Kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim - sprawdź, jak przebiega proces wnioskowania o zadłużenie

Zaktualizowano: 2020-11-30 11:57
Opublikowano: 2020-02-21 14:13
Średnia ocena: 5,87/6 Głosów: 24

W tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Kredyt gotówkowy  w PKO Banku Polskim, czyli Mini ratka,  jest niewątpliwie jedną z ofert, która na rynku finansowym cieszy się dużym zainteresowaniem. Masz pewność, że to właśnie w tym banku chcesz skorzystać z zadłużenia na dowolny cel, ale nie wiesz, co czeka cię po wysłaniu wniosku, który znajdziesz na naszej stronie? Przychodzimy z pomocą, w tym artykule znajdziesz opis całego procesu związanego z ubieganiem się o kredyt w PKO BP. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wysłaniu formularza i szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz.

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy jest usługą, która zapewnia dużą elastyczność. Warto zatem przynajmniej sprawdzić co możesz zyskać, decydując się na taką ofertę. Przekonaj się także, czy oferta, która zachęciła cię do wysłania zgłoszenia do banku, faktycznie jest atrakcyjna. Zachęcamy do tego, by poświęcić kilka dodatkowych minut na weryfikację rankingu kredytów gotówkowych.

Wyślij formularz do PKO Banku Polskiego

Pierwszym krokiem, który pomoże ci skontaktować się z pracownikiem banku, jest wypełnienie formularza, który możesz znaleźć bezpośrednio na naszej stronie, np. wchodząc na opis konkretnej oferty, czy nawet bezpośrednio z rankingu kredytów gotówkowych. Wypełnienie tego zgłoszenia zajmie ci zaledwie kilka minut. Jakie informacje musisz podać, by konsultant banku mógł się z tobą bez problemu skontaktować? Wystarczy twoje imię, nazwisko, prawidłowy numer telefonu, a także zaznaczenie, że zgadzasz się z warunkami dotyczącymi przesłania twoich danych do instytucji finansowej. Możesz także ustalić przedział czasowy, w jakim będziesz mieć możliwość, by swobodnie porozmawiać z pracownikiem banku. Pamiętaj, że wypełnić ten wstępny wniosek możesz w dowolnym dla siebie momencie i czasie, nawet podczas przerwy w pracy, ale warto zarezerwować sobie kilka minut na rozmowę z konsultantem instytucji.

Rozmowa z konsultantem banku

Doradca PKO Banku Polskiego skontaktuje się z tobą na podany wcześniej numer telefonu. Rozmowy możesz spodziewać się nawet w ciągu kilkunastu minut, chyba że wcześniej zaznaczysz, w jakich godzinach będziesz mieć możliwość rozmawiać.

Konsultant PKO BP zada ci kilka pytań, które pozwolą zweryfikować zarówno twoją tożsamość, jak i przygotować ofertę pod względem twoich możliwości finansowych, warto zatem wcześniej przygotować swój dowód osobisty, a także informacje, które pomogą ustalić kilka ważnych dla banku szczegółów twojej zdolności kredytowej, np. czy posiadasz stałe dochody, czy jesteś zatrudniony na podstawie umowy cywilno-prawnej, umowy o pracę, a może prowadzisz własną działalność gospodarczą. Ważny będzie NIP firmy, w jakiej pracujesz oraz wysokość twoich miesięcznych zarobków. Pracownik banku z pewnością zapyta cię także o kwestie związane z twoimi miesięcznymi wydatkami. Podlicz orientacyjnie, ile wynoszą cię wszystkie opłaty, w tym czynsz, rachunki za media, czy nawet koszt żywności. To pomoże ustalić, jaką kwotę będziesz mógł realnie przeznaczyć na spłatę zobowiązania.

Konsultant PKO BP będzie także zainteresowany tym, czy korzystasz z innych usług banku. Jeśli tak, możliwe będzie zawarcie umowy bez konieczności odwiedzin w placówce banku.

Wstępna ocena klienta wnioskującego o kredyt

Na podstawie informacji, które uzyska podczas rozmowy konsultant banku, możliwe będzie ocenienie, czy klient ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy, którym jest zainteresowany. Po weryfikacji stałych dochodów i weryfikacji zdolności kredytowej konsultant banku będzie mógł przedstawić wstępną ofertę kredytu gotówkowego, w tym określić maksymalną wartość zadłużenia, a także zaproponować atrakcyjny okres spłaty. Na tym etapie możliwe jest podjęcie decyzji, czy oferta banku faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjna i chcesz złożyć wniosek, który doprowadzi do zwarcia umowy z bankiem.

Wypełnij wniosek banku PKO BP

Jeśli warunki oferty są dla ciebie korzystne, pracownik banku poprosi cię o wypełnienie wniosku, na wszystkie pytania możesz odpowiedzieć podczas rozmowy telefonicznej, bez wychodzenia z domu. Jakich pytań możesz się spodziewać? Poniżej pełna lista informacji, które będą konieczne do wnioskowania o kredyt w PKO Banku Polskim:

Dane osobowe:

 • Imię i nazwisko

 • Numer PESEL

 • Twoje nazwisko rodowe

 • Imię i nazwisko twojej mamy

 • Twój stan cywilny

 • Miejsce urodzenia

 • Miejsce zamieszkania

 • Obywatelstwo

 • Seria, numer i data ważności dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu)

Dane kontaktowe:

 • Adres e-mail

 • Numer telefonu

Dane związane z warunkami kredytu:

 • Kwota kredytu, o jaki się starasz

 • Termin spłaty zobowiązania

 • Czy chcesz skorzystać z ubezpieczenia kredytu

Dane związane z twoją zdolnością kredytową:

 • Jaka jest forma twojego zatrudnienia

 • Dane twojego pracodawcy

 • Wykształcenie

 • Miesięczne koszty utrzymania

 • Liczba osób w gospodarstwie domowym na twoim utrzymaniu

 • Czy posiadasz inne produkty finansowe lub zadłużenia, które zostały już spłacone

 • Czy płacisz alimenty lub rentę

 • Czy nie posiadasz żadnych zajęć komorniczych

Weryfikacja historii kredytowej

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, które potrzebne są do wypełnienia wniosku o kredyt w PKO Banku Polskim, konsultant banku zada ci jeszcze pytanie dotyczące twojej zgody, na weryfikację twojej historii kredytowej. Jest to konieczne, by bank mógł zmniejszyć ryzyko kredytowe. Jeśli wyrazisz zgodę na weryfikację, bank skorzysta z baz kredytowych, w tym:

 1. Biura Informacji Kredytowej

 2. Krajowego Rejestru Dłużników

 3. BIG Info Monitor

 4. Rejestru Dłużników ERIF

 5. Bankowego Rejestru

Jeśli uzyskane przez bank raporty nie wykażą negatywnych wpisów dotyczących twojej historii kredytowej, możliwe będzie podpisanie umowy.

Podpisanie umowy kredytowej

Stali klienci PKO Banku Polskiego mogą sfinalizować umowę kredytową bez konieczności udania się do banku. Wszystkie dokumenty potwierdzające rozmowę telefoniczną oraz warunki umowy zostaną wysłane w takim przypadku na adres e-mail podany w trakcie wypełniania wniosku o kredyt.

Nowi klienci banku muszą udać się do dowolnego oddziału PKO Banku Polskiego i zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zaświadczenie o stałych zarobkach. Konsultant prowadzący rozmowę telefoniczną może umówić cię na takie spotkanie, na konkretny dzień oraz godzinę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Podczas wizyty w banku podpiszesz umowę i możliwa będzie wypłata pieniędzy, zależnie od twoich preferencji, na konto bankowe lub w kasie banku, w gotówce.

Wypłata pieniędzy

Jeśli umowę kredytową udało ci się zawrzeć bez wychodzenia z domu, pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Jednak podpisując umowę w banku, możesz wybrać, w jaki sposób trafią do twoich rąk. Jeśli zależy ci na przelewie, środki zostaną przelane na wskazany przez ciebie numer konta w ciągu kilku minut od podpisania dokumentów. Możesz także skorzystać z wypłaty środków bezpośrednio w placówce banku. To, w jaki sposób chcesz otrzymać pieniądze, musisz zaznaczyć jeszcze przed zawarciem umowy, podczas spotkania z doradcą banku.

Podsumowanie

Proces związany z otrzymaniem kredytu gotówkowego nie jest skomplikowany, wystarczy kilkanaście minut, by móc cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie. PKO Bank Polski nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia zobowiązania. Warunkiem otrzymania kredytu jest tylko stały dochód oraz dobra historia kredytowa. Pamiętaj także, że oferta pozwala na długi okres spłaty, dzięki czemu miesięczne raty nie będą dla ciebie uciążliwe. Chcesz porównać inne zobowiązania finansowe na dowolny cel? Sprawdź, które oferty wyróżniają się w aktualnym rankingu kredytów gotówkowych.

Powiązane artykuły

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Problemy finansowe – jak sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Żyjesz od pierwszego do pierwszego i wydajesz więcej, niż zarabiasz, przez co brakuje Ci pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków? W tej chwili w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. To ostatni moment, by zmienić swoje podejście do finansów, aby nie popaść w jeszcze większe problemy finansowe.
Zobacz więcej
Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?
Kredyty gotówkowe 15.10.2021

Ulga termomodernizacyjna – kalkulator. Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga termomodernizacyjna to ulga podatkowa, dzięki której możesz odliczyć w deklaracji PIT wydatki związane z poprawą energooszczędności swojego domu, a więc np. koszty wymiany pieca lub montażu fotowoltaiki. Sprawdź, na jakich zasadach można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i co dokładnie można w jej ramach odliczyć.
Zobacz więcej
Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?
Kredyty gotówkowe 14.10.2021

Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?

Potrzebna Ci pożyczka od ręki? Jej znalezienie nie powinno być wcale trudne. Dzisiaj praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt od ręki, z którego można skorzystać bez wychodzenia z domu, przy dopełnieniu minimum formalności. Najszybszy otrzymasz nawet w tym samym dniu! Kredyt i chwilówka od ręki – czym cechują się tego typu oferty i gdzie ich szukać? Podpowiadamy!
Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?
Kredyty gotówkowe 13.10.2021

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy się opłaca? Gdzie złożyć wniosek?

Banki chcąc przyciągnąć do siebie klientów, oferują okresowe promocje. Jedną z takich propozycji jest kredyt gotówkowy bez prowizji. Nie płacąc prowizji, można sporo zaoszczędzić, szczególnie jak kredyt opiewa na wysoką kwotę. Zawsze jednak warto prześwietlić taką ofertę i upewnić się, że nie zawiera ona ukrytych kosztów. Kredyt lub pożyczka bez prowizji – co powinno wzbudzić naszą czujność?
Zobacz więcej
Kredyt na PIT – czy banki oferują kredyt na PIT dla zadłużonych?
Kredyty gotówkowe 12.10.2021

Kredyt na PIT – czy banki oferują kredyt na PIT dla zadłużonych?

Kredyt na PIT to propozycja skierowana do osób, które chcą skorzystać z uproszczonej formy wnioskowania. Przedłożenie rocznego zeznania podatkowego PIT razem z wnioskiem o finansowanie ma potwierdzić wysokość osiąganych dochodów i przyspieszyć procedurę kredytową. Mniej popularną ofertą jest pożyczka na PIT. Czy zarówno kredyt, jak i chwilówka na PIT udzielane są na takich samych zasadach? Sprawdź, gdzie można znaleźć takie oferty.
Zobacz więcej
Leasing operacyjny a finansowy - który korzystniejszy?
Kredyty gotówkowe 11.10.2021

Leasing operacyjny a finansowy – który korzystniejszy? Różnice leasingu operacyjnego i finansowego

Różnice występujące pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym powodują, że warto mieć świadomość ich cech charakterystycznych, by móc wybrać optymalne rozwiązanie w naszym przypadku.
Zobacz więcej