł. Jednakże oferty kredytowe PKO BP okresowo się zmieniają i obecnie nie ma możliwości skorzystania z tego produktu. PKO BP zastąpił go po prostu pożyczką gotówkową.

O kredyt gotówkowy w PKO BP możesz ubiegać się wyłącznie wtedy, gdy masz ukończone 18 lat i odznaczasz się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Taka oferta przeznaczona jest dla nowych i dotychczasowych klientów.

Kredyt gotówkowy w PKO BP – warunki udzielenia zgody kredytowej

W PKO Banku Polskim kredyt gotówkowy na preferencyjnych zasadach, bez prowizji, w kwocie do 200 tys. zł, rozłożonej na maksymalnie 24 raty, dostępny jest dla osób, które nie skorzystały jeszcze z oferty pożyczki czy kredytu gotówkowego w tym samym banku.

Jak sprawdzana jest zdolność kredytowa osób ubiegających się o kredyt gotówkowy w PKO?

Jednym z podstawowych wymogów, jakie musisz spełnić, jeśli zamierzasz ubiegać się o pożyczkę gotówkową w PKO BP, jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Określa ona Twoje indywidualne szanse na spłacenie zobowiązania w terminie wraz z naliczonymi odsetkami i innymi opłatami. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej PKO BP bierze pod uwagę:

 • wysokość miesięcznych dochodów,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • wysokość obecnego zadłużenia – spłacanych kredytów i pożyczek,
 • wiek,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • staż pracy,
 • wykonywany zawód.

Wszystko to wpływa – pozytywnie lub negatywnie, w zależności od konkretnego czynnika – na Twoją zdolność.

Kredyt gotówkowy w PKO a historia kredytowa

Aby uzyskać kredyt gotówkowy w PKO BP, musisz mieć pozytywną historię kredytową. Największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku będziesz mieć, jeśli w Biurze Informacji Kredytowej pod swoim nazwiskiem masz zapisane dane o terminowym regulowaniu zobowiązań. Klient z pozytywną historią jest dla banku najcenniejszy i taka historia może przyspieszyć udzielenie Ci pożyczki gotówkowej na kwotę, o którą się starasz, o ile masz wystarczająco wysoką zdolność kredytową oszacowaną przez naszych doradców.

Ile wynosi minimalna i maksymalna kwota kredytu gotówkowego w PKO BP?

Jeśli planujesz zaciągnąć większy kredyt gotówkowy, to górną granicą kwoty pożyczki gotówkowej, o jaką możesz się starać w PKO, jest 200 tys. złotych. Natomiast minimalnie pożyczka tego rodzaju zostanie Ci udzielona w kwocie od 1500 zł.

Ile wynosi maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w PKO Banku Polskim?

Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w PKO BP wynosi 24 miesiące, czyli kwotę kredytu możesz rozłożyć na 24 raty. Możesz sam wybrać dzień spłaty raty, z poziomu aplikacji IKO, serwisu iPKO czy też podczas osobistej wizyty w oddziale banku.

W PKO BP można skorzystać odpłatnie z zawieszenia spłaty rat. To tak zwane wakacje kredytowe. PKO BP udziela kredytu gotówkowego na określony czas, ale z różnych przyczyn klient może podjąć decyzję o zawieszeniu okresu spłaty. Musisz wtedy liczyć się z pobraniem od Ciebie odpowiedniej prowizji za takie działanie – wynosi ona 3 proc. od kwoty rat podlegających zawieszeniu, ale nie mniej niż 100 zł.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego PKO

W PKO BP możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego. W takim wypadku musisz jedynie wydać odpowiednią dyspozycję online. Z tego tytułu może zostać pobrana opłata zgodnie z taryfą prowizji i opłat, która obejmuje Twoją pożyczkę gotówkową. W większości przypadków opłata jest jednak zerowa.

Co jest potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego w PKO? Wymagane dokumenty

W przypadku zaciągania pożyczki gotówkowej w PKO BP przez internet, do 4500 zł dla nowych klientów, bank właściwie nie wymaga żadnych dokumentów. Oznacza to, że w PKO dostępny jest kredyt gotówkowy na dowód – wystarczy wówczas, że złożysz oświadczenie o wysokości i źródle uzyskiwanych dochodów. PKO udziela kredytu gotówkowego bez zaświadczeń o dochodach w niskiej kwocie, ale w bardzo krótkim czasie, co przywodzi na myśl ofertę pożyczek gotówkowych – chwilówek w firmach pozabankowych.

W PKO BP zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach jest potrzebne do skutecznego ubiegania się o pożyczkę gotówkową w kwocie powyżej 4500 zł. PKO akceptuje przy tym szeroki zakres źródeł dochodów, w tym:

 • umowę o pracę;
 • umowy cywilnoprawne, łącznie z umową zlecenia i umową o dzieło;
 • dochody pochodzące z prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wraz z wnioskiem kredytowym w PKO BP potrzebne będzie złożenie zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z konta wskazującego na wysokość uzyskiwanych dochodów.

Przedsiębiorcy potrzebować będą potwierdzonego przez urząd skarbowy ubiegłorocznego PIT-36 lub PIT-36L, a osoby mające dochody z najmu – PIT-28.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w PKO BP? Kalkulator

W przypadku pożyczki PKO BP naliczane jest nie tylko oprocentowanie, lecz także prowizja za przystąpienie do takiego zobowiązania. Jaki jest procent kredytu w PKO przeznaczany na poczet prowizji, która zwykle w bankach naliczana jest z tytułu przystąpienia do kredytu gotówkowego? Otóż w PKO symulacja kredytu wskazuje, że możesz w ogóle nie płacić prowizji – innymi słowy, wyniesie ona wówczas 0 zł.

Możesz też obniżyć standardową prowizję naliczaną w związku z kredytowaniem gotówkowym na PKO BP. Wystarczy, że podasz kod RATA, a bank zmniejszy opłatę za udzielenie pożyczki w kwocie do 12 000 zł. RRSO pożyczki gotówkowej w PKO BP w takim wypadku i przy zaciągnięciu jej w iPKO lub IKO wyniesie 16,13 proc.

Jeśli Twoim celem jest pożyczka PKO BP, kalkulator kredytowy pokaże Ci całkowity koszt pożyczki, tj. sumę wydatków, jakie poniesiesz w związku z pożyczeniem pieniędzy od banku. To prowizja za przystąpienie do zobowiązania, odsetki lub opłata za ubezpieczenie, jeśli z niego skorzystasz. Kalkulator kredytowy PKO wymaga wpisania kwoty pożyczki, o jaką chcesz się starać oraz wybrania okresu spłaty spośród podanych propozycji, np. 12, 15, 18, 21, 24 miesiące i tak dalej. Musisz również oznaczyć, czy chcesz ubezpieczyć pożyczkę i czy jesteś klientem bez kredytu/pożyczki w PKO BP. Oprocentowanie naliczane jest według określanej z bankiem stopy. RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania, wskazana w wynikach kalkulacji, nie jest tym samym, ponieważ ujmuje ona wszystkie koszty ponoszone w związku z pożyczką w PKO BP.

Jeśli chcesz zaciągnąć w PKO BP kredyt gotówkowy, symulacja dokonana w kalkulatorze da Ci odpowiedź na temat tego, ile:

 • rat będziesz spłacać,
 • wynosi RRSO,
 • zapłacisz miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej,
 • wyniesie kwota pożyczki wraz z kredytowanymi kosztami,
 • wyniesie całkowity koszt pożyczki,
 • wyniesie całkowita kwota do zapłaty do PKO BP.

Pamiętaj, że w PKO BP symulacja kredytu gotówkowego w kalkulatorze ma charakter orientacyjny, a dokładne parametry pożyczki znajdziesz w przedstawionym Ci przez bank projekcie umowy i w formularzu informacyjnym otrzymanym przed zawarciem umowy.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w PKO BP – czy to konieczne?

Możesz, ale nie musisz skorzystać z ubezpieczenia kredytu gotówkowego w PKO BP. Ubezpieczenie pożyczki gotówkowej to co prawda dodatkowy koszt, ale zabezpiecza ona pożyczkobiorcę i jego rodzinę pod względem finansowym. Jeśli w okresie kredytowania wystąpi trudna sytuacja życiowa, to jako ubezpieczony klient masz szansę uzyskać wsparcie w spłacie zobowiązania. Zyskujesz też dostęp do pakietu pomocy medycznej, ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia na wypadek trudnych sytuacji.

Jeśli zaciągasz pożyczkę gotówkową w PKO BP na kwotę do 100 000 zł, na czas nie krótszy niż 2 miesiące i jednocześnie nie dłuższy niż 120 miesięcy, możesz wybrać ubezpieczenie Ochrona dla Ciebie. Możesz jednak kupić je wyłącznie w dniu podpisania umowy pożyczki gotówkowej. W ramach Ochrony dla Ciebie otrzymujesz dwa ubezpieczenia:

 • ubezpieczenie na życie – odszkodowanie otrzymają Twoi bliscy na wypadek Twojej śmierci w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej,
 • ubezpieczenie na wypadek trudnych sytuacji losowych – takich jak utrata źródła dochodu, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Odszkodowanie wypłacone zostanie Tobie, co pomoże pokryć koszty kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych w PKO BP przy kredycie gotówkowym.

Okres trwania ubezpieczenia zbiega się z okresem spłaty pożyczki. W ramach jednej umowy ochroną zostają objęci maksymalnie dwaj klienci. Z ubezpieczenia skorzystasz, jeśli masz co najmniej 18 lat, ale nie ukończyłeś 75 roku życia.

Ile kosztuje ubezpieczenie do pożyczki gotówkowej w PKO BP? Składka ubezpieczeniowa, którą opłacasz z góry za cały okres ubezpieczenia, wynosi:

 • W przypadku umów ubezpieczenia na życie – dla klientów Bankowości Osobistej w PKO BP – 0,1429 proc. × całkowita kwota pożyczki gotówkowej × liczba rat pożyczki; d,la pozostałych klientów 0,237 proc. × całkowita kwota pożyczki gotówkowej × liczba rat pożyczki.
 • W przypadku umów na wypadek trudnych sytuacji losowych – dla klientów Bankowości Osobistej – 0,2072 proc. × całkowita kwota pożyczki gotówkowej × liczba rat pożyczki; dla pozostałych klientów 0,113 proc. × całkowita kwota pożyczki × liczba rat pożyczki.

Nieco inaczej wygląda oferta ubezpieczenia pożyczki gotówkowej zaciągniętej w PKO Banku Polskim w kwocie co najmniej 100 tys. zł. To również ubezpieczenie Ochrona dla Ciebie, do zobowiązań zaciągniętych w PKO na okres od 2 do 120 miesięcy, które można wykupić tylko w dniu podpisania umowy. Niemniej ubezpieczenie to polega na tym, że towarzystwo spłaci za klienta pozostałą kwotę zobowiązania w przypadku śmierci czy poważnego zachorowania. Jeśli zachorujesz w okresie trwania umowy pożyczki gotówkowej w PKO BP, która będzie ubezpieczona, to zyskasz dostęp do pakietu pomocy medycznej. Tak samo będzie, jeśli doznasz urazu na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Składka ubezpieczeniowa w przypadku ubezpieczenia pożyczki w kwocie powyżej 100 tys. zł zaciągniętej w PKO BP wynosi dla klientów Bankowości Osobistej – 0,175 proc. × kwota pożyczki gotówkowej × liczba rat pożyczki, a dla pozostałych klientów – 0,195 proc. × kwota pożyczki × liczba rat pożyczki.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w PKO BP? Poradnik krok po kroku

Powinieneś wiedzieć również, że nie musisz nigdzie chodzić, aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy PKO BP. W banku tym możesz się o ten produkt starać online – za pośrednictwem aplikacji IKO lub serwisu elektronicznego iPKO. Kredyt gotówkowy nie będzie wymagał więc od Ciebie złożenia osobistej wizyty w oddziale banku.

Wszystkie te zasady udzielania w PKO kredytu przez internet dotyczą jednak dotychczasowych klientów. Jeśli nie należysz do takiej grupy, nadal masz możliwość zaciągnięcia pożyczki gotówkowej online. Umowę zobowiązania na kwotę do 5600 zł możesz podpisać zdalnie, a swoją tożsamość potwierdzić poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczne 1 zł. To oferta dla tych klientów, którzy nie mają jeszcze żadnej relacji z PKO Bankiem Polskim.

Zaledwie trzy kroki dzielą Cię od uzyskania kredytu gotówkowego w PKO BP. Wykonaj je, aby bardzo szybko dysponować kwotą wypłaconej pożyczki. Powinieneś przy tym:

 • wypełnić wniosek o pożyczkę gotówkową na komputerze lub telefonie,
 • sprawdzić warunki i zaakceptować umowę kredytową elektronicznie,
 • poczekać na wydanie decyzji kredytowej i na przelew pieniędzy na twoje konto.

PKO BP oferuje pożyczkę gotówkową w różnych kanałach obsługi:

 • jeśli jesteś klientem PKO BP wniosek o pożyczkę gotówkową złożysz online w aplikacji IKO lub w serwisie internetowym iPKO;
 • w oddziale i agencji – odwiedź dowolną placówkę PKO BP, aby skutecznie starać się o pożyczkę gotówkową;
 • telefonicznie – przez wideorozmowę lub tradycyjną rozmowę telefoniczną – wystarczy, że zostawisz swój numer w formularzu elektronicznym na stronie PKO BP.

Ile trzeba czekać na dezycję kredytową w PKO BP?

Decyzja kredytowa w przypadku pożyczki gotówkowej w PKO BP jest podejmowana wręcz błyskawicznie, podobnie jak to się odbywało przy pożyczce Mini Ratka. Ile trwa rozpatrzenie wniosku? Jeśli został on złożony w aplikacji IKO lub w serwisie iPKO, wówczas możesz skorzystać z uproszczonego procesu kredytowego. PKO BP deklaruje, że możesz otrzymać pieniądze nawet w 30 sekund od momentu akceptacji umowy.

Pieniądze przelewane są na konto, które posiadasz w PKO BP lub na wskazany w trakcie składania wniosku numer rachunku w innym banku.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w PKO BP? Opinie

Szybkość wypłaty kredytu gotówkowego w PKO – Mini Ratka powodowała, że ten produkt przyrównywany był do pożyczki pozabankowej, tak zwanej chwilówki. Obecnie w PKO BP kredyt gotówkowy w ofercie pożyczkowej wypłacany jest nawet w 30 sekund od akceptacji umowy, co z pewnością jest zaletą takiej oferty. Ponadto pieniądze możesz spożytkować na dowolnie wybrane cele.

Sprawdź: Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Sprawdź, jaki bank wybrać!

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?
11.01.2023

Jak zrezygnować z karty kredytowej w banku?

...nas do szukania na każdym kroku oszczędności. Tak czy inaczej, karta kredytowa stanowi dobrą alternatywę dla kredytu gotówkowego i chętnie z...

...dla kredytu gotówkowego i chętnie z niej korzystamy. Rezygnacja z karty kredytowej przed upłynięciem okresu określonego w zawartej umowie jak...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć
12.12.2022

Czym jest wskaźnik ogólnego zadłużenia? Jak go obliczyć

...do podejmowania krótko- i długoterminowych decyzji biznesowych czy oceny sytuacji majątkowej i finansowej przez odbiorców zewnętrznych i kredytodawców.  Gdy przedsiębiorstwo stara się o kredyt gotówkowy, bank z pewnością sprawdzi efektywność jego działania, właśnie weryfikując najświeższe dane z zakresu analizy finansowej. Zacznijmy od wyjaśnienia, co oznacza wskaźnik ogólnego...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?
09.12.2022

Jak otrzymać pożyczkę na raty 0%?

...którzy ze względu na niską zdolność nie mają szans na kredyt gotówkowy w banku. Obecnie wiele firm pozabankowych ma w ofercie pierwszą...

...zależy na niskim koszcie zobowiązania, przyciąga szczególnie chwilówka 0 procent – nieoprocentowana oferta, której RRSO wynosi 0%...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czym są stopy procentowe NBP?
08.12.2022

Czym są stopy procentowe NBP? Jak wyższe stopy procentowe wpływają na koszt kredytu?

...banku Polskiego przez Radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony...

...radę Polityki Pieniężnej powoduje, że kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny mogą być coraz droższe, z drugiej strony może to doprowadzić do...

Zobacz więcej
13 min. czytania
Na czym polegają płatności odroczone?
28.11.2022

Na czym polegają płatności odroczone i kiedy można z nich skorzystać?

...zna takie sytuacje – wiele osób decyduje się wówczas na szybki kredyt gotówkowy lub zaciągnięcie chwilówki. Naprzeciw oczekiwaniom szerokiej...

...pytania. W pewnym sensie przelew odroczony jest alternatywą dla kredytu gotówkowego lub pożyczki, ma jednak jeden duży atut – samo odroczenie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?
21.11.2022

Jak sprawdzić ile rat zostało do spłacenia kredytu?

...lub elektronicznej, jako załącznik do podpisywanej umowy np. kredytu gotówkowego. W przypadku gdy proces wnioskowania odbywa się zdalnie...

...spłaty, może on ulegać zmianom, niezależnie od tego, czy to kredyt hipoteczny, czy gotówkowy. Przykładem konieczności wprowadzenia modyfikacji...

Zobacz więcej
5 min. czytania