× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim - sprawdź, jak przebiega proces wnioskowania o zadłużenie

Zaktualizowano: 30.11.2020 11:57
Opublikowano: 21.02.2020 14:13
Średnia ocena: 5,80/6 Głosów: 15

W tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy  w PKO Banku Polskim, czyli Mini ratka,  jest niewątpliwie jedną z ofert, która na rynku finansowym cieszy się dużym zainteresowaniem. Masz pewność, że to właśnie w tym banku chcesz skorzystać z zadłużenia na dowolny cel, ale nie wiesz, co czeka cię po wysłaniu wniosku, który znajdziesz na naszej stronie? Przychodzimy z pomocą, w tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy jest usługą, która zapewnia dużą elastyczność. Warto zatem przynajmniej sprawdzić co możesz zyskać, decydując się na taką ofertę. Przekonaj się także, czy oferta, która zachęciła cię do wysłania zgłoszenia do banku, faktycznie jest atrakcyjna. Zachęcamy do tego, by poświęcić kilka dodatkowych minut na weryfikację rankingu kredytów gotówkowych.

Wyślij formularz do PKO Banku Polskiego

Pierwszym krokiem, który pomoże ci skontaktować się z pracownikiem banku, jest wypełnienie formularza, który możesz znaleźć bezpośrednio na naszej stronie, np. wchodząc na opis konkretnej oferty, czy nawet bezpośrednio z rankingu kredytów gotówkowych. Wypełnienie tego zgłoszenia zajmie ci zaledwie kilka minut. Jakie informacje musisz podać, by konsultant banku mógł się z tobą bez problemu skontaktować? Wystarczy twoje imię, nazwisko, prawidłowy numer telefonu, a także zaznaczenie, że zgadzasz się z warunkami dotyczącymi przesłania twoich danych do instytucji finansowej. Możesz także ustalić przedział czasowy, w jakim będziesz mieć możliwość, by swobodnie porozmawiać z pracownikiem banku. Pamiętaj, że wypełnić ten wstępny wniosek możesz w dowolnym dla siebie momencie i czasie, nawet podczas przerwy w pracy, ale warto zarezerwować sobie kilka minut na rozmowę z konsultantem instytucji.

Rozmowa z konsultantem banku

Doradca PKO Banku Polskiego skontaktuje się z tobą na podany wcześniej numer telefonu. Rozmowy możesz spodziewać się nawet w ciągu kilkunastu minut, chyba że wcześniej zaznaczysz, w jakich godzinach będziesz mieć możliwość rozmawiać.

Konsultant PKO BP zada ci kilka pytań, które pozwolą zweryfikować zarówno twoją tożsamość, jak i przygotować ofertę pod względem twoich możliwości finansowych, warto zatem wcześniej przygotować swój dowód osobisty, a także informacje, które pomogą ustalić kilka ważnych dla banku szczegółów twojej zdolności kredytowej, np. czy posiadasz stałe dochody, czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy cywilno-prawnej, umowy o pracę, a może prowadzisz własną działalność gospodarczą. Ważny będzie NIP firmy, w jakiej pracujesz oraz wysokość twoich miesięcznych zarobków. Pracownik banku z pewnością zapyta cię także o kwestie związane z twoimi miesięcznymi wydatkami. Podlicz orientacyjnie, ile wynoszą cię wszystkie opłaty, w tym czynsz, rachunki za media, czy nawet koszt żywności. To pomoże ustalić, jaką kwotę będziesz mógł realnie przeznaczyć na spłatę zobowiązania.

Konsultant PKO BP będzie także zainteresowany tym, czy korzystasz z innych usług banku. Jeśli tak, możliwe będzie zawarcie umowy bez konieczności odwiedzin w placówce banku.

Wstępna ocena klienta wnioskującego o kredyt

Na podstawie informacji, które uzyska podczas rozmowy konsultant banku, możliwe będzie ocenienie, czy klient ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy, którym jest zainteresowany. Po weryfikacji stałych dochodów i weryfikacji zdolności kredytowej konsultant banku będzie mógł przedstawić wstępną ofertę kredytu gotówkowego, w tym określić maksymalną wartość zadłużenia, a także zaproponować atrakcyjny okres spłaty. Na tym etapie możliwe jest podjęcie decyzji, czy oferta banku faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjna i chcesz złożyć wniosek, który doprowadzi do zwarcia umowy z bankiem.

Wypełnij wniosek banku PKO BP

Jeśli warunki oferty są dla ciebie korzystne, pracownik banku poprosi cię o wypełnienie wniosku, na wszystkie pytania możesz odpowiedzieć podczas rozmowy telefonicznej, bez wychodzenia z domu. Jakich pytań możesz się spodziewać? Poniżej pełna lista informacji, które będą konieczne do wnioskowania o kredyt w PKO Banku Polskim:

Dane osobowe:

 • Imię i nazwisko

 • Numer PESEL

 • Twoje nazwisko rodowe

 • Imię i nazwisko twojej mamy

 • Twój stan cywilny

 • Miejsce urodzenia

 • Miejsce zamieszkania

 • Obywatelstwo

 • Seria, numer i data ważności dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu)

Dane kontaktowe:

 • Adres e-mail

 • Numer telefonu

Dane związane z warunkami kredytu:

 • Kwota kredytu, o jaki się starasz

 • Termin spłaty zobowiązania

 • Czy chcesz skorzystać z ubezpieczenia kredytu

Dane związane z twoją zdolnością kredytową:

 • Jaka jest forma twojego zatrudnienia

 • Dane twojego pracodawcy

 • Wykształcenie

 • Miesięczne koszty utrzymania

 • Liczba osób w gospodarstwie domowym na twoim utrzymaniu

 • Czy posiadasz inne produkty finansowe lub zadłużenia, które zostały już spłacone

 • Czy płacisz alimenty lub rentę

 • Czy nie posiadasz żadnych zajęć komorniczych

Weryfikacja historii kredytowej

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, które potrzebne są do wypełnienia wniosku o kredyt w PKO Banku Polskim, konsultant banku zada ci jeszcze pytanie dotyczące twojej zgody, na weryfikację twojej historii kredytowej. Jest to konieczne, by bank mógł zmniejszyć ryzyko kredytowe. Jeśli wyrazisz zgodę na weryfikację, bank skorzysta z baz kredytowych, w tym:

 1. Biura Informacji Kredytowej

 2. Krajowego Rejestru Dłużników

 3. BIG Info Monitor

 4. Rejestru Dłużników ERIF

 5. Bankowego Rejestru

Jeśli uzyskane przez bank raporty nie wykażą negatywnych wpisów dotyczących twojej historii kredytowej, możliwe będzie podpisanie umowy.

Podpisanie umowy kredytowej

Stali klienci PKO Banku Polskiego mogą sfinalizować umowę kredytową bez konieczności udania się do banku. Wszystkie dokumenty potwierdzające rozmowę telefoniczną oraz warunki umowy zostaną wysłane w takim przypadku na adres e-mail podany w trakcie wypełniania wniosku o kredyt.

Nowi klienci banku muszą udać się do dowolnego oddziału PKO Banku Polskiego i zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zaświadczenie o stałych zarobkach. Konsultant prowadzący rozmowę telefoniczną może umówić cię na takie spotkanie, na konkretny dzień oraz godzinę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Podczas wizyty w banku podpiszesz umowę i możliwa będzie wypłata pieniędzy, zależnie od twoich preferencji, na konto bankowe lub w kasie banku, w gotówce.

Wypłata pieniędzy

Jeśli umowę kredytową udało ci się zawrzeć bez wychodzenia z domu, pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Jednak podpisując umowę w banku, możesz wybrać, w jaki sposób trafią do twoich rąk. Jeśli zależy ci na przelewie, środki zostaną przelane na wskazany przez ciebie numer konta w ciągu kilku minut od podpisania dokumentów. Możesz także skorzystać z wypłaty środków bezpośrednio w placówce banku. To, w jaki sposób chcesz otrzymać pieniądze, musisz zaznaczyć jeszcze przed zawarciem umowy, podczas spotkania z doradcą banku.

Podsumowanie

Proces związany z otrzymaniem kredytu gotówkowego nie jest skomplikowany, wystarczy kilkanaście minut, by móc cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie. PKO Bank Polski nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia zobowiązania. Warunkiem otrzymania kredytu jest tylko stały dochód oraz dobra historia kredytowa. Pamiętaj także, że oferta pozwala na długi okres spłaty, dzięki czemu miesięczne raty nie będą dla ciebie uciążliwe. Chcesz porównać inne zobowiązania finansowe na dowolny cel? Sprawdź, które oferty wyróżniają się w aktualnym rankingu kredytów gotówkowych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej