× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Zaktualizowano: 01.02.2021 14:56
Opublikowano: 11.01.2021 15:16
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 8

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie na dowolny cel?

Kredyt gotówkowy uważany jest za usługę, która wyróżnia się łatwym dostępem do gotówki i szybkim wypełnieniem wszystkich formalności. Z tego powodu, wielu klientów banków traktuje kredyt gotówkowy jako bardzo uniwersalne zadłużenie, które adresowane jest do praktycznie każdego zainteresowanego. Czy faktycznie kredyt gotówkowy jest ofertą dla ciebie? Kto wybierając kredyt gotówkowy, zyska najwięcej? W jakiej sytuacji zawarcie umowy może okazać się utrudnione?

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na szereg pytań, które mogą okazać się istotne przed podjęciem decyzji o zadłużeniu. Pamiętaj, że z naszą pomocą nie tylko szybko znajdziesz informacje o warunkach zawarcia umowy, ale także z łatwością porównasz dostępne oferty. Dzięki temu uzyskasz szybki dostęp do pieniędzy, nie martwiąc się dodatkowymi kosztami.

Rodzaje kredytów

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że oferta banków bogata jest w oferty o różnych warunkach. Jakie rodzaje kredytów możemy wymienić wśród tych najpopularniejszych? Poza kredytem gotówkowym, do najchętniej wybieranych kredytów należy niewątpliwie kredyt hipoteczny, kredyt na samochód, a także kredyt konsolidacyjny. Wielu klientów sięga także po kredyt ratalny, wybierając zakupy na raty, a także skorzystanie z kredytu odnawialnego w postaci karty kredytowej.

Kredyt gotówkowy pozwala połączyć kilka cech różnych zadłużeń, dzięki czemu oferta faktycznie może być zachęcająca. Do największych atutów kredytu gotówkowego możemy zaliczyć to, że oferta gwarantuje pieniądze na całkowicie dowolny cel, a klient nie musi korzystać z dodatkowego ubezpieczenia, zastawienia swojego mienie, a nawet poręczenia. Co więcej, banki oferując kredyt gotówkowy, korzystają przede wszystkim z dystrybucji online, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu, ale także pieniędzy, co dla potencjalnego klienta z pewnością jest niezwykle ważne.

Kto może skorzystać z zadłużenia finansowego w Polsce?

Zgodnie z obowiązującym Prawem Bankowym, dostęp do zobowiązań finansowych mają osoby, które są pełnoletnie, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, a także mają stałe źródło dochodów, które pozwoli na spłatę zobowiązania.

Bank przed udzieleniem ci kredytu, nie tylko będzie chciał potwierdzić twoją tożsamość, do czego przyda się dowód osobisty, ale także dokona dokładnej weryfikacji pod względem zdolności kredytowej oraz historii kredytowej. Scoring bankowy pozwala szybko ocenić ryzyko kredytowe banku, dzięki czemu kredyt gotówkowy, a także każde inne zadłużenie dostępne w banku, może zagwarantować najkorzystniejsze warunki, w tym wysoką maksymalną kwotę zobowiązania, długi i elastyczny okres spłaty, a także niskie RRSO.

Pamiętaj, że z powodu pandemii, banki dużo ostrożniej oceniają zdolność kredytową swoich klientów, a większą popularnością w tej chwili cieszą się zadłużenia maksymalnie do 20 tysięcy złotych.

Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów

Jesteś emerytem lub rencistom? Jeśli czeka cię jednorazowy, ale duży wydatek, może się okazać, że kredyt będzie jedynym rozwiązaniem, by podołać takiej sytuacji. Mimo waloryzacji emerytury, Polscy emeryci i renciści często muszą borykać się z problemami finansowymi. To grupa, która po zakończeniu aktywności zawodowej, pobierając należne im świadczenia, musi poradzić sobie z dużo niższymi dochodami. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że dla banku to grupa klientów, która nie generuje wysokiego ryzyka kredytowego. Emerytura i renta stanowią stałe źródło dochodu, które dla banku będzie dużo korzystniej ocenione niż nawet umowa o pracę na czas nieokreślony. Dlatego też, emeryci i renciści mogą zawrzeć umowę kredytową, oczywiście pod warunkiem, że ich zdolność kredytowa oraz historia kredytowa na to pozwoli.

Bank nie zawsze chętnie udzieli zadłużenia osobie w podeszłym wieku, przeszkodą może być bowiem wiek kredytobiorcy. Choć w przypadku kredytów gotówkowych o zadłużenie można starać się z powodzeniem, dłużej niż o kredyt hipoteczny, każda instytucja może indywidualne ustalać maksymalny wiek kredytobiorcy. Z trudnościami pod względem zawarcia umowy z tego względu muszą liczyć się osoby już po 75 roku życia.

Kredyt gotówkowy dla małżeństw, a kredyt gotówkowy dla singla

Kredyt gotówkowy dla małżeństw nie będzie pod względem finansowym korzystniejszy od zadłużenia oferowanego singlowi. Na uwadze trzeba jednak mieć to, że wniosek złożony przez małżeństwo może zostać ocenione dużo korzystniej, jeśli obie osoby w związku są zatrudnione i gwarantują stałe źródła dochodów. Zdolność kredytowa małżeństwa będzie dużo wyższa, nie tylko ze względu na wyższe miesięczne dochody, ale także podział wydatków. Oczywiście, sytuacja może ulec zmianie, jeśli małżeństwo wnioskujące o kredyt będzie posiadało dochody tylko z jednego źródła, a na utrzymaniu będą także niepełnoletnie dzieci.

Choć bank przychylniej spogląda na umowy zawierane z współkredytobiorcami, kredyt gotówkowy dla singla to w dzisiejszych czasach oferta dostępna praktycznie od ręki. Warunkiem otrzymania zgody kredytowej będzie tylko spełnienie podstawowych warunków związanych ze zdolnością kredytową i historią kredytową. Co więcej, kredyt dla singla może zostać udzielony nawet całkowicie online, bez konieczności stawiania się w banku, co może być trudne, gdy o kredyt będziesz ubiegać się ze współmałżonkiem.

Kredyt gotówkowy dla firmy

Kredyt gotówkowy dostępny jest nie tylko dla osób fizycznych, ale także dla przedsiębiorców, którzy szukają szybkiego rozwiązania swoich tymczasowych problemów finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że oferta kredytów dla firm, różni się od tego, co możemy zweryfikować na podstawie usług dla klientów indywidualnych. Bank udzielając kredytu osobie prowadzącej działalność gospodarczą, musi brać pod uwagę wahania zarobków, co wpływa na większe ryzyko kredytowe. Prowadzisz firmę i szukasz sposobu, by zapewnić sobie płynność finansową? Być może rozwiązaniem będzie skorzystanie z faktoringu. Więcej na ten temat znajdziesz na naszej stronie.

Kiedy bank odmówi udzielenia kredytu gotówkowego?

Choć kredyt gotówkowy jest ofertą, która gwarantuje minimum formalności i szybką decyzję banku w sprawie udzielenia zadłużenia, nie jest to usługa dla każdego. Już wiesz, że kredyt gotówkowy wymagać będzie od ciebie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, a także korzystnej historii kredytowej. Bank bez wątpienia przed udzieleniem kredytu sprawdzi także dostępne bazy dłużników, co oznacza, że nie możesz liczyć na kredyt bez BIK czy bez weryfikacji w KRD.

Aktualnie dużo trudniej otrzymać zgodę kredytową, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub pracujesz na podstawie umowy zlecenie, lub umowy o dzieło. Warto jednak mieć na uwadze to, że każdy bank podchodzi indywidualnie do oceny swoich klientów. Nawet jeśli w jednym banku nie otrzymasz zgody na kredyt, nie oznacza to, że nie masz szans na zawarcie umowy w innej instytucji. Wychodząc z tego założenia, zachęcamy do wysłania wniosku o kredyt nawwet do kilku banków. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, a szybki kontakt telefoniczny z przedstawicielem banku pozwoli ci ustalić, gdzie warto będzie skorzystać z oferty finansowej, a także jakie masz szanse na zdobycie zgody na kredyt gotówkowy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej