Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim − kalkulator, opinie, warunki

Jeśli jesteś klientem banku ING, możesz zaciągnąć całkowicie w trybie online kredyt gotówkowy. ING Bank Śląski oferuje go właściwie w formie pożyczki gotówkowej, w kwocie do 200 000 zł na okres do 10 lat, z ubezpieczeniem lub bez. Bank może zrezygnować z prowizji za przystąpienie do pożyczki, jeśli zaciągniesz ją w ramach obowiązującej promocji Black Weeks.
Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim − kalkulator, opinie

Niespodziewane wydatki pojawiają się najczęściej w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie masz oszczędności, a niemal połowa Polaków niestety nie odkłada na czarną godzinę, będziesz musiał poszukać w takiej sytuacji innego rozwiązania finansowego. Sposobem na pokrycie kosztów nieplanowanego zakupu pralki czy lodówki bądź uzupełnienie środków przeznaczonych na remont czy nabycie samochodu może być kredyt gotówkowy. Właściwie każdy bank ma ofertę na zobowiązanie tego rodzaju. Sprawdź zatem, jak taka propozycja wygląda w przypadku ING Banku Śląskiego.

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – najważniejsze informacje

W ING Banku Śląskim kredyt gotówkowy udzielany jest właściwie w formie pożyczki. To ten sam produkt, który pozwala klientom na sfinansowanie dowolnych celów. Jeśli więc chcesz dopłacić do remontu, do wymarzonych wakacji albo kupić sprzęt RTV i AGD do domu, wybierz w ING kredyt gotówkowy.

Spośród wielu różnych propozycji kredytowych, jakie przygotował dla swoich klientów ING Bank Śląski, pożyczka wyróżnia się tym, że można ją przeznaczyć na dowolne cele, a banku nie trzeba informować o tym, jak zostały one wydatkowane. We wniosku nie wskazujesz, na co chcesz właściwie zaciągnąć w ING Banku Śląskim pożyczkę gotówkową.

Z uwagi na to, że pożyczka gotówkowa zwykle nie wymaga ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń spłaty, możesz ją uzyskać w krótkim czasie w ramach prostej procedury obejmującej badanie zdolności kredytowej i kontrolę Twojej osoby w bazach Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – warunki oferty

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – właściwie w formie pożyczki gotówkowej – udzielany jest na dowolny cel. Bank rezygnuje z pobierania od klienta prowizji za przyznanie i przystąpienie do kredytu, a nawet obniża oprocentowanie zobowiązania w związku z promocją „Black Week”, trwającą do 8 grudnia 2021 roku. Oprocentowanie nominalne pożyczki w ramach promocji wynosi od 5,49 proc. do 6,49 proc. w skali roku. Niższe oprocentowanie właściwe jest dla pożyczek z ubezpieczeniem.

W standardowej ofercie pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim prowizja pobierana od klienta przy podpisywaniu umowy kredytowej wynosi od 0 do 9,99 proc., a oprocentowanie – 7,85 proc. dla pożyczek z ubezpieczeniem oraz 8,35 proc. dla pożyczek bez ubezpieczenia.  

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim

Pożyczka gotówkowa w ING Banku Śląskim może być udzielona w kwocie od 1000 zł do 200 000 zł, ale jej ostateczna kwota zależy od Twojej indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Nie jest więc tak, że każdy klient będzie mógł zaciągnąć kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim w kwocie 200 000 zł. Jeśli Twoja zdolność będzie zbyt niska, nie otrzymasz tak wysokiej pożyczki w ING.

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim a okres spłaty

Spłaty kredytu gotówkowego zaciągniętego w ING Banku Śląskim możesz dokonać maksymalnie w ciągu 10 lat. Okres ten jest na tyle długi, że rozłożenie nawet znacznej pożyczki na większą liczbę rat (maksymalnie 120) pozwoli na obniżenie ich wysokości. Nie będą one tak mocno obciążać Twojego budżetu domowego i zdolności kredytowej. To ważne, jeśli chciałbyś w przyszłości ubiegać się np. o kredyt hipoteczny w parze z kredytem gotówkowym

Sprawdź koniecznie: Kredyt hipoteczny czy gotówkowy – jaki kredyt wybrać kupując mieszkanie? Różnice, opinie

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – weryfikacja kredytobiorcy

Udzielanie kredytów w ING Banku Śląskim, podobnie jak w każdym innym banku w Polsce, wiąże się z przeprowadzeniem weryfikacji wiarygodności kredytowej klienta. Takie wymagania dotyczące utrzymywania dobrej jakości portfela kredytowego i zmniejszania ryzyka akcji kredytowej detalicznej, stawia przed bankami Komisja Nadzoru Finansowego. Nie ma więc możliwości, aby procedura mająca na celu weryfikację potencjalnego kredytobiorcy nie została przeprowadzona.

Jeśli będziesz się ubiegać w ING Banku Śląskim o pożyczkę gotówkową, instytucja ta na podstawie przedstawionych dokumentów sprawdzi Twoją zdolność, głównie poprzez ocenę stałego źródła dochodów, a także skontroluje Twoją historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej. Bank odmówi finansowania, jeśli masz zbyt niską zdolność kredytową, nie masz jej wcale albo jeśli masz negatywne wpisy w BIK-u, świadczące o opóźnieniach w spłacie innych zobowiązań.

Bank sprawdzi jeszcze, w jakim wieku jesteś. O pożyczkę gotówkową w ING Banku Śląskim możesz ubiegać się, jeśli masz co najmniej 18 lat, czyli jesteś osobą pełnoletnią i charakteryzujesz się pełną zdolnością do czynności prawnych. Bank stawia też ograniczenia w kwestii maksymalnego wieku potencjalnego kredytobiorcy – nie powinieneś mieć zatem więcej niż 75 lat w chwili starania się o pożyczkę gotówkową w ING Banku Śląskim.

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim bez BIK-u

Nie ma w praktyce możliwości, aby ING Bank Śląski udzielił Ci kredytu gotówkowego bez BIK-u. Na mocy rekomendacji wydawanych przez KNF zobowiązany jest do badania historii kredytowania w dostępnych dla siebie bazach danych, zwłaszcza tych tworzonych przez instytucje bankowe. Do takich baz w pierwszej kolejności zalicza się BIK.

Kliknij i sprawdź: Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – wymagane dokumenty

Podstawą ubiegania się o kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim jest wniosek. Wpisujesz w nim, o jaki kredyt się starasz i na jaki okres kredytowania ma być rozłożona jego spłata. Sam wniosek to jednak zbyt mało, aby bank go rozpatrzył i był w stanie zbadać np. Twoją zdolność. Dlatego musisz dostarczyć do ING zaświadczenie o zatrudnieniu, inaczej zaświadczenie o zarobkach. ING sprawdzi, czy na podstawie takich źródeł zarobkowania będziesz w stanie spłacić potencjalny kredyt gotówkowy, który zamierza Ci udostępnić. Jeśli jesteś już klientem ING, nie musisz dostarczać do tego banku dokumentów do kredytu.

Nie będziesz musiał dostarczać do wniosku kredytowego zaświadczenia o zarobkach, jeśli masz już konto osobiste w ING Banku Śląskim i jednocześnie co miesiąc na taki rachunek wpływa Twoje wynagrodzenie za pracę od co najmniej 3 miesięcy lub z tytułu umowy zlecenia od minimum 12 miesięcy.

Jeśli jesteś klientem ING, dzięki czemu możesz starać się o pożyczkę gotówkową przez serwis transakcyjny banku, ale Twoje dochody wpływają na konto prowadzone w innej instytucji, niewykluczone, że będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg bankowy. ING określi, z ilu ostatnich miesięcy powinien być on wygenerowany.

Dochody wpływające na Twoje konto w innym banku możesz potwierdzić łatwo i szybko, jeśli taki rachunek dodasz do konta Moje ING. Możesz też dostarczyć na druku bankowym zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów wypełnione przez pracodawcę lub zleceniodawcę.

To może Cię zainteresować: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach - gdzie szukać, ile kosztuje?

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim? Kalkulator

Koszt kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim kształtuje prowizja za udzielenie zobowiązania, a także odsetki naliczane zgodnie z ustaloną stopą procentową. W przypadku ING Banku Śląskiego może być tak, że skorzystasz z oferty na kredyt gotówkowy z obniżonym oprocentowaniem, dzięki czemu będziesz mógł płacić niższe raty odsetkowe, będziesz musiał jednak dodać do tego koszt ubezpieczenia spłaty pożyczki gotówkowej.

Najlepiej przeliczyć, ile będzie kosztował Cię w ING Banku Śląskim kredyt gotówkowy. Kalkulator znajdujący się na stronie internetowej banku ułatwi dokonanie konkretnych szacunków. Co więcej, w ING kalkulator kredytu gotówkowego poda aktualne parametry zobowiązania – na tej podstawie będziesz mógł porównać ze sobą różne warianty pożyczki gotówkowej.

Ile będzie kosztowała w ING pożyczka? Kalkulator kredytowy pozwoli Ci szybko dokonać kalkulacji. Możemy w tym miejscu podać następujące przykłady (pożyczki w ramach promocji Black Weeks):

 • Pożyczka udzielona w kwocie 10 000 zł na okres 10 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 136,48 zł, a bez składki – 108,48 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 10 000 zł na okres 10 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie zaś 113,50 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 10 000 zł na okres 5 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 218,96 zł, a bez składki – 190,96 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 10 000 zł na okres 5 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie 195,61 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 20 000 zł na okres 10 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 272,97 zł, a bez składki – 216,97 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 20 000 zł na okres 10 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie 227,01 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 20 000 zł na okres 5 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 381,92 zł, a bez składki – 437,92 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 20 000 zł na okres 5 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie 391,22 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 50 000 zł na okres 10 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 682,42 zł, a bez składki – 542,42 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 50 000 zł na okres 10 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie 567,52 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 50 000 zł na okres 5 lat z ubezpieczeniem nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 5,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki ze składką ubezpieczeniową wyniesie 1094,81 zł, a bez składki – 954,81 zł.
 • Pożyczka udzielona w kwocie 50 000 zł na okres 5 lat bez ubezpieczenia nie będzie miała prowizji, a jej oprocentowanie wyniesie 6,49 proc. w skali roku. Rata pożyczki wyniesie 978,05 zł.

Pożyczka udzielona w kwocie 10 000 zł na okres 10 lat z ubezpieczeniem poza okresową promocją będzie miała prowizję w wysokości 1199 zł, doliczoną do kwoty zobowiązania. Jeśli kwotę zwiększymy do 20 000 zł, prowizja wyniesie 1998 zł, a jeśli podniesiemy ją do 50 000 zł – 3995 zł.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Od zaciągnięcia w ING Banku Śląskim pożyczki gotówkowej dzieli Cię tak naprawdę zaledwie kilka prostych kroków. Procedura realizowana może być przez internet, co znacznie ułatwia sprawę. W ING pożyczka online może stać się Twoim udziałem, jeśli:

 • złożysz wniosek kredytowy przez internet wraz z wymaganymi załącznikami;
 • poczekasz na ustalenie warunków kredytowania – bank musi sprawdzić Twoją zdolność kredytową i ustalić szczegóły kredytu;

Po spełnieniu tych warunków otrzymasz pożyczkę przelewem na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Jeśli chcesz, możesz też złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową w dowolnym oddziale stacjonarnym ING Banku Śląskiego.

Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy otrzymasz wypłatę środków finansowych po tym, jak zostanie Ci udzielony online kredyt gotówkowy w ING. Najszybciej odbywa się to, gdy o kredyt w ING stara się osoba będąca już klientem tego banku. Jeśli zatem nim jesteś, zaciągniesz pożyczkę online za pośrednictwem serwisu transakcyjnego i będziesz mógł liczyć na błyskawiczne rozpatrzenie wniosku oraz dość szybkie uruchomienie samego kredytu – zwykle w kolejnym dniu roboczym po złożeniu wniosku wydawana jest decyzja kredytowa, a środki dostępne są na koncie od razu.

Inaczej jest, jeśli jesteś nowym klientem banku ING. Wypłata pożyczki gotówkowej w oddziale może być co prawda dokonana niemal od ręki, ale pod warunkiem, że złożysz od razu kompletny wniosek wraz z załącznikami i zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Jeśli środki mają być przelane na rachunek wskazany w innym banku, na przelew będziesz musiał poczekać maksymalnie do kilku dni roboczych.

Jak wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Wniosek kredytowy w ING Banku Śląskim możesz uzyskać online, jeśli jesteś klientem ING i masz dostęp do bankowości elektronicznej. Wówczas wystarczy, że klikniesz w opcję „Weź pożyczkę online”. W przypadku, gdy jesteś nowym klientem ING Banku Śląskiego, pożyczka gotówkowa stanie się dla Ciebie dostępna w trybie online, jeśli otworzysz konto przez internet. Możesz przy tym zyskać nawet do 160 zł w ramach obowiązującej promocji.

We wniosku wpisujesz wszystkie wymagane informacje dotyczące Twojej osoby oraz wysokości uzyskiwanych dochodów czy posiadanych zobowiązań finansowych.

Koniecznie sprawdź: Jak obliczyć koszt kredytu – co składa się na koszt kredytu?

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim – opinie

Klienci zaciągający pożyczkę w ING w zdecydowanej większości przypadków mają o niej pozytywne opinie. Możliwość uzyskania jej w trybie online, bez konieczności wizyty w oddziale banku, sprawia, że w dużej mierze taką ofertę możesz przyrównać do oferty od firmy pozabankowej. Różnica polega na tym, że kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim możesz zaciągnąć w o wiele większej kwocie. Opinie na forum dyskusyjnym zadowolonych klientów, którzy już pożyczyli w ten sposób pieniądze, świadczą na korzyść oferty ING.

Maksymalna kwota kredytu wynosi do 200 000 zł, przy czym wcale nie musisz wykupywać ubezpieczenia do pożyczki. Jeśli się na nie zdecydujesz, korzystasz z niższego oprocentowania i masz pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego na wszelki wypadek. Środki z kredytu gotówkowego udzielonego w ING Banku Śląskim możesz spożytkować na dowolne cele. Proces weryfikacji klienta w tym banku trwa krótko, w szczególności, jeśli jesteś już aktualnym użytkownikiem Mojego ING. Okres spłaty kredytu rozłożysz nawet na 120 rat, dzięki czemu nie będą one dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Bank akceptuje różne źródła dochodu do kredytu gotówkowego, nawet te otrzymywane na podstawie zatrudnienia na bazie umowy cywilnoprawnej, czyli umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Podobne artykuły