×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego - co może zyskać kredytobiorca?

Opublikowano: 17.08.2020 14:58

Zabezpieczenie kredytu jest korzystne zarówno dla banku, jak i klienta ubiegającego się o kredyt. Decydując się na zabezpieczenie kredytu gotówkowego, możesz liczyć na atrakcyjne warunki, które pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli szukasz odpowiedniego zadłużenia na dowolny cel, z pewnością zastanowi cię możliwość skorzystania z opcji zabezpieczenia kredytu gotówkowego. Zabezpieczenie spłaty kredytu pozwala cieszyć się korzystnymi warunkami zobowiązania i pewnością, że bank będzie skłonny udzielić ci zadłużenia. To szczególnie istotne właśnie teraz, gdy tak wiele mówi się o dużo większym ryzyku zaciągania kredytów i obniżonej zdolności kredytowej, wywołanej epidemią wirusa, która miała ogólnoświatowy wpływ na gospodarkę, co ma niezaprzeczalnie znaczenie dla budżetów wielu kredytobiorców. Banki sprzedają mniejszą ilość kredytów gotówkowych, a także kredytów hipotecznych. Jeśli jednak bardzo zależy ci na otrzymaniu gotówki, bardzo możliwe, że to właśnie zabezpieczenie kredytu okaże się kluczem do sukcesu i szansą na realizację twoich planów.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
6002 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
Nowość
Polecamy
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
2457 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 3
3
9,63%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
499,92 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9170 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3525 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32167 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Kredyt gotówkowy - najważniejsze cechy zadłużenia

Warto przypomnieć sobie, czym wyróżnia się kredyt gotówkowy na tle innych zadłużeń finansowych. Zadłużenie na dowolny cel charakteryzuje się tym, że klient może wnioskować o zobowiązanie i liczyć na rozpatrzenie swojego wniosku nawet w ciągu kilkunastu minut, to oferta, która według wielu osób, pod tym względem podobna jest do usług parabanków, czyli popularnych szybkich pożyczek. Choć faktycznie, kredyt gotówkowy przewiduje minimum formalności, nie należy zapominać o tym, że bank, jak w przypadku każdego zobowiązania, musi sprawdzić kredytobiorcę i określić ryzyko kredytowe związane z zadłużeniem. Przed podpisaniem umowy konieczna jest zatem ocena zdolności kredytowej, a także weryfikacja historii kredytowej.

Kredyt gotówkowy cechuje się wysoką maksymalną kwotą zobowiązania, klient może wnioskować nawet o 200 tysięcy złotych, choć aktualnie największą popularnością cieszy się kredyt do 20 tysięcy złotych. Ogromnym atutem kredytu gotówkowego, jest możliwość dostosowania terminu spłaty zadłużenia. Oferta wyróżnia się bowiem długim okresem spłaty i szansą na obniżenie miesięcznych opłat.

Starając się o kredyt gotówkowy, możesz bez przeszkód złożyć wniosek o zadłużenie online, a coraz więcej banków oferuje dostęp do swoich usług elektronicznie, dając możliwość zawarcia umowy, bez konieczności odwiedzenia tradycyjnej placówki banku.

Zabezpieczenie kredytu - co umożliwa?

Zabezpieczenie kredytu znacznie zmniejsza ryzyko kredytowe banku, co pozwala liczyć na jeszcze szybszą decyzję banku, a co ważniejsze otrzymanie zgody na kredyt, nawet jeśli wcześniej wydawało ci się, że nie jest to oczywiste. Zabezpieczenie kredytu jest korzystne zarówno dla banku, jak i klienta ubiegającego się o kredyt. Decydując się na zabezpieczenie kredytu gotówkowego, możesz bowiem liczyć na kilka atrakcyjnych warunków, które pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze w trakcie spłaty zadłużenia. To szczególnie ważne, jeśli szukasz oferty o bardzo atrakcyjnych warunkach. Bank otrzymując dodatkowe zabezpieczenie spłaty, może nie tylko zaoferować niższe oprocentowanie nominalne, ale także oszczędzić kredytobiorcy wydatków związanych z opłatami pozaodsetkowymi. Brak prowizji, a także opłaty przygotowawczej będzie miało ogromny wpływ na całkowity koszt kredytu. Pamiętaj, że weryfikując warunki oferty, musisz dokładnie przeanalizować RRSO kredytu, tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że twoje zadłużenie nie będzie wiązało się z żadnymi ukrytymi opłatami.

Co może być zabezpieczeniem kredytu gotówkowego?

Banki oferując kredyt gotówkowy, nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia, tym wyróżnia się oferta na dowolny cel od innych popularnych usług. To także jeden z powodów, dla którego kredyt gotówkowy zapewnia minimum formalności. Wybierając jednak możliwość zabezpieczenia, umożliwiasz sobie skorzystanie z bardzo korzystnej oferty, nawet jeśli wiązać się to będzie z bardziej skomplikowanym wnioskowaniem o zadłużenie. Jak możesz zabezpieczyć kredyt gotówkowy? Oto kilka opcji, które pozwolą ci zabezpieczyć spłatę właśnie tego zobowiązania finansowego:

  • poręczenie wekslowe oraz weksel;

  • wyznaczenie poręczyciela, który zostanie zobowiązany do spłaty kredytu, jeśli kredytobiorca nie wywiąże się z zawartej między stronami umowy;

  • zastaw - ograniczenie praw na rzeczach ruchomych i zbywalnych prawach majątkowych;

  • cesja praw np. w przypadku ubezpieczenia;

  • oświadczenie kredytobiorcy o poddaniu się egzekucji komorniczej, jeśli nie zostaną wypełnione warunki spłaty zobowiązania;

Pożyczka hipoteczna - co warto wiedzieć o tej ofercie?

Myśląc o kredycie na dowolny cel, możesz z pewnością zacząć nastanawiać się nad pożyczką hipoteczną. To oferta, która faktycznie jest zadłużeniem, które łączy zalety kredytu gotówkowego, a dodatkowo wymaga zabezpieczenia kredytu tak jak kredyt hipoteczny z pomocą hipoteki. Hipoteka jest tu warunkiem kluczowym. Z pożyczki tego typu mogą skorzystać wyłącznie właściciele nieruchomości, którzy nie posiadają żadnego obciążenia finansowego na swoim mieszkaniu, czy domu, który miałby pełnić funkcję zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Hipoteka jest ograniczeniem praw do własności, co oczywiście zalicza się do licznych możliwości związanych z zabezpieczeniem kredytu. Pożyczka hipoteczna gwarantuje zadłużenie o wysokiej kwocie, zależnej o wartości nieruchomości, dodatkowo klient może oczekiwać bardzo korzystnych warunków finansowych i długiego okresu spłaty. Minusem oferty jest jednak ograniczona dostępność usługi.

Kiedy warto skorzystać z zabezpieczenia kredytu gotówkowego?

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego może okazać się wyjątkowo przydatne, jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyt o wysokiej kwocie i chcesz dodatkowo zwiększyć swoje szanse na zadłużenie. Bank dużo przychylniej zweryfikuje twój wniosek, jeśli zdecydujesz się na dodatkową formę zabezpieczenia kredytu.

Choć tradycyjnie kredyt gotówkowy jest bardzo atrakcyjną ofertą, także pod względem kosztów, zabezpieczenie może pozwolić ci na jeszcze większe oszczędności i zapewnić łatwiejszą spłatę zobowiązania finansowego. Najpopularniejszą formą zabezpieczenia kredytu gotówkowego jest aktualnie ubezpieczenie kredytu. Banki chętnie zapewniają promocyjne warunki, klientom, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie. Czy ubezpieczenie kredytu faktycznie opłaca się finansowo? Warto pamiętać, że samo ubezpieczenie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Bank będzie jednak skłonny zrezygnować z części opłat pozaodsetkowych, co z pewnością przyczyni się do tego, że zadłużenie będzie w zasięgu twoich finansowych możliwości.

Wybierz odpowiedni kredyt z pomocą rankingu

Wybór zadłużenia wcale nie jest prosty. Warto o tym pamiętać, mając na uwadze liczbę dostępnych ofert. Jeśli bardzo zależy ci na wyborze odpowiedniego kredytu, a jednocześnie liczysz na dużą oszczędność czasu oraz pieniędzy, skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych powinno być dla ciebie oczywiste.

Z pomocą rankingu szybko poznasz nawet kilkanaście ofert kredytowych, które będziesz mieć okazję porównać ze sobą i zdecydować, które z usług są dla ciebie najkorzystniejsze, pod różnymi względami. Co ważniejsze, ranking pozwala na dostosowanie wyświetlanych ofert, zależnie od twoich potrzeb. Wystarczy, że zmienisz parametry, a także ustalisz, według jakiego klucza oferty mają zostać porównane.

Pamiętaj, że chcąc zaoszczędzić swój czas, możesz wypełnić wniosek o kredyt online, to pozwoli ci na błyskawiczny kontakt z pracownikiem banku i otrzymanie wszystkich niezbędnych informacji, również tych związanych z możliwością zabezpieczenia kredytu na dowolny cel.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy - która oferta będzie lepsza?

Karta kredytowa czy kredyt gotówkowy - która oferta będzie lepsza?

Karta kredytowa i kredyt gotówkowy pozwolą ci skorzystać z pieniędzy na całkowicie dowolny cel. Przekonaj się, która z tych usług będzie dla ciebie korzystniejsza.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy w dobie pandemii - korzystne zmiany dla klientów

Kredyt gotówkowy w dobie pandemii - korzystne zmiany dla klientów

Banki zdecydowały się na rozwinięcie swoich usług online, co jest dużym atutem, szczególnie dla osób, które chętnie korzystają z usług, które gwarantują oszczędność czasu. Pozytywną zmianę możemy zauważyć...

Zobacz więcej
Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to wyjątkowy produkt finansowy łączący w sobie najważniejsze atuty kredytu oraz leasingu. Udzielaniem tych produktów finansowych zajmują się wyspecjalizowane firmy leasingowe.

Zobacz więcej
Kredyt dla firmy na start - gdzie szukać i ile kosztuje?

Kredyt dla firmy na start - gdzie szukać i ile kosztuje?

By otrzymanie kredytu na uruchomienie działalności gospodarczej było możliwe, konieczne jest przygotowanie biznesplanu. Biznesplan to dokument, w którym zawarte będą informacje na temat tego, na jaki cel zostaną przekazane środki...

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej