Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy w Banku Pekao − kalkulator, opinie. Warunki pożyczki gotówkowej w Pekao

Zaktualizowano: 2023-09-19 12:13
Opublikowano: 2022-02-08 08:06
Średnia ocena: 3,50/6 Głosów: 2
Kredyt gotówkowy w Pekao. Warunki pożyczki gotówkowej w Pekao

Bank Pekao to jeden z najbardziej znanych banków. Stale wprowadza nowe propozycje kredytowe dla nowych i dotychczasowych klientów. Obecnie do zaproponowania ma kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny czy specjalną ofertę dla studentów. Który kredyt w Pekao jest godny zainteresowania? Jak wygląda oferta kredytu gotówkowego od Pekao? Przyglądamy się propozycjom kredytowym w tym banku.

Pożyczka na dowolny cel w Pekao

Szukasz oferty kredytu gotówkowego? Być może zainteresuje Cię oferta kredytu gotówkowego od Pekao: Pierwsza pożyczka bez prowizji – RRSO 11,01%. Jak sugeruje nazwa, jest to oferta dla nowych klientów. Jak się jednak okazuje, nie tylko. Skorzystać mogą z niej także dotychczasowi klienci, pod warunkiem, że od 01.10.2021 r. nie mają pożyczki gotówkowej w Banku Pekao S.A. (w tym pożyczki konsolidacyjnej).

Jakie są warunki kredytu gotówkowego Pekao? Maksymalna kwota pożyczki wynosi 100 tysięcy złotych i można ją zaciągnąć na 8 lat, przy czym okres spłaty jest zależny od wysokości kredytu. Dla pożyczek od 1000 zł do 2999 zł okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat. Dla pożyczek od 3000 zł do 10 000 zł do 8 lat.

RRSO kredytu gotówkowego w Banku Pekao to 11,01%. Kredytobiorca nie płaci przy tym prowizji za udzielenie kredytu. Czas oczekiwania na kredyt to zaledwie 1 dzień roboczy. Co istotne, istnieje także możliwość zawieszenia spłaty na 3 miesiące, czyli skorzystania z tzw. karencji.

Oferta specjalna ważna jest do 31.03.2022 r. 

To może Cię zainteresować: Czy kredyt na 500+ jest dostępny w ofercie banków? Sprawdź który bank da kredyt na 500+

Pożyczka na spłatę innych pożyczek w banku Pekao

W Banku Pekao zaciągnąć można także kredyt konsolidacyjny. Czy jest to korzystna oferta? Aktualnie dostępna jest propozycja promocyjna z RRSO wynoszącym 11,01%, czyli tyle samo, co przy kredycie gotówkowym. Z oferty specjalnej może skorzystać klient, który zawrze umowę o usługę Pekao24 lub aplikację PeoPay.

Jak prezentuje się kredyt konsolidacyjny Pekao? Na uwagę zasługuje wysoka kwota kredytu, która wynosi nawet 200 tysięcy złotych i brak prowizji. Maksymalny okres spłaty to 10 lat. Kredytobiorca wystąpić może z wnioskiem o przyznanie mu dodatkowych środków. 

Kredyt konsolidacyjny w Pekao to spłata dowolnych zobowiązań kredytowych, które masz w innych instytucjach finansowych.

Oferta specjalna dla nowych klientów banku obowiązuje do 31.03.2022 r.

Eko Pożyczka od Pekao

Chcesz wziąć kredyt i przeznaczyć go na cele związane z ekologią? Bank Pekao daje Ci taką możliwość. Uruchomił specjalną ofertę Eko Pożyczka, dzięki której zainwestujesz w zieloną energię i nie tylko. Co to dokładnie za oferta?

Eko pożyczka może zostać przeznaczona na finansowanie celów ekologicznych, czyli w rozumieniu Pekao na zakup lub instalację:

  • odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, paneli / ogniw fotowoltaicznych,
  • kotłów centralnego ogrzewania z wykluczeniem kotłów węglowych oraz na ekogroszek,
  • pomp ciepła,
  • okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu,
  • samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych.

Ten kredyt w Banku Pekao to niezwykle atrakcyjne warunki. Ograniczona jest jednak kwota kredytowania, która wynosi od 5 do 70 tysięcy złotych. Aby móc otrzymać Eko Pożyczkę należy udowodnić, że minimum 75% kwoty pożyczki zostanie przeznaczonych na cele ekologiczne.

RRSO jest bardzo korzystne i wynosi 9,92%, kredyt banku Pekao Eko Pożyczka nie wiąże się także z koniecznością opłaty prowizji. Maksymalny okres spłaty to zaś 10 lat. Co więcej, jeśli masz konto w banku i korzystasz z bankowości elektronicznej Pekao24, pożyczkę możesz wziąć zdalnie.

Specjalne warunki obowiązują do 30.06.2022 r.

Sprawdź: Kredyt na fotowoltaikę – gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

Kredyt studencki w ofercie banku Pekao

Kolejna oferta, której przyjrzymy się bliżej to kredyt studencki Pekao. Jak w tym przypadku wyglądają jego parametry i kto dokładnie może z niego skorzystać?

Kredyt studencki w Banku Pekao przeznaczony jest dla studentów i doktorantów. Cechuje go przede wszystkim wygodna spłata. Co to oznacza? Spłatę kredytu rozpoczynasz dopiero po dwóch latach od ukończenia studiów. Liczba rat do spłaty kredytu stanowi dwu krotność liczby wypłaconych transz kredytu. Kredyt studencki od Pekao to jednocześnie niskie oprocentowanie, które jest równe sumie marży banku oraz 1,2 stopy redyskontowej weksli Narodowego Banku Polskiego. Co istotne, kredytobiorca spłaca jedynie odsetki w wysokości połowy oprocentowania, a pozostała część odsetek jest dotowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt studencki to także 0% prowizji. Jego wysokość jest zależna od wypłaconych transz. Jak to działa? Wysokość udzielonego kredytu stanowi sumę wypłaconych trans, przy czym może ich być maksymalnie 60 transz, a w przypadku kształcenia w szkole doktorskiej – maksymalnie 40 transz. W roku akademickim 2021/2022 można wnioskować o transzę w wysokości: 400, 600, 800 lub 1000 zł.

Student ubiegający się o kredyt studencki w Pekao powinien złożyć następujące dokumenty:

  • wniosek o udzielenie kredytu,
  • zaświadczenie potwierdzające, że wnioskodawca jest studentem albo doktorantem,
  • w przypadku osób ubiegających się o przyjęcie na studia albo do szkoły doktorskiej – dokument potwierdzający udział w rekrutacji na studia albo do szkoły doktorskiej,
  • oświadczenie o wysokości miesięcznego dochodu wnioskodawcy i członków jego rodziny w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku oraz liczbie członków rodziny wnioskodawcy.

Bank przy ustalaniu dochodu na osobę w rodzinie studenta weźmie pod uwagę zarobki studenta, małżonka studenta, rodziców, opiekunów prawnych lub faktycznych studenta, a także  osób będących na utrzymaniu, dzieci niepełnoletnich, dzieci pobierające naukę do 26. roku życia oraz dzieci niepełnosprawnych bez względu na wiek.

Wcześniejsza spłata pożyczki – zobacz, jak przedstawia się w banku Pekao

Co w sytuacji, gdy zaciągnąłeś kredyt na 10 lat, ale nie chcesz go tak długo spłacać. Czy możliwa jest nadpłata kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Wcześniejsza spłata pożyczki jest dostępna w każdym banku, ale nie zawsze się opłaca. Jak jest więc w tym przypadku? 

W przypadku spłaty pożyczki przed terminem Bank Pekao rozliczy koszty udzielenia Twojej pożyczki i zwróci proporcjonalnie część zapłaconej przez Ciebie prowizji. W przypadku wcześniejszych spłat dokonanych od 11.09.2019 r. rozliczenie kosztów udzielenia pożyczki jest dokonywane automatycznie, a środki są zwracane na rachunek klienta, z którego dokonywane są spłaty rat pożyczki lub na inny rachunek wskazany przez klienta. Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego w Pekao jest zatem jak najbardziej opłacalna. 

A co z kredytami zaciągniętymi przed 11.09.2019 r.? W przypadku wcześniejszych spłat dokonanych przed 11.09.2019 r. należy złożyć w dowolnej placówce Banku reklamację dotycząca zwrotu prowizji/opłaty za udzielenie pożyczki.

Wcześniejsza spłata pożyczki jest możliwa w przypadku każdego rodzaju kredytu.

Czy w Pekao dostępny jest kredyt samochodowy?

Pekao ma do zaproponowania także ciekawą ofertę kredytu samochodowego. Jest ona skierowana do osób, które chcą kupić samochód nowy lub używany do 250 tysięcy złotych. Co istotne, pożyczka przyznawana jest na 100% wartości samochodu. Można również otrzymać dodatkowe pieniądze, chociażby na zakup ubezpieczenia. To nie wszystko.

Kredyt samochodowy Pekao zaczynasz spłacać dopiero po 3 miesiącach od złożenia wniosku (o ile wyrazisz taką chęć). Maksymalny okres spłaty to 10 lat. Środki na Twoim koncie powinny się pojawić nawet w ciągu jednego dnia. RRSO wynosi 12,55%.

Osoby, które pozostają w związku małżeńskim, bez zgody współmałżonka mogą otrzymać do 40 tysięcy złotych.

Oferta kredytowa w Banku Pekao jest niezwykle rozbudowana. Skorzystać można nie tylko z kredytu gotówkowego czy konsolidacyjnego, ale także pożyczki na cele ekologiczne, kredytu studenckiego, a nawet kredytu samochodowego! Jest więc w czym wybierać. Warto dodać, że opinie o kredytach gotówkowych Pekao są pozytywne, zwłaszcza te dotyczące ofert promocyjnych. Miej jednak na względzie, że część ofert pozostaje ważne jedynie przez kilka następnych miesięcy.

Nie przegap: 

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach - gdzie szukać, ile kosztuje?

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim − kalkulator, opinie. Warunki pożyczki gotówkowej w ING

Komentarze

Powiązane artykuły

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w {{year}}?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w 2024?

...200 tys. zł, a więc mniej więcej tyle, na ile można wziąć kredyt gotówkowy. To może Cię zainteresować: Jak obliczyć koszt budowy domu?...

...fundusze na taką inwestycję w banku. Czy warto na ten cel wziąć kredyt hipoteczny, czy może lepiej wybrać ten gotówkowy? Zanim wyjaśnimy, ile...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

Jak poradzić sobie w przypadku problemów ze spłatą kredytu?

...ze swoim zobowiązaniem. Jeśli dotychczas spłacałeś swój kredyt gotówkowy terminowo, rozwiązaniem może się okazać zastosowanie wakacji...

...przedmiotu zabezpieczenia spłaty, np. mieszkania, jeśli jest to kredyt hipoteczny, czy samochodu przy kredycie na samochód. Musisz wiedzieć też...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Co to jest leasing? Na czym polega i kto może z niego skorzystać?

...się własnością przedsiębiorstwa. Sprawdź również najlepsze kredyty samochodowe i porównaj dostępne oferty. Przedmiotem leasingu mogą być...

...na dokonywanie takich odliczeń, ale jest ciekawą alternatywą dla kredytu samochodowego, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej klienta. Czy warto...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Kredyt bankowy. Co warto o nim wiedzieć przed złożeniem wniosku?

...banku w sprawie kredytu. Decyzja o tym, kto może wziąć np. kredyt gotówkowy, zależy od wielu czynników. Banki oceniają potencjalnych...

...przedwstępna jest często wymagana przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Jest to dokument określający warunki...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

Kim jest kredytobiorca? Jakie są jego prawa i obowiązki?

...mieszkania. W tym celu udała się do banku i podpisała umowę na kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł z okresem kredytowania na 3 lata. Jako...

...ubiegłego roku wskazują, że wartość wszystkich udzielonych kredytów gotówkowych i pożyczek wyniosła niemal 74 mld zł. Sytuacja na rynku powoli...

Zobacz więcej
11 min. czytania
Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M

Co to jest WIBOR(R)? Aktualne stawki WIBOR(R) 1M, 3M, 6M luty 2024

...będzie dla kredytobiorcy korzystniejszy? Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny z WIBOR(R) 3M czy 6M? WIBOR(R) 3M zmienia się co trzy miesiące, a...

...wyższa jest stopa WIBOR(R). Kredytobiorcy, którzy spłacają kredyty hipoteczne oprocentowane według stawki WIBOR(R), mogą mieć pewność, że...

Zobacz więcej
13 min. czytania